Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πού ναι το κακο; Σκέψου να επαιρνε ο καθενας κ να ζητουσε οτι θελει για κινητό άλλου... πίστεψέ με δε θα σ άρεσε

 

το κακο ειναι πως οτι κανουν το κανουν για τα ματια του κοσμου. ειναι δυνατον να κανεις ταυτοποιηση με τον αφμ και οχι με αριθμο ταυτοτητας? αστεια πραγματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι πως οτι κανουν το κανουν για τα ματια του κοσμου. ειναι δυνατον να κανεις ταυτοποιηση με τον αφμ και οχι με αριθμο ταυτοτητας? αστεια πραγματα

προτιμάς να δινεις αριθμο ταυτοτητας αντι αφμ; μάλλον είσαι ο μόνος :p

Link to comment
Share on other sites

προτιμάς να δινεις αριθμο ταυτοτητας αντι αφμ; μάλλον είσαι ο μόνος :p

 

προτιμω οταν κατι γινεται να γινεται σωστα και οχι για τα ματια του κοσμου

που ειναι το προβλημα να δωσεις αριθμο ταυτοτητας τηλεφωνικα σε εκροσωπο εταιριας που εισαι συνδρομητης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει μέχρι στιγμής το εξής : Γιατί προβληματίζεσαι να δώσεις το Α.Φ.Μ σου την στιγμή που αυτός που σε εξηπηρετεί το έχει μπροστά του και το βλέπει .

Να τα επιβεβαιώσει θέλει,

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει μέχρι στιγμής το εξής : Γιατί προβληματίζεσαι να δώσεις το Α.Φ.Μ σου την στιγμή που αυτός που σε εξηπηρετεί το έχει μπροστά του και το βλέπει .

Να τα επιβεβαιώσει θέλει,

 

Γιατί να έχει το ΑΦΜ μου η Wind;

Όταν πήρα το νούμερο το μόνο που τους έδωσα ήταν στοιχεία κατοικίας και αριθμό ταυτότητας όχι ΑΦΜ. Μάλιστα πριν λίγο καιρό στο δρόμο ήταν μία κοπελιά της Q που έδινε τζάμπα κάρτες και πήρα μια μόνο με τα στοιχεία της ταυτότητάς μου.

Δεν λέω ότι είναι κακό να έχει το ΑΦΜ μου αλλά ποιος το έδωσε και γιατί το ζητάει είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σου ζητησαν αφμ για να σου επιστρεψουν αυτα που σου πηραν χωρις τη συγκαταθεση σου ή ειναι ετσι για καθε επικοινωνια απο το live chat;

 

οταν της ειπα πως θελω τα χρηματα μου πισω , ζητησε αφμ και δεν συνεχισε την συζητηση παραπανω.

να δινουμε το αφμ μας στον καθε υπαλληλο που φευγει ερχετε σε μια εταιρεια και δεν ξερουμε και τι ρολο βαραει..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι πως οτι κανουν το κανουν για τα ματια του κοσμου. ειναι δυνατον να κανεις ταυτοποιηση με τον αφμ και οχι με αριθμο ταυτοτητας? αστεια πραγματα

 

Είμαι σίγουρος ότι τα στοιχεία μας τα "μοιράζονται" το δημόσιο και όλες οι εταιρείες στις οποίες ανήκουμε, κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επιμρνω οτι το ΑΦΜ δεν ειναι απορρητο προσωπικι δεδομενο. Ο καθενας μας το δινει οταν χρειαστει για ενα παραστατικο και ο καθε επαγγελματιας το εχει στη σφραγιδα του
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τόσο το bonus ανανέωσης, όσο και το πακέτο των 60'+40' προς όλους, πήραν παράταση έως τις 7 Ιανουαρίου του 2016.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχει το ΑΦΜ μου η Wind;

Όταν πήρα το νούμερο το μόνο που τους έδωσα ήταν στοιχεία κατοικίας και αριθμό ταυτότητας όχι ΑΦΜ. Μάλιστα πριν λίγο καιρό στο δρόμο ήταν μία κοπελιά της Q που έδινε τζάμπα κάρτες και πήρα μια μόνο με τα στοιχεία της ταυτότητάς μου.

Δεν λέω ότι είναι κακό να έχει το ΑΦΜ μου αλλά ποιος το έδωσε και γιατί το ζητάει είναι το θέμα.

 

Για να σου ζητάει η εξυπηρέτηση το Α.Φ.Μ , πάει να πει ότι το εχει μπροστά του και το βλέπει ,

Αλλιώς μπορείς να απαντήσεις απλά "Δεν έχω Α.Φ.Μ."

Link to comment
Share on other sites

Είχε ξεκινήσει από την Info-Quest.

Ναι, η γνωστή Q Telecom. Την είχα "γνωρίσει" (ήμουν από τους πρώτους πελάτες της εταιρείας, το 2002). Ηταν η αληθινή επανάσταση στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας, επειδή είχε τα εξής χαρακτηριστικά: (1) Χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο, στις κλήσεις προς Ελλάδα και εξωτερικό, (2) χρέωση πολύ χαμηλότερυ (κατά 20% στις κλήσεις και κατά 50% στα γραπτά μηνύματα), σε σύγκριση με τα γνωστά πακέτα καρτοκινητής (CU, F2G και WU), που από τότε είχαν κάνει καρτέλ και (3) διάρκεια ισχύος χρηματικού υπολοίπου 18 μήνες, ακόμη και στην ανανέωση των 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

αν κάνω τώρα; αίτηση φορητότητας από voda->Q πόσες μέρες θα μου πάρει, προλαβαίνω πριν τα χριστούγεννα;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω τώρα; αίτηση φορητότητας από voda->Q πόσες μέρες θα μου πάρει, προλαβαίνω πριν τα χριστούγεννα;

 

3 εργασιμες λεει ο νομος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 εργασιμες λεει ο νομος

Ο νόμος λέει 6 ώρες...

αν κάνω τώρα; αίτηση φορητότητας από voda->Q πόσες μέρες θα μου πάρει, προλαβαίνω πριν τα χριστούγεννα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone 0 πάγιο αλλά σκέφτομαι να το κάνω Q γιατί από μικροχρεωσεις πιάνω άνετα τα 10€ το Μήνα τι λέτε κάνω καλά;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το σκέφτεσαι;;

Πήγαινε και αν δε σου αρέσει φεύγεις! Καμία δεσμεύση!

Απο οικονομικής απόψεως συμφέρει. Το θέμα είναι ότι διαφέρουν τα δίκτυα. Ίσως η Voda έχει καλύτερο δίκτυο (για internet συνήθως...)

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το σκέφτεσαι;;

Πήγαινε και αν δε σου αρέσει φεύγεις! Καμία δεσμεύση!

Απο οικονομικής απόψεως συμφέρει. Το θέμα είναι ότι διαφέρουν τα δίκτυα. Ίσως η Voda έχει καλύτερο δίκτυο (για internet συνήθως...)

 

Πλέον κι αυτό ειναι υποκειμενικό...

Με τις 800ρες κεραίες 4G που αναπτύσσει αυτή τη στιγμή η Wind, κερδίζει στα σημεία απο κάλυψη και ταχύτητα. Απλά υπομονή μέχρι να πιάσει πανελλαδική κάλυψη.

Αξίζει πάντως. Wind/Q μακράν η πιο οικονομική!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

όπως είπα ο στόχος ήταν να κρατήσω το νούμερο διότι ήταν σε πρόγραμμα μηδενικού παγίου! ήδη έχω 2 σιμ Q+wind

 

μπορώ όμως άνετα να καταργήσω την Q και να μεταφέρω τη vodafone.

 

Η κύρια χρήση γίνεται πλεόν από wind!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ζύγισα και πήγα Q. Από vodafone... καλύτερες τιμές συνολικά για ομιλία + ιντερνετ...

παράγγειλα διαδυκτιακώς και με ενημέρωσαν οτι για 6μηνες σε κάθε ανανέωση ανά μήνα θα μου δίνουν 500mb, σαν δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρα και εγώ νέο νούμερο 699..., να σε ρωτήσω Asta_La_Vista: τα 500ΜΒ με τι ποσό ανανέωσης τα κερδίζεις κάθε μήνα;;

Εγώ πήρα νούμερο από κατάστημα.

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις 10 σε κατάστημα ή μέσω κάρτας(χρεωστικής κλπ) σου δίνει 1γίγα.

αν βάλεις 10 ευρώ από κάρτα περιπτέρου πάλι 500μβ σου δίνει.

 

*βέβαια εγώ αναφέρομαι απλά στα μπόνους ανανεώσεων μετά είδα το προηγούμενο μήνυμα.

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις 5 ευρώ σου δίνει 500μβ.

αν βάλεις 10 σε κατάστημα ή μέσω κάρτας(χρεωστικής κλπ) σου δίνει 1γίγα.

αν βάλεις 10 ευρώ από κάρτα περιπτέρου πάλι 500μβ σου δίνει.

 

*βέβαια εγώ αναφέρομαι απλά στα μπόνους ανανεώσεων μετά είδα το προηγούμενο μήνυμα.

Ναι, μόνο που με ανανέωση 5 ευρώ, η Q δε σου δίνει τίποτα. Μάλλον το μπέρδεψες με το Frog, που έδινε 500 MB με ανανέωση 5 ευρώ, αλλά τώρα, ούτε κι'αυτό δίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...