Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι πρωινιάτικα κι έκανα μερικά τεστ στο ΑΤΕΙ Πειραιά σε κλειστό χώρο ισογείου (Δεν έχω 4G συσκευη)

http://s16.postimg.org/fgbzkgos1/Screenshot_org_zwanoo_android_speedtest_2015_12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι πρωινιάτικα κι έκανα μερικά τεστ στο ΑΤΕΙ Πειραιά σε κλειστό χώρο ισογείου (Δεν έχω 4G συσκευη)

http://s16.postimg.org/fgbzkgos1/Screenshot_org_zwanoo_android_speedtest_2015_12.jpg

πολυ καλη η ταχυτητα . Παντως σαν speedtest θεωρειτε αξιοπιστο μονο το speedtest ; αλλεσ παρομοιες εφαρμογες οπως το opensignal , το cm security , και το net perform.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου αφερεθηκαν 4.40€ για υποτιθεμενη προσφορα 160min.προσ ολα τα δικτυα!!επαναληψη του εγκληματοσ.....

 

ηταν το merry christmas!

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου αφερεθηκαν 4.40€ για υποτιθεμενη προσφορα 160min.προσ ολα τα δικτυα!!επαναληψη του εγκληματοσ.....

 

Είναι μία "προσφορά" που είχε ενεργοποιηθεί σε αρκετούς αυτόματα, όπως και σε γνωστό μου. Ζητάς τα χρήματά σου στη σελίδα της Q στο facebook (σε παρόμοιο πρόβλημά μου στο f2g, τα χρήματά μου μου επιστράφηκαν σε 1 ημέρα)

 

Βαριέμαι πρωινιάτικα κι έκανα μερικά τεστ στο ΑΤΕΙ Πειραιά σε κλειστό χώρο ισογείου (Δεν έχω 4G συσκευη)

http://s16.postimg.org/fgbzkgos1/Screenshot_org_zwanoo_android_speedtest_2015_12.jpg

 

Πολύ καλή ταχύτητα. Χαιρετίσματα στους καθηγητές εκεί. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου αφερεθηκαν 4.40€ για υποτιθεμενη προσφορα 160min.προσ ολα τα δικτυα!!επαναληψη του εγκληματοσ.....

Μια από τα ίδια και σε μένα. Ζήτησα επιστροφή χρημάτων και άρση της "προσφοράς".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε μήνυμα να ανανεώσω σε κατάστημα Wind και θα κερδίσω και από Spin & Win κάτι

H ερώτηση είναι, το spin & win ισχύει και στα καταστήματα public; ή μόνο στα wind; ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

...Ζητάς τα χρήματά σου στη σελίδα της Q στο facebook (σε παρόμοιο πρόβλημά μου στο f2g, τα χρήματά μου μου επιστράφηκαν σε 1 ημέρα)

Εγω δεν εχω φεϊσμπουκ, μπήκα από τις γυναίκας μου και μου έγραψαν να στείλω στο inbox τον αρ. του τηλεφώνου... τι εννούν;

τους τον έγραψα κάτω από το 1ο μήνυμα, ακόμα περιμένω να κάνουν την έρευνά τους.

Την πάτησα από την ταχύτητα ιντερνετ που έχουν και έφυγα από τη βονταφον :( Πόσο κορόιδο πιάστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Εργάσιμες 10 πρωι ως 6 απόγευμα μπορεις και απο το live chat στο myq.gr θα εξυπηρετηθεις και απο εκει χωρις fb. Αρκει βεβαια να εχεις account για το συγκεκριμένο νουμερο
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω φεϊσμπουκ, μπήκα από τις γυναίκας μου και μου έγραψαν να στείλω στο inbox τον αρ. του τηλεφώνου... τι εννούν;

τους τον έγραψα κάτω από το 1ο μήνυμα, ακόμα περιμένω να κάνουν την έρευνά τους.

Την πάτησα από την ταχύτητα ιντερνετ που έχουν και έφυγα από τη βονταφον :( Πόσο κορόιδο πιάστηκα...

 

Πόσος καιρός πέρασε από τότε που τους έστειλες τον αριθμό;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ταχυτητα . Παντως σαν speedtest θεωρειτε αξιοπιστο μονο το speedtest ; αλλεσ παρομοιες εφαρμογες οπως το opensignal , το cm security , και το net perform.

Στο speedtest.net του οποίου ειν η εφαρμογή, χρησιμοποίησα όλους τους σέρβερ που έχει στην ελλάδα (OTE-Cosmote, Vodafone, GRNET, Hyperhosting, Daknobet). Το τι χωρητικότητα έχουν εκείνη τη στιγμή οι συγκεκριμένοι σερβερ είν άγνωστο, αλλά ειν μια καλή ένδειξη της ταχύτητας που πιάνει το κινητό με το δίκτυο.

[...]Πολύ καλή ταχύτητα. Χαιρετίσματα στους καθηγητές εκεί. :p

από ποιον να τους πω; :p

Link to comment
Share on other sites

από ποιον να τους πω; :p

 

Εξαρτάται.. Αν δεν είσαι στο οικονομικό, δε θα με θυμάται και κανείς. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται.. Αν δεν είσαι στο οικονομικό, δε θα με θυμάται και κανείς. :lol:

έχασες, ηλεκτρονικών μηχανικών είμαι :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειδα οτι μου λειπουν 4 ευρω απο το υπολοιπο. Παιρνω στο 1225 παταω 1 και μου λεει για 4,40ευρω που ληγουν στις 22 μαιου;

 

Τι παιχτηκε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειδα οτι μου λειπουν 4 ευρω απο το υπολοιπο. Παιρνω στο 1225 παταω 1 και μου λεει για 4,40ευρω που ληγουν στις 22 μαιου;

 

Τι παιχτηκε;

 

κοιτα λιγο πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειδα οτι μου λειπουν 4 ευρω απο το υπολοιπο. Παιρνω στο 1225 παταω 1 και μου λεει για 4,40ευρω που ληγουν στις 22 μαιου;

 

Τι παιχτηκε;

Μια από τα ίδια, τους έστειλα το παρακάτω:

Μου αφαιρέσατε για μια ακόμα φορά ποσό από την κάρτα μου χωρίς να έχω κάνει χρήση ομιλίας και με διαθέσιμα mb μέχρι το 2016. Επιστρέψτε μου άμεσα το ποσό των 4,46 ευρώ που αφαιρέσατε χωρίς λόγο την 22/12/15 και έχουν ημερομηνία λήξεως την 5/1/16. Την επόμενη φορά που υπάρξει παράνομη χρέωση η υπόθεση θα γνωστοποιηθεί σε όλες τις οργανώσεις καταναλωτών, στην ΕΕΤΤ και θα πάρει μαζικά τον δρόμο της δικαιοσύνης από μεγάλο όγκο δυσαρεστημένων πελατών σας που υπάρχουν στην σελίδα σας στο facebook και διάφορα forums. Τέλος ζητώ ηθική αποζημίωση για την ανωτέρω αναφερόμενη παράνομη αφαίρεση χρημάτων από το υπόλοιπο του καρτοκινητού μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια, τους έστειλα το παρακάτω:

Μου αφαιρέσατε για μια ακόμα φορά ποσό από την κάρτα μου χωρίς να έχω κάνει χρήση ομιλίας και με διαθέσιμα mb μέχρι το 2016. Επιστρέψτε μου άμεσα το ποσό των 4,46 ευρώ που αφαιρέσατε χωρίς λόγο την 22/12/15 και έχουν ημερομηνία λήξεως την 5/1/16. Την επόμενη φορά που υπάρξει παράνομη χρέωση η υπόθεση θα γνωστοποιηθεί σε όλες τις οργανώσεις καταναλωτών, στην ΕΕΤΤ και θα πάρει μαζικά τον δρόμο της δικαιοσύνης από μεγάλο όγκο δυσαρεστημένων πελατών σας που υπάρχουν στην σελίδα σας στο facebook και διάφορα forums. Τέλος ζητώ ηθική αποζημίωση για την ανωτέρω αναφερόμενη παράνομη αφαίρεση χρημάτων από το υπόλοιπο του καρτοκινητού μου.

 

επειδη δεν εχουν σκοπο να σταματησουν να κλεβουν,το μονο που τους ποναει ειναι μαζικη δημοσιευση της απατης στην σελιδα τους στο facebook.Κι οταν λεμε μαζικη εννοουμε copy paste την ιστορια σαν comment κατω απο καθε ποστ που κανουν καθως και κατω απο ποστ χρηστων στην σελιδα τους,μεχρι να βαρεθεις να κανεις paste.Ουτε email ουτε chat ουτε inbox,κατευθειαν flood το timeline τους.Αντε με τους απατεωνες που μπλεξαμε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και μια ερωτηση,πως μπορω να δω αναλυτικα πως ξοδευεται το υπολοιπο που εχω στην καρτα μου?Εννοω υπαρχει καποιος τροπος να δεις οτι πχ χθες καταναλωθηκαν 0.10ε για sms,1ε για ιντερνετ κλπ..

 

Ειδα τωρα το υπολοιπο μου και νομιζω οτι παλι τσιμπησαν κατι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω με έχουν ζαλίσει τα @@ με αναπάντητες από σταθερό αριθμό κάθε μέρα διαφορετικό και χωρίς να ξέρω ποιος με πήρε καταλήγω σε εξ.πελ. Wind και χρεώνομαι άσκοπα...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Σχετικα με αυτο τη νεα προσφορα Q NO LIMITS το εχει ενεργοποιησει κανεις? Φαινεται καλη προσφορα για οσους ταξιδευουν εξωτερικο.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι τα δωρεαν λεπτα χρεωνονται σε εισερχομενες κλησεις ενω εισαι σε περιαγωγη η μονο το υπολοιπο της καρτας χρεωνεται?

Δηλαδη ενεργοποιω το πακετο και βγαινω εξωτερικο και εχω 200 λεπτα να καλω Ελλαδα και να με καλουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

 

Σχετικα με αυτο τη νεα προσφορα Q NO LIMITS το εχει ενεργοποιησει κανεις? Φαινεται καλη προσφορα για οσους ταξιδευουν εξωτερικο.

 

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι τα δωρεαν λεπτα χρεωνονται σε εισερχομενες κλησεις ενω εισαι σε περιαγωγη η μονο το υπολοιπο της καρτας χρεωνεται?

 

 

Δηλαδη ενεργοποιω το πακετο και βγαινω εξωτερικο και εχω 200 λεπτα να καλω Ελλαδα και να με καλουν?

 

 

Οταν εισαι σε περιαγωγη με το πακετο αυτο(ειναι για την Ε.Ε σωστα;) καλεις κανονικα χωρις να πεφτει το υπολοιπο(στο talk 2 roam του f2g ετσι ειναι).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

@mr_47: το Σάββατο τους έστειλα μεϊλ & τη Δευτέρα ακολούθησα τις οδηγίες για ανάρτηση στο φεϊς-μπουκ...

σήμερα μου έστειλαν μηνυμα και επέστρεψαν το 1 €.

Στις 18/1 λήγει το πακέτο mobile data... κάτι μου λέει μέσα μου οτι ΑΝ απενεργοποιήσω τα ντατα στις 18/1 την άλλη μέρα θα μου λείπει 1 €.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω με έχουν ζαλίσει τα @@ με αναπάντητες από σταθερό αριθμό κάθε μέρα διαφορετικό και χωρίς να ξέρω ποιος με πήρε καταλήγω σε εξ.πελ. Wind και χρεώνομαι άσκοπα...

 

Να πω 2 αριθμούς τελείως στην τύχη; :lol: 2311807050 και 2108801700. :lol: Κάθε μέρα, 4-5 αναπάντητες...

 

@mr_47: το Σάββατο τους έστειλα μεϊλ & τη Δευτέρα ακολούθησα τις οδηγίες για ανάρτηση στο φεϊς-μπουκ...

σήμερα μου έστειλαν μηνυμα και επέστρεψαν το 1 €.

Στις 18/1 λήγει το πακέτο mobile data... κάτι μου λέει μέσα μου οτι ΑΝ απενεργοποιήσω τα ντατα στις 18/1 την άλλη μέρα θα μου λείπει 1 €.

 

Στις 18 μη χρησιμοποιήσεις καθόλου δεδομένα. Βγάλε ένα screenshot, που να δείχνει ότι έχεις data και την ημερομηνία μαζί κι αν σε χρεώσουν πάλι, τους το στέλνεις, στο facebook και δημόσια εννοείται...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλές γιορτές!

Στα καταστήματα της Wind αλλάζουν κάρτα sim Q με καινούρια micro sim δωρεάν ή αυτό καταργήθηκε; Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα με τη χρεωση του ενος ευρω με κλειστα data, επειδη οι ανθρωποι ειναι καραγκιοζηδες και μετα απο τοσο καιρο δεν το εχουν διορθωσει η λυση ειναι μια. Την τελευταια μερα πριν ληξει το πακετο παμε στις ρυθμισεις στα ονοματα σημειων προσβασης και στις ρυθμισεις internet myq αλλαζουμε εστω κι ενα γραμμα πχ myqs. Μετα οτι και να γινει δεν θα μπορουμε να εχουμε data οποτε δεν θα μπορει κ να μας χρεωσει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...