Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη θα τρελαθω απο αυτην την 'λογικη' των εταιριων κινητης να θεσω την εξης απορια.

Ειμαι στην voda εδω και 6 χρονια και τον τελευταιο με συνδεση.

Σε κανα 2μηνο αν θυμαμαι καλα ληγει η συνδεση μου οποτε και θα μου δωσουν μια Α επιδοτηση το θεμα ειναι οτι δεν νομιζω να ειναι μεγαλη κανα κατοσταρι.

Το θεμα ειναι οτι εγω θελω το 4αρι και θελω να το παρω με το προγραμμα unlimited 45 με internet, δηλαδη τι θα μου πουν οτι δεν δικαιουμαι την εκπτωση που εχει το 4αρι(αν εκανα καινουργια συνδεση) αλλα ισχυει μονο η επιδοτηση;

Δηλαδη τι θα καταλαβουν;

Λυση(με την δικη μου σκεψη):Χεζω την επιδοτηση το γυρναω σε καρτα και την επομενη μερα παω και κανω νεο συμβολαιο.Δεν ισχυει; :X

Δηλαδη αν ισχυει τσαμπα να με ταλαιπωρησουν;

 

Συγγνωμη για το μεγαλο post αλλα συνχυζομαι με τους μ.......ς!

 

Σε ποιο πρόγραμμα είσαι τώρα? Με τι πάγιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποιο πρόγραμμα είσαι τώρα? Με τι πάγιο?

Στο unlimited 30 με παγιο καμια 28 ευρω με φπα και αυτο γιατι πηρα την εκπτωση στο παγιο αντι για επιδοτηση συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα τρελαθω απο αυτην την 'λογικη' των εταιριων κινητης να θεσω την εξης απορια.

Ειμαι στην voda εδω και 6 χρονια και τον τελευταιο με συνδεση.

Σε κανα 2μηνο αν θυμαμαι καλα ληγει η συνδεση μου οποτε και θα μου δωσουν μια Α επιδοτηση το θεμα ειναι οτι δεν νομιζω να ειναι μεγαλη κανα κατοσταρι.

Το θεμα ειναι οτι εγω θελω το 4αρι και θελω να το παρω με το προγραμμα unlimited 45 με internet, δηλαδη τι θα μου πουν οτι δεν δικαιουμαι την εκπτωση που εχει το 4αρι αν εκανα καινουργια συνδεση αλλα ισχυει μονο η επιδοτηση.

Δηλαδη τι θα καταλαβουν;

Λυση(με την δικη μου σκεψη):Χεζω την επιδοτηση το γυρναω σε καρτα και την επομενη μερα παω και κανω νεο συμβολαιο.Δεν ισχυει; :X

Δηλαδη αν ισχυει τσαμπα να με ταλαιπωρησουν;

 

Συγγνωμη για το μεγαλο post αλλα συνχυζομαι με τους μ.......ς!

 

Ισχύει αυτό που λες φίλε αλλά θα πρέπει να προσέξεις το εξής. Κάνοντας καινούριο συμβόλαιο αυτομάτως αλλάζεις τον αριθμό σου. Επομένως εάν χρησιμοποιείς την συσκευή με την καινούρια sim για να επωφεληθείς από το unlimited internet θα πρέπει να χρησιμοποιείς το καινούριο νούμερο. Είναι σαν να μην ήσουν πριν συνδρομητής στην Vodafone. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Στο unlimited 30 με παγιο καμια 28 ευρω με φπα και αυτο γιατι πηρα την εκπτωση στο παγιο αντι για επιδοτηση συσκευης.

 

Αν τους πάρεις τηλέφωνο και τους πεις ότι θες να ανέβεις κατά 15 ευρώ όπως λες πάγιο σίγουρα θα σου αυξήσουν την επιδότηση πάντως, δεν υπάρχει περίπτωση.. Πάρε στο 13830 να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες φίλε αλλά θα πρέπει να προσέξεις το εξής. Κάνοντας καινούριο συμβόλαιο αυτομάτως αλλάζεις τον αριθμό σου. Επομένως εάν χρησιμοποιείς την συσκευή με την καινούρια sim για να επωφεληθείς από το unlimited internet θα πρέπει να χρησιμοποιείς το καινούριο νούμερο. Είναι σαν να μην ήσουν πριν συνδρομητής στην Vodafone. ;)

 

Δηλαδη αν κανω τον υπαρχων αριθμο μου απο καρτα (που λεμε οτι θα τον κανω) σε

συνδεση δεν μετραει σαν καινουργιο συμβολαιο;

Ντε και καλα πρεπει να αλλαξω αριθμο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν κανω τον υπαρχων αριθμο μου απο καρτα (που λεμε οτι θα τον κανω) σε

συνδεση δεν μετραει σαν καινουργιο συμβολαιο;

Ντε και καλα πρεπει να αλλαξω αριθμο;

 

Νομίζω πως ναι. Μην σε πάρω και στο λαιμό μου όμως. Κάνε και ένα τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αν τους πάρεις τηλέφωνο και τους πεις ότι θες να ανέβεις κατά 15 ευρώ όπως λες πάγιο σίγουρα θα σου αυξήσουν την επιδότηση πάντως, δεν υπάρχει περίπτωση.. Πάρε στο 13830 να ρωτήσεις.

 

Το θεμα ειναι να φτασει το ποσο επιδοτησης το ποσο εκπτωσης της συσκευης aka 4αρι την οποια εχει αν κανεις καινουργιο συμβολαιο(στο unlimited 45 με internet)και η οποια ειναι οπως βλεπω απο το site της voda στα 220e για το καταστημα και 270e για το site.Υπαρχει περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά.. γιατί να αλλάξεις αριθμό?? Αλλά εγώ σου είπα την γνώμη μου ότι αν πάρεις στο 13830 και τους πεις οτι θες να ανέβεις πρόγραμμα σίγουρα θα σου κάνουν καλή προσφορά.

 

Το θεμα ειναι να φτασει το ποσο επιδοτησης το ποσο εκπτωσης της συσκευης aka 4αρι την οποια εχει αν κανεις καινουργιο συμβολαιο(στο unlimited 45 με internet)και η οποια ειναι οπως βλεπω απο το site της voda στα 220e για το καταστημα και 270e για το site.Υπαρχει περιπτωση;

 

 

Εγώ νομίζω ναι.. Πάρε στο cc να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι. Μην σε πάρω και στο λαιμό μου όμως. Κάνε και ένα τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. ;)

 

Όχι φυσικά.. γιατί να αλλάξεις αριθμό?? Αλλά εγώ σου είπα την γνώμη μου ότι αν πάρεις στο 13830 και τους πεις οτι θες να ανέβεις πρόγραμμα σίγουρα θα σου κάνουν καλή προσφορά.

 

Εγώ νομίζω ναι.. Πάρε στο cc να δεις.

 

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις και αυριο μιας και θα παω να πληρωσω εναν λογαριασμο στην voda θα κανω και τις ερωτησεις που θελω. :)

 

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις και αυριο μιας και θα παω να πληρωσω εναν λογαριασμο στην voda θα κανω και τις ερωτησεις που θελω. :)

 

Ευχαριστω και παλι.

 

Tίποτα να σαι καλά.

Εγώ θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις και στο 13830 και να μιλήσεις με το αρμόδιο τμήμα.. Στα καταστήματα πολλές φορές είναι άσχετοι ή και μπορεί να μην ξέρουν καν και να σου πουν και αυτοί να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα να σαι καλά.

Εγώ θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις και στο 13830 και να μιλήσεις με το αρμόδιο τμήμα.. Στα καταστήματα πολλές φορές είναι άσχετοι ή και μπορεί να μην ξέρουν καν και να σου πουν και αυτοί να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Οκ θα το εχω υποψη μου.Μηπως ξερεις και πως λεγεται το τμημα που θα ζητησω απο το 13830 να με συνδεσει;

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το εχω υποψη μου.Μηπως ξερεις και πως λεγεται το τμημα που θα ζητησω απο το 13830 να με συνδεσει;

 

Θα ζητήσεις το τμήμα του iPhone. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το εχω υποψη μου.Μηπως ξερεις και πως λεγεται το τμημα που θα ζητησω απο το 13830 να με συνδεσει;

 

Με το τμήμα επιδοτήσεων (ή προσφορών) αν δεν κάνω λάθος.. Με το που συνδεθείς με οποιοδήποτε τμήμα όταν μιλήσεις σχετικά με την επιδότηση θα σε συνδέσουν εκείνοι με το σωστό. Παίξτο και λίγο ότι σκέφτεσαι να κάνεις και φορητότητα γιατί σου έκαναν κάποια καλή προσφορά από την cosmote και σίγουρα θα σου κάνουν μια καλή επιδότηση.

 

Υπάρχει και τμήμα iPhone αλλά είναι για τεχνική υποστήριξη .. όχι για επιδοτήσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει πάντως δωρέαν iPhone 4 "τρέχει" διαγωνισμός: http://www.digitallife.gr/megalos-diagwnismos-digitallife-gr-kai-vodafone-kerdiste-ena-iphone-4/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει πάντως δωρέαν iPhone 4 "τρέχει" διαγωνισμός: http://www.digitallife.gr/megalos-diagwnismos-digitallife-gr-kai-vodafone-kerdiste-ena-iphone-4/

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρήγγειλα ένα iphone 4 32GB μέσω του vodafone.gr και με το unlimited 55 και χωρίς την χρήση πιστωτικής αλλά με αντικαταβολή μου βγήκε στα 319 ευρώ και στο mail που μου έστειλαν αναφέρει ότι θα παραλάβω και εντελώς δωρεάν την micro sim απλά όταν παραλάβω την συσκευή θα πρέπει να καλέσω στην vodafone για να μου την ενεργοποιήσουν.... :p ελπίζω μέχρι την τρίτη να το έχω..... Θεσσαλονίκη είμαι...:D
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω το εξης... Ειμαι στη vodafone. Μου εκαναν επιδοτηση 104€. Μπηκα τωρα να δω τι ποσο βγαινει με προγραμμα που εχω κατα νου, και το ποσο που μου βγαζει για iphone 4 το 16αρι ειναι σχεδον το ιδιο με το ποσο που θα εδινα αν εκανα νεο συμβολαιο. Δεν πρεπει κανονικα στους ηδη υπαρχοντες πελατες να κανουν χαμηλοτερη τιμη; Τι στο καλο την εχουμε την επιδοτηση δλδ;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 8.45 το πρωι έκανα την γυρα Μοσχατο, Καλλιθεα, Νεα Σμύρνη. Απο Oteshop, germano, Voda και Cosmote...Παντου η ίδια απάντηση. Έχουν πουληθεί όλα μας τα κομματια...Ρώτησα και εγώ μα πως ? αφου ειναι 9.00 η ώρα και στην κυριολεξία εγώ ανοιξα τα μαγαζια. Μου απάντησαν ότι έχουν όλα προπωληθει βάση μίας "λιστας" που δεν εχει καμία σχέση με την βλακεία που συμπληρωσα μέσω Cosmote.gr. Κάθε μαγαζί έχει την δικη του προσωπική λίστα...Οπότε αν δεν έχετε κάποια άκρη (αρε Ελλαδισταν αθανατο) μην ταλαιπωρείται τον εαυτό σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 8.45 το πρωι έκανα την γυρα Μοσχατο, Καλλιθεα, Νεα Σμύρνη. Απο Oteshop, germano, Voda και Cosmote...Παντου η ίδια απάντηση. Έχουν πουληθεί όλα μας τα κομματια...Ρώτησα και εγώ μα πως ? αφου ειναι 9.00 η ώρα και στην κυριολεξία εγώ ανοιξα τα μαγαζια. Μου απάντησαν ότι έχουν όλα προπωληθει βάση μίας "λιστας" που δεν εχει καμία σχέση με την βλακεία που συμπληρωσα μέσω Cosmote.gr. Κάθε μαγαζί έχει την δικη του προσωπική λίστα...Οπότε αν δεν έχετε κάποια άκρη (αρε Ελλαδισταν αθανατο) μην ταλαιπωρείται τον εαυτό σας ;)

 

+1 :(:mad::worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως κόβει απόδειξη για 600 ευρώ όταν μέσα στο σύστημα της Vodafone η τιμή για το συγκεκριμένο κωδικό προιόντος είναι 499 ευρώ (ή 569 το 16άρι)??? Μπορούν οι καταστηματάρχες να παρεμβαίνουν στις τιμές του συστήματος και να κάνουν δική τους τιμολόγηση?:blink:

 

 

το franchise ότι θέλει κόβει !!! δεν έχουν sap ακόμα ΄.

 

παιδιά μη ταλαιπωρήστε τζάμπα όσοι δεν έχετε κανένα γνωστό από κατάστημα .

τα τηλεφωνάκια θα δωθούν σε επιδοτήσεις και νέα συμβόλαια με αντίστοιχα προγράμματα data κατα προταιρεότητα .

Οι λίστες και τα σχετικά είναι για τα μάτια του κόσμου .

 

Αν πραγματικά θέλετε να το πάρετε σύντομα , αδιαφορείστε , μη ρωτάτε στα μαγαζιά ...κτλ

 

Αν δούνε πως πέφτει η κίνηση και η ζήτηση θα το δώσουν σε όλους μετά όπως έκαναν και με τα προηγούμενα.:cool:

Edited by NTROPIC
«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθησω τα παιδια που το ψαχνουν, μπορειτε να μπειτε και στο ηλεκτρονικο καταστημα της Cosmote και να το παραγγειλετε, οσο υπαρχει ακομα διαθεσιμο. Ανεβηκε πριν καμια ωρα.

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_nfpb=true&_pageLabel=Iphone&categoryId=CP00-CP00-CP00-CP162&subcategoryId=CP00-CP00-CP00-CP165&_windowLabel=portlet_66_13&portlet_66_13_actionOverride=%2Fportlets%2Feshop%2FeshopWizard%2FshowIphoneHandsets&subcategoryName=Συσκευές+iPhone

Το αντιστοιχο της Βοντα (που σας δινει και 50 ευρω εκπτωση) ειναι μονο για νεες συνδεσεις κλπ.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις αυριο , πριν απο μια ωρα πηρα το 32αρι Οτεσοπ Σταυρουπολης Θεσσαλονικης , εχουν προς διαθεση 9 32αρια και 40 16αρια για ολη την Κεντρικη Μακεδονια Ημουν εκει οι τιμες ειναι αυτες .................

 

 

Ακριβέστατη η πληροφορία και χίλια ευχαριστώ στον φίλο που τη δημοσίευσε.

 

Πήγα πριν μισή ώρα και τσίμπισα ένα 16αρι 659€, σκέτη συσκευή, ούτε προκράτηση, ούτε επιδότηση, ούτε νέα σύνδεση, ούτε τπτ!! :D:D:D

 

Ορμάτε!! :)

Edited by soulmate
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...