Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πλεονεκτημα στον ανταγωνισμό, αφου κανένας άλλος δεν παρατεινει την ημερομηνία λήξης χρημάτων με αγορά πακέτου.
Αυτό έχει αξία γι αυτούς που έχουν μαζέψει € για κάποιο λόγο.

Για όσους βάζουν 6ευρο δεν μένει τίποτα μετά από 2 μήνες αν αγοράσουν πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει αξία γι αυτούς που έχουν μαζέψει € για κάποιο λόγο.

Για όσους βάζουν 6ευρο δεν μένει τίποτα μετά από 2 μήνες αν αγοράσουν πακέτο.

Με το 6ευρο επειδή δεν εχει μπόνους ανανέωσης βγαζεις 1 μηνα μονο, άντε 2 εαν εχεις προηγούμενο υπολοιπο.

Εαν βάλεις 10€:

Πρώτος μήνας: μπόνους ανανέωσης

Δεύτερος μήνας: καουνταουν

Τρίτος μήνας: καουνταουν

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210227-162634.jpg

 

Αυτή είναι πολύ καλή προσφορά, αν ήταν κανονικό πακέτο δε θα είχε αντίπαλο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210227-162634.jpg

 

Αυτή είναι πολύ καλή προσφορά, αν ήταν κανονικό πακέτο δε θα είχε αντίπαλο.

 

Εχει ήδη αντίπαλο 10€-100gb και όχι επιλεκτικη προσφορα, στο κόκκινο στρατόπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210227-162634.jpg

 

 

 

Αυτή είναι πολύ καλή προσφορά, αν ήταν κανονικό πακέτο δε θα είχε αντίπαλο.

Καλοκαίρι χωρίς λοκντανουν και γ...ω τις προσφορές θα ήταν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι. Αγορά πακέτου δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου, εάν βέβαια το πακέτο λήγει μετά την λήξη του υπόλοιπου.

 

 

 

 

 

Συμφέρει καλύτερα αγορά 10 € λόγω δώρων και μετά επέκταση με φτηνά πακέτα.

 

200'/1€ λόγω voip = 12€/έτος.

6€ ανανέωση=5€ καθαρό. 2 μήνες λόγω διάρκειας. Μετά αγορά πακέτου 2€(ή 1,5€), επέκταση 1μήνας και υπόλοιπο 3€. Αγορά επόμενου πακέτου 2ή1,5€ -υπόλοιπο 1ή2€. Σύνολο 4μήνες χωρίς ανανέωση.

1 Γκίγκα/μήνα λόγω κονέ, κόστος10€ που είναι καθαρό 8,5€ και με αγορά πακέτων 2€ επεκτείνεται 4μήνες+2μήνες αρχική διάρκεια τρως 1 εξάμηνο.

Επόμενο εξάμηνο άλλα 10€ με τον ίδιο τρόπο.

Σύνολο τώρα έχουμε.->> 12€ voip+(2x10€)=32€ το έτος και βάζω άλλα 4€ λόγω του ότι οι ημερομηνίες δεν θα πέσουν ακριβώς και θα χαθούν μερικές μέρες ώστε να βγει περίπου 36€ το έτος.

Απλά μαθηματικά.

Έχω μια απορία ακόμα για το κονέ όταν λέει να έχετε 0.01 αλλιώς το χανετε αν πχ χωρίς να λήξει το υπόλοιπο στο 2μηνο και εγώ καταλάθος φάω τη κάρτα κάπως αλλιώς ομιλία ή sms πάλι χάνεις τα 12 gb??

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία ακόμα για το κονέ όταν λέει να έχετε 0.01 αλλιώς το χανετε αν πχ χωρίς να λήξει το υπόλοιπο στο 2μηνο και εγώ καταλάθος φάω τη κάρτα κάπως αλλιώς ομιλία ή sms πάλι χάνεις τα 12 gb??

 

Δεν γίνεται να φας όλο το υπόλοιπο. Πάντα θα σου αφήσει 0,01 μέσα.

Αφού έχεις δεδομένα, δεν θα σου φάει ημερήσιο και αν τελειώσουν τα λεπτά θα κλείσει η γραμμή πριν μηδενιστεί το υπόλοιπο. Αγοράζεις και ένα καουντντάουν λίγο πριν λήξει το προηγούμενο.

Τώρα αν μία στο εκατομμύριο να σου τύχει, παίρνεις τηλέφωνο και στο φτιάχνουν.

Εννοείται ότι "προσέχεις για να έχεις" γενικά στην ζωή.:lol:

Επίσης δεν χάνεις 12γβ, χάνεις ότι έχει μείνει.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Αν για οποιοδήποτε λόγο μηδενιστεί το υπόλοιπο, ο,τι έχει μείνει απο τα 12 gb το χάνεις. Οχι μονο απο μη ανανέωση. Κι απο χρήση μπορεί να μηδενίσει (αγορά πακέτων, ομιλία ή μηνύματα εκτός πακέτων)
Link to comment
Share on other sites

Εχει ήδη αντίπαλο 10€-100gb και όχι επιλεκτικη προσφορα, στο κόκκινο στρατόπεδο.

 

Κανονικό πακέτο είναι η προσωρινή προσφορά;

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικό πακέτο είναι η προσωρινή προσφορά;
κανονικό με 10€ συν πόντους......που δεν το κάνει κανονικό
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να φας όλο το υπόλοιπο. Πάντα θα σου αφήσει 0,01 μέσα.

Αφού έχεις δεδομένα, δεν θα σου φάει ημερήσιο και αν τελειώσουν τα λεπτά θα κλείσει η γραμμή πριν μηδενιστεί το υπόλοιπο. Αγοράζεις και ένα καουντντάουν λίγο πριν λήξει το προηγούμενο.

Τώρα αν μία στο εκατομμύριο να σου τύχει, παίρνεις τηλέφωνο και στο φτιάχνουν.

Εννοείται ότι "προσέχεις για να έχεις" γενικά στην ζωή.:lol:

Επίσης δεν χάνεις 12γβ, χάνεις ότι έχει μείνει.

Ευχαριστώ φίλε για χιλιοστή φορά

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ήδη αντίπαλο 10€-100gb και όχι επιλεκτικη προσφορα, στο κόκκινο στρατόπεδο.

 

Δεν είπες όμως και το ποιο σημαντικό.

Εκτός από τα 10€ θέλει ΚΑΙ 30χιλιαδες κρυστάλλους από αυτό το, ας το πούμε, παιχνίδι τους οποίους θες το λιγότερο ένα μήνα για να τους μαζέψεις (για να μην πούμε παραπάνω, ανάλογα με τα κέφια της εταιρείας)

Link to comment
Share on other sites

Αν για οποιοδήποτε λόγο μηδενιστεί το υπόλοιπο, ο,τι έχει μείνει απο τα 12 gb το χάνεις. Οχι μονο απο μη ανανέωση. Κι απο χρήση μπορεί να μηδενίσει (αγορά πακέτων, ομιλία ή μηνύματα εκτός πακέτων)

 

Αγορά πακέτου για να πάει στο 0 δεν έχω δοκιμάσει. Αποστολή μηνύματος για να πάει 0 δεν έχω δοκιμάσει. Ομιλία όμως (κατα λάθος) δοκίμασα και δεν πάει στο μηδέν: πέφτει η γραμμή με υπόλοιπο 0,01.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά πακέτου για να πάει στο 0 δεν έχω δοκιμάσει. Αποστολή μηνύματος για να πάει 0 δεν έχω δοκιμάσει. Ομιλία όμως (κατα λάθος) δοκίμασα και δεν πάει στο μηδέν: πέφτει η γραμμή με υπόλοιπο 0,01.

 

Έτσι είναι. Επίσης είναι πρακτικά αδύνατον να πάει 0 με ΣΜΣ γιατί το τελευταίο μήνυμα αν δεν είναι ολόκληρο το ποσό (+25c), σου λέει ότι δεν μπορεί να το στείλει. Το έχω δοκιμάσει. Μόνο με το ημερήσιο μπορεί να μηδενιστεί (το έχω δοκιμάσει), αλλά αυτό είναι σχεδόν αδύνατο αφού λίγα δεδομένα πάντα θα υπάρχουν (αυτό πάντα το προσέχω) αν και λόγω κονέ ουσιαστικά είναι ανύπαρκτη πιθανότητα.

Αν προσπαθήσεις να αγοράσεις πακέτο με λιγότερα λεφτά θα δεις το μήνυμα "ουπς κάτι δεν πήγε καλά":lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εχει ήδη αντίπαλο 10€-100gb και όχι επιλεκτικη προσφορα, στο κόκκινο στρατόπεδο.

 

Που παίζει αυτό; Κοίταξα στους κόκκινους και δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Που παίζει αυτό; Κοίταξα στους κόκκινους και δεν το βρήκα.
Διάβασε προηγούμενα μηνύματα, δεν ισχύει. Αν ίσχυε όλοι θα είμασταν κόκκινοι.:lol: Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προηγούμενα μηνύματα, δεν ισχύει. Αν ίσχυε όλοι θα είμασταν κόκκινοι.:lol:

 

Και αυτό τότε τί είναι;

 

Screenshot-20210227-213610-2.png

 

Ακόμη πιστεύεις οτι δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν ισχύει.. Ειναι ότι οι 30.000 πόντοι είναι αρκετοί για πρωτάριδες στο παιχνίδι.. Να τα λέμε όλα δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν ισχύει.. Ειναι ότι οι 30.000 πόντοι είναι αρκετοί για πρωτάριδες στο παιχνίδι.. Να τα λέμε όλα δηλαδή.

 

 

Διάβασε προηγούμενα μηνύματα, δεν ισχύει. Αν ίσχυε όλοι θα είμασταν κόκκινοι.:lol:

 

Ο pavlitakis1 το έγραψε ξεκάθαρα. Εγώ του έδειξα ότι ισχύει. Καλο θα ήταν εάν δεν ξέρει κάποιος, να μην υποθέτει. Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτήστε στο τοπικ του CU.

Link to comment
Share on other sites

Ο pavlitakis1 το έγραψε ξεκάθαρα. Εγώ του έδειξα ότι ισχύει. Καλο θα ήταν εάν δεν ξέρει κάποιος, να μην υποθέτει. Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτήστε στο τοπικ του CU.

 

Ακριβώς, δεν ισχύει ότι είναι προσφορά για όλους, αλλά για αυτούς που θα φάνε ένα μήνα και παραπάνω, παίζοντας ένα βαρετό παιχνίδι για να μαζέψουν πόντους.

Και πάλι από την αρχή τον επόμενο μήνα.

Είναι επιλεκτική προσφορά για ανέργους κυρίως ή για πιτσιρικάδες.

Τουλάχιστον ο φίλος παίρνει την προσφορά 50 γβ χωρίς ταλαιπωρία.

Ο χρόνος είναι χρήμα για όλους.

Και το χειρότερο δεν είναι να μην μπορείς να κάνεις κάτι που θέλεις, αλλά να είσαι υποχρεωμένος να κάνεις κάτι που δεν θέλεις.

Υπάρχει στην ίδια εταιρεία επίσης παρόμοια προσφορά όταν χρειαστεί μόνο χωρίς ταλαιπωρία.

 

 

Δεν είναι ότι δεν ισχύει.. Ειναι ότι οι 30.000 πόντοι είναι αρκετοί για πρωτάριδες στο παιχνίδι.. Να τα λέμε όλα δηλαδή.

 

Φίλε μου η κάθε εταιρεία δίνει κάποιες προσφορές της, για άλλους είναι καλές και για άλλους όχι.

Δεν υπάρχει πακέτο 100γβ/10€ όπου πληρώνεις και το παίρνεις.

Αυτό είπα ότι δεν ισχύει.

Αλλιώς και η q δίνει 24γβ δωρεάν για όσες φορές θέλεις. Ισχύει? Με προϋποθέσεις ναι αλλά δεν ισχύει έτσι απλά να το πάρεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Με τη δική σου λογική, κανένα πακέτο δεν υπάρχει, αφου όλα έχουν προυποθεση να έχεις λεφτά μέσα. Τέλος παντων, εγώ δεν ακυρώνω κανένα πακετο, απλά είπα ότι το συγκεκριμένο της κιου ήταν προσωπικη προσφορα, ενώ του CU είναι για όλους και χωρίς ημερομηνία λήξης.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη απορία άμα κάνεις κιαλλο καπάκι πρόσκληση θα τα κάνεις 24 gb π.χ για 1 χρόνο?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη απορία άμα κάνεις κιαλλο καπάκι πρόσκληση θα τα κάνεις 24 gb π.χ για 1 χρόνο?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δεν υπάρχει περιορισμός. Την πρώτη φορά πήγα έξω από ένα κατάστημα γουίντ και έκανα κονέ με 3 άγνωστους. Και κανένας δεν είχε σμαρτφον και εγώ έβαλα μέιλ κλπ. Έτσι πηρα τα πρώτα. Μετά όλο και κάποιος ερχόταν όταν τελείωναν.

Δεν χρειάζομαι όμως πολλά. Ένα κονέ μου φτάνει. Τα υπόλοιπα πάνε χαμένα.

Άσε που πρέπει να βάζεις 10€ και φορτώνω€ χωρίς λόγο.

Η απληστία έχει κόστος:lol:

 

Με τη δική σου λογική, κανένα πακέτο δεν υπάρχει, αφου όλα έχουν προυποθεση να έχεις λεφτά μέσα. Τέλος παντων, εγώ δεν ακυρώνω κανένα πακετο, απλά είπα ότι το συγκεκριμένο της κιου ήταν προσωπικη προσφορα, ενώ του CU είναι για όλους και χωρίς ημερομηνία λήξης.

 

Για όλους είναι ένα πακέτο καουντντάουν π.χ. που το παίρνουν όλοι όσοι έχουν λεφτά ή ένα πακέτο κανονικό

Οι προσφορές που έχουν προϋποθέσεις, δεν είναι για όλους. Άσχετα αν μερικούς τους βολεύουν.

Μία προσωπική προσφορά, αν είσαι τυχερός, είναι διαφορετική γιατί δεν έχει προϋποθέσεις. Πληρώνεις και αγοράζεις.

Το κονέ όμως έχει πολλές προϋποθέσεις άσχετα αν είναι δωρεάν, όπως και τα ριλοουντ της πράσινης ή τα λεπτά προς Q της πορτοκαλιας κλπ.

Εκεί μόνο στάθηκα, στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου.

Όλα για τα λεφτά γίνονται.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...