Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Q έχει όντως ακριβύνει. Όλα τα βασικά της πακέτα έχουν €3 όταν είχαν ξεκινήσει από το €1.

Περίμενα με την κινητή της Cyta μήπως ανάβαν τα αίματα αλλά τζίφος...

Οπότε και το γεγονός ότι είναι τα πράγματα ακόμα έτσι (και όχι χειρότερα), πάλι καλά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Q έχει όντως ακριβύνει. Όλα τα βασικά της πακέτα έχουν €3 όταν είχαν ξεκινήσει από το €1.

Περίμενα με την κινητή της Cyta μήπως ανάβαν τα αίματα αλλά τζίφος...

Οπότε και το γεγονός ότι είναι τα πράγματα ακόμα έτσι (και όχι χειρότερα), πάλι καλά...

Είναι η ιδέα μου ότι έχουν σκοπό να κάνουν την Q σαν το F2G? Σε κάποια στιγμή, όλα τα βασικά πακέτα θα κοστίζουν 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο, αλλά ξέρει κανείς αν αφήσουμε για μήνες έναν αριθμό Q χωρίς ανανέωση, τι προσφορές μας δίνει η WIND, ώστε να αρχίσουμε να τον χρησιμοποιούμε ξανά? :p

 

Σε διπλανό thread, είχα διαβάσει για κάποια παρατημένα F2G, που τους έδωσε προσφορά με 3€ (200' προς όλους + 1GB)!!! Ξέρουμε κάτι παρόμοιο και για την Q? :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν sms με προσφορες οπως αυτη που λες,που έρχονται κατα καιρούς και στο f2g και στην q. Οχι απαραίτητα στα παρατημενα νούμερα,η λογικη με την οποια στελνονται ειναι λιγο πολυ αγνωστη.
Link to comment
Share on other sites

Εαν πάει τα πακέτα πάνω από 3ε, θα αρχίσει να χάνει πελάτες......... Εγώ ήδη βρήκα εναλλακτική και κάνω τη δουλειά μου με άλλη εταιρία (δε θέλω να φανεί σαν διαφήμιση, όποιος ενδιαφέρεται ψάχνει)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις. Με την ανανέωση ανω των 10 σε κατάστημα σου δινει 1 gb. Επίσης με ανανεωση ανω των 5 επιλεγεις μπόνους 120 mb ή 120' προς σταθερα. Για το συγκεκριμένο σου κραταει 0,30 απο το υπολοιπο.

 

Αυτό με τα 120' προς σταθερά το βρήκα πολύ χρήσιμο. Κατα τα άλλα και πάλι φτηνή είναι η Q. Με 10 ευρω το μήνα έχω δώρο 1 γιγα και 1000' προς Q, και απο κει και πέρα βάζω 100' προς όλους με 3 € και 100 σμς με 3€ και μένουν και κάτι ψιλά. Συν τα 120' απο το σταθερό, είμαι παραπάνω από κομπλέ. Και καμία σχέση το 10ευρω σε σχέση με το τι πλήρωνα παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Εαν πάει τα πακέτα πάνω από 3ε, θα αρχίσει να χάνει πελάτες......... Εγώ ήδη βρήκα εναλλακτική και κάνω τη δουλειά μου με άλλη εταιρία (δε θέλω να φανεί σαν διαφήμιση, όποιος ενδιαφέρεται ψάχνει)

Επειδή πιστεύω ότι δεν υπάρχει οικονομικότερη λύση από την Q για γι'αυτό μας πιάνει τον πωπό και δε μιλάμε καθόλου, πες μου σε παρακαλώ αν μπορείς (αν δε θες εδώ μέσα, στείλε μου pm) τι εναλλακτική υπάρχει. Εκτός κι'αν εννοείς το φοιτητικό F2G, που και σ'αυτό έρχονται αυξήσεις από τις 8 Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Εαν πάει τα πακέτα πάνω από 3ε, θα αρχίσει να χάνει πελάτες......... Εγώ ήδη βρήκα εναλλακτική και κάνω τη δουλειά μου με άλλη εταιρία (δε θέλω να φανεί σαν διαφήμιση, όποιος ενδιαφέρεται ψάχνει)

 

Επειδή πιστεύω ότι δεν υπάρχει οικονομικότερη λύση από την Q για γι'αυτό μας πιάνει τον πωπό και δε μιλάμε καθόλου, πες μου σε παρακαλώ αν μπορείς (αν δε θες εδώ μέσα, στείλε μου pm) τι εναλλακτική υπάρχει. Εκτός κι'αν εννοείς το φοιτητικό F2G, που και σ'αυτό έρχονται αυξήσεις από τις 8 Φεβρουαρίου.

 

Σε παρακαλώ πες μου και μένα, τι εναλλακτική υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δε θέλει να μιλάει πολύ, βασικά πολύ λίγο, συμφέρει η Q.

Για όποιον μιλάει πολύ, με κλειστά μάτια το ''φοιτητικό''.

Το παίρνουν όλοι πλέον. Μόνο από μένα, το έχουν πάρει 15 φίλοι, συγγενείς και γνωστοί.

Εγώ άλλαξα νούμερο για το λόγο αυτό, σε νούμερο F2G2 που το είχα 10 χρόνια.

Απορώ γιατί δε μπαίνει και στο app κανονικά το πακέτο.

Σε ότι αφορά την Q νομίζω δε συμφέρει πλέον.

Αν κάποιος ενεργοποιεί πάνω από 2 πακέτα το μήνα (πχ 3 ευρώ για Wind/Q και 3 ευρώ για 60' προς όλους) τότε είναι μονόδρομος το φοιτητικό ακόμα και 10 ευρώ αν φτάσει.

Οι καλές εποχές της οικονομικής Q πάνε. ..

Κανονικά στην Q θα έπρεπε με 5 ευρώ το πολύ να έχεις λίγο ίντερνετ, λίγο χρονο προς όλους και κάτι παραπάνω για Wind.

Πλέον είναι τζίφος

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πες μου και μένα, τι εναλλακτική υπάρχει;

 

Υπάρχουν άλλα πακέτα σε άλλες εταιρίες που έχουν πακετο 1 ευρω ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα πακέτα σε άλλες εταιρίες που έχουν πακετο 1 ευρω ακόμη...

Ναι, αλλά ποιος έχει Frog, για να καταναλώσω τα πακέτα του ενός ευρώ? Άλλο προς Frog, άλλο προς Wind&Q (όχι μόνο προς Q) Frog έχουν 50000 συνδρομητές (και γι'αυτό το νούμερο αμφιβάλλω, ειδικά τώρα, που έκοψαν το 1 GB bonus ανανέωσης), ενώ Wind&Q έχουν πάνω από 5000000 χρήστες. Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις και εγώ διαπίστωσα αυτό που διαφαίνονταν από καιρό, δλδ την κατάργηση των 2€ πακέτων της Q (λεπτά προς q/wind και sms) και την αντικατάστασή τους με 3€ που κανείς δε χρειάζεται (περισσότερα λεπτά που όμως κανένας δε μιλάει ή και να μιλάει συμφέρουν τα μικρότερα για καλύτερη κατανομή). Συν της άλλης το sms από 0,6 πήγε στα 0,10 (αν και αυτό παραμένει φτηνό σε σχέση με άλλους).:mad:

 

Με θλήβει περισσότερο όσο θυμάμαι ότι κάποτε υπήρχε πακέτο του 1€ για wind/q (δε θυμάμαι πόσα λεπτά έδινε 300?, αλλά αρκούσαν). Υπήρχε περίοδος που μπορούσες να την βγάλεις με 3+1 =4€ το μήνα.

 

Το μόνο καλό είναι ότι τα 3€ για όλους δίνουν σταθερά 100' (ανα δευτερόλεπτο) και ότι με κάθε ανανέωση δίνει 1000' προς q (μονο q όχι wind) και 1gb οπότε πακέτα προς αυτούς του περιορισμούς αγοράζεις κάθε δεύτερο μήνα..

 

Και άλλα προνόμια αποσείρονται σιγά σιγά με τον ανταγωνισμό ανάμεσα στις εταιρίες σαν να έχει κάπως κοπάσει.. Ισως πέτυχαν να σπάσουν το WU της cosmote στο βαθμό που ήθελαν ή μπορούσαν και τώρα μαζεύονται..

 

Τι να πεις; :(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μόλις και εγώ διαπίστωσα αυτό που διαφαίνονταν από καιρό, δλδ την κατάργηση των 2€ πακέτων της Q (λεπτά προς q/wind και sms) και την αντικατάστασή τους με 3€ που κανείς δε χρειάζεται (περισσότερα λεπτά που όμως κανένας δε μιλάει ή και να μιλάει συμφέρουν τα μικρότερα για καλύτερη κατανομή). [...]

Ποιος το πε αυτό; Επειδή εσύ δεν τα χρειάζεσαι, δε σημαίνει πως κανείς δεν τα χρειάζεται. Για την πλειοψηφία της αγοράς, τα νέα πακέτα των 3€ είναι καλύτερα απ τα προηγουμενα και θα προσελκύσουν περισσότερο κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν καταλαβαίνω, που είναι καλύτερα;

Απο όσο θυμάμαι:

1 ευρώ 300 λεπτά προς q & wind.

2ευρω 600

3 ευρώ 1000

Γιατί εγώ που χρειάζομαι το πολύ 200 λεπτά να πληρώνω 3 ευρώ;

Πόσοι είναι αυτοί που δεν τους φτάνουν τα 300 ή τσα 600 ( ειδικά αν υπολογίσεις ότι κάθε μήνα παίρνω και 1000 προς q)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το πε αυτό; Επειδή εσύ δεν τα χρειάζεσαι, δε σημαίνει πως κανείς δεν τα χρειάζεται. Για την πλειοψηφία της αγοράς, τα νέα πακέτα των 3€ είναι καλύτερα απ τα προηγουμενα και θα προσελκύσουν περισσότερο κόσμο

 

Ποιος το λεει αυτο; Αν ηταν καλυτερα για την πλειοψηφια τοτε θα αφηναν και τα δυο πακετα αφου η πλειοψηφια θα εβαζε το 3€. Το οτι το αποσυρουν το πακετο των 2€ (προς το παρον υπαρχει μονο στο 12200, να δουμε για ποσο ακομα, μας το πανε ομαλα για να μην εχουν αντιδρασεις) αυτο δειχνει οτι ουτε η wind δεν το πιστευει οτι ειναι καλυτερο για την πλειοψηφια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν ενα πακετο 500+100MB με 5€ και ενα 350+250 με 3€.Γιατι το 1ο πακετο δεν το κανουν 1GB?Θα ηταν καλη περιπτωση.Δευτερον για εμενα τα 800' λεπτα ειναι αρκετα με 2€.Οπου μπορουσα να βαλω καρτα με 5€ και να ειμαι κομπλε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτά τα παλιά πακέτα με τα 2€ που τα έβγαλαν από το on line και πρέπει να πάρεις το 12200 για να τα ενεργοποιήσουμε, τα έχουν κρύψει τόσο πολύ που ούτε ο Ιντιάνα Τζόουνς δεν τα βρίσκει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ποιος έχει Frog, για να καταναλώσω τα πακέτα του ενός ευρώ? Άλλο προς Frog, άλλο προς Wind&Q (όχι μόνο προς Q) Frog έχουν 50000 συνδρομητές (και γι'αυτό το νούμερο αμφιβάλλω, ειδικά τώρα, που έκοψαν το 1 GB bonus ανανέωσης), ενώ Wind&Q έχουν πάνω από 5000000 χρήστες. Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

 

τα νούμερα δε μου λένε κάτι.... Εγώ μιλάω μόνο με τη γυναίκα μου πολυ και προτιμώ να δίνω 1ε, παρά 3ε. Το ιδιο και για σμσ. Για ίντερνετ χρησιμοποιω wifi. Φιλική συμβουλή για όλους: να κοιτάτε τα προσωπικά σας νούμερα, οχι τα γενικά νούμερα.

 

υγ. Πάνω από 5 εκ. συνδρομητές που λες οτι εχει wind/q, νομίζω οτι κάνεις κάποιο λάθος.

Edited by laznokxd
Link to comment
Share on other sites

τα νούμερα δε μου λένε κάτι.... Εγώ μιλάω μόνο με τη γυναίκα μου πολυ και προτιμώ να δίνω 1ε, παρά 3ε. Το ιδιο και για σμσ. Για ίντερνετ χρησιμοποιω wifi. Φιλική συμβουλή για όλους: να κοιτάτε τα προσωπικά σας νούμερα, οχι τα γενικά νούμερα.

 

υγ. Πάνω από 5 εκ. συνδρομητές που λες οτι εχει wind/q, νομίζω οτι κάνεις κάποιο λάθος.

Προφανώς, αν μιλάς μόνο με ένα δικό σου πρόσωπο, του οποίου μπορείς εσύ να καθορίσεις τον πάροχο, η λύση που προτείνεις είναι σωστή. Ωστόσο, με το πακέτο προς Wind&Q, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Δεν απευθύνεται σε τόσο περιορισμένη ομάδα συνδρομητών. Θα ήταν συγκρίσιμο μ'αυτό που αναφέρεις, αν το πακέτο της Q, προσέφερε λεπτά μόνο προς Q. Είναι σαν να μου λες, ότι η Q δίνει 100' προς όλους με 3 ευρώ, ενώ η Cosmoκάρτα δίνει 100' προς δύο αριθμούς Cosmote με 1 ευρώ (η γνωστή υπηρεσία ένα λεπτό το λεπτό) και επομένως, η Cosmoκάρτα είναι φθηνότερη από την Q!

Link to comment
Share on other sites

Χάλια, χάλια. Απο εκει που πηρα Q μονο και μονο για να μιλαμε φθηνα με τον δικο μου, πλεον αυτος πηγε f2go και γω Frog και τη βγαζουμε με viber. Απο τοτε που εκαναν τα φθηνοτερα πακετα στα 2€, αρχιζα να ξενιζω. Πλεον στα 3€ τη κραταω απο περιεργεια (εχω να ανανεωσω απο το καλοκαιρι) μηπως παρει κι άλλη παραταση η προσφορα με το ιντερνετ απο το 2015 με τα 8€.
Link to comment
Share on other sites

Χάλια, χάλια. Απο εκει που πηρα Q μονο και μονο για να μιλαμε φθηνα με τον δικο μου, πλεον αυτος πηγε f2go και γω Frog και τη βγαζουμε με viber. Απο τοτε που εκαναν τα φθηνοτερα πακετα στα 2€, αρχιζα να ξενιζω. Πλεον στα 3€ τη κραταω απο περιεργεια (εχω να ανανεωσω απο το καλοκαιρι) μηπως παρει κι άλλη παραταση η προσφορα με το ιντερνετ απο το 2015 με τα 8€.

 

 

Τα 2€ μια χαρα ηταν.Τα 3€ με 600MB αξιζουν.Εγω πλεον αμα παει πανω απο 3€,F2G και Magic Numbers.Με 6€ 1GB και 80' προς ολους με log n win.Θα παιζω και spin n win στο τροχο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αχ με ενα τάληρο είχα 400 λεπτά και τώρα με 3 € εχω 100 προς όλους και δεν μου φτάνουν...

αντί να πάρω 2η σιμ για ιντερνετ μεσω q και να μείνω ως ήμουν, έφυγα από τη βονταφον και τώρα κλαίω...

Edited by Asta_La_Vista
Link to comment
Share on other sites

Χάλια, χάλια. Απο εκει που πηρα Q μονο και μονο για να μιλαμε φθηνα με τον δικο μου, πλεον αυτος πηγε f2go και γω Frog και τη βγαζουμε με viber. Απο τοτε που εκαναν τα φθηνοτερα πακετα στα 2€, αρχιζα να ξενιζω. Πλεον στα 3€ τη κραταω απο περιεργεια (εχω να ανανεωσω απο το καλοκαιρι) μηπως παρει κι άλλη παραταση η προσφορα με το ιντερνετ απο το 2015 με τα 8€.

 

Ρώτησε τον δικό σου για την προσφορά (πρέπει να σου έχουν στείλει μήνυμα για να την ενεργοποιήσεις) στο F2G, με τα 1500MB+1500 λεπτά προς όλους, 8,5€ (ήταν 8€ μέχρι και τον Δεκέμβριο). :)

 

Εκτός κι αν σε αυτή αναφέρεσαι στο τέλος του post σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...