Jump to content

Καλύτερο κινητό για GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά παιδιά.

Δύο ερωτήσεις να κάνω.

 

1)Τί χαρακτηριστικά πρέπει να έχει ένα κινητό για να παίρνει gps όπως garmin mobile xt ?

 

2)WLAN και WI-FI είναι το ίδιο ?

 

(Συγνώμη, άσχετος).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Για GPS συνιστώ να κοιτάξεις προς συσκευές με Windows Mobile λειτουργικό. Συνεπώς σχετικά με το δίλημμά σου... το omnia II είναι μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεiς τα gps απο samsung omnia II και samsung S8000 jet?

 

S8000 jet εχω ... (μεχρι αυριο... ) γιατι απ αυριο κυκλοφορει το f900 της acer που λεει ο φιλος πιο πανω στο μακρο (θεσ/νικη) με 190 ευρω... και θα το τσιμπησω...

του jet θελει λιγο χρονο να κλειδωσει... του Ν82 ηταν πολυ πιο γρηγορο....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι σε θέματα GPS τα Windows Mobile είναι μονόδρομος. Την καλύτερη απόδοση από τις αρκετές συσκευές που είχα, την είχε το ΕΤΕΝ Χ500. Καθόλου μα καθόλου lag, ταχύτατο fix, και καλή λήψη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά επειδή είμαι ψιλοάσχετος θέλω κάποιος που γνωρίζει να με βοηθήσει με 2 απορίες που έχω επί του θέματος:

1)Κινητά με λειτουργικό android δεν ενδείκνυνται για χρήση GPS; Έστω κι αν δεν είναι η καλύτερη λύση, είναι τουλάχιστον ικανοποιητική;

2)Θέλω να κάνω χρήση κινητού-GPS με λειτουργία πεζού και όχι αυτοκινήτου. Ποιό κινητό είναι καλό για αυτή τη λειτουργία;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το IPHONE. ειναι οτι καλυτερο εχω λειτουργισει απο θεμα GPS. Κλειδωνει πολυ γρηγορα και δεν αποσυνδεεται οοπως κανουν μερικα αλλα. Επισης η οθονη του βολευει απιστευτα στην πλοηγηση

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει ;p Απλά επειδή έχει το HD2, σου λέει "δεν λέω ότι έχω το καλύτερο αφού δεν έχω μέτρο σύγκρισης;" :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το καλυτερο gps βρισκεται στο htc hd2 απλα το καλυτερο

 

Αλήθεια... σε σχέση με ποιο το θεωρείς το καλύτερο; Γιατί σίγουρα όπως το θέτεις οφείλεις να έχεις κάποιο μέτρο σύγκρισης.

 

Η αλήθεια είναι ότι το GPS της συγκεκριμένης συσκευής κυμαίνεται στα καλύτερα επίπεδα της κατηγορίας .

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσωπική χρήση σε omnia και σε iphone μπορώ να πω ότι στο iphone είναι γενικά πιο καλό και πιο βολικό ( destinator, igo σε omnia και navigon, sygic, igo σε iphone)
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μια συσκευη eten m700 που ειχα κλειδωνε το σημα πολυ γρηγορα! Τωρα με το htc touch2 θελει λιγη ωρα και για αυτο το πουλαω. Επειδη ομως με ενδιαφερει να αγορασω το Htc hd2 μπορει να μας πει ο φιλος ποσο γρηγορα lockαρει το hd2?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μια συσκευη eten m700 που ειχα κλειδωνε το σημα πολυ γρηγορα! Τωρα με το htc touch2 θελει λιγη ωρα και για αυτο το πουλαω. Επειδη ομως με ενδιαφερει να αγορασω το Htc hd2 μπορει να μας πει ο φιλος ποσο γρηγορα lockαρει το hd2?

Ποιό γρήγορα απο το m700 σίγουρα όχι. Σε γενικές γραμμές όμως είναι καλύτερο από τις περισσότερες άλλες προτάσεις που υπάρχουν τώρα στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντας ταυτόχρονα ΕΤΕΝ Μ700, HTC HD και PNA no name από Κίνα με WinCE6 kai Sirf IV, το ΕΤΕΝ έχει με διαφορά πιο γρήγορο κλείδωμα σήματος. Και τα τρία στο ίδιο αμάξι κυκλοφορώντας στα στενά του Παρισιού με την ίδια ακριβώς εκδοση TomTom. Το Μ700 απλά δεν χάνει το σήμα ποτέ και κλειδώνει συνήθως σε 30 sec σε cold start ακόμα και όταν το ανοίξω σε άλλη χώρα. Ο αδερφός μου είχε ETEN X650 και πήρε μετά Omnia. Τώρα έχει το ΕΤΕΝ για πλοήγηση και το 'Ομνια για κινητό. Το ΕΤΕΝ είναι χρόνια μπροστά σε GPS!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

6220c που εχω,με το γκαρμιν ΔΕΝ με εχει κρεμασει ποτε,το ατιμο με ακριβεια μετρου.

Και φυσικα ΠΟΤΕ δεν εχω κοιταξει οθονη κατα την πλοηγηση(αστειο και επικινδυνο).

Παντα μονο ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ οδηγειες παρακολουθω.

Το πραταω πανω στο ταμπλω και παω.....

(ποσο αστειο θεαμα τα διαφορα gps που κρεμονται απο παντου στο παμπριζ,στον καθρεπτη και δεν ξερω που αλλου)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιό γρήγορα απο το m700 σίγουρα όχι.

 

Είσαι σίγουρος για αυτό; Τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο; Σε ρωτάω γιατί έχει τύχει να έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια μου και δεν έχω την ίδια άποψη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
HTC HD2!!! Δεν ξέρω αν κλειδώνει γρήγορα δοριφόρους αλλά και μόνο με την τεράστια οθόνη που έχει η πλοήγηση θα πρέπει να είναι τέλεια!!!
Link to comment
Share on other sites

6220c που εχω,με το γκαρμιν ΔΕΝ με εχει κρεμασει ποτε,το ατιμο με ακριβεια μετρου.

Και φυσικα ΠΟΤΕ δεν εχω κοιταξει οθονη κατα την πλοηγηση(αστειο και επικινδυνο).

Παντα μονο ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ οδηγειες παρακολουθω.

Το πραταω πανω στο ταμπλω και παω.....

(ποσο αστειο θεαμα τα διαφορα gps που κρεμονται απο παντου στο παμπριζ,στον καθρεπτη και δεν ξερω που αλλου)

 

Φιλε μου περιεργα μας τα λες.

Σε παει το 6220 χωρις να κοιτας οθονη? Και μαλιστα σου φαινεται αστειο που οι υπολοιποι τα βαζουμε σε θεση που να μπορουμε να βλεπουμε οθονη?

Ο μονος τροπος για να σε παει το 6220 μονο με φωνη ειναι να ξερεις απο πριν το δρομο.

Οταν πας σε μεγαλο δρομο σε μεσαια λωριδα και ξαφνικα σου λεει στριψε δεξια η αριστερα τι κανεις, επικυνδυνο δεν ειναι να εχεις το gps στο ταμπλο και να ριχνεις μια ματια που και που να βλεπεις σε ποσα μετρα ειναι η στροφη σου για να ετοιμαστεις, αλλα μαλλον το αντιθετο αν φυσικα δεν γνωριζεις το δρομο.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Νομιζω οτι το htc hd2 τα παει πολυ καλα σε αυτην την κατηγορια αλλα πολυ καλα λογια εχω ακουσει και για το motorola milestone στον τομεα του Gps.
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το IPHONE. ειναι οτι καλυτερο εχω λειτουργισει απο θεμα GPS. Κλειδωνει πολυ γρηγορα και δεν αποσυνδεεται οοπως κανουν μερικα αλλα. Επισης η οθονη του βολευει απιστευτα στην πλοηγηση

 

ναι οντως!!!:O

:p
Link to comment
Share on other sites

και απο το δικο μου (b7610 omnia pro ) ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα και εγω νομιζω οτι καλυτερο ειναι το iphone
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα συμφωνησω μαζι σου. Με το NDrive ολα καλα. Αλλα το Garmin που του βαλα μου κολλαει συνεχως οταν σκαλιζω το χαρτη σπιτι μου με απενεργοποιημενο τον εντοπισμο. Αν καταλαβες τι εννοω το παθενει και σε σενα???

 

Θα συμφωνησω μαζι σου. Με το NDrive ολα καλα. Αλλα το Garmin που του βαλα μου κολλαει συνεχως οταν σκαλιζω το χαρτη σπιτι μου με απενεργοποιημενο τον εντοπισμο. Αν καταλαβες τι εννοω το παθενει και σε σενα???

 

Το μηνημα πηγαινει sto xrhsth tsoukou

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...