Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ τους το ζήτησα μεσω facebook αλλιώς θα έκανα φορητότητα σε cosmote whats up με την συγκεκριμένη προσφορά.

Σε λιγες μερες μου απάντησαν πως το ενεργοποίησαν στο νουμερο μου.

 

Με ποιον μίλησες ; γιατί θέλω και εγώ να το προσθέσουν την προσφορά στο κινητό μου την προσφορά 1500 λεπτα και 1.5 gigabyte με 8.5 ευρώ του μίνα....ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ τους το ζήτησα μεσω facebook αλλιώς θα έκανα φορητότητα σε cosmote whats up με την συγκεκριμένη προσφορά.

Σε λιγες μερες μου απάντησαν πως το ενεργοποίησαν στο νουμερο μου.

 

Με ποιον μίλησες ; γιατί θέλω και εγώ να το προσθέσουν την προσφορά στο κινητό μου την προσφορά 1500 λεπτα και 1.5 gigabyte με 8.5 ευρώ του μίνα....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

η σελιδα του fb ειναι "qkiniti". Δεν απαντα κανεις επωνυμα απ'οσο ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Για σας....πος μπορο να προσθέσουμε την προσφορά που μας δεινή 1500 λεπτά προς όλους και 1.5 gigabyte με 8.5ευρώ του μίνα στο κινητό μου που ειναι Q.... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν ρωτησες απο πανω? σου απαντησα. Στο fb της q (qkiniti) μπορεις να το ζητησεις. Ή στη φορμα επικοινωνιας της wind

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/forma-epikoinonias/

υποψην οτι δεν το δινουν ευκολα σε υπάρχοντα αριθμό.

Αλλη λυση να βρεις νεο νουμερο απο πλανοδιο πωλητη

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν ρωτησες απο πανω? σου απαντησα. Στο fb της q (qkiniti) μπορεις να το ζητησεις. Ή στη φορμα επικοινωνιας της wind

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/forma-epikoinonias/

υποψην οτι δεν το δινουν ευκολα σε υπάρχοντα αριθμό.

Αλλη λυση να βρεις νεο νουμερο απο πλανοδιο πωλητη

Το μόνο αρνητικό με τα νέα προνομιακά νούμερα που μοιράζουν οι πωλητές, είναι ότι ανήκουν στο πρόγραμμα Q Special International Pack, οπότε δεν έχουν περιαγωγή. Παρέχουν όμως τη δυνατότητα ενεργοποίησης δύο extra πακέτων internet, τα οποία διαρκούν 25 ημέρες και είναι ακριβώς όμοια με αυτά που προσφέρει το Frog.

Link to comment
Share on other sites

εγώ τους το ζήτησα μεσω facebook αλλιώς θα έκανα φορητότητα σε cosmote whats up με την συγκεκριμένη προσφορά.

Σε λιγες μερες μου απάντησαν πως το ενεργοποίησαν στο νουμερο μου.

 

Με ποιον μίλησες ; γιατί θέλω και εγώ να το προσθέσουν την προσφορά στο κινητό μου την προσφορά 1500 λεπτα και 1.5 gigabyte με 8.5 ευρώ του μίνα....ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με ποιον μίλησες ; γιατί θέλω και εγώ να το προσθέσουν την προσφορά στο κινητό μου την προσφορά 1500 λεπτα και 1.5 gigabyte με 8.5 ευρώ του μίνα....ευχαριστώ

Δηλαδή μπαίνεις στην σελίδα τους τους γράφεις οτι είσαι κάτοχος του υπ'αριθμ 6939 χχχχχχ καρτοκινητό της Q και θέλω να μου ενεργοποιήσετε στην γραμμή μου την προφορά με τα 1500 λεπτα και 1.5 gigabyte με 8.5 ευρώ του μήνα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Επαναλαμβάνω δεν είναι καθόλου σίγουρο οτι θα το δεχτούν. Κατά περιόδους το δέχονταν και το έστελναν σε πολλούς και από μόνοι τους. Τελευταία παίζει αρκετή άρνηση σύμφωνα με όσα αναφέρονται εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Και αν το δεχθούν συνεχίζουν να στέλνουν τις προσφορές από το 12410; offtopic σε ερώτημα που τους είχα κάνει για το f2g είχαν αφήσει να εννοηθεί ότι επειδή είναι ενεργοποιημένο ως φοιτητικό και έχει την προσφορά με τα 300' με 10ευρη ανανέωση είναι πλήρες από προσφορές. Είχα βέβαια απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για προσφορές που ενώ τα επανενεργοποίησα ουδέποτε επανήλθαν.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που λες πάντα συμβαίνει ανεξάρτητα απο τις προσφορές που ηδη εχεις. Το ειχα πειράξει και εγω πριν χρόνια και απο τοτε δεν εχω ξαναδεί μήνυμα απο το 12410 οσο κι αν τους το ζητησα,παρ'οτι δοκίμασα να επαναφέρω και την αντίστοιχη ρύθμιση. Τώρα,αν έχοντας τις συγκεκριμένες προσφορές σταματάνε τα μηνύματα σε όσους τα λάμβαναν δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν κάποιος ξέρει ας μας διαφωτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που λες πάντα συμβαίνει ανεξάρτητα απο τις προσφορές που ηδη εχεις. Το ειχα πειράξει και εγω πριν χρόνια και απο τοτε δεν εχω ξαναδεί μήνυμα απο το 12410 οσο κι αν τους το ζητησα,παρ'οτι δοκίμασα να επαναφέρω και την αντίστοιχη ρύθμιση. Τώρα,αν έχοντας τις συγκεκριμένες προσφορές σταματάνε τα μηνύματα σε όσους τα λάμβαναν δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν κάποιος ξέρει ας μας διαφωτίσει.

Στο δικό μου Q προνομιακό (είχε ενεργοποιηθεί τον περασμένο Ιούνιο, ως νέο νούμερο Q International με την ειδική προσφορά), έρχονται τουλάχιστον 2-3 μηνύματα προσφορών καθημερινά, ενώ υπάρχουν και μέρες που έρχονται πάνω από 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

 

Την Πέμπτη θα βρεθώ για ένα τετραήμερο ταξίδι σε Ελβετία (κυρίως) και Γαλλία. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν γνωρίζετε:

 

(α) Η καρτούλα θα δουλεύει εκεί με τα πακέτα χρόνου/data που έχω; Φαντάζομαι πως στην Ελβετία έχει χρέωση roamaing, άρα είναι no go -- σε γαλλικό δίκτυο όμως; Έχει κάποιος σχετική γνώση/εμπειρία;

 

(β) Ειδικά για την Ελβετία λέω να πάρω μία κάρτα (κυρίως με ενδιαφέρουν τα data). Από το λίγο που έψαξα βρήκα αυτό:

 

https://www.salt.ch/en/prepay/

 

Τι λέτε; Κάποιος που έχει να προτείνει κάτι διαφορετικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

 

Την Πέμπτη θα βρεθώ για ένα τετραήμερο ταξίδι σε Ελβετία (κυρίως) και Γαλλία. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν γνωρίζετε:

 

(α) Η καρτούλα θα δουλεύει εκεί με τα πακέτα χρόνου/data που έχω; Φαντάζομαι πως στην Ελβετία έχει χρέωση roamaing, άρα είναι no go -- σε γαλλικό δίκτυο όμως; Έχει κάποιος σχετική γνώση/εμπειρία;

 

(β) Ειδικά για την Ελβετία λέω να πάρω μία κάρτα (κυρίως με ενδιαφέρουν τα data). Από το λίγο που έψαξα βρήκα αυτό:

 

https://www.salt.ch/en/prepay/

 

Τι λέτε; Κάποιος που έχει να προτείνει κάτι διαφορετικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Στη Γαλλία χρησιμοποιείς τα πακέτα σου σαν να είσαι στην Ελλάδα (Προσοχή: Μόνο τα πακέτα που εχεις πληρωσει, οχι τα 1000' προς Q ή τα 1000ΜΒ που σου δινει δωρεαν οταν ανανεώνεις)

Για Ελβετία πρέπει να αγοράσεις πακετο εξωτερικού.

Αν εισαι κοντα στα σύνορα, βάλε τις ρυθμίσεις δικτύου στο χειροκίνητο να χρησιμοποιείς τις Γαλλικές κεραίες

 

Καλό ταξίδι, καλά να περάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Q προνομιακό (είχε ενεργοποιηθεί τον περασμένο Ιούνιο, ως νέο νούμερο Q International με την ειδική προσφορά), έρχονται τουλάχιστον 2-3 μηνύματα προσφορών καθημερινά, ενώ υπάρχουν και μέρες που έρχονται πάνω από 10.

 

Εγώ εκο Q απλό, εσείς πος το κανατε το Q σου international????? Σε εμενα δεν στελνουν καθόλου μήνυμα προσφορών....

Link to comment
Share on other sites

Στη Γαλλία χρησιμοποιείς τα πακέτα σου σαν να είσαι στην Ελλάδα (Προσοχή: Μόνο τα πακέτα που εχεις πληρωσει, οχι τα 1000' προς Q ή τα 1000ΜΒ που σου δινει δωρεαν οταν ανανεώνεις)

Για Ελβετία πρέπει να αγοράσεις πακετο εξωτερικού.

Αν εισαι κοντα στα σύνορα, βάλε τις ρυθμίσεις δικτύου στο χειροκίνητο να χρησιμοποιείς τις Γαλλικές κεραίες

 

Καλό ταξίδι, καλά να περάσεις :)

Για Γερμανία, τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκο Q απλό, εσείς πος το κανατε το Q σου international????? Σε εμενα δεν στελνουν καθόλου μήνυμα προσφορών....

ούτε εμένα έρχονται (πια) γιατί μάλλον "βάζουμε" τακτικά κάρτα. ;) Προσφορές έρχονται σε αυτούς που η Q μυρίζεται μέσω του ΑΙ της :shifty: ότι δεν το "τροφοδοτούν" συχνά πχ είναι δεύτερο νούμερο ή κάτι τέτοιο. Σε αυτούς στέλνει δολώματα με το σκεπτικό "ότι τους φάμε" και "που ξέρεις μπορεί να το κάνουν κύριο ή κυριότερο".. :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανία, τι πρέπει να κάνω;

 

τιποτα ιδιαίτερο, σαν να είσαι στην Ελλάδα, απλά φρόντισε να εχεις πακετάκια (δεν δουλευουν οι δωρεαν παροχες)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έρχονται ποτέ μηνύματα προσφορών. Το χρησιμοποιώ μόνο για data αυτό με το 1GB το μήνα με 1 ευρώ για 8 μήνες. Τον αριθμό τον είχα αγοράσει πριν μερικά χρόνια από πλανόδιο. Επίσης ούτε μήνυμα της προσφοράς αυτής μου έρχεται. Ενημερώνομαι από εδώ.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ιδιαίτερο, σαν να είσαι στην Ελλάδα, απλά φρόντισε να εχεις πακετάκια (δεν δουλευουν οι δωρεαν παροχες)
Δηλαδή τα πακέτα που έχω ενεργοποιήσει δουλεύουν κανονικά;

Όπως και data? Η μόνο η ομιλία;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα πακέτα που έχω ενεργοποιήσει δουλεύουν κανονικά;

Όπως και data? Η μόνο η ομιλία;

 

εγω χρησιμοποιούσα το Q economy για ομιλια (και ιντερνετ) και την προσφορα 1 γιγα/μηνα για 8 μηνες.

Προφανως θα λειτουργούν και ολα τα αγορασμενα πακετα.

 

Δεν λειτουργει το μπονους 1000' προς Q και 1024 ΜΒ που σου δινουν στην ανανεωση

Link to comment
Share on other sites

παλιά είχα την εντύπωση οτι μπορούσες να μεταφέρεις απο άλλο νούμερο ή να ζητήσεις ενα μικρο ποσο (2 ή 3€) σε αριθμό Q.

Ξέρει κανείς αν γίνεται ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

παλιά είχα την εντύπωση οτι μπορούσες να μεταφέρεις απο άλλο νούμερο ή να ζητήσεις ενα μικρο ποσο (2 ή 3€) σε αριθμό Q.

Ξέρει κανείς αν γίνεται ακόμα;

 

εδω και τουλάχιστον 12 χρονια δεν γινεται μεταφορα υπολοιπου απο κιου σε κιου

Link to comment
Share on other sites

εδω και τουλάχιστον 12 χρονια δεν γινεται μεταφορα υπολοιπου απο κιου σε κιου

 

ΟΚ

Για το 2ο;

θυμάμαι κάποια φορά μηδενίστηκε το υπόλοιπο της κόρης μου και ζήτησε 2 ή 3€ τα οποία αφαιρέθηκαν απο την επόμενη ανανέωση.

Ισχύει κατι τέτοιο, ή λάθος θυμάμαι;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ

Για το 2ο;

θυμάμαι κάποια φορά μηδενίστηκε το υπόλοιπο της κόρης μου και ζήτησε 2 ή 3€ τα οποία αφαιρέθηκαν απο την επόμενη ανανέωση.

Ισχύει κατι τέτοιο, ή λάθος θυμάμαι;

 

δε θυμαμαι καθολου για επέκταση υπολοιπου. Ριξε μια ματιά στο σαιτ στις υπηρεσίες, ή ρώτα τους στο γκρουπ του φβ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...