Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα κινεζικο,κανει νερα με τη φορτιση.Reboot δεν μου εχει τυχει.Φορτιζω παντα με το μανισιο καλωδιο.

 

Κι εγώ με το μανισιο καλώδιο

Έβγαλα το κινητό από το power bank και μετά από κάποια ώρα έγινε αυτό με την επανεκκίνηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το μανισιο καλώδιο

Έβγαλα το κινητό από το power bank και μετά από κάποια ώρα έγινε αυτό με την επανεκκίνηση

Εμενα εσβησε αποτομα απο μπαταρια.Γενικα με την 10 εχει σε εμενα ενα bug με το ποσοστο.Καμια φορα κολλαει,ειδικα σε low power mode.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εσβησε αποτομα απο μπαταρια.Γενικα με την 10 εχει σε εμενα ενα bug με το ποσοστο.Καμια φορα κολλαει,ειδικα σε low power mode.

 

Πολύ περίεργο αυτό με το power bank πάντως.

Όλο το καλοκαίρι με το 6s που το δούλευα δεν είχα κάποιο θέμα

Πάντα με το αυθεντικό καλώδιο της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αν χρησιμοποιουμε noname(κινεζικα) power bank,υπαρχει περιπτωση να δημιουργησουμε προβλημα στο κινητο?Εννοω να το "καψουμε" και να να μην ξανανοιξει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αν χρησιμοποιουμε noname(κινεζικα) power bank,υπαρχει περιπτωση να δημιουργησουμε προβλημα στο κινητο?Εννοω να το "καψουμε" και να να μην ξανανοιξει?

 

Σίγουρα εγώ δεν πρόκειται να το έβαζα σε κάτι τέτοιο να φορτίσει

Αν διαβάσεις πιο επάνω το έβαλα εχθές σε ένα υποτίθεται καλό, made in Germany και είχα κάτι θέματα

Σε no name κινεζικό μην εμπιστεύεσαι να το βάλεις καν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία βοήθεια για το battery case που πρότεινα νωρίτερα αν αξίζει όντως τον κόπο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία βοήθεια για το battery case που πρότεινα νωρίτερα αν αξίζει όντως τον κόπο;

ουτε καν.αυτο ειναι μια χαζομαρα σκετη και επισης πολυ ογκωδης.απο μπαταρια θα εχει οτι χειροτερο.

αποψη μου ειναι να παρεις ενα ποιοτικο pawerbank με γρηγορη φορτιση και θα χεις το κεφαλι σου ησυχο .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω για temperated glass full cover Για 7+ τοποθέτηση από το κατάστημα. Περιοχή ν.προάστια Αθήνα αν έχετε υπόψιν κάποιο μου λέτε
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χθες το e-shop στο Crazy Sundays εβγαλε προσφορα τα κλασσικα ακουστικα της apple με 10€. Ειναι αυθεντικα ξερετε; Τα παρηγγειλα και θα παω να τα παρω αυριο... απλα αν ειναι μουφα δεν θα μπω στην διαδικασια να τα παραλαβω. Πως θα μπορεσω να το τσεκαρω; Με προβληματιζει που συσκευασια γραφει bulk.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χθες το e-shop στο Crazy Sundays εβγαλε προσφορα τα κλασσικα ακουστικα της apple με 10€. Ειναι αυθεντικα ξερετε; Τα παρηγγειλα και θα παω να τα παρω αυριο... απλα αν ειναι μουφα δεν θα μπω στην διαδικασια να τα παραλαβω. Πως θα μπορεσω να το τσεκαρω; Με προβληματιζει που συσκευασια γραφει bulk.

Ναι αυθεντικα ειναι.απλα η συσκευασια ειναι απλη..εχω αγορασει κι εγω στο παρελθον.εχει παιξει πολλες φορες αυτη η προσφορα και πολλοι εχουν παρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χθες το e-shop στο Crazy Sundays εβγαλε προσφορα τα κλασσικα ακουστικα της apple με 10€. Ειναι αυθεντικα ξερετε; Τα παρηγγειλα και θα παω να τα παρω αυριο... απλα αν ειναι μουφα δεν θα μπω στην διαδικασια να τα παραλαβω. Πως θα μπορεσω να το τσεκαρω; Με προβληματιζει που συσκευασια γραφει bulk.

 

Τα είδα κι εγώ στο twitter

Αυθεντικά είναι σκέφτηκα να τα πάρω κι εγώ αλλά ήδη έχω πάρει κάτι καλά ακουστικά των 100€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν εχουν κουτί!

οχι βεβαια.κανονικη πλαστικη συκευασια.πλαστικη για να τα τυλιγεις ευκολα και να τα προστατευεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικα ειναι αλλα πραγματι εχουν μονο την πλαστικη συσκευασια και οχι και το χαρτινο κουτι που πουλιουνται κανονικα. Ισως ειναι refurbish εξου και η 6μηνη εγγυηση. Παντως για 10€ απο 30€ αξιζε η αγορα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει στο 7 το Nillkin Amazing H+ Pro αλλά μετά από λίγο άρχισε να ξεκολλάει από την κάτω πλευρά, αν βάλω το Nillkin 3D AP+ Pro fullscreen tempered glass θα έχω το ίδιο πρόβλημα, το έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις;
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει στο 7 το Nillkin Amazing H+ Pro αλλά μετά από λίγο άρχισε να ξεκολλάει από την κάτω πλευρά, αν βάλω το Nillkin 3D AP+ Pro fullscreen tempered glass θα έχω το ίδιο πρόβλημα, το έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

Έχω βάλει το 3D AP+ Pro full screen black. Είναι καλό. Έχει καλή εφαρμογή αλλά στο δικό μου Mat black iphone μου φαίνεται άσχημο λόγω ότι φαίνονται πολύ τα bezels. Προτιμησε το Nillkin CP+ 9H. Δείχνει σαν την κανονική οθόνη και είναι καλύτερο.. Εγώ το παράγγειλα από ebay λόγω ότι το βρίσκω πολύ ακριβό στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Η υφή της cuadabe πως είναι ?

Από τις φωτογραφίες η airskin φαίνεται κάπως frozen ενώ η caudabe μαυρη τελείως...?

 

Χτες την παρέλαβα την VEIL XT, είναι όπως τα λες μαύρη τελείως και η υφή της πολύ καλή δεν γλιστράει καθόλου.

Οντως πρέπει να είναι η πιο λεπτή θήκη είναι σαν να έχεις skin.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο puro, εχετε να προτεινετε κατι στα 0.3? που να βγαινει και σε clear

Υπάρχει ozaki, spigen air skin, totallee the spy, totallee the scarf, caudabe the veil xt.

 

Αυτές μου ήρθαν στο μυαλό σου αλλά δεν είναι όλες εντελώς clear.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χθες την Spigen Neo Hybrid Crystal για 7 Plus.

Δεν ηθελα thin λογω προστασιας.

Φαινεται στιβαρη. Ουσιαστικα εχει 2 περιμετρικα προστατευτικα layers που κουμπωνουν το ενα πανω στο αλλο και ισως αυτη ειναι μια απο τις βασικες διαφορες με την Utra Hybrid.

Καλο feeling και πιασιμο χεριου απο την πισω οψη.

Αριστος χειρισμος πλαινων κουμπιων.

Η καμερα προστατευται αρκετα καλα αν και θα μπορουσε ελαχιστα ακομα. Διαβαζω οτι αυτη ειναι και η μεγαλη διαφορα της Ultra Hybrid 1 με την Ultra Hybrid 2 οτι δηλαδη δωσανε περισσοτερη προστασια στην καμερα.

 

Συμπερασματικα : Πιθανολογω οτι η προστασια που δινει ειναι αρκετα υψηλη και ισως καποιες φορες να μπορει να γλυτωνει το τηλεφωνο και απο πτωσεις μεσαιου μεγεθους, δηλαδη απο το υψος της μεσης και κατω που ειναι και οι συχνοτερες. Γενικα παντως το θεμα "πτωση" και "ζημια" ειναι τελειως απροβλεπτο. Εχω δει τηλεφωνα με θηκες να πεφτουν και η οθονη να διαλυεεται και τα ιδια μοντελα να πεφτουν χωρις καμια προστασια και να μην παθαινουν τιποτα. Με αλλα λογια ειναι τοσοι πολλοι οι ασταθμητοι παραγοντες που δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος.

 

Στα αρνητικα θα εβαζα την χρωματικη διαφορα μεταξυ των 2 layers στα πλαγια του τηλεφωνου. Το jet black με το διαφανο δηλαδη. Θα ηθελα για το πλαινο & μπροστινο μερος το ιδιο ακριβως χρωμα. Υποκειμενικα εντελως, νομιζω οτι η Ultra Hybrid φαινεται πιο ομορφη αλλα υποθετω οτι δεν φθανει το ιδιο επιπεδο προστασιας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το 3D AP+ Pro full screen black. Είναι καλό. Έχει καλή εφαρμογή αλλά στο δικό μου Mat black iphone μου φαίνεται άσχημο λόγω ότι φαίνονται πολύ τα bezels. Προτιμησε το Nillkin CP+ 9H. Δείχνει σαν την κανονική οθόνη και είναι καλύτερο.. Εγώ το παράγγειλα από ebay λόγω ότι το βρίσκω πολύ ακριβό στην Ελλάδα.

 

 

 

Εχω βάλει στο 7 το Nillkin Amazing H+ Pro αλλά μετά από λίγο άρχισε να ξεκολλάει από την κάτω πλευρά, αν βάλω το Nillkin 3D AP+ Pro fullscreen tempered glass θα έχω το ίδιο πρόβλημα, το έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

 

 

Καλησπέρα σε όλους εγώ αγόρασα το G.D.Smith Knight από AliExpress συνολικά μου βγήκε 13,23€ σε μαύρο αλλά έκανε 1+ μήνα έρθει!

Απίστευτη ποιότητα, απίστευτο φινίρισμα με το κινητό! Προστατεύει όλη την οθόνη και την καμπύλη που κάνει! Ενθουσιάστηκα ! Μόνο που γλιστρούσε πολύ και μέσα σε 2 ημέρες μου έπεσε και έσπασε και περιμένω να πάρω άλλο τώρα!

Μπορείτε να ανεβάσετε κάποιες φωτό από τα δικά σας tempered?

3d3a20cac5c913467b9c2a6f5741789d.jpg7e17f532b799a614e6a3e339637f9773.jpg8ef660c63edc28156eb0a84a00511c83.jpg5c541fda71eaad4681524c6fdd154fc1.jpge06736b1518eb622e8e6b1f70b3c50f8.jpg

Αυτές είναι οι δικές μου με το G.D.Smith που το προτείνω ανεπιφύλακτα !!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω θηκη για το 5s μου.Κατα προτιμηση σε bumper(αλλα να αποροφανε κραδασμους κατα τη πτωση) ή back cases.Κατα προτιμηση απο σκρουτζομαγαζο,γιατι εξωτερικο δυσκολα,ισως απο amazon.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν το SE,καμια καλη θηκη σε bumper υπαρχει;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν το SE,καμια καλη θηκη σε bumper υπαρχει;

 

Πήρα αυτή πολύ καλή εφαρμογή ,πανέμορφη.

 

https://www.uniqueshop.gr/index.php/catalog/product/view/id/6988/s/spigen-thiki-silikonis-iphone-5-5s-se/?gclid=CJr3qpmNwNICFULGGwod308I6g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...