Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια !

καρτα sim κοπηκε κ δεν ταιριαζει ακριβως οποτε τρεχα για νεα καρτα γιατι θα μεινω χωρις εταιρικο και 2ρο ετρεχα να προλαβω την συσκευη κ τωρα θα πρεπει να περιμενω μισο μηνα για να γινει η φορητοτητα κ να χρησιμοποιησω την micro sim της βοντα για να ανοιξω την συσκευη ! ! ! !

Καμια ιδεα για να κανω micro την κοτε που εχω;(δεν ξανακοβω να παει στραφη)

Δεν υπαρχει καπου (Γερμανος η κατι αλλο) να δινεις την sim να στην κοβουν με μηχανημα;

Γιατί ρε συ, τι πήγε στραβά; Προσπάθησε να την προσαρμόσεις καλά μέσα. Αν δε κατέστρεψες το τσιπάκι, μπορείς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αλλαξα καρτα μολις απο οτε shop κ παρατηρησα οτι αυτη που δεν εφαρμοζε ητανε η παλια με το μεγαλο τσιπακι.Γιαυτο μαλλον δεν την πηρε.Δεν το ξανακανω ομως γιατι εχω κανει φορητοτητα κ για να επεμβει η κοτε εγινε αρση φορητοτητας για λιγο για να μπουνε στο νουμερο μου και ιστοριες.Δεν το ξαναρισκαρω γιατι ειναι της δουλειας και αν γινει καμια στραβη την εκατσα.

Καλη φαση! εχω την συσκευη απο το πρωι κ θα πρεπει να περιμενω μισο μηνα για να την ανοιξω ! !

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα στο Χαλάνδρι.....αλλά ΔΕΝ μου το δώσανε :X :wacko:

 

 

Γιατι; Σκετη συσκευη ηθελες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί επιδότηση έχω (δεν είχα κάνει χρήση της), αλλά μου λέγανε κάτι για προκρατήσεις όχι του site της βοδαφον αλλά στο μαγαζί τους!!! anyway...
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί επιδότηση έχω (δεν είχα κάνει χρήση της), αλλά μου λέγανε κάτι για προκρατήσεις όχι του site της βοδαφον αλλά στο μαγαζί τους!!! anyway...

Αυτο το ακουσα κι εγω που πηγα στα κεντρικα στο χαλανδρι. Ενας λεει και εχει κλεισει απο το δεκεμβρη του 09... Ηθελα να ξερα πως το ηξερε οτι υπαρχει η συσκευη...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ωραια !

καρτα sim κοπηκε κ δεν ταιριαζει ακριβως οποτε τρεχα για νεα καρτα γιατι θα μεινω χωρις εταιρικο και 2ρο ετρεχα να προλαβω την συσκευη κ τωρα θα πρεπει να περιμενω μισο μηνα για να γινει η φορητοτητα κ να χρησιμοποιησω την micro sim της βοντα για να ανοιξω την συσκευη ! ! ! !

Καμια ιδεα για να κανω micro την κοτε που εχω;(δεν ξανακοβω να παει στραφη)

Δεν υπαρχει καπου (Γερμανος η κατι αλλο) να δινεις την sim να στην κοβουν με μηχανημα;

Η πολύ απλά κάνεις αντικατάσταση κάρτας και σου δίνουν μια καινούρια micro sim με το ίδιο νούμερο που έχεις τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν ο τυχερός! Ευχαριστώ πολύ φιλε!

:):):)

 

Και ο Vezyro (Χρηστος) αλλο ενα 32αρι νωριτερα απο Γερμανο - Καματερο.

Καλοριζικα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα στο Χαλάνδρι.....αλλά ΔΕΝ μου το δώσανε :X :wacko:

Αλητεία το θέμα φίλε. Εγώ το παράτησα, θα παω να το πάρω την σωστή ώρα και μου τους δικους μου όρους, οχι τους δικους τους λες και μου το χαρίζουν, εστω και σε κανα δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη σχεδόν όλα τα OTESHOP έχουν διαθέσιμα. Πήγα πήρα το απόγευμα ένα 16άρι από Καλαμαριά για τον αδερφό μου, χωρίς σύνδεση και τοις μετρητοίς, χωρίς καμία προ-κράτηση ή κάτι άλλο. Απλά μπήκα μέσα:

"έχετε?"

"έχουμε".

"ωραία. θέλω ένα"

"είστε σίγουρος? να το φέρω?"

"ναι"

"κάρτα ή μετρητά?"

και τέλος.

 

οπότε εκλιπαρώ να σταματήσει η γκρίνια. Όποιος βαριέται να πάει να δει σε 1-2 OTESHOP ας το παραγγείλει μέσω του oteshop.gr από Δευτέρα που θα έχουν και θα μπορούν να στείλουν αντικαταβολή οι άνθρωποι. Τα υπόλοιπα είναι κρεβατομουρμούρα. Όποιος έχει τα χρήματα, βρίσκει κι αγοράζει.

Edited by NTROPIC
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια η γερμανο η oteshop , δεν φτανει που τους δινουμε χρηματα την ωρα που δεν εχουν να πληρωσουν το ενοικιο ...... μακρια απο την vodafone αυτη προσπαθει να κανει συνδεσεις ,,, ελεοςςςςςςς

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να κάνω μια υπενθύμιση για όσους θα πάρουν το iphone 4 με συμβόλαιο. να έχουν στο μυαλό τους ότι όσοι το πάρετε με vodafone δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιείτε το internet tethering (δηλαδή να χρησιμοποιείτε το iphone σαν modem). Θα μπορείτε μόνο με χρέωση καρτών vodafone καρτοInternet , ενώ στην cosmote είναι δωρεάν μέχρι τώρα τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη σχεδόν όλα τα OTESHOP έχουν διαθέσιμα. Πήγα πήρα το απόγευμα ένα 16άρι από Καλαμαριά για τον αδερφό μου, χωρίς σύνδεση και τοις μετρητοίς, χωρίς καμία προ-κράτηση ή κάτι άλλο. Απλά μπήκα μέσα:

"έχετε?"

"έχουμε".

"ωραία. θέλω ένα"

"είστε σίγουρος? να το φέρω?"

"ναι"

"κάρτα ή μετρητά?"

και τέλος.

 

οπότε εκλιπαρώ να σταματήσει η γκρίνια. Όποιος βαριέται να πάει να δει σε 1-2 OTESHOP ας το παραγγείλει μέσω του oteshop.gr από Δευτέρα που θα έχουν και θα μπορούν να στείλουν αντικαταβολή οι άνθρωποι. Τα υπόλοιπα είναι κρεβατομουρμούρα. Όποιος έχει τα χρήματα, βρίσκει κι αγοράζει.

''Ωπα φιλαρακι χαλαρωσε, εγω απο το πρωί έχω γυρισει γύρω στα 10 μαγαζια μέσα στον ήλιο και μονο τα γέλια δεν βάζανε οταν τους ρώταγα Πειραια-Καλλιθέα-Νέα Σμύρνη-Μοσχάτο οποτε τις αδερφίστικες κρεβατομουρμουρες αστες κατα μέρος.

Το άμα εχει η Θεσσαλονικη η καλαμαρια η Καρδίτσα η τα κιούρκα εγω δεν μπορω να το ξέρω. Άμα έιναι να τηλεφωνήσω σε όλη την ελληνική επικρατεια να το βρω.

Edited by NTROPIC
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη σχεδόν όλα τα OTESHOP έχουν διαθέσιμα. Πήγα πήρα το απόγευμα ένα 16άρι από Καλαμαριά για τον αδερφό μου, χωρίς σύνδεση και τοις μετρητοίς, χωρίς καμία προ-κράτηση ή κάτι άλλο. Απλά μπήκα μέσα:

"έχετε?"

"έχουμε".

"ωραία. θέλω ένα"

"είστε σίγουρος? να το φέρω?"

"ναι"

"κάρτα ή μετρητά?"

και τέλος.

 

οπότε εκλιπαρώ να σταματήσει η γκρίνια. Όποιος βαριέται να πάει να δει σε 1-2 OTESHOP ας το παραγγείλει μέσω του oteshop.gr από Δευτέρα που θα έχουν και θα μπορούν να στείλουν αντικαταβολή οι άνθρωποι. Τα υπόλοιπα είναι κρεβατομουρμούρα. Όποιος έχει τα χρήματα, βρίσκει κι αγοράζει.

Φίλε μου στην Αθήνα όχι...σε 5 πήγα και σε άλλα 2 πήρα τηλ...

Edited by NTROPIC
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

μπείτε στην ιστοσελίδα του OTESHOP και παραγγείλ'τε το... τόσο απλά.

Φίλος το έκανε σήμερα. Τον πήραν μετά από 3 ώρες τηλέφωνο να επιβεβαιώσουν την παραγγελία και του το στέλνουν τη Δευτέρα αντικαταβολή. Σκέτο τηλέφωνο, χωρίς δεσμεύσεις ή συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

μπείτε στην ιστοσελίδα του OTESHOP και παραγγείλ'τε το... τόσο απλά.

Φίλος το έκανε σήμερα. Τον πήραν μετά από 3 ώρες τηλέφωνο να επιβεβαιώσουν την παραγγελία και του το στέλνουν τη Δευτέρα αντικαταβολή. Σκέτο τηλέφωνο, χωρίς δεσμεύσεις ή συμβόλαιο.

Σωστός...να δούμε πότε θα έρθει τώρα...νομίζω τα oteshop είνια κλειστά το ΣΚ...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Σωστός...να δούμε πότε θα έρθει τώρα...νομίζω τα oteshop είνια κλειστά το ΣΚ...

Ε, απο δευτερα θα παει οπου ειναι να παει, αρκει να εχει στοκ... Και μαλλον πρεπει να εχει ακομα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σωστός...να δούμε πότε θα έρθει τώρα...νομίζω τα oteshop είνια κλειστά το ΣΚ...

 

Αυτό λέω... θα το στείλουν Δευτέρα και του είπαν μέχρι Πέμπτη το αργότερο Παρασκευή θα το έχει [αντικαταβολή]

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πήρα και εγώ το 32αρι μου!! Αφού έφαγα μισή μέρα στο ψάξιμο (και δεν βρήκα τίποτα Ελευσίνα-μανδρα-Ασπρόπυργο) κατάφερα μέσω φίλου και βρήκα στο καματερο.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

μπείτε στην ιστοσελίδα του OTESHOP και παραγγείλ'τε το... τόσο απλά.

Φίλος το έκανε σήμερα. Τον πήραν μετά από 3 ώρες τηλέφωνο να επιβεβαιώσουν την παραγγελία και του το στέλνουν τη Δευτέρα αντικαταβολή. Σκέτο τηλέφωνο, χωρίς δεσμεύσεις ή συμβόλαιο.

Αυτό ακούγεται μια χαρά, thx για την πληροφορία :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακούγεται μια χαρά, thx για την πληροφορία :)

Αν πας πλέον στο site της cosmote (http://www.e-cosmote.gr) έχει και το 16αρι και το 32άρι ως μη διαθέσιμα.

Το πρωί αφού είχα πάρει 40 τηλέφωνα σε γερμανούς και βόντα και δεν βρήκα κανένα (πήρα και στα οτεσοπ άνω και κάτω τούμπας, στο μεν ήταν κρατημένα και στο άλλο είχαν τελειώσει), μπήκα στο site και ευτυχώς πρόλαβα και το παρήγγειλα. Μετά από 10 λεπτά έπεσε το site και όταν ξανανέβηκε τα είχαν "μη διαθέσιμα" οπότε και δεν μπορείς να τα παραγγείλεις.

Με πήραν τηλ μετά από κανα 2ωρο για επιβεβαίωση της παραγγελίας και μου είπαν ότι το αργότερο Τρίτη θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ από το site της vodafone, όπου έχει και προσφορά -50 ευρώ. Η συναλλαγή έγινε απόψε αργά, οπότε δεν με πήρε κανείς τηλ για επιβεβαίωση. 201 ευρώ με 18 μηνο συμβόλαιο των 55 ευρώ. Ελπίζω να μην έχουμε θέματα με το σήμα, βλέπω πάντως και οι πιο πολλοί το παίρνουν με κοτε. Κανείς με βοντα να μας πεί για το σήμα; Πάντως, επειδή είναι και το πρώτο μου iphone, δεν κρύβω τον ενθουσιασμό μου. Ελπίζω να βοηθήσετε τον αρχάριο....:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε εάν υπάρχει η δυνατότητα αντικαταβολής για την αγορά της συσκευής μέσα από το site της Vodafone? Η μόνο μέσω πιστωτικής - χρεωστικής κάρτας γίνεται?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν παρουμε την micro sim εχει καποιον ανταπτορα να μπαινει και σε κανονικο τηλεφωνο η εχουμε αναγκαστικα και μονο το iphone πλεον..
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν παρουμε την micro sim εχει καποιον ανταπτορα να μπαινει και σε κανονικο τηλεφωνο η εχουμε αναγκαστικα και μονο το iphone πλεον..

 

Ο ανταπτορας θα πωλειται μετα απο τα μεσα Σεπτεμβριου σε καταταστηματα Γερμανος τουλαχιστον.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...