Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα λες να πάρω αυτή που λες και να την αλλάξω ; Το apn που έλεγες μπορώ να το δω μέσα από το τηλέφωνο η το λέει μόνο πάνω στην μπαταρία

 

Να σου πω την εμπειρία μου;

Άλλαξα σε 4s και ήταν χειρότερη από καινούργια. Το τηλεφωνο κολλούσε χωρίς να ξέρω από τι. Ήταν σαν δηλαδή να έτρεχε μια εφαρμογή στο παρασκήνιο. Καμία εβδομάδα δεν μπορούσα να βρω τι έχει.

Πως είπα να ξανά βάλω την παλιά το τηλέφωνο αμέσως πήρε τα πάνω του σε λειτουργία. Βέβαια άρχισε πάλι να κλείνει στα ξαφνικά.

Με έστειλαν άλλη και ήταν εντάξει. Όλα αυτά χωρίς να έχω ιδέα με το APN

Αργότερα μετά από χρόνια άρχισα να το ψάχνω και διαβάζοντας είδα πολλούς να μην ανοίγει καθόλου η συσκευή με καινούργια μπαταρία αλλα διαφορετικό APN

Κατέληξα ότι πρέπει να είναι ίδιο.

Στο 5s μου πέρυσι άλλαξα μπαταρία με μια των 10€ από eBay με ίδιο APN. Καλύτερη και από την original μπορεί και να ήταν.

 

Ο αριθμός αυτός αναγράφεται επάνω στην μπαταρία. Πρέπει να βγάλεις την οθόνη και θα το δεις

 

Σε περίπτωση που πιάσεις να αλλάξεις μόνος την μπαταρία να αναφέρω το εξής.

Κάποιοι εδώ μέσα με μαγαζιά μπορεί να φωνάζουν αλλα εγώ τα λέω αν και ψιλό κάνω αυτή την δουλειά.

 

Μεγάλη προσοχή στις βίδες.

Από όπου τις βγάλεις ακριβώς εκεί πρέπει να μπουν. Αν μπερδέψεις την θέση τους ειδικά στις 4 βίδες που κρατάνε την πλάκα της οθόνης θα κάψεις μητρική.

Κάποιες βίδες είναι για γείωση και κάποιες οχι. Μεγάλη προσοχή.

Επίσης η μπαταρία θέλει λίγο ζέσταμα για να βγει. Έχει πολύ κόλλα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά Τάσο πήγα άλλαξα σε ένα φίλο για να δούμε πως θα πάει

 

Παρεπιπτόντως πήρα και μια Rock Royce θήκη απλά πανέμορφη

 

Την έβαλα και στο ibackupbot και ευτυχώς έλεγε 0charge cycle και capacity 1600 παρακαλώ

Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά Τάσο πήγα άλλαξα σε ένα φίλο για να δούμε πως θα πάει

 

Παρεπιπτόντως πήρα και μια Rock Royce θήκη απλά πανέμορφη

 

Την έβαλα και στο ibackupbot και ευτυχώς έλεγε 0charge cycle και capacity 1600 παρακαλώ

 

Να είσαι καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καμιά καλή και όμορφη θήκη τύπου πουγκι από Ελλάδα έχει να προτείνει κάνεις ρε παιδιά ?!

Για 6s plus

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρουμε αν τα αξεσουάρ τηε συσκευής υπόκεινται στην εγγύηση του τηλεφώνου; Χθες τα κλατάρε ο φορτιστής του 6s μου και δεν το εχω ούτε μια βδομάδα

 

Επίσης ξέρετε απο που μπορω να προμηθευτώ γνησιο φορτιστή για iPad ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρουμε αν τα αξεσουάρ τηε συσκευής υπόκεινται στην εγγύηση του τηλεφώνου; Χθες τα κλατάρε ο φορτιστής του 6s μου και δεν το εχω ούτε μια βδομάδα

 

Επίσης ξέρετε απο που μπορω να προμηθευτώ γνησιο φορτιστή για iPad ?

Λογικά έχει 6 μήνες εγγύηση. Τόσο έχουν τα αξεσουάρ από όσο ξέρω. Οπότε μπορείς να το πας από εκεί που το πήρες και να σου πουν.

Σε όσα καταστήματα πουλάνε apple προϊόντα, istorm, document, plaisio, public, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρουμε αν τα αξεσουάρ τηε συσκευής υπόκεινται στην εγγύηση του τηλεφώνου; Χθες τα κλατάρε ο φορτιστής του 6s μου και δεν το εχω ούτε μια βδομάδα

 

Επίσης ξέρετε απο που μπορω να προμηθευτώ γνησιο φορτιστή για iPad ?

 

Αφού ψάχνεις για ipad πας λίγο πιο προσεκτικά κυρίως για τα amber που πρέπει να βγάζει. Πρέπει να είναι 2 ή 2+ για να έχεις μία σωστή φόρτιση, τώρα αγορά ή από iStorm ή από άλλον επίσημο seller και εννοείται ότι αναφέρεις ότι είναι για το iPad / εάν σου πουν είναι οι ίδιοι για τηλέφωνο - tablet άστο πήγαινε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά μετά που πόσταρε εδώ είχα την φαεινή ιδέα να ψάξω και όντως πουλάνε μάλλον θα προβώ σε αγορά σύντομα γιατί τώρα έχω έναν για δυο συσκευές κι δεν βολεύει.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες... Επειδή μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τα tempered glass που έχω πάρει μέχρι τώρα μήπως έχει να μου προτείνει κανείς κανένα καλό γυαλί για 6s ή 6 το ίδιο είναι γιατί έχω πάρει 3 από ebay και τα 3 στα άκρα δεξιά και αριστερά ή μόνο από την μια πλευρά μου κάνει νερά δεν πατάει καλά και δεν κολλάει με αποτέλεσμα να φαίνεται αίσχος όταν είναι σβηστή η οθόνη...

 

Καμία πρόταση για καλό και δοκιμασμένο γυαλί..?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φταινε τα tempered glass. Ετσι οπως το περιγραφεις, η οθονη του κινητου σου εχει κυρτοτητα εχει λυγισει ελαφρα δλδ κ ας μη φαινεται στο ματι με αποτελεσμα το tempered να μην εφαρμοζει και να παιρνει αερα. μακαρι να πεφτω εξω! αλλα μ φαινεται περιεργο να πετυχες τοσα γυαλλια με κυρτωση..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες... Επειδή μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τα tempered glass που έχω πάρει μέχρι τώρα μήπως έχει να μου προτείνει κανείς κανένα καλό γυαλί για 6s ή 6 το ίδιο είναι γιατί έχω πάρει 3 από ebay και τα 3 στα άκρα δεξιά και αριστερά ή μόνο από την μια πλευρά μου κάνει νερά δεν πατάει καλά και δεν κολλάει με αποτέλεσμα να φαίνεται αίσχος όταν είναι σβηστή η οθόνη...

 

Καμία πρόταση για καλό και δοκιμασμένο γυαλί..?

 

Δοκίμασε το x-one στα 0.2 για το 6s κυρίως λόγο της οθόνης ή το κλασικό στα 0,3 για το 6.

Και τα 2 που τα έχω δουλέψει είναι αρκετά όμορφα δεν δημιουργούν πρόβλημα και πατάνε άψογα / βέβαια η τιμή τους είναι πιο πάνω σε σχέση με προϊόντα του ebay αλλά αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φταινε τα tempered glass. Ετσι οπως το περιγραφεις, η οθονη του κινητου σου εχει κυρτοτητα εχει λυγισει ελαφρα δλδ κ ας μη φαινεται στο ματι με αποτελεσμα το tempered να μην εφαρμοζει και να παιρνει αερα. μακαρι να πεφτω εξω! αλλα μ φαινεται περιεργο να πετυχες τοσα γυαλλια με κυρτωση..

 

Μου πέρασε από το μυαλό κ αυτό αλλά πόσο πιθανό είναι να έχει κυρτότητα το κινητό περιμετρικά της συσκευής? και λέω περιμετρικά γιατι μιας και είναι λευκό πάνω και κάτω δεν φαίνεται αλλά και εκεί δεν κολλάει καλά ενώ δεξιά αριστερά οταν έχω σβηστή την οθόνη και το παρατηρήσεις φαίνεται.. Πέρα από αυτό στο προηγούμενο γυαλί το πρόβλημα μου το εμφάνιζε αριστερά στο κέντρο όχι όλη την αριστερή πλευρά ενώ στο τελευταίο που έβαλα χθες που το κάνει περιμετρικά όπως είπα...

 

Περιμένω να μου έρθουν άλλα 2 από ebay να δω και με κείνα..

 

Καλά το παν είναι να υπάρχει προστασία δεν το συζητώ που ότι γυαλί και να βάλεις προστασία υπάρχει... Απλά ωραίο είναι να είναι και όμορφο και όταν έχεις ανοιχτή την οθόνη και το δουλεύεις όλα καλά αλλά σβηστό ειδικά αν με τον καιρό ολοένα και μπαίνει αέρας μέσα και ξεκολλάει τότε γίνεται αστα να πανε...

Edited by tolis1186
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το x-one στα 0.2 για το 6s κυρίως λόγο της οθόνης ή το κλασικό στα 0,3 για το 6.

Και τα 2 που τα έχω δουλέψει είναι αρκετά όμορφα δεν δημιουργούν πρόβλημα και πατάνε άψογα / βέβαια η τιμή τους είναι πιο πάνω σε σχέση με προϊόντα του ebay αλλά αξίζει τον κόπο.

 

Καλησπερα,παρολο που δεν εχω iphone 6s επεσε στο ματι μου ενα απιστευτο tempered glass που θα το το εψαχνα αν το ειχα το κινητο.iloome και αγκαλιαζει την οθονη περιμετρικα.Δυστυχως δεν ξερω απο που μπορεις να το βρεις αν σε ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Romoss sailing εγώ έχω το 2 που είναι 5200mah.Από τα καλύτερα αν όχι η καλυτερη μάρκα για powerbank
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...καποια προταση για power bank για το 6s?

 

εγω φιλε μου εχω της ANKER , εχει και MFI προιοντα για τα iphone , μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την εταιρεια!!

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου εχω της ANKER , εχει και MFI προιοντα για τα iphone , μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την εταιρεια!!

 

εχεις καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Θα δημιουργηθεί πρόβλημα αν φορτοζω με φορτιστή Samsung ο οποίος βγάζει τα ίδια αμπερ με τον φορτιστή του iPad ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Θα δημιουργηθεί πρόβλημα αν φορτοζω με φορτιστή Samsung ο οποίος βγάζει τα ίδια αμπερ με τον φορτιστή του iPad ?

 

Εννοείται.

Over the air η Apple μπορεί να κλειδώσει την συσκευή σου και να αχρηστευτει

Χαχαχα.

Αστειεύομαι. Δεν υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παίδες... Επειδή μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τα tempered glass που έχω πάρει μέχρι τώρα μήπως έχει να μου προτείνει κανείς κανένα καλό γυαλί για 6s ή 6 το ίδιο είναι γιατί έχω πάρει 3 από ebay και τα 3 στα άκρα δεξιά και αριστερά ή μόνο από την μια πλευρά μου κάνει νερά δεν πατάει καλά και δεν κολλάει με αποτέλεσμα να φαίνεται αίσχος όταν είναι σβηστή η οθόνη...

 

Καμία πρόταση για καλό και δοκιμασμένο γυαλί..?

 

Λόγω της κυρτότητας της οθόνης, σε αυτές τις συσκευές ενδείκνυται να φοράς tempered glass edge-to-edge από αυτά που εκτός της οθόνης έχουν κανονικά το χρώμα της συσκευής. Έχω βάλει θήκη και edge-to-edge tempered glass και τα δυο από την Anker και έχω εντυπωσιαστεί από την ποιότητα κατασκευής σε συνδυασμό με την τιμή βέβαια. Δεν υστερεί η αίσθηση σε τίποτα σε σχέση με χωρίς το τζαμί!

 

http://www.amazon.de/gp/product/B016I9B5PK?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

http://www.amazon.de/gp/product/B014IDGOGI?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Spireto_2158 συνεννοήσου με ένα από τα εξουσιοδοτημένα service. Ο δικός μου χάλασε 2 μέρες πριν κλείσει χρόνο η συσκευή και μου τον άλλαξαν δωρεάν :)
Link to comment
Share on other sites

τα 5200mah για power bank νομιζω θα ειναι λιγα, μια φορτιση θα βγαζει. εγω εχω 10.000 mah και μου βγαζει 2 φορτισεις καλες
Link to comment
Share on other sites

τα 5200mah για power bank νομιζω θα ειναι λιγα, μια φορτιση θα βγαζει. εγω εχω 10.000 mah και μου βγαζει 2 φορτισεις καλες

 

Πως σου βγάζει μόνο 2 φορτίσεις αφού η μπαταρία σου ειναι περίπου 2000mah?

Σχεδόν τέσσερις πλήρες φορτίσεις πρέπει να βγάζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τα 5200mah για power bank νομιζω θα ειναι λιγα, μια φορτιση θα βγαζει. εγω εχω 10.000 mah και μου βγαζει 2 φορτισεις καλες

Στο 6s βγάζει 3 πλήρες φορτίσεις το 5200 mah romoss sailing 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...