Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι leather της Apple δεν έχουν καμία διαφορά μεταξύ τους!

Αν και εγώ έχω την leather σε 6, τα σύγκρινα με ένα φιλαράκι που έχει το 6S και είναι κάπως πιο σφιχτή και όχι με τόσο καλή αίσθηση στα vol +- και power on πλήκτρα. Όχι κακή αλλά όχι τόσο καλή όσο στο 6.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Αν και εγώ έχω την leather σε 6, τα σύγκρινα με ένα φιλαράκι που έχει το 6S και είναι κάπως πιο σφιχτή και όχι με τόσο καλή αίσθηση στα vol +- και power on πλήκτρα. Όχι κακή αλλά όχι τόσο καλή όσο στο 6.

 

Παρελαβα κ εγω σημερα κ οντως μπορω να επιβεβαιωσω οτι ειναι καπως σφιχτη επανω κ δυσκολα μπηκε

Θα της δωσω μια ευκαιρια γιατι ειδα ενα βιντεο κ λεει να της δωσουμε χρονο να προσαρμοστει κ απο οτι διαβασα σε αλλα μερη λενε οτι ιδιες ειναι οι θηκες κ των δυο μοντελων

η θηκη για το 6+ χωραει κ το 6+s κ αντιστροφα

http://www.imore.com/yes-iphone-6s-apple-branded-cases-will-work-iphone-6

Edited by alexbest99
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, απο βδομαδα θα γινω και εγω κατοχος 6s plus, για το οποιο και του ψαχνω θηκη κατα προτιμηση (μεγαλη) προτιμηση κοκκινη, γιατι ειδα τον συνδυασμό ασπρο με κοκκινο και μου αρεσε παρα πολυ.

 

Εχετε να προτεινετε καποια σελιδα η καποια θηκη που να πληρει τα κριτηρια? θελω πληρη προστασια περιμετρικα και να αφηνει περιθωριο ωστε σε περιπτωση που το βαζω με την οθονη κατω να μην ακουμπαει η οθονη. Η θηκη της απλ εκτος του ειναι πανακριβη αφηνει εκτεθειμενο το κατω μερος και δεν ειμαι σιγουρος οτι προεξεχει για την οθονη.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, απο βδομαδα θα γινω και εγω κατοχος 6s plus, για το οποιο και του ψαχνω θηκη κατα προτιμηση (μεγαλη) προτιμηση κοκκινη, γιατι ειδα τον συνδυασμό ασπρο με κοκκινο και μου αρεσε παρα πολυ.

 

Εχετε να προτεινετε καποια σελιδα η καποια θηκη που να πληρει τα κριτηρια? θελω πληρη προστασια περιμετρικα και να αφηνει περιθωριο ωστε σε περιπτωση που το βαζω με την οθονη κατω να μην ακουμπαει η οθονη. Η θηκη της απλ εκτος του ειναι πανακριβη αφηνει εκτεθειμενο το κατω μερος και δεν ειμαι σιγουρος οτι προεξεχει για την οθονη.

 

Στην οθόνη μπορείς να βάλεις tempered glass.

Θήκες υπάρχουν άπειρες. Flip, pouch και λοιπά. Τι θήκη θέλεις σε ποια κατηγορία να ανήκει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη δεν συνηθίζω να βάζω, στυλ θήκης κανονικό όπως εικαι για παράδειγμα η σιλικόνης η η δερμάτινη της απλ τέτοιου στυλ.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ποια μαρκα θεωρειται η καλυτερη για tempered glass?

 

Δεν νομίζω ότι το ακριβό είναι και καλό.

Φίλος είχε από τον Γερμανό ένα τον 20€ κι εγώ ένα τον 7€ από το seven.

Ο φιλος μου το πέταξε γιατί η υφή του ήταν κάπως. Επίσης τα τελειώματα του ήταν κάπως αιχμηρά. Το δικό μου είναι πιο τροχισμενο στην άκρη

Πως θα τυχεις είναι νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το ακριβό είναι και καλό.

Φίλος είχε από τον Γερμανό ένα τον 20€ κι εγώ ένα τον 7€ από το seven.

Ο φιλος μου το πέταξε γιατί η υφή του ήταν κάπως. Επίσης τα τελειώματα του ήταν κάπως αιχμηρά. Το δικό μου είναι πιο τροχισμενο στην άκρη

Πως θα τυχεις είναι νομίζω

Εγώ πάντως είχα πάρει ένα οικονομικό και το άλλαξα στο μήνα. Είχε γεμίσει γραμμές χρήσης. Τώρα έχω ένα 9+ λίγο πιο ακριβό και είναι ακόμη σαν καινούριο.

3>4
Link to comment
Share on other sites

για iPhone 6s plus amazon αγορα μπορω να πω οτι ειναι πολλη καλη θηκη

http://www.spigen.com/products/iphone-6s-plus-case-rugged-armor

κ μαλλον θα χτυπησω κ δευτερη spigen θηκη ελεγα για urban armour gear

http://gr.mobilefun.com/48647-uag-scout-iphone-6s-plus-6-plus-protective-case-black.htm

εχι καποιος φιλος καμια θηκη απο urban armour gear να προτεινει η καποια αλλη αξιολογη εταιρια επισης μου αρεσε κ αυτη

http://gr.mobilefun.com/55648-just-mobile-quattro-real-leather-iphone-6s-plus-6-plus-case-beige.htm

Edited by alexbest99
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έβαλε στην οθόνη αυτό το υγρό που βάζουνε σε κάποια αλυσίδα μαγαζιών. Έχει το ενδιαφέρον της είναι η αλήθεια και φαίνεται να κάνει και καλή δουλειά. Χώρια που δεν ασχολείσαι με μπήκε σωστά, είναι στραβά κτλ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι ξανα θελω να παραγειλω ψαχνομαι για θηκη οπως αναφερω κ σε προηγουμενο ποστ μου αλλα απο κινα

μπορουμε να παραγγειλουμε για οχι?

π.χ

http://www.banggood.com/Nillkin-Defender-2-Series-Phone-Case-Back-Cover-For-iPhone-6-Plus-5_5inch-p-980213.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έβαλε στην οθόνη αυτό το υγρό που βάζουνε σε κάποια αλυσίδα μαγαζιών. Έχει το ενδιαφέρον της είναι η αλήθεια και φαίνεται να κάνει και καλή δουλειά. Χώρια που δεν ασχολείσαι με μπήκε σωστά, είναι στραβά κτλ

 

 

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

Τι ακριβώς είναι αυτό και πως αφαιρείται;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρείται. Το έχεις μόνιμο. Απλώς γλυτώνεις τα διαδικαστικά. Αν ψάξεις στο Ίντερνετ, paintbull, νομίζω λέγεται η εταιρεία θα βρεις λεπτομέρειες. Παραπάνω δε ξέρω να βοηθήσω
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρείται. Το έχεις μόνιμο. Απλώς γλυτώνεις τα διαδικαστικά. Αν ψάξεις στο Ίντερνετ, paintbull, νομίζω λέγεται η εταιρεία θα βρεις λεπτομέρειες. Παραπάνω δε ξέρω να βοηθήσω

 

Λοιπόν παίδες καλημέρα σχετικά με το προϊόν της Paint Bull εμένα έκλαψα ένα m8 ( από τότε υπάρχει στο εμπόριο το προϊόν) που ενώ η τοποθέτηση ήταν άψογη από προστασία ' 0'!!!!!

Η εταιρεία αναγνώρισε το πρόβλημα και σε τηλέφωνο 15 ημερών ήθελε απλά να μου κάνει αντικατάσταση οθόνης. ( εκεί έφαγα μεγάλη πίκρα).

Παράλληλα να ξέρετε ότι το προϊόν πολυμεριζετε με τον καιρό που σημαίνει ότι μειώνεται η προστασία. Λένε για 2 χρόνια εγγύηση αλλά προσωπικά δεν πιστεύω ούτε καν.

Σαν την μεμβράνη ή το τζάμι δεν νομίζω να υπάρχει μέχρι σήμερα κάτι καλύτερο σε προστασία / που να είμαστε όλοι σίγουροι.

Κρίμα γιατί και εγώ όταν είδα την πατέντα χάρηκα αλλά μετά άστο.............

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες καλημέρα σχετικά με το προϊόν της Paint Bull εμένα έκλαψα ένα m8 ( από τότε υπάρχει στο εμπόριο το προϊόν) που ενώ η τοποθέτηση ήταν άψογη από προστασία ' 0'!!!!!

Η εταιρεία αναγνώρισε το πρόβλημα και σε τηλέφωνο 15 ημερών ήθελε απλά να μου κάνει αντικατάσταση οθόνης. ( εκεί έφαγα μεγάλη πίκρα).

Παράλληλα να ξέρετε ότι το προϊόν πολυμεριζετε με τον καιρό που σημαίνει ότι μειώνεται η προστασία. Λένε για 2 χρόνια εγγύηση αλλά προσωπικά δεν πιστεύω ούτε καν.

Σαν την μεμβράνη ή το τζάμι δεν νομίζω να υπάρχει μέχρι σήμερα κάτι καλύτερο σε προστασία / που να είμαστε όλοι σίγουροι.

Κρίμα γιατί και εγώ όταν είδα την πατέντα χάρηκα αλλά μετά άστο.............

 

Σ ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση υπάρχει περίπτωση να ξέρει κανείς σκρουτζομαγαζο που να πουλάει γνήσια μπαταρία για 5s?επειδη δεν μου περιασσευουν τα 35+ για να μου την αλλάξουν έλεγα να πάρω μια να την αλλάξω μόνος μιας και δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση υπάρχει περίπτωση να ξέρει κανείς σκρουτζομαγαζο που να πουλάει γνήσια μπαταρία για 5s?επειδη δεν μου περιασσευουν τα 35+ για να μου την αλλάξουν έλεγα να πάρω μια να την αλλάξω μόνος μιας και δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο

 

http://e-landotech.gr/iphone/129-iphone-battery-5s.html

 

Αυθεντική δεν υπάρχει. Μόνο OEM

Υπόψην ότι πρέπει για σίγουρη επιτυχία όταν αλλάζετε μπαταρία να έχει το ίδιο APN

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αυτοί που υποτίθεται δίνουν και 2 χρόνια εγγύηση δεν βάζουν αυθεντική ;

http://irepair.gr/repairs/επισκευή-iphone?gclid=CPvk8Jvk1MoCFUn4wgodVI8GTA

 

Βασικά να ρωτήσω μήπως ξέρεις ..το κουλό που μου κάνει και θέλω να την αλλάξω είναι ότι αν πχ λέμε έχω 60% μπαταρία μπορεί στα καλά καθούμενα να να πέσει στο 45 χωρίς λόγο αν το κάνω όμως restart πάει πάλι πίσω στο 60 .. Ίσως να έχω και μεγάλη κατανάλωση το βράδυ γύρω στο 10% τι λες τα έχει παίξει ; Παρά ταύτα αδειάζει σε νορμαλ επίπεδα όχι τρέλα drain

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αυτοί που υποτίθεται δίνουν και 2 χρόνια εγγύηση δεν βάζουν αυθεντική ;

http://irepair.gr/repairs/επισκευή-iphone?gclid=CPvk8Jvk1MoCFUn4wgodVI8GTA

 

Βασικά να ρωτήσω μήπως ξέρεις ..το κουλό που μου κάνει και θέλω να την αλλάξω είναι ότι αν πχ λέμε έχω 60% μπαταρία μπορεί στα καλά καθούμενα να να πέσει στο 45 χωρίς λόγο αν το κάνω όμως restart πάει πάλι πίσω στο 60 .. Ίσως να έχω και μεγάλη κατανάλωση το βράδυ γύρω στο 10% τι λες τα έχει παίξει ; Παρά ταύτα αδειάζει σε νορμαλ επίπεδα όχι τρέλα drain

 

Δεν υπαρχουν 100 τις εκατο original ανταλλακτικα εξω στην αγορα. Δεν πουλαει η Apple.

Υπαρχουν τα ΟΕΜ.

Για αυτο που λες ναι ειναι ενα καποιο σημαδι αλλα οχι κατι σημαντικο.

Πχ ενα σημαδι αλλαγης ειναι να εχεις 30% πχ και να βρεις ξανικα την συσκευη κλειστη.

Επισης ειναι αλλο σημαδι ενω παλια εβγαζες την μερα τωρα με την ιδια χρηση και με ιδιες εφαρμογες να ζοριζεσαι να βγει η μερα και τα ποσοστα να πεφτουν πιο γρηγορα.

Κατι αλλο για σιγουρα ειναι να κατεβαζεις το ibaclupbot στον υπολογιστη σου(θα το βρεις στο google) και συνδεοντας την συσκευη στις πληροφοριες θα λεει για χωρητικοτητα της μπαταριας πχ στο 5ς 1440 ειναι η κατασκευαστικη τιμη εσυ αν εχεις χωρητικοτητα 1200 εισαι για αλλαγη.

Βαλε την εφαρμογη και πες μας τι σου λεει και θα βοηθησω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν 100 τις εκατο original ανταλλακτικα εξω στην αγορα. Δεν πουλαει η Apple.

Υπαρχουν τα ΟΕΜ.

Για αυτο που λες ναι ειναι ενα καποιο σημαδι αλλα οχι κατι σημαντικο.

Πχ ενα σημαδι αλλαγης ειναι να εχεις 30% πχ και να βρεις ξανικα την συσκευη κλειστη.

Επισης ειναι αλλο σημαδι ενω παλια εβγαζες την μερα τωρα με την ιδια χρηση και με ιδιες εφαρμογες να ζοριζεσαι να βγει η μερα και τα ποσοστα να πεφτουν πιο γρηγορα.

Κατι αλλο για σιγουρα ειναι να κατεβαζεις το ibaclupbot στον υπολογιστη σου(θα το βρεις στο google) και συνδεοντας την συσκευη στις πληροφοριες θα λεει για χωρητικοτητα της μπαταριας πχ στο 5ς 1440 ειναι η κατασκευαστικη τιμη εσυ αν εχεις χωρητικοτητα 1200 εισαι για αλλαγη.

Βαλε την εφαρμογη και πες μας τι σου λεει και θα βοηθησω.

Battery

 

CycleCount: 604

DesignCapacity: 1550

FullChargeCapacity: 1300

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 52

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: true

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

GasGaugeCapability: true

HasBattery: true

 

αυτα λεει

Link to comment
Share on other sites

Battery

 

CycleCount: 604

DesignCapacity: 1550

FullChargeCapacity: 1300

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 52

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: true

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

GasGaugeCapability: true

HasBattery: true

 

αυτα λεει

 

Αρχισε να πεφτει πιστευω. Εισαι περιπου στο 84% της χωρητικοτητας.

Αν νομιζεις οτι δεν σε καλυπτει η αυτονομια της και βλεπεις και τιποτα παραξενα οπως αυτα που ανεφερα πριν μπορεις να την αλλαξεις.

600 φορτισεις κιολας ειναι περιπου 2 χρονια. Μια χαρα σε πηγε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα λες να πάρω αυτή που λες και να την αλλάξω ; Το apn που έλεγες μπορώ να το δω μέσα από το τηλέφωνο η το λέει μόνο πάνω στην μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...