Jump to content

Καλύτερο κινητό για GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω στο Diamond ειχα καθυστερηση σηματος αφου με εβλεπε πιο πισω απο οτι πραγματικα ημουν, με λιγη προσοχη γινοτανε δουλεια, αλλα δεν το ξαναδουλεψα σαν GPS
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως καθως εχω χρησιμοποιήσει diamond kai omnia ηταν κατα τη γνωμη μου και τα δυο πολυ αξιοπιστα!

To Diamond δεν είναι πολύ καλό, ούτε το Touch Pro . Πολύ καλό που κλειδώνει σε χρόνο απίστευτα γρήγορο είναι το HD. Αλλά και πάλι δεν είναι το καλύτερο.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια βλεπω συνεχεια ολο τις ιδιες μαρκες να λετε,εγω ημουν απο τους πρωτους που πηρα το mio 168 και σαν συγκρισιμο,γρηγορο σε χρονο αναπροσανατολισμου,να κλειδωνει γρηγορα δορυφορους το βαζω ισαξιο με το samsung i780,εξεπλαγη με τις δυνατοτητες του!!!!:D:lol:

Εχω το i780. Μπορείς να μου πείς τί ρυθμίσεις έχεις κάνει στο GPS? Εχω garmin και δε κλειδώνει με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει σε ένα ξένο forum ότι το nοκια n82 έχε sirfstar III chipset ισχύει;

Γενικά το gps του λειτουργεί καλά; Μ'ενδιαφέρει γιατί μάλλον θα το αποκτήσω την εβδομάδα που έρχεται. Ευχαριστώ:cool:

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αλλά το GPS του μια χαρά τα πάει! Μην περιμένεις και θαύματα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το εμπιστευεσαι και πολυ...εδω γραφει οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις το a-gps με wifi...:rolleyes:

 

Απο αυτα που εχω δει με τα ματια μου (ειτε τα εχω, ειτε απο φιλους) πολυ καλα κινητα για gps με αξιοπιστο και γρηγορο σημα ειναι Nokia 5800, Samsung OMNIA, HTC HD και Nokia N82;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα και μένα μου φάνηκε κάπως. Με ενδιαφέρει και το 5800 αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα αντέξει πολύ άμα το πάρω. Touhc screen και τα λοιπά είναι πολύ ευαίσθητα και τα θεωρώ υπερβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το εμπιστευεσαι και πολυ...εδω γραφει οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις το a-gps με wifi...:rolleyes:

 

Απο αυτα που εχω δει με τα ματια μου (ειτε τα εχω, ειτε απο φιλους) πολυ καλα κινητα για gps με αξιοπιστο και γρηγορο σημα ειναι Nokia 5800, Samsung OMNIA, HTC HD και Nokia N82;)

ειχα το ν82 και το ιννοβ. και στα δυο garmin πανω.δεν ξερω αν επαιζε ρολο η εκδοση(στο ν82 ειχα την 4.10.80 και στο ινοβ την 5.00.10) αλλα το ιννοβ κλειδωνε γρηγοροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το innov8 δ εχω ιδεα πως τα παει...Δεν ξερω, ισως ειναι καλυτερο γι'αυτο ειπα απο τα κινητα που εχω δει...ισως εφταιγε το a-gps στην περιπτωση σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανέφερε και ο gsa1967 το inno είναι πολυ γρήγορο. Μου έχει κάνει cold start σε 10-20 δευτερόλεπτα εκει που το Ν82 ήθελε γύρω στα 2 λεπτά. Και τα δύο με agps ενεργοποιημένο
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγώ προτείνω το xperia γιατί υπάρχουν σε πολλά φόρουμ σπασμένα διαφορετικά συστήματα navigation οπότε και ανάλογα με το που πηγαίνεις μπορείς να επιλέξεις το κατάλληλο. βέβαια η οθόνη του είναι σχετικα μικρη και ατό είναι ένα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Μενα το 5800 κανει γυρω στα 2-3 λεπτα να πιασει(με κλειστο το agps) αλλα ειναι σχετικα καλο.με δειχνει ελαχιστα πιο πισω βεβαια αλλα δεν ειναι τιποτα τρομερο.
Link to comment
Share on other sites

απ'όλα αυτά που έχω δοκιμάσει το Glofiish X610 ήταν το καλύτερο απ'όλα με διαφορά από τα άλλα.

 

Τα glofiish πάντα είχαν πολύ καλό GPS.

Η HTC έριξε (πάρα) πολύ τα standards...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανέφερε και ο gsa1967 το inno είναι πολυ γρήγορο. Μου έχει κάνει cold start σε 10-20 δευτερόλεπτα εκει που το Ν82 ήθελε γύρω στα 2 λεπτά. Και τα δύο με agps ενεργοποιημένο

 

Αν εχεις vodafone δοκιμασε να βαλεις σημειο προσβασης το web vodafone και απο μενου/εργαλεια/ρυθμισεις/συνδεση/σημεια προσβασης/web vodafone

 

κοιτα να εχεις με τη σειρα

web vodafone

πακετα δεδομενων

internet.vodafone.gr

κανενα

οχι

τον κωδικο αστο

κανονικος

vodafone.gr

 

ΚΑΙ μετα πατας επιλογες/προχωρημ. ρυθμισεις

IPv4

αυτοματη επιλογη

αυτοματη επιλογη

καμια

0

 

και δοκιμασε παλι το gps με αυτο το σημειο προσβασης

 

Και εμενα αρχικα στο N95-2 μου με ενεργοποιημενο το aGPS δ κατεβαζε καθολου kb και αργουσε να βρει σημα (1-2 λεπτα) και ο λογος ηταν οτι στις προχ. ρυθμισεις ειχε λαθος στοιχεια!

 

Πλεον παιζει στα 5-10 δευτερολεπτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η HTC έριξε (πάρα) πολύ τα standards...

 

Η HTC είναι αλήθεια ότι ποτέ δεν είχε θέσει πολύ ψηλά τα standards όσον αφορά το συγκεκριμένο τομέα. Ποτέ δεν μπόρεσε να φτάσει στα επίπεδα των ΕΤΕΝ σε θέματα GPS. Εντούτοις οι τελευταίες τις συσκευές (HD, Diamond2) δείχνουν περισσότερο να ανεβάζουν, παρά να ρίχνουν τα standards! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συμφωνώ 100%. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει PPC (δεν συζητάω καθόλου για Symbian καθώς είναι ΠΟΛΥ κατώτερα...) που να μπορεί έστω και να πλησιάσει την λήψη και ταχύτητα ενός καλού PNA.

Προσωπικά χρησιμοποίησα για πλοήγηση HTC 3600, NOKIA N82, ΗΤC DIAMOND, Glofiish X650, SAMSUNG Omnia.

Μόλις πήρα το MLS 3900BT κατάλαβα τί θα πεί γρήγορη και ασφαλής πλοήγηση.

Πιστεύω λοιπόν οτι είναι καλύτερο να έχεις ένα κινητό και ένα GPS ξεχωριστά. Άν τώρα επιμένεις να τα έχεις όλα σε ένα τότε Omnia και τίποτε άλλο... ;)

 

Είναι καλύτερα να έχεις ξεχωριστά κινητό και GPS, αλλά πάλι και κινητό με WM να έχεις θα μείνεις ικανοποιημένος. Εγώ έχω το HTC Touch Dual και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με το Destinator!:D

Link to comment
Share on other sites

Ιgo8 έβαλες φίλε Sugoku;

 

Χώρια που Dual σημαίνει εξωτερικός δέκτης. Εδώ μιλάμε για κινητά με εσωτερικούς δέκτες...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου φάνηκε περίεργο που δεν υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα(εκτός και αν δεν το είδα...), γι' αυτό και αποφάσισα να το ανοίξω!

Ποιό κινητό/PPC πιστεύετε ότι λειτουργεί καλύτερα ως GPS?? (Δεν εννοώ τόσο από άποψη οθόνης αφού όσο μεγαλύτερη τόσο το καλύτερο αλλά περισσότερο από άποψη εγκυρότητας και ταχύτητας).

Επίσης συγκριτικά με τα κανονικά PNAs πώς τα πάνε?

Αν κάποιος έχει εμπειρία πάνω στο θέμα, καλό θα ταν να τη μοιραστεί και με μας μπας και μάθουμε τίποτα...:O

 

Παρεπιπτόντως, καλώς σας βρήκα!:D

 

Htc HD με κλειστα μάτια.....

Παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...