Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το παραγγειλω μεσω http://www.vodafone.gr στο my account με αναβαθμιση συσκευης ποτε θα το παραλαβω το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μεχρι αυριο δεν εχω νεα απο την παραγγελια μου, θα την ακυρωσω και θα κανω αυτο που ειπες... Ελπιζω μονο να γινεται ακυρωση και να επιστρεψω στην αρχικη κατασταση, οπου να μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση για εκπτωση.

 

Σαφως θα γινεται κι ειναι κατι που στις περισσοτερες των περιπτωσεων δεν εχει μεγαλη διαφορα. Εγω αυτο κανω εδω και 2 χρονια (με την τελευταια μαλιστα -καλη- επιδοτηση να ειναι... υπευθυνη για τους "μηδενικους" λογαριασμους των τελευταιων μηνων) :)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

αν το παραγγειλω μεσω http://www.vodafone.gr στο my account με αναβαθμιση συσκευης ποτε θα το παραλαβω το κινητο;

Παρασκευη εκανα παραγγελια και ακομα δεν το παρει. Ουτε καν ειχα νεο... Αγνωστο το ποτε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το iphone 4 που παραγγειλα απο το oteshop μου ειπαν θα μου στειλουν και μια καρτα

για να το ενεργοποιησω.

παιζει η καρτα να ειναι με παγιο?

Γιατι δεν μου ανεφεραν κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

το iphone 4 που παραγγειλα απο το oteshop μου ειπαν θα μου στειλουν και μια καρτα

για να το ενεργοποιησω.

παιζει η καρτα να ειναι με παγιο?

Γιατι δεν μου ανεφεραν κατι τετοιο

 

Μπα ,δεν νομίζω ,μόνο για αντικατάσταση της sim με micro είναι.

Υπόγραψες κανένα νέο συμβόλαιο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη εκανα παραγγελια και ακομα δεν το παρει. Ουτε καν ειχα νεο... Αγνωστο το ποτε...

Το ίδιο και εγώ.... ακόμα εκκρεμεί μου γράφει στην κατάσταση παραγγελιας

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ.... ακόμα εκκρεμεί μου γράφει στην κατάσταση παραγγελιας

Εμενα οι μονες αλλαγες απο τοτε, ηταν που μου εκοψαν τις υπηρεσιες blackberry, και σημερα πρωι πρωι μου εστειλαν μνμ οτι αλλαξε το πακετο ομιλιας και εχω καποια ελαχιστα λεπτα μεχρι αυριο. Λες να επικοινωνησουν σημερα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μπα ,δεν νομίζω ,μόνο για αντικατάσταση της sim με micro είναι.

Υπόγραψες κανένα νέο συμβόλαιο ?

 

Όχι δεν υπέγραψα κάτι

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους! θελω σα τρελος να παρω το 4... αλλα πολυ τσιμπημενο!

ειμαι σε προγραμμα της κοσμοτε 3-4 χρονια.. πληρωνω καπου 35€

περυσι ειχα παρει μια συσκευη δωρεαν που εδινε και φετος με ενημερωσαν τον ιουλιο οτι εχω επιδοτηση καπου 80Ε .

 

αυτο που θελω εγω... ειναι να φτιαξω ενα προγραμμα μεχρι 40E το μηνα...

ας ειναι και για 2 χρονια το συμβολαιο(μιας και δεν τη κοβω τη συνδεση ποτε) αλλα να μη δωσω πανω απο 200Ε εξτρα για την συσκευη...

ενας φιλος μου πε οτι γινεται να βαλεις κατι σαν μικροδοση να σου ρχετε μαζι με τον λογαριασμο...

τα φωτα σας γιατι δεν τα ξερω καλα τα πακετα και θελω να παω διαβασμενος να ρωτησω :)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα επιτελους σημερα το κινητο με επιδοτηση απο Vodafone. Microsim & adaptor δωρεαν, δεν μου χρεωσανε 2€ - γιατι καπου διαβασα οτι χρεωνουν 2€ για τον ανταπτορα.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις που το πηρατε το κινητο το ειχατε προκρατησει πολυ καιρο πριν η μας δουλευει h vodafone του καλου καιρου;
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους! θελω σα τρελος να παρω το 4... αλλα πολυ τσιμπημενο!

ειμαι σε προγραμμα της κοσμοτε 3-4 χρονια.. πληρωνω καπου 35€

περυσι ειχα παρει μια συσκευη δωρεαν που εδινε και φετος με ενημερωσαν τον ιουλιο οτι εχω επιδοτηση καπου 80Ε .

 

αυτο που θελω εγω... ειναι να φτιαξω ενα προγραμμα μεχρι 40E το μηνα...

ας ειναι και για 2 χρονια το συμβολαιο(μιας και δεν τη κοβω τη συνδεση ποτε) αλλα να μη δωσω πανω απο 200Ε εξτρα για την συσκευη...

ενας φιλος μου πε οτι γινεται να βαλεις κατι σαν μικροδοση να σου ρχετε μαζι με τον λογαριασμο...

τα φωτα σας γιατι δεν τα ξερω καλα τα πακετα και θελω να παω διαβασμενος να ρωτησω :)

 

Κανε οτι εκανα εγω εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3291858#post3291858

 

Βεβαια ειχα αλλη επιδοτηση αλλα ποτε δεν ξερεις. Ουτε εγω το περιμενα να παει τοσο ψηλα η δικη μου. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους! θελω σα τρελος να παρω το 4... αλλα πολυ τσιμπημενο!

ειμαι σε προγραμμα της κοσμοτε 3-4 χρονια.. πληρωνω καπου 35€

περυσι ειχα παρει μια συσκευη δωρεαν που εδινε και φετος με ενημερωσαν τον ιουλιο οτι εχω επιδοτηση καπου 80Ε .

 

αυτο που θελω εγω... ειναι να φτιαξω ενα προγραμμα μεχρι 40E το μηνα...

ας ειναι και για 2 χρονια το συμβολαιο(μιας και δεν τη κοβω τη συνδεση ποτε) αλλα να μη δωσω πανω απο 200Ε εξτρα για την συσκευη...

ενας φιλος μου πε οτι γινεται να βαλεις κατι σαν μικροδοση να σου ρχετε μαζι με τον λογαριασμο...

τα φωτα σας γιατι δεν τα ξερω καλα τα πακετα και θελω να παω διαβασμενος να ρωτησω :)

 

Λοιπον φιλε και σε ολους σας,αν δεν εχετε κολλημα με καποια εταιρεια και δεν εχετε επιδοτηση τρελη καντε τις εταιρειες να τρεχουνε.Μπορειτε να πατε σε ενα ote shop και αν σας φαινεται λιγη η επιδοτηση πιεστε τους για παραπανω λεγοντας οτι μπορειται να αλλαξετε εταιρεια με ιδιο προγραμμα που θα βγαινει ποιο φτηνο το τηλ κρατωντας παντα τον ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ!!Και το βαζω με κεφαλαια γιατι ειναι ο μοναδικος τροπος πιεσης για να ριξουνε οι εταιριες πιο χαμηλα τις τιμες.

Φιλος μου το εκανε σε Oteshop (βεβαια για Nokia) και ενω του δινανε επιδοτηση 100 ευρω για συσκευη που εκανε 420 ευρω , τελικα την πηρε τζαμπα και -15 ευρω καθε μηνα στον λογαριασμο στο απεριοριστα με 45:rolleyes:

Σκεφτειτε το εγω θα παω μαλλον το Σαββατο να πλακωθω με Cosmote,θα σας πω εντυπωσεις...

 

Κανε οτι εκανα εγω εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3291858#post3291858

 

Βεβαια ειχα αλλη επιδοτηση αλλα ποτε δεν ξερεις. Ουτε εγω το περιμενα να παει τοσο ψηλα η δικη μου. :happy:

 

Μπραβο αδερφε με προλαβες την ωρα που εγραφα απαντηση...:lol:

Καλα ξηγηθηκες...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

H ενεργοποιηση της microsim πως μπορει να γινει αν καποιος εχει αγορασει την σκετη συσκευη ?

 

Σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα κινητής προσωπικά την είχα κάνει στο mall το Γερμανό .

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα κινητής προσωπικά την είχα κάνει στο mall το Γερμανό .

 

:)πρεπει να εχω και το 3GS και το 4 μαζι μου?

Link to comment
Share on other sites

:)πρεπει να εχω και το 3GS και το 4 μαζι μου?

 

Την κάρτα την ενεργοποιεί ο πάροχος δεν έχει σχέση η συσκευή εκτός αν θέλεις να ενεργοποιήσεις και το τηλέφωνο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και παλι. Τελικα ειχα αλλες εξελιξεις.

Αφου εκανα υπομονη για τη vodafone, ειδα οτι σημερα τα oteshop εδιναν παλι διαθεσιμοτητα σε κινητα. Εκανα παραγγελια στις 10:45, με χρεωση στο σταθερο μου και 12 ατοκες δοσεις. Εβαλα ειδοποιηση να με καλεσουν εντος της επομενης ωρας. 10:58 με καλεσαν. Μου ειπαν για Παρασκευη. Ρωτησα αν μπορω να το παρω απο καπου επιτοπου, και με εστειλαν στα κεντρικα, Πατησιων 85. Πηγα και το πηρα. Ηδη ειναι σε χρηση. Ακυρωσα και την παραγγελια απο τη vodafone, και το απογευμα θα κανω εκπτωση παγιου αντι για επιδοτηση συσκευης. Οποιου του εχει εξαντληθει η υπομονη, ας κανει κατι παρομοιο. Σημειωνω οτι μιλησα με τη vodafone και μου ειχαν πει οτι θελει 2-3 εργασιμες μερες πρωτου γινει επικοινωνια. Εγω τελικα σε 1 ωρα απο την παραγγελια μου το ειχα στο χερι μου....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι εκανα εγω εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3291858#post3291858

 

Βεβαια ειχα αλλη επιδοτηση αλλα ποτε δεν ξερεις. Ουτε εγω το περιμενα να παει τοσο ψηλα η δικη μου. :happy:

 

ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες...θα παω να κανω μια ερωτηση απο κοντα να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και παλι. Τελικα ειχα αλλες εξελιξεις.

Αφου εκανα υπομονη για τη vodafone, ειδα οτι σημερα τα oteshop εδιναν παλι διαθεσιμοτητα σε κινητα. Εκανα παραγγελια στις 10:45, με χρεωση στο σταθερο μου και 12 ατοκες δοσεις. Εβαλα ειδοποιηση να με καλεσουν εντος της επομενης ωρας. 10:58 με καλεσαν. Μου ειπαν για Παρασκευη. Ρωτησα αν μπορω να το παρω απο καπου επιτοπου, και με εστειλαν στα κεντρικα, Πατησιων 85. Πηγα και το πηρα. Ηδη ειναι σε χρηση. Ακυρωσα και την παραγγελια απο τη vodafone, και το απογευμα θα κανω εκπτωση παγιου αντι για επιδοτηση συσκευης. Οποιου του εχει εξαντληθει η υπομονη, ας κανει κατι παρομοιο. Σημειωνω οτι μιλησα με τη vodafone και μου ειχαν πει οτι θελει 2-3 εργασιμες μερες πρωτου γινει επικοινωνια. Εγω τελικα σε 1 ωρα απο την παραγγελια μου το ειχα στο χερι μου....

 

πρεπει να εχω ΟΤΕ τηλεφωνο για αυτο ε?

δεν μπορω με ontelecoms ? :P

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα από την Βόνταφον τηλέφωνο και με ρώτησαν αν ενδιαφέρομαι ακόμα για την αγορά του iPhone 4. (είχα υποβάλλει την ηλεκτρονική φόρμα για ενδιαφέρον). Τους ευχαρίστησα και τους είπα ότι ήδη το αγόρασα από κατάστημα Γερμανός. Με ρώτησαν αν το πήρα με σύνδεση ή απλή συσκευή, τους είπα ως απλή συσκευή και κάπου εκεί τέλειωσε η κουβέντα.

 

Υποθέτω ότι υπάρχει σχετικά καλή διαθεσιμότητα...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Το ίδιο και εγώ.... ακόμα εκκρεμεί μου γράφει στην κατάσταση παραγγελιας
Eμένα από την Παρασκευή που έκανα την παραγγελία, άλλαξε σήμερα το μεσημέρι από "Εκκρεμεί" -> "Σε εξέλιξη" χωρίς να μεσολαβήσει τηλεφώνημα ή οτιδήποτε :confused: Πότε να το περιμένω άραγε; Έχω μια ανυπομονησία άλλο πράμα :p
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε και εμένα από "Εκκρεμεί" σε "Σε εξέλιξη" αλλά ούτε τηλ ούτε ενημέρωση ακόμα.... μέγιστος χρόνος αποστολής λέει 4 εργάσιμες μέρες εκτός Αθηνών.... εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και έκανα την παραγγελία μου ξημερώματα Παρασκευής άρα πιάνεται και η Παρασκευή σαν μια εργάσιμη... λογικά αύριο έπρεπε να μου το φέρουν αν και δεν το βλέπω...! Άντε να δούμε πότε θα τελειώσει και αυτό.... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν με πηραν απο Vodafone και με ρωτησαν αν ενδιαφερομαι ακομα για το iPhone 4. Ενημερωτικα ανεφεραν οτι εχουν 1000 συσκευες διαθεσιμες. Ειχα δηλωσει και σε εκεινους το ενδιαφερον μου μεσω του site τους. Τους απαντησα οχι, καθως ειμαι ηδη με Cosmote και το περιμενω μεσα στις επομενες ωρες με την επιδοτηση και την αναβαθμιση σε αλλο προγραμμα τους. Αυτα και καλημερα σε ολους. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...