Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού τη θέλεις μόνο για προστασία απο γρατζουνιές (όπως κι εγώ) κοίτα στο Ebay ... Εγώ πήρα μια (και καλά) σιλικόνης αλλά όχι τελείως διάφανη με 1€ περίπου . Είδα όμως και διαφανείς .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε στα υπόψιν ότι αυτές οι φτηνές διαφανείς θήκες μετά από λίγο καιρό κιτρινίζουν με αποτέλεσμα να χάνεται η premium αίσθηση της συσκευής και να αδικείται η εμφάνισή της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για τελείως διάφανη και όσο πιο λεπτή TPU θήκη (όχι σιλικόνη) για iPhone 5s. Όσο πιο διακριτική γίνεται, για να το προστατεύει από γρατζουνιές κυρίως. Έχουμε κάποια πρόταση; Βλέπω οτι παίζουν σε μεγάλο εύρος τιμών και δεν ξέρω πόσα λεφτά αξίζει να δώσω...

 

Kοιτα μια αυτη τη Spigen ειναι μαλλον οτι χρειαζεσαι!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχετε στα υπόψιν ότι αυτές οι φτηνές διαφανείς θήκες μετά από λίγο καιρό κιτρινίζουν με αποτέλεσμα να χάνεται η premium αίσθηση της συσκευής και να αδικείται η εμφάνισή της.

Και οι TPU; Νόμιζα οτι μόνο στη σιλικόνη γινόταν :O :angry: Βασικά αν την πληρώσεις 4-5 ευρώ, παίρνεις και μερικές ακόμα να έχεις καβάτζα :lol:

 

Νομίζω πως ο manolog έκανε καλή πρόταση. Επώνυμη και στα λεφτά που σκόπευα να δώσω. Αν κιτρινίσει βέβαια, θα έχουμε δράματα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε να προτείνεται κάποια θήκη από Ελλάδα για το 6s grey που να προστατεύει από πτώσεις (όχι π.χ. σαν τη Puro του public) αλλά και να παρέχει προστασία στην κάμερα; Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε να προτείνεται κάποια θήκη από Ελλάδα για το 6s grey που να προστατεύει από πτώσεις (όχι π.χ. σαν τη Puro του public) αλλά και να παρέχει προστασία στην κάμερα;

 

Προσωπικα εδω και 6 μηνες εχω της Catalyst αδιαβροχη, προστατευει απο πτωσεις και εμφανισιμη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εδω και 6 μηνες εχω της Catalyst αδιαβροχη, προστατευει απο πτωσεις και εμφανισιμη.

 

Φαίνεται να παρέχει προστασία, αν και τσιμπημένη τιμή... Θα κοιτάξω και αν η spigen που προτείνεις παραπάνω βγαίνει για το 6s

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο tempered glass προτείνετε για το iPhone 5S. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by Itchrist86
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα συμφορουμίτες. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο tempered glass προτείνετε για το iPhone 5S. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Έχω βάλει φτηνά noname tempered glass και είναι λίγο πολύ τα ίδια με τα επώνυμα (nillkin, spigen κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Έχω βάλει φτηνά noname tempered glass και είναι λίγο πολύ τα ίδια με τα επώνυμα (nillkin, spigen κτλ).

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε να υποθέσω ότι αυτο που σκέφτομαι:https://www.easytechnology.gr/telephonia/iphone/iphone-prostateutika-othones/zagg-invisibleshield-hdx-prostateutiko-othones-ip5hxs-f00

Θα είναι αρκετό.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια θήκη σιλικόνης ονόματι celly από Vodafone σήμερα. Φαίνεται αρκετά καλή για τα 7,90€. Μένει να δούμε με ποσο καιρό θα κιτρινίσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε να υποθέσω ότι αυτο που σκέφτομαι:https://www.easytechnology.gr/telephonia/iphone/iphone-prostateutika-othones/zagg-invisibleshield-hdx-prostateutiko-othones-ip5hxs-f00

Θα είναι αρκετό.

 

Υπεραρκετό... αν θέλεις τη γνώμη μου είναι πάρα πολλά τα χρήματα για το συγκεκριμένο tempered glass (ακόμα και επώνυμο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπεραρκετό... αν θέλεις τη γνώμη μου είναι πάρα πολλά τα χρήματα για το συγκεκριμένο tempered glass (ακόμα και επώνυμο).

 

Σε ευχαριστώ και πάλι. Αν θα είχες την καλοσύνη θα ήθελα κάποια συγκεκριμένη αξιόπιστη πρόταση η οποία θα συνδυαστεί με τη συγκεκριμένη θήκη http://www.icases.gr/eshop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=230&category_id=19

 

Τελικά πήρα αυτο http://www.e-rainbow.gr/Product/12484/Instance/12584/Page/469/

Ελπίζω να βγει καλό.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη θηκη για 5s,φτηνη και ομορφη ειναι αυτη http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/product&product_id=6 προστατευει τα κουμπια εκτος του silent και τις θυρες ακουστικων οπως και τη θυρα lightining.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω ένα μικρού μήκους καλώδιο 2,5mm αρσενικό σε 3,5mm αρσενικό; Το θέλω για ακουστικά Bose (που δεν διαθέτει η ίδια εταιρία)....

 

Sent from my Find7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω ένα μικρού μήκους καλώδιο 2,5mm αρσενικό σε 3,5mm αρσενικό; Το θέλω για ακουστικά Bose (που δεν διαθέτει η ίδια εταιρία)....

 

Sent from my Find7 using Tapatalk

 

Σε καταστημα με ηλεκτρονικα, ή με συστηματα ηχου. Και αν δε βρεις καλωδιο παρε ανταπτορακο πανω απο 2€ δε θα κανει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αυτό το glass για 6s το έχει δοκιμάσει κανείς;

http://www.e-shop.gr/setty-tempered-glass-for-apple-iphone-6s-p-TEL.025711

 

Edit: Το προμηθεύτηκα αλλά περιμετρικά δεν κολλαει καλά, όση πίεση και να εφαρμοστεί. Κάποιο καλό από Ελλαδα έχει κανείς να πρότεινει;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αυτό το glass για 6s το έχει δοκιμάσει κανείς;

http://www.e-shop.gr/setty-tempered-glass-for-apple-iphone-6s-p-TEL.025711

 

Edit: Το προμηθεύτηκα αλλά περιμετρικά δεν κολλαει καλά, όση πίεση και να εφαρμοστεί. Κάποιο καλό από Ελλαδα έχει κανείς να πρότεινει;

 

Πάλι καλά φίλε που ενημέρωσες γιατί αυτό ήθελα να αγοράσω και εγώ για το 6s plus που θα αγοράσω την παρασκευή.Λογικά ένα ακριβό σαν της zagg πιστεύω θα είναι ιδανικό(χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου)

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=133825

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά φίλε που ενημέρωσες γιατί αυτό ήθελα να αγοράσω και εγώ για το 6s plus που θα αγοράσω την παρασκευή.Λογικά ένα ακριβό σαν της zagg πιστεύω θα είναι ιδανικό(χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου)

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=133825

 

Για αυτό είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο! Καταραμένο halo effect! :(

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Απο battery cases παιδιά για 5s τι προτείνεται;

Έχω ένα μικρό power bank αλλά θέλω και μια θήκη. Στην δουλειά μην κουβαλάω καλώδια να έχω την θήκη καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να προτείνει κάποιος car mount που να έχει χρησιμοποιήσει και να έμεινε ευχαριστημένος; Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα χρησιμοποιεί κάνεις docking station για να φορτίζει το iPhone του? Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...