Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ η Q/WIND που δεν έχουν καν ανακοινώσει χρονοδιάγραμμα για το vowifi και που βασικά η Q δεν έχει ούτε VOLTE σε βολεύει περισσότερο? Οκ κατανοητή η αγανάκτησή σου αλλά γιαυτές τις υπηρεσίες και μόνο (και για το 5G αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία και ακόμη στις αρχές είμαστε), η wind/q είναι η λάθος επιλογή..
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει τπτ περισσοτερο απο το wifi calling. Απο τη στιγμη που με δουλευουν με μη πιστοποιημενες συσκευες και δεν μου το προσφερουν, bye bye. Τουλαχιστον δεν θα πληρωνω παραπανω λεφτα για ολα τα αλλα συν τα αθλια πακετα τους. Α,και θα εχω ξανα καλυτερο σημα στο σπιτι που μενω τωρα. Ουτε αυτο δεν βελτιωσαν τοσα χρονια.

 

Το ιδιο θεμα αντιμετωπισα και με παλιοτερες συσκευες μου που ειτε επρεπε να ειναι branded ειτε τις πιστοποιησαν πολυ αργοτερα και αφου ειχα αλλαξει συσκευη.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα έχεις καλύτερο σήμα στο σπίτι στην ουσία δεν χρειάζεσαι wifi calling.

Αν συνδυάσεις και κλήσεις Voip θα έχεις μεγάλη οικονομία σε σχέση με τον παλιό πάροχο σε συνδυασμο και με το δώρο 12 GB για έναν χρόνο λόγω φορητότητας.

Πολύ καλή επιλογή. Στην πορεία θα έχεις πρόβλημα μόνο γιατί δεν έκανες νωρίτερα αυτή την κίνηση, αν η οικονομία σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος κάνεις αν έχεις σήμα καλώς αν όχι η q δεν υποστηρίζει vo wifi -volte,όσο για τα πακέτα εξίσου τρίσαθλια και εδώ και ελάχιστα,μόνο countdown αξίζουν μερικές φορές.....αυτη την στιγμή μόνο το cu αξίζει συνολικά μιλώντας

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω καλυτερο σημα μεσα στο σπιτι οποτε η απουσια wifi calling μετριαζεται.

Στην cosmote δεν ειχα τπτ.

Προσωπικα,το coundtown με ειχε βολεψει περισσοτερο απ ολα. Και οι ειδικες προσφορες που σκαγανε με sms.

Πηρα να δοκιμασω ενα cu με αλλο αριθμο,ευτυχως κολλησε το συστημα και δεν μου πηραν 15€ κατα την ενεργοποιηση. Ουτε εκει επαιξε το wifi calling μεσω app αλλα και το σημα ηταν στα επιπεδα cosmote (παντα εντος σπιτιου αναφερομαι). Δεν προλαβα να τους ρωτησω περι φορητοτητας καρτοκινητου. Παλια,κι αυτοι ριχναν εμμεσως ακυρα, λεγοντας πως εχουν ελλειψη sim. Για να πας σε συμβολαιο,μια χαρα ειχαν...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα έχεις καλύτερο σήμα στο σπίτι στην ουσία δεν χρειάζεσαι wifi calling.

Αν συνδυάσεις και κλήσεις Voip θα έχεις μεγάλη οικονομία σε σχέση με τον παλιό πάροχο σε συνδυασμο και με το δώρο 12 GB για έναν χρόνο λόγω φορητότητας.

Πολύ καλή επιλογή. Στην πορεία θα έχεις πρόβλημα μόνο γιατί δεν έκανες νωρίτερα αυτή την κίνηση, αν η οικονομία σε ενδιαφέρει.

Κλήσεις VoIP ποιο πακέτο είναι συμφέρον δλδ ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις VoIP ποιο πακέτο είναι συμφέρον δλδ ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρίξε μια ματιά στο νήμα για Voip. Ρίξε και μία ματιά σε διάφορα ποστς.

Και στείλε πμ πριν κάνεις λογαριασμό.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8135236

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω pm και ξεκινησα να διαβαζω το σχετικο νημα.Μας εδωσες εξαιρετικα χρησιμη συμβουλη.

Ειδικα που αυτον τον καιρο πραγματικα μετραω τα ευρω μου ενοψει μεγαλων εξοδων που θα εχω προσεχως

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω pm και ξεκινησα να διαβαζω το σχετικο νημα.Μας εδωσες εξαιρετικα χρησιμη συμβουλη.

 

Ειδικα που αυτον τον καιρο πραγματικα μετραω τα ευρω μου ενοψει μεγαλων εξοδων που θα εχω προσεχως

Αυτό το νήμα της Q αξίζει πολλά. Τυχεροί όσοι το βρίσκουν.

Είναι το πέρασμα στην φτηνότερη λύση σε όλον τον κόσμο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο νήμα για Voip. Ρίξε και μία ματιά σε διάφορα ποστς.

Και στείλε πμ πριν κάνεις λογαριασμό.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8135236

Ευχαριστώ το κοιτάω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξε μια ματιά στο νήμα για Voip. Ρίξε και μία ματιά σε διάφορα ποστς.

Και στείλε πμ πριν κάνεις λογαριασμό.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8135236

Άφησα μήνυμα και στο thread που είπες ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια συνομιλίας με την Wind, μάς ανακοίνωσαν σήμερα ότι θα χρεωθούμε 30 ευρώ γιατί υπάρχει μια διαδικασία (δεν υπάρχει στους όρους του συμβολαίου) για να το γυρίσουμε από καρτοσύνδεση σε καρτοκινητό!!!! Με ενημέρωσαν ότι εάν τον πάρω τον αριθμό και πάει αλλού, δεν θα τα χρεωθούμε τα 30 ευρώ. Λήγει το συμβόλαιο σε 4 ημέρες. Τί λέτε να κάνω; Πήρα στα κεντρικά και μού είπαν το ίδιο για τα 30 ευρώ και ότι αυτή είανι η διαδικασία λολ

Να υποθέσω ότι θα πάμε σιγά σιγά στην vodafone cu ε;

Link to comment
Share on other sites

Eισαι καρτοσυμβολαιο wind αν καταλαβα σωστα; Φορητοτητα σε αλλη εταιρια σε καρτοκινητο,δεν βλεπω να γινεται γιατι πουλουσανε ενα παραμυθι οτι δεν ειχαν sim. Αν πας σε συμβολαιο ολα καλα. Παλιοτερα χρεωναν και οτι ηθελαν.

Σημερα πρωτη μερα στην Q (ξανα) μετα απο φορητοτητα απο whats up. Η γνωστη ηλεκτρονικη διαδικασια στη σελιδα της Q,κοστος 10€ για την αγορα χρονου, 3€ εντος και ολοκληρωση διαδικασιας σε 2 εργασιμες για Θεσσαλονικη μεσω ACS.

Οποιος θελει να του κανω προσκληση,σε ενα μηνα απο τωρα,για να φερει αριθμο στην q και να παρουμε εκαστος απο 12GB να μου στειλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα σε αλλη εταιρια σε καρτοκινητο,δεν βλεπω να γινεται γιατι πουλουσανε ενα παραμυθι οτι δεν ειχαν sim.

 

Ορίστε; Και οι 2; Καρτέλ μυρίζει και καταγγελία σε Στ Πολίτη/Καταναλωτή.

 

Τί προτείνετε; Να πάω CU? πόσο κοστίζει;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Στην κόκκινη μπορεις να το κάνεις online. Δες στη σελίδα τους ή/και ρώτησε στο αντίστοιχο νήμα του cu εδώ στο φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια χαζα μου λεγανε σε καταστηματα. Σε καταστημα wind ακομα και πριν λιγες μερες "δεν" ειχαν καρτες sim... Ηια μα μεταφερθω στην q.

Οτι μπορεις να κανεις ηλεκτρονικα,καντο,σε οποια εταιρια μπορεις. Μακαρι και στην vodafone να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια χαζα μου λεγανε σε καταστηματα. Σε καταστημα wind ακομα και πριν λιγες μερες "δεν" ειχαν καρτες sim... Ηια μα μεταφερθω στην q.

Οτι μπορεις να κανεις ηλεκτρονικα,καντο,σε οποια εταιρια μπορεις. Μακαρι και στην vodafone να γινεται.

Μπα, κανένα πρόβλημα με vodafone CU, 12 ευρώ η μεταφορά και μένουν και τα χρήματα στην κάρτα.

Με πήραν κλήση από το 13800 αλλά δεν το πρόλαβα (χτύπησε μόνο 2 φορές...έλεος) Ευελπιστώ να ξαναπάρουν, συμφέρον δικό μου γιατί έχω συνηθίσει σε Wind, συμφέρον δικό τους, δεν τούς χαλάει ένας επιπλέον πελάτης.

 

Εάν δεν με προλάβουν, ίσως είανι ευκαιρία να δούμε και τί κάνουν και οι άλλοι.

Ώρες ώρες σκέφτομαι εάν δεν υπήρχε ανταγωνισμός τί θα κάναμε....

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικα/τηλεφωνικα την ζητησες ή σε φυσικο καταστημα;

Πήγε η μητέρα μου σε φυσικό κατάστημα. Είναι franchise, το σύστημα έβγαζε 30 ευρώ για μετατροπή από καρτοσυμβόλαιο σε Q.

Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά, μού λένε τω όντι, δεν είναι λόγω τελών λήξης συμβολαίου (δεν υπάρχει αυτός ο όρος και το καρτοσυμβόλαιο λήγει στις 28/02), είναι εσωτερική διαδικασία και απόφαση. Μάλιστα λέω, άρα εάν κάνω φορητότητα, φεύγω δίχως να πληρώσω κάτι σε εσάς. Ναι, το ξέρω, μού λέει. Τί να σάς πω, εγώ σάς λέω τί ισχύει.

 

Ειλικρινής η κοπέλα, κατάλαβε την γελοιότητα του θέματος, αλλά τα χέρια της είναι δεμένα. Είναι; Δεν έχουν ελευθερία κινήσεων όταν καταλαβαίνουν ότι γίνονται βλακείες;

Link to comment
Share on other sites

προσφορα για ανανεωση δεν υπαρχει? πιθανον για αυτο σε επαιρναν τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Η μεταβαση απο καρτοσυμβολαιο ειναι υποχρεωτικη; Σταματανε συνολικα; Ή απλα εσυ το ηθελες τωρα να διακοψεις το καρτοσυμβολαιο;
Link to comment
Share on other sites

Από τα 30€ μένει τίποτα στην κάρτα? Προσπαθούν να φρενάρουν ακύρωση συμβολαίων, αλλά νομίζω ότι συμφέρει ακόμα και το νταβατζιλικι, παρά να συνεχίζει κάποιος να πληρώνει συμβόλαιο. Σε 2 μήνες έχει γίνει απόσβεση.
Link to comment
Share on other sites

προσφορα για ανανεωση δεν υπαρχει? πιθανον για αυτο σε επαιρναν τηλεφωνο.

Υπήρξε, δεν την θέλουμε. Δίνει 13 ευρώ τον μήνα που δεν τα χρησιμοποιεί, είναι λίγο βλακεία.

 

Η μεταβαση απο καρτοσυμβολαιο ειναι υποχρεωτικη; Σταματανε συνολικα; Ή απλα εσυ το ηθελες τωρα να διακοψεις το καρτοσυμβολαιο;

Όχι, εμείς λέμε ότι είναι ευκαιρία να δίνουμε λιγότερα βάσει χρήσης.

Από τα 30€ μένει τίποτα στην κάρτα? Προσπαθούν να φρενάρουν ακύρωση συμβολαίων, αλλά νομίζω ότι συμφέρει ακόμα και το νταβατζιλικι, παρά να συνεχίζει κάποιος να πληρώνει συμβόλαιο. Σε 2 μήνες έχει γίνει απόσβεση.

Όχι, δεν μένει τίποτα απ'ότι μάς είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μένει τίποτα απ'ότι μάς είπαν.

Δυστυχώς είναι μονόδρομος να κάνεις ένα πέρασμα για έναν μήνα για σπάσιμο και ξαναγυρνας.

Βέβαια θα σου πρότεινα πριν πας βονταφον να κάνεις μία καταγγελία στην εεττ και στον συνήγορο του καταναλωτή και να πάρεις αντίγραφα ή σκριν σοτ και να τα στείλεις στην φόρμα παραπόνων στο σάιτ, μαζί με τον εκβιασμό για την ποινή.

Κατά 99% θα γίνει η δουλειά και γρήγορα.

Θα γράφεις μέσα στην καταγγελία ότι πρόκειται περί εκβιασμού και απάτης αυτή η προμήθεια για εσωτερική μεταφορά και ότι επίσης πρόκειται και για μείωση της προσωπικότητας σου η αυθαίρετη δικαιολογία

Έχουν χεσμένη την φωλιά τους και και γι'αυτό μάλλον δώσανε σιωπηρά την επέκταση του υπόλοιπου.

Κάντο. Δεν έχω χρόνο τώρα να σου γράψω την καταγγελία αλλά κατάλαβες περίπου περί τίνος πρόκειται.

Υπάρχει καρτοσυμβόλαιο που λήγει και σου επιβάλλουν παράνομα ποινή για εσωτερική μεταφορά.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι μονόδρομος να κάνεις ένα πέρασμα για έναν μήνα για σπάσιμο και ξαναγυρνας.

Βέβαια θα σου πρότεινα πριν πας βονταφον να κάνεις μία καταγγελία στην εεττ και στον συνήγορο του καταναλωτή και να πάρεις αντίγραφα ή σκριν σοτ και να τα στείλεις στην φόρμα παραπόνων στο σάιτ, μαζί με τον εκβιασμό για την ποινή.

Κατά 99% θα γίνει η δουλειά και γρήγορα.

Θα γράφεις μέσα στην καταγγελία ότι πρόκειται περί εκβιασμού και απάτης αυτή η προμήθεια για εσωτερική μεταφορά και ότι επίσης πρόκειται και για μείωση της προσωπικότητας σου η αυθαίρετη δικαιολογία

Έχουν χεσμένη την φωλιά τους και και γι'αυτό μάλλον δώσανε σιωπηρά την επέκταση του υπόλοιπου.

Κάντο. Δεν έχω χρόνο τώρα να σου γράψω την καταγγελία αλλά κατάλαβες περίπου περί τίνος πρόκειται.

Υπάρχει καρτοσυμβόλαιο που λήγει και σου επιβάλλουν παράνομα ποινή για εσωτερική μεταφορά.

 

Δεν θα έιχα πρόβλημα να τα κάνω όλα αυτά, απλά ξεμένω από χρόνο γιατί το καρτοσυμβόλαιο κρατάει μέχρι την Κυριακή. Ο ευκολόπιστος τούς πίστεψα όταν μού είπαν ότι θα κάνει μόνο 4 ημέρες πιο πριν απλά να έλθω και μόνο με 10 ευρώ. Να πάρει η ευχή και τα λέω όλα σωστά και λογικά έχουν και την κάρτα του συνδρομητή όταν παίρνω στα κεντρικά... τί στο καλό; είναι επί τούτου, είμαι 99% σίγουρος, δεν γίνεται να είναι τόσο άσχετοι στο CC.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έιχα πρόβλημα να τα κάνω όλα αυτά, απλά ξεμένω από χρόνο γιατί το καρτοσυμβόλαιο κρατάει μέχρι την Κυριακή. Ο ευκολόπιστος τούς πίστεψα όταν μού είπαν ότι θα κάνει μόνο 4 ημέρες πιο πριν απλά να έλθω και μόνο με 10 ευρώ. Να πάρει η ευχή και τα λέω όλα σωστά και λογικά έχουν και την κάρτα του συνδρομητή όταν παίρνω στα κεντρικά... τί στο καλό; είναι επί τούτου, είμαι 99% σίγουρος, δεν γίνεται να είναι τόσο άσχετοι στο CC.
20' λεπτά δουλειά. Προλαβαίνεις μέχρι την Κυριακή. Ακόμα και αν σου ανανεώσουν αορίστου χρόνου θα πληρώσεις 2€ το πολύ πέναλτι.

Δοκιμάζουν πρακτικές.

Πιστεύω ότι μόλις δούνε ότι αγριέψει κάποιος θα υποχωρήσουν..

Έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο.

Γράψε τους στην φόρμα ενημερώνοντας τους ότι έχεις στείλει καταγγελία στις αρχές κλπ και ότι δεν θα παραμείνεις στην εταιρεία αν δεν γίνει μεταφορά στην Q.

Πιστεύω ότι είναι νεα πρακτική λόγω μαζικής διακοπής συμβολαίων λόγω κρίσης.

Κάνε φορητότητα αν δεν πιάσει η αγριάδα.

 

ΥΓ

Στα τηλέφωνα απαντούν άσχετοι, στην φόρμα παραπόνων είναι πιο έμπειροι υπάλληλοι απ ότι έχω καταλάβει.

Δεν χρειάζεται να στείλεις καταγγελία.

Απλώς τράβα μία φωτογραφία και στείλε την. Μπλόφα είναι και δεν διαβάζουν εδώ μην φοβάσαι.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...