Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή όπως έχει ξανασυζητηθεί παράνομο σίγουρα δεν είναι και χρόνο δεν έχεις, θα έλεγα να μην περιμένεις αποτέλεσμα.

 

Το μόνο σημείο που έχεις υπέρ σου είναι ότι η χρέωση δεν είναι στο συμβόλαιο αλλά μπορούν να υποστηρίξουν ότι είναι στον τιμοκατάλογο γενικών υπηρεσιών και άρα δεν έχει καμία σημασία αφού η χρέωση δεν έχει σχέση με το συμβόλαιο αλλά την νέα υπηρεσία.

 

Παράδειγμα, έχω συμβόλαιο να πληρώνω γυμναστήριο με τον μήνα αλλά τα βρίσκω πολλά, δεν πηγαίνω τακτικά και στη λήξη ζητάω να πληρώνω ημερήσια είσοδο κάθε φορά που πάω. Το γυμναστήριο λέει εντάξει, αλλά σου χρεώνω την πρώτη φορά και εγγραφή 30 ευρώ. Γούστο του να το κάνει και αν δεν σου αρέσει πας αλλού, μπορεί να το θεωρήσεις καραγκιοζιά αλλά δεν υπάρχει τίποτα παράνομο.

 

Το πιο πιθανό είναι να περιμένεις πληρώνοντας συμβόλαιο αορίστου μερικούς μήνες μέχρι να πάρεις απάντηση από όλες τις αρχές που απλά θα επιβεβαιώσουν τα παραπάνω ή θα δηλώσουν αναρμόδιοι.

 

Καλύτερα κάνε την φορητότητα, κάτσε ένα-δύο μήνες μέχρι να φας το υπόλοιπο άλλου και γύρνα στην q εκτός αν βρεις καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως έχει ξανασυζητηθεί παράνομο σίγουρα δεν είναι και χρόνο δεν έχεις, θα έλεγα να μην περιμένεις αποτέλεσμα.

 

Το μόνο σημείο που έχεις υπέρ σου είναι ότι η χρέωση δεν είναι στο συμβόλαιο αλλά μπορούν να υποστηρίξουν ότι είναι στον τιμοκατάλογο γενικών υπηρεσιών και άρα δεν έχει καμία σημασία αφού η χρέωση δεν έχει σχέση με το συμβόλαιο αλλά την νέα υπηρεσία.

 

Το πιο πιθανό είναι να περιμένεις πληρώνοντας συμβόλαιο αορίστου μερικούς μήνες μέχρι να πάρεις απάντηση από όλες τις αρχές που απλά θα επιβεβαιώσουν τα παραπάνω ή θα δηλώσουν αναρμόδιοι.

 

Καλύτερα κάνε την φορητότητα, κάτσε ένα-δύο μήνες μέχρι να φας το υπόλοιπο άλλου και γύρνα στην q εκτός αν βρεις καλύτερα.

 

Βασικά αυτό μού είπαν, ότι δεν έιναι λόγω παλιού συμβολαίου που λήγει, αλλά λόγω αλλαγής σε καρτοκινητή. Όπως είπα, το κατάλαβε ότι είναι δωρεάν η φορητότητα σε CU και μού λέει, "ισχύει αυτό που λέτε... εγώ δεν σάς πρότεινα να πάτε αλλού (γιατί η κλήση καταγράφεται) αλλά ισχύει ότι μπορείτε να πάτε αλλού και δεν θα χρεωθείτε τα 30 ευρώ". Τηλέφωνο δεν ξαναπήραν, πάμε για Vodafone CU. Sorry and thanks guys.

 

20' λεπτά δουλειά. Προλαβαίνεις μέχρι την Κυριακή. Ακόμα και αν σου ανανεώσουν αορίστου χρόνου θα πληρώσεις 2€ το πολύ πέναλτι.

Δοκιμάζουν πρακτικές.

Πιστεύω ότι μόλις δούνε ότι αγριέψει κάποιος θα υποχωρήσουν..

Έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο.

Γράψε τους στην φόρμα ενημερώνοντας τους ότι έχεις στείλει καταγγελία στις αρχές κλπ και ότι δεν θα παραμείνεις στην εταιρεία αν δεν γίνει μεταφορά στην Q.

Πιστεύω ότι είναι νεα πρακτική λόγω μαζικής διακοπής συμβολαίων λόγω κρίσης.

Κάνε φορητότητα αν δεν πιάσει η αγριάδα.

 

ΥΓ

Στα τηλέφωνα απαντούν άσχετοι, στην φόρμα παραπόνων είναι πιο έμπειροι υπάλληλοι απ ότι έχω καταλάβει.

Δεν χρειάζεται να στείλεις καταγγελία.

Απλώς τράβα μία φωτογραφία και στείλε την. Μπλόφα είναι και δεν διαβάζουν εδώ μην φοβάσαι.:lol:

 

Σίγουρα λόγω κρίσης είναι, αλλά οκ, να έχουν και μια Α λογική. Ειδικά όταν σού το λέει ο άλλος ότι δεν βγάζει νόημα και το παραδέχεσαι, ε, άσε στο CC μια ελευθερία κινήσεων. Θα πάμε αύριο στην vodafone. Αυτό με το 20 λεπτά είανι στην θεωρία, στην πράξη θα σού βγάλουν το λάδι εάν δεν σε δουν να πηγαίνεις αλλού..

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μήνυμα στα fb messenger της κοσμοτε και της βονταφον και γράψε τους ότι θέλεις να φέρεις καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο τους και να σου πουν εάν γίνεται ονλαιν ή σε ποια καταστήματα έχουν σιμ για να γίνει η αλλαγή. Ρώτα και κόστος. Λογικά πληρώνεις μία 12ευρη κάρτα που μένει στο υπόλοιπο σου. Κάνεις την φορητότητα και μετά εάν θέλεις να πας q, ξανακάνεις φορητότητα, χωρίς το 30αρι. Ρίξε μία ματιά και σε αυτό: https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron
Link to comment
Share on other sites

250 λεπτακια με 4 Ευρω μολις εδωσε το νεο κανταουν οφφερ!!!

 

ξερει κανεις ποτε βγαζει φτηνα πακετακια με δωρεαν GB???

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μήνυμα στα fb messenger της κοσμοτε και της βονταφον και γράψε τους ότι θέλεις να φέρεις καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο τους και να σου πουν εάν γίνεται ονλαιν ή σε ποια καταστήματα έχουν σιμ για να γίνει η αλλαγή. Ρώτα και κόστος. Λογικά πληρώνεις μία 12ευρη κάρτα που μένει στο υπόλοιπο σου. Κάνεις την φορητότητα και μετά εάν θέλεις να πας q, ξανακάνεις φορητότητα, χωρίς το 30αρι. Ρίξε μία ματιά και σε αυτό: https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron

Δεν έχουμε FB lol αλλά οκ, πήρα στην cosmote, μού είπαν ότι πρώτα πάς στην cosmokarta με 5€ και μετά με 10 € σε frog.... :confused: :blink: πάμε CU (12 ευρώ και πας και σού μένουν και στην κάρτα). Το δοκιμάζω κι εάν δεν μάς καλύπτει, θα γυρίσω σε Q. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον το να ερθεις ξανα στην q οπως εκανα εγω προσφατα γινεται και ευκολα και ηλεκτρονικα. Με 10€ και σου μενουν μεσα μαζι με τα 3€ που δινουν δψρο, ακριβως 11.93€.

 

Το 4G και παλι πηρα τηλ και μου το ενεργοποιησαν σημερα. Ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε FB lol αλλά οκ, πήρα στην cosmote, μού είπαν ότι πρώτα πάς στην cosmokarta με 5€ και μετά με 10 € σε frog.... :confused: :blink: πάμε CU (12 ευρώ και πας και σού μένουν και στην κάρτα). Το δοκιμάζω κι εάν δεν μάς καλύπτει, θα γυρίσω σε Q. Ευχαριστώ!

 

Α καλά η κοσμοτε σαμποτάρει μόνη της το φρογκ της.!

Link to comment
Share on other sites

250 λεπτακια με 4 Ευρω μολις εδωσε το νεο κανταουν οφφερ!!!

 

ξερει κανεις ποτε βγαζει φτηνα πακετακια με δωρεαν GB???

 

Δευτέρα η τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

4gb/4€ έχω δει τουλάχιστον 3 φορές
Αν είχες κλειστά μάτια ούτε εσύ θα έβλεπες.:lol:

Στην φωτογραφία που βλέπετε είναι ένα αρχείο με τα καουντντάουν.

Αν κάποιος κοιτάξει προσεκτικά θα δει μυστικά.

Επειδή λείπουν μερικά όποιος έχει στοιχεία να στείλει.

Όποιος αγοράζει το πακετάκι με τα 2€ δεδομένα έχει λύσει το πρόβλημα σε συνδυασμό με ένα Voip.

af9e5dac1bcd86d5cef0945e9431b8d7.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ιστορικό. Τα καουνταουν με κρατάνε στην κιου. Χθες πρωι το γυρισα σε 2g για να καταφέρω κλήση, μετά όταν χρειάστηκα ιντερνετ σε 4g και ξαφνικά ουτε κλήση μπορουσα ουτε ιντερνετ είχα. Το ξαναγυρισα σε 2g (ενώ εκείνη η περιοχη είχε εγγυημένα 4g) και η εμπλοκή συνεχίστηκε. Μετά από 5 λεπτά επανήλθαν όλα, αλλά χαλαστηκα πολυ γιατί είχα πραγματικη ανάγκη εκείνα τα 5 λεπτά. Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το φρογκ...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για εμενα τα 3GB/2euro ή 4GB/4euro μαζι με το voip ειναι ο σκοπος μου για να βγαζω το μηνα.

Μια 6ευρη ανανεωση στο διμηνο και τελος. Σωθηκα.

Αμα παρω και το 1GB/μηνα απο το Κονε απο τον επομενο μηνα θα ειμαι βασιλιας.

Στο whats up δινανε κατι ακυρα, 15000gb για 1 ωρα,κλπ χαζομαρες ορακτικα αχρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για εμενα τα 3GB/2euro ή 4GB/4euro μαζι με το voip ειναι ο σκοπος μου για να βγαζω το μηνα.

Μια 6ευρη ανανεωση στο διμηνο και τελος. Σωθηκα.

Αμα παρω και το 1GB/μηνα απο το Κονε απο τον επομενο μηνα θα ειμαι βασιλιας.

Στο whats up δινανε κατι ακυρα, 15000gb για 1 ωρα,κλπ χαζομαρες ορακτικα αχρηστες.

 

Εγω φοβάμαι να είμαι στην ανάγκη μόνο του ιντερνετ και ειδικότερα της wind. Το 2g υπάρχει παντου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα για εμενα τα 3GB/2euro ή 4GB/4euro μαζι με το voip ειναι ο σκοπος μου για να βγαζω το μηνα.

 

Μια 6ευρη ανανεωση στο διμηνο και τελος. Σωθηκα.

 

Αμα παρω και το 1GB/μηνα απο το Κονε απο τον επομενο μηνα θα ειμαι βασιλιας.

 

Στο whats up δινανε κατι ακυρα, 15000gb για 1 ωρα,κλπ χαζομαρες ορακτικα αχρηστες.

Γιατί δεν το παίρνεις από τώρα, αφού το δικαιούσαι ως νέος. Μέσα σε 15 μέρες, μετά τον μήνα θα πάρεις κι άλλο.

 

 

 

Εγω φοβάμαι να είμαι στην ανάγκη μόνο του ιντερνετ και ειδικότερα της wind. Το 2g υπάρχει παντου.

 

Αφού και το 2G βγάζει κλήσεις, τι θέμα έχεις?. Μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνεις σωστά.

Αν στην περιοχή σου έχεις τρύπα, πηγαίνεις όπου βολεύει και δεν κάνεις την ζωή σου δύσκολη.

Δεν έχει νόημα να πετάς λεφτά σε όλες τις εταιρείες. Καλύτερα όλα εκεί που βολεύει.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή των G μου κόλλησε το συμπαν για 5 λεπτά, ενώ στο σημείο που έκανα την αλλαγή σε 4G ήταν σίγουρο μέρος για 4G.

Το σημείο στο οποίο το γυρισα σε 2G ήταν 1 οικοδομικό τετράγωνο πιο πριν, που ήξερα ότι δεν έχει 4G και οι κλήσεις ήταν χάλια.

Link to comment
Share on other sites

500+100 ΜΒ +1500΄ προς Q μου δωσανε για 30 ημερες και μετα μου δωσανε 5GB για 1 εβδομαδα ως δωρα.

Δεν ηρθα απο Κονε

Link to comment
Share on other sites

500+100 ΜΒ +1500΄ προς Q μου δωσανε για 30 ημερες και μετα μου δωσανε 5GB για 1 εβδομαδα ως δωρα.

 

Δεν ηρθα απο Κονε

Το κονέ το δικαιούσαι αφού έχεις ενεργοποιήσει αριθμό.

Έχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

(δεν υπάρχει στους όρους του συμβολαίου)

Δεν υπάρχει στους όρους, αλλά υπάρχει στον τιμοκατάλογο του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Το κονέ το δικαιούσαι αφού έχεις ενεργοποιήσει αριθμό.

Έχεις πμ.

 

Eυχαριστω και παλι! Δεν ειχα λινκ προσκλησης και δεν ηξερα οτι και μετα την ενεργοποιηση το δικαιουμαστε! Δεν το καταλαβα σωστα.

Μολις πηρα τα 12 GB/ετος

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210225-231759-my-Q.jpg

Στις 15 Φεβρουαρίου αγόρασα 120 sms με 1,50 ευρώ, για να ανανεώσω το υπόλοιπο.

Δεν αγόρασα χρόνο ομιλίας, αφού χρησιμοποιώ μόνο voip για τηλεφωνία και έχω και τα data από το κονέ.

Άνετα βγαίνει ο μήνας με 4-5 ευρώ συνολικά, χωρίς να μας λείπει τίποτα!!!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210225-231759-my-Q.jpg

Στις 15 Φεβρουαρίου αγόρασα 120 sms με 1,50 ευρώ, για να ανανεώσω το υπόλοιπο.

Δεν αγόρασα χρόνο ομιλίας, αφού χρησιμοποιώ μόνο voip για τηλεφωνία και έχω και τα data από το κονέ.

Άνετα βγαίνει ο μήνας με 4-5 ευρώ συνολικά, χωρίς να μας λείπει τίποτα!!!

Και με 6αρα ανανεωση αν χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι έχετε κονέ να μην μηδενιστεί το υπόλοιπο γιατί το χάνετε. Μην σας πιάνει τσιγκουνιά. Ανανεώστε μία μέρα πιο πριν ή κάνετε επέκταση υπολοίπου με αγορά πακέτου.

Μην το αφήνετε για την τελευταία μέρα τα μεσάνυχτα. :lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...