Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κατάστημα: χρέωση 5 ευρώ. Επίσης άλλα 10 ευρώ, θα τα έχεις πρόσβαση μετά από 3 μήνες παραμονή στην Q. Μάλιστα, μετα τους τρεις μήνες με τα 10 ευρώ, ΔΕΝ θα μπορείς να αγοράσεις πακέτα Q για ομιλία-ιντερνετ. Θα χρησιμοποιούνται εκτός των πακέτων που έχεις. Ας πούμε, έχεις ήδη πακέτο ομιλίας 200 λεπτά. Αφού σου τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας, και δεν αγοράσεις άλλο πακέτο, τότε ξοδεύονται χρήματα από τα €10.

 

Online παραγγελία από το website τους: Δωρεάν. Μετά από 2-3 μέρες σου φέρνει κουριερ την κάρτα sim. Δίνεις €10 , προσοχή, που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων ομιλίας, και τα χρήματα τα έχεις άμεσα πρόσβαση, όχι μετά 3 μήνες.

 

Φορητότητα από Cosmote σε Q Οκτώβριο '15

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πρόσφατα κάρτα σε Q παίρνοντας την νέα multi 4G (πορτοκαλή precut).

 

Στο σύστημα τους (cms) εμφανίστηκε χρέωση 5€. Μου είπε εγώ δεν μπορώ να στην δώσω δωρεάν καθώς εμφανίζεται χρέωση από το σύστημα. Οταν διαμαρτυρήθηκα πήρε μπροστά μου την εξυπηρέτηση της q (1222 από κινητό Q, 0,24€/κλήση). Της είπαν να κάνω τηλεφωνικά το αίτημα για αλλαγή κάρτας. Μου έδωσε το τηλέφωνο που μιλούσε με Q-support (1222) και σε κάποιον υπάλληλο έδωσα τα στοιχεία μου (Διεύθυνση κτλ). Αμέσως ήρθε μήνυμα ότι το αίτημά μου καταχωρήθηκε μαζί με κάποιον αριθμό και η κάρτα σε μερικές μέρες ήρθε ΔΩΡΕΑΝ με κούριερ. Μετά από λίγο καιρό (άλλες 2-3-4 μέρες) η παλιά μου κάρτα απενεργοποιήθηκε μόνη της και έβαλα την καινούρια που δούλεψε αμέσως (και μέχρι τότε δεν ήταν καταχωρημένη και δεν λειτουργούσε).

 

Στο κατάστημα μου εξήγησαν πως υπάρχουν δύο ειδών καταστήματα wind. Κάποια φραντσαιζ, που η αλλαγή ΔΕΝ βγαίνει δωρεάν και κάποια που ανήκουν στην ίδια την wind και εκεί στην κάνουν δωρεάν την αλλαγή. Έχει λογική.

 

Όποιος θέλει κάρτα 4G δωρεάν (στα σίγουρα χωρίς να τσακώνεται) ας πάρει το 1222 (0,24€ όλη η κλήση) να ζητήσει μία και να του τη στείλουν με courier.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πρόσφατα κάρτα σε Q παίρνοντας την νέα multi 4G (πορτοκαλή precut).

 

Στο σύστημα τους (cms) εμφανίστηκε χρέωση 5€. Μου είπε εγώ δεν μπορώ να στην δώσω δωρεάν καθώς εμφανίζεται χρέωση από το σύστημα. Οταν διαμαρτυρήθηκα πήρε μπροστά μου την εξυπηρέτηση της q (1222 από κινητό Q, 0,24€/κλήση). Της είπαν να κάνω τηλεφωνικά το αίτημα για αλλαγή κάρτας. Μου έδωσε το τηλέφωνο που μιλούσε με Q-support (1222) και σε κάποιον υπάλληλο έδωσα τα στοιχεία μου (Διεύθυνση κτλ). Αμέσως ήρθε μήνυμα ότι το αίτημά μου καταχωρήθηκε μαζί με κάποιον αριθμό και η κάρτα σε μερικές μέρες ήρθε ΔΩΡΕΑΝ με κούριερ. Μετά από λίγο καιρό (άλλες 2-3-4 μέρες) η παλιά μου κάρτα απενεργοποιήθηκε μόνη της και έβαλα την καινούρια που δούλεψε αμέσως (και μέχρι τότε δεν ήταν καταχωρημένη και δεν λειτουργούσε).

 

Στο κατάστημα μου εξήγησαν πως υπάρχουν δύο ειδών καταστήματα wind. Κάποια φραντσαιζ, που η αλλαγή ΔΕΝ βγαίνει δωρεάν και κάποια που ανήκουν στην ίδια την wind και εκεί στην κάνουν δωρεάν την αλλαγή. Έχει λογική.

 

Όποιος θέλει κάρτα 4G δωρεάν (στα σίγουρα χωρίς να τσακώνεται) ας πάρει το 1222 (0,24€ όλη η κλήση) να ζητήσει μία και να του τη στείλουν με courier.

]

 

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν γινεται να μου στειλουν καρτα,και να παω σε καταστημα wind και οτι δεν θα με χρεωσουν 5 ευρω....ειναι για τα πανηγυρια.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πρόσφατα κάρτα σε Q παίρνοντας την νέα multi 4G (πορτοκαλή precut).

Όποιος θέλει κάρτα 4G δωρεάν (στα σίγουρα χωρίς να τσακώνεται) ας πάρει το 1222 (0,24€ όλη η κλήση) να ζητήσει μία και να του τη στείλουν με courier.

 

Κατατοπιστικος, ωραία ανάλυση. Επίσης και online μη φοβηθειτε, δε χρειάζεται πιστωτική κάρτα, δίνεις €10 κουριερ όταν φέρει την sim και παίρνεις €10 κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

Έχει λογική.

.

 

Καμία λογική. δημιουργεί σύγχιση, mission failed, ένας μικρός λέκες στην καλή Q

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω στη σελιδα προφανως ειναι φρέσκο,αλλα με χαλάει που δινει λεπτα μονο προς q ανεξάρτητα αν μου κατέβαζει το παγιο 5 ευρω αν δεν μιλησω τα 200'.Εκτος αν δινει προσθετη δυνατοτητα να ενεργοποιεις και πακετα της καρτοκινητής απο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν γινεται να μου στειλουν καρτα,και να παω σε καταστημα wind και οτι δεν θα με χρεωσουν 5 ευρω....ειναι για τα πανηγυρια.

Τότε και εσύ πήγαινε στο κατάστημα, όπως εγώ, και αν σου πούνε για χρέωση ζήτησε τους να καλέσουν το support τους να τους εξηγήσει γιατί υπάρχει χρέωση. Στην ανάγκη (ευγενικά πάντα) κάλεσε εσύ και ενώ είσαι στο κατάστημα και εξήγησε την κατάσταση στο 1222 ζητώντας τους να μιλήσουν στο κατάστημα που σου ζητάει χρέωση.

Στην περίπτωση την δικιά μου άκουσα την υπάλληλο του καταστήματος της Wind να ρωτάει το support για ποιο λόγο εμφανίζεται χρέωση ενώ το site (και ο πελάτης) λένε ότι είναι δωρεάν. Του έδωσε τα στοιχεία του καταστήματος και ζήτησε λύση. Η απάντησή τους ήταν να την παραγγείλω εγώ τηλεφωνικά και έγινε επιτόπου. Η κάρτα μου ήρθε από τα κεντρικά της wind (διεύθυνση Αθηνών κάπου) σε σκέτο φάκελο χωρίς τίποτα άλλο μέσα. Καθώς δεν λειτουργούσε καλώντας στο 1222 για ενεργοποίηση μου είπαν δε χρειάζεται και μόλις τα κουριερ τους ενημερώσουν ότι την παρέδωσαν η αλλαγή θα γίνει μόνη της και ότι απλά αργεί μερικές μέρες. Όντως σε μερικές μέρες συνέβη (σταμάτησε η παλιά κάρτα έβαλα την καινούρια και λειτουργούσε).

 

Κάτι άλλο δεν ξέρω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τότε και εσύ πήγαινε στο κατάστημα, όπως εγώ, και αν σου πούνε για χρέωση ζήτησε τους να καλέσουν το support τους να τους εξηγήσει γιατί υπάρχει χρέωση. Στην ανάγκη (ευγενικά πάντα) κάλεσε εσύ και ενώ είσαι στο κατάστημα και εξήγησε την κατάσταση στο 1222 ζητώντας τους να μιλήσουν στο κατάστημα που σου ζητάει χρέωση.

Στην περίπτωση την δικιά μου άκουσα την υπάλληλο του καταστήματος της Wind να ρωτάει το support για ποιο λόγο εμφανίζεται χρέωση ενώ το site (και ο πελάτης) λένε ότι είναι δωρεάν. Του έδωσε τα στοιχεία του καταστήματος και ζήτησε λύση. Η απάντησή τους ήταν να την παραγγείλω εγώ τηλεφωνικά και έγινε επιτόπου. Η κάρτα μου ήρθε από τα κεντρικά της wind (διεύθυνση Αθηνών κάπου) σε σκέτο φάκελο χωρίς τίποτα άλλο μέσα. Καθώς δεν λειτουργούσε καλώντας στο 1222 για ενεργοποίηση μου είπαν δε χρειάζεται και μόλις τα κουριερ τους ενημερώσουν ότι την παρέδωσαν η αλλαγή θα γίνει μόνη της και ότι απλά αργεί μερικές μέρες. Όντως σε μερικές μέρες συνέβη (σταμάτησε η παλιά κάρτα έβαλα την καινούρια και λειτουργούσε).

 

Κάτι άλλο δεν ξέρω.

 

Πηγα σημερα το πρωι μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν ειναι δωρεαν καλεσα το 1222 το εδωσα και μιλησαν μαζι τους,μου ειπαν οτι ειναι συστημικο προβλημα και γι αυτο τους εμφανιζει χρεωση και να περιμενω ενημερωση για να παω στο καταστημα να παρω την καρτα δωρεαν.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!το μονο σιγουρο οτι δεν φταιει το καταστημα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τι συστημικό λάθος που "θα" διορθωθεί είναι αυτό; Η ιστορία με τις (λάθος) χρεώσεις τρέχει από πάντα;!; Θα βγεί το 5G για να το φτιάξουν;
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Aργολιδα παντως Αργος-Ναυπλιο η αλλαγη γινεται με 5 ευρω οχι δωρεαν.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα email στην wind και ρωτησε τους αν ειναι δωρεαν η οχι. Με την απαντηση, πηγαινε σε ενα καταστημα και τριψτους το στην μουρη.
Link to comment
Share on other sites

Aργολιδα παντως Αργος-Ναυπλιο η αλλαγη γινεται με 5 ευρω οχι δωρεαν.

 

Υπάρχει και η περίπτωση να πληρώσεις κανονικά τα 5 ευρώ και την απόδειξη να την στείλεις στην wind ζητώντας να σου τα πιστώσουν στον λογαριασμό απο τη στιγμή που δεν θα έπρεπε να σου χρεωθεί η αντικατάσταση.

Έτσι θα εκτεθεί κανονικά το κατάστημα κ εσυ θα πάρεις πίσω στα 5 ευρώ!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail στην εξυπηρέτηση πελατών της wind και μου απάντησαν ότι είναι δωρεάν η έκδοση sim 4g. Στη συνέχεια τους απέστειλα σε αρχείο pdf την απόδειξη που με υποχρέωσαν να πληρώσω 5 ευρώ στο κατάστημα χαιδαρίου και μου επέστρεψαν το ποσό ακέραιο στο καρτοκινητό μου, ζητώντας και συγνώμη για την αναστάτωση.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail στην εξυπηρέτηση πελατών της wind και μου απάντησαν ότι είναι δωρεάν η έκδοση sim 4g. Στη συνέχεια τους απέστειλα σε αρχείο pdf την απόδειξη που με υποχρέωσαν να πληρώσω 5 ευρώ στο κατάστημα χαιδαρίου και μου επέστρεψαν το ποσό ακέραιο στο καρτοκινητό μου, ζητώντας και συγνώμη για την αναστάτωση.

Πολύ σωστός.

 

 

Τι γίνεται ρε παιδιά; Εμείς δωράκι φέτος δεν θα πάρουμε; οι άλλες δύο ήδη δώσανε.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

δωσανε κατι αυξησεις στις αλλαγες συμβολαιου και στην χρεωση του τηλεφωνητη,μην εισαι και αχαριστος..τι μειωση τι αυξηση,αυτο που μετραει ειναι οτι σε σκεφτονται!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πάνω στο μήνα (νέος συνδρομητής q card) εκλεισα τα ντατα μιας και έληγαν απόψε ας πούμε και την αλλη μερα το πρωί κάνω τσεκ στο απλικεϊσον, τι να δω, μου ειχαν φαει 1 € ! Η γνωστη ιστορία που διάβαζα αλλά δεν μου είχε τυχει... ήρθε και μύνημα οτι χρεώθηκα για ιντερνετ. :mad:

Απίστευτο ! Εστειλα μειλ, για να δουμε... οφθαλμοφανές οτι εχουν κάνει λάθος, αλλά περιμένω απάντηση στο μεϊλ που τους έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πάνω στο μήνα (νέος συνδρομητής q card) εκλεισα τα ντατα μιας και έληγαν απόψε ας πούμε και την αλλη μερα το πρωί κάνω τσεκ στο απλικεϊσον, τι να δω, μου ειχαν φαει 1 € ! Η γνωστη ιστορία που διάβαζα αλλά δεν μου είχε τυχει... ήρθε και μύνημα οτι χρεώθηκα για ιντερνετ. :mad:

Απίστευτο ! Εστειλα μειλ, για να δουμε... οφθαλμοφανές οτι εχουν κάνει λάθος, αλλά περιμένω απάντηση στο μεϊλ που τους έστειλα.

Άσε τα mail, μπες στο fb και βρες το δίκιο σου, να τα ακούνε/διαβάζουν και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες check στο application μεσω data που εληξαν,δεν υπάρχει λαθος. Αν το έκανες με wifi/pc κλπ τοτε ναι ειναι θεμα,το ποτε ληγουν τα data την τελευταία ημέρα,γιατι προφανως τα ληγουν πριν τις 12.Κατι μου ειχαν απάντησει απο το support σχετικα με αυτο θα κοιταξω το email.
Link to comment
Share on other sites

Στις 20:01 στέλνουν μήνυμα ότι το internet έληξε.....
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου αφερεθηκαν 4.40€ για υποτιθεμενη προσφορα 160min.προσ ολα τα δικτυα!!επαναληψη του εγκληματοσ.....
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...