Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Στο 6s βγάζει 3 πλήρες φορτίσεις το 5200 mah romoss sailing 2

 

Δοκιμασμένο ή θεωρητικά; Γιατί πρακτικά το βρίσκω πολύ δύσκολο δεδομένων των (αναμενόμενων) απωλειών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο λόγος που το αγόρασα κιόλας. Έχει από τις μικρότερες απώλειες σε σχέση με άλλα powerbanK. H romoss βγάζει πολύ ποιοτικά powerbank.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,είχα διαβάσει πριν καιρό(ένα μήνα περίπου) οτι η Apple θα αντικαταστήσει τον φορτιστή 12W και τώρα δεν μπορώ να βρώ το θέμα.

Αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει γιατί αύριο θέλω να πάω τον δικό μου στο Public.

Αν έγραψα σε λάθος μέρος,ας το τροποποιήσουν οι mods.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,είχα διαβάσει πριν καιρό(ένα μήνα περίπου) οτι η Apple θα αντικαταστήσει τον φορτιστή 12W και τώρα δεν μπορώ να βρώ το θέμα.

Αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει γιατί αύριο θέλω να πάω τον δικό μου στο Public.

Αν έγραψα σε λάθος μέρος,ας το τροποποιήσουν οι mods.

 

Οχι τον φορτιστή. Τον μπροστά ανταπτοτα μόνο.

Χαζομάρες δεν αξίζει. Ταχα λέει μπορεί να σπάσει και να προκληθεί ηλεκτροπληξία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.Το βρήκα.

Ευχαριστώ πάντως.

Στο Public μου είπαν να το πάω και θα μου δώσουν πιστωτικό.

Για να δούμε τι θα μου πουν και αύριο που θα τους τον πάω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει power bank συγκεκριμένο για τη συσκευή σου. Οποιοδήποτε κάνει αρκεί να είναι ποιοτικό και επώνυμο όπως της xiaomi (αρκεί να είναι γνήσιο), της ROMOSS, της Samsung αλλά και πολλά αλλά. Απευθύνσου στο κατάλληλο θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699 Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει power bank συγκεκριμένο για τη συσκευή σου. Οποιοδήποτε κάνει αρκεί να είναι ποιοτικό και επώνυμο όπως της xiaomi (αρκεί να είναι γνήσιο), της ROMOSS, της Samsung αλλά και πολλά αλλά. Απευθύνσου στο κατάλληλο θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει να προτείνει κανεις κανένα καλό κ αξιόπιστο φορτιστή αυτοκινήτου που να βγάζει 2amber κ μα μη πρέπει να σκάσεις 30+ για να τον αποκτήσεις;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτείνει κανεις κανένα καλό κ αξιόπιστο φορτιστή αυτοκινήτου που να βγάζει 2amber κ μα μη πρέπει να σκάσεις 30+ για να τον αποκτήσεις;

 

καλησπέρα φίλε μου, όποιον κι αν διαλέξεις, πρέπει να έχει πιστοποίηση MFi (Made for iDevices).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σας

 

Εχει καποιος δοκιμασει το παρακατω ή κατι παρομοιο ?

Δουλευει σε iOS ?

 

http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_341183.html

 

Εχω δουλεψει το ixpand της sandisk και δουλευει αψογα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εχω δουλεψει το ixpand της sandisk και δουλευει αψογα!

 

 

 

+1

Παρά πολύ καλό αξεσουάρ, σου λύνει τα χέρια στο θέμα αποθηκευτικού χώρου!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

SE : Του έβαλα μια διαφανή θήκα σιλικόνης αλλά δεν είναι πολύ λεπτή και δεν μπορώ να πατήσω τα πλήκτρα φωνής και on off εύκολα ... Κρίμα τα 14 € ...Πρέπει να πάρω άλλη αλλά δεν μπορώ να τη δοκιμάσω να δω αν είναι λεπτή (λογικό) . Έχετε να μου προτείνετε κάποια πολύ λεπτή ; Τη θέλω μόνο για να μη γλυστράει .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

SE : Του έβαλα μια διαφανή θήκα σιλικόνης αλλά δεν είναι πολύ λεπτή και δεν μπορώ να πατήσω τα πλήκτρα φωνής και on off εύκολα ... Κρίμα τα 14 € ...Πρέπει να πάρω άλλη αλλά δεν μπορώ να τη δοκιμάσω να δω αν είναι λεπτή (λογικό) . Έχετε να μου προτείνετε κάποια πολύ λεπτή ; Τη θέλω μόνο για να μη γλυστράει .

 

Είναι πολύ χάλια κάτι τέτοιες θήκες.

Καλύτερα σ εκείνο το σημείο να μην έχει τίποτα να πατάς απευθείας στο κουμπί.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτείς οτι έχω μια του 1€ απο μαλακό πλαστικό που τα κουμπιά πατιώνται μια χαρά . Αλλά είναι μαύρη ....

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ και εγώ μια εμπειρία μου με κάποια high-end ακουστικά. Να αναφέρω εξαρχής, imo, πως σε ακουστικά τιμής >150€ το noise-canceling πρέπει να υπάρχει ενώ και η άνεση για πολύωρη χρήση είναι απολύτως σημαντική.

 

Ξεκίνησα το ταξίδι για την ανεύρεση καλών ακουστικών, με το εισαγωγικό NC μοντέλο της Sony, ένα ZN που βρίσκεται συχνά πυκνά στα αεροδρόμια με κόστος περίπου 50 ευρώ. Η ποιότητα κατασκευής πολύ μέτρια, το noise canceling ανύπαρκτο υπό οποιεσδήποτε συνθήκες και άντεχα να τα φοράω μόνο για 10-15 λεπτά τη φορά γιατί πονούσαν τα αυτιά.

 

Επόμενα μοντέλα που αγόρασα και δοκίμασα τα Parrot ZIK2 και ένα Plantronics Bluetooth NC στα 200 ευρώ το καθένα περίπου. Τεχνολογικά εξαιρετικά, σούπερ αυτοματισμοί, το noise canceling καλό αλλά ήταν ογκώδη/βαριά και κατά επέκταση δεν ήταν άνετα για >30 λεπτά συνεχόμενης χρήσης, συγκεκριμένα με ενοχλούσαν στο κάτω μέρος των αυτιών. Συνολικά είχαν το ιδανικό πακέτο, αλλά το θέμα της άνεσης και του noise canceling που είναι πολύ σημαντικό κριτήριο αγοράς, δεν με κάλυπταν τελικά, ειδικά για πολύωρη χρήση.

 

Φαντάζομαι πως κάποιοι πιο ψαγμένοι, θα μου πουν γιατί δεν πας στα Bose QC25. Η πραγματικότητα είναι ότι σε αυτά κατέληξα τελικά, αλλά αρχικά είχα τις ενστάσεις μου επειδή τιμές σε ακουστικά που φτάνουν και ξεπερνούν τα 300 ευρώ τις θεωρώ υπερβολικές και επίσης επειδή ήταν ενσύρματα. Ωστόσο επειδή βρήκα τα BOSE QC25 SE σε εξαιρετική τιμή στα FNAC ~280€, τα αγόρασα κατευθείαν! Αν και φαντάζομαι ότι όλοι εδώ θα τα ξέρουν λίγο πολύ, ας επισημάνω και εγώ πως το noise canceling τους είναι απίστευτο, έκανα βόλτα στην Τουλούζη και ειλικρινά το 90% του θορύβου εξαφανιζόταν ενώ η άνεση τους μέρα μεσημέρι κάτω από τον ήλιο και κοντά στους 30 βαθμούς μετά από 2 ώρες χρήσης ασυναγώνιστη! Σε αυτό συντελεί και η ποιότητα κατασκευής που είναι εξαιρετικά ελαφριά καθώς είναι από πλαστικό (πολύ καλής ποιότητας μεν, πλαστικό δε). Αγόρασα το μοντέλο με το χειριστήριο για Apple συσκευές για να το συνδέω και να λειτουργεί με όλες τις συσκευές μου. Ολοκληρώνοντας, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από αυτή την αγορά και πλέον θεωρώ ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δικαίως θεωρείται Νο1.

Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ και εγώ μια εμπειρία μου με κάποια high-end ακουστικά. Να αναφέρω εξαρχής, imo, πως σε ακουστικά τιμής >150€ το noise-canceling πρέπει να υπάρχει ενώ και η άνεση για πολύωρη χρήση είναι απολύτως σημαντική.

 

Ξεκίνησα το ταξίδι για την ανεύρεση καλών ακουστικών, με το εισαγωγικό NC μοντέλο της Sony, ένα ZN που βρίσκεται συχνά πυκνά στα αεροδρόμια με κόστος περίπου 50 ευρώ. Η ποιότητα κατασκευής πολύ μέτρια, το noise canceling ανύπαρκτο υπό οποιεσδήποτε συνθήκες και άντεχα να τα φοράω μόνο για 10-15 λεπτά τη φορά γιατί πονούσαν τα αυτιά.

 

Επόμενα μοντέλα που αγόρασα και δοκίμασα τα Parrot ZIK2 και ένα Plantronics Bluetooth NC στα 200 ευρώ το καθένα περίπου. Τεχνολογικά εξαιρετικά, σούπερ αυτοματισμοί, το noise canceling καλό αλλά ήταν ογκώδη/βαριά και κατά επέκταση δεν ήταν άνετα για >30 λεπτά συνεχόμενης χρήσης, συγκεκριμένα με ενοχλούσαν στο κάτω μέρος των αυτιών. Συνολικά είχαν το ιδανικό πακέτο, αλλά το θέμα της άνεσης και του noise canceling που είναι πολύ σημαντικό κριτήριο αγοράς, δεν με κάλυπταν τελικά, ειδικά για πολύωρη χρήση.

 

Φαντάζομαι πως κάποιοι πιο ψαγμένοι, θα μου πουν γιατί δεν πας στα Bose QC25. Η πραγματικότητα είναι ότι σε αυτά κατέληξα τελικά, αλλά αρχικά είχα τις ενστάσεις μου επειδή τιμές σε ακουστικά που φτάνουν και ξεπερνούν τα 300 ευρώ τις θεωρώ υπερβολικές και επίσης επειδή ήταν ενσύρματα. Ωστόσο επειδή βρήκα τα BOSE QC25 SE σε εξαιρετική τιμή στα FNAC ~280€, τα αγόρασα κατευθείαν! Αν και φαντάζομαι ότι όλοι εδώ θα τα ξέρουν λίγο πολύ, ας επισημάνω και εγώ πως το noise canceling τους είναι απίστευτο, έκανα βόλτα στην Τουλούζη και ειλικρινά το 90% του θορύβου εξαφανιζόταν ενώ η άνεση τους μέρα μεσημέρι κάτω από τον ήλιο και κοντά στους 30 βαθμούς μετά από 2 ώρες χρήσης ασυναγώνιστη! Σε αυτό συντελεί και η ποιότητα κατασκευής που είναι εξαιρετικά ελαφριά καθώς είναι από πλαστικό (πολύ καλής ποιότητας μεν, πλαστικό δε). Αγόρασα το μοντέλο με το χειριστήριο για Apple συσκευές για να το συνδέω και να λειτουργεί με όλες τις συσκευές μου. Ολοκληρώνοντας, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από αυτή την αγορά και πλέον θεωρώ ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δικαίως θεωρείται Νο1.

 

Τι περισσότερο προσφέρουν αυτά τα ακουστικά σε σχέση με αυτά που έχει η συσκευασία δηλαδή τα Apple EarPods?

Εγώ τα μαμά ακουστικά τα έχω ψηλά σε εκτίμηση δεν ξέρω γιατί.

Ούτε με κουράζουν στα αυτιά επίσης έχουν δυνατό ήχο και καλό

Σίγουρα δεν είναι των 300€ αλλά νομίζω για τον δρόμο τόσο μεγάλα ακουστικά δεν μου ταιριάζουν.

Ρωτάω καλό προαιρετα τι χρήση κανείς με αυτά τα ακουστικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ιεροσυλία να συγκρίνεις ακουστικά των 30 ευρώ (στην καλύτερη) με ακουστικά των 300 ευρώ. Τα ακουστικά τύπου over-the-ear έχουν μεγαλύτερους drivers για καλύτερο (=πιο λεπτομερή) και πιο γεμάτο ήχο (συνήθως). Τώρα, τα Bose QC25 SE δεν θεωρούνται κορυφαία στην κατηγορία τους από άποψη ακουστικής πιστότητας αλλά για την βέλτιστη απαλοιφή θορύβου που υπερτερεί έναντι οποιουδήποτε άλλου μοντέλου. Αυτός ήταν ο κύριος λόγος αγοράς, και καθώς τα δοκίμασα για αρκετές ώρες αφού τα αγόρασα εντός πόλης, δεν αμφιβάλλω καθόλου για την άνεση τους (τουλάχιστον σε σύγκριση με όλα τα μοντέλα που προανέφερα). Όλα είναι θέμα συνήθειας, και εγώ ήμουν συνηθισμένος σε ακουστικά τύπου in-ear όπως της Apple αλλά και αυτά τα Bose QC25 είναι φοβερά άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ιεροσυλία να συγκρίνεις ακουστικά των 30 ευρώ (στην καλύτερη) με ακουστικά των 300 ευρώ. Τα ακουστικά τύπου over-the-ear έχουν μεγαλύτερους drivers για καλύτερο (=πιο λεπτομερή) και πιο γεμάτο ήχο (συνήθως). Τώρα, τα Bose QC25 SE δεν θεωρούνται κορυφαία στην κατηγορία τους από άποψη ακουστικής πιστότητας αλλά για την βέλτιστη απαλοιφή θορύβου που υπερτερεί έναντι οποιουδήποτε άλλου μοντέλου. Αυτός ήταν ο κύριος λόγος αγοράς, και καθώς τα δοκίμασα για αρκετές ώρες αφού τα αγόρασα εντός πόλης, δεν αμφιβάλλω καθόλου για την άνεση τους (τουλάχιστον σε σύγκριση με όλα τα μοντέλα που προανέφερα). Όλα είναι θέμα συνήθειας, και εγώ ήμουν συνηθισμένος σε ακουστικά τύπου in-ear όπως της Apple αλλά και αυτά τα Bose QC25 είναι φοβερά άνετα.

 

Δεν τα συγκρίνω απλά ήθελα να μάθω ποια είναι η χρήση τέτοιων ακουστικών.

Πιστεύω δεν θα μπορούσα να γυρίζω έξω με τέτοια ακουστικά. Μόνο στο σπίτι

Σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά για τον δρόμο πιστεύω είναι καλά αυτά της εταιρείας.

Για τα δικά μου γούστα πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα συγκρίνω απλά ήθελα να μάθω ποια είναι η χρήση τέτοιων ακουστικών.

Πιστεύω δεν θα μπορούσα να γυρίζω έξω με τέτοια ακουστικά. Μόνο στο σπίτι

Σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά για τον δρόμο πιστεύω είναι καλά αυτά της εταιρείας.

Για τα δικά μου γούστα πάντα

Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι πολύ ελαφρύ και με διαφορά λιγότερο ογκώδες από αλλά μοντέλα της κατηγορίας του. Επίσης στην all-black έκδοση είναι πολύ understated και εγώ που τα έχω μόνο 3 μέρες τα έχω ήδη φορέσει έξω 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα. Λατρεύω απίστευτα το noise canceling τους και διακρίνω ήδη γιατί είναι περιζήτητο και ακριβό (δυστυχώς ακόμα) χαρακτηριστικό. Βέβαια δεν πρόκειται να πετάξω και στα σκουπίδια τα in-ear ακουστικά μου, ειδικά όταν βγαίνω έξω μόνο με το iPod Shuffle...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι πολύ ελαφρύ και με διαφορά λιγότερο ογκώδες από αλλά μοντέλα της κατηγορίας του. Επίσης στην all-black έκδοση είναι πολύ understated και εγώ που τα έχω μόνο 3 μέρες τα έχω ήδη φορέσει έξω 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα. Λατρεύω απίστευτα το noise canceling τους και διακρίνω ήδη γιατί είναι περιζήτητο και ακριβό (δυστυχώς ακόμα) χαρακτηριστικό. Βέβαια δεν πρόκειται να πετάξω και στα σκουπίδια τα in-ear ακουστικά μου, ειδικά όταν βγαίνω έξω μόνο με το iPod Shuffle...

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχουμε κάποιο δοκιμασμένο και ποιοτικό tempered glass για το iPhone 6S? Edited by Itchrist86
Προσθήκη μοντέλου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το InvisibleShield Glass από τη zagg.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για τελείως διάφανη και όσο πιο λεπτή TPU θήκη (όχι σιλικόνη) για iPhone 5s. Όσο πιο διακριτική γίνεται, για να το προστατεύει από γρατζουνιές κυρίως. Έχουμε κάποια πρόταση; Βλέπω οτι παίζουν σε μεγάλο εύρος τιμών και δεν ξέρω πόσα λεφτά αξίζει να δώσω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...