Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα καλή εβδομάδα.

 

Έχω ένα νούμερο frog και θέλω να το μεταφέρω σε Q card υπάρχει κάποια χρέωση ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα.

 

Έχω ένα νούμερο frog και θέλω να το μεταφέρω σε Q card υπάρχει κάποια χρέωση ???

 

Νομίζω οτι η φορητότητα στανταρντ είναι 10€. Με Q πάντως θα σωθείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλαω δωρεαν στο 1227.Μου δινουν πληροφοριες για οτιδηποτε αφορα την κιου αλλα και την wind.Αυτα ειναι.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι μετά τη φορητοτητα.συμβολαίου wind σε q κι αφού πέρασαν 3 μήνες και κάτι ψιλά δεν είδα τα 10 ευρώ που είχα πληρώσει να μπαίνουν σα χρόνος ομιλίας στο πακέτο όπως μου είχαν υποσχεθεί. Πήρα τηλέφωνο και το ανέφερα και μέσα σε λίγες ώρες τα έβαλαν. Οριακά το θυμήθηκα στο άσχετο. Εμένα μου μυρίζει πονηριά σε φάση αν το θυμηθείς και παραπονεθείς στα δίνουμε,αλλιώς δε μπορώ να καταλάβω γιατί το "ξέχασαν",πάντως το λογαριασμό του σταθερού μου δεν ξέχασαν να τον χρεώσουν το 10ευρο
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι μετά τη φορητοτητα.συμβολαίου wind σε q κι αφού πέρασαν 3 μήνες και κάτι ψιλά δεν είδα τα 10 ευρώ που είχα πληρώσει να μπαίνουν σα χρόνος ομιλίας στο πακέτο όπως μου είχαν υποσχεθεί. Πήρα τηλέφωνο και το ανέφερα και μέσα σε λίγες ώρες τα έβαλαν. Οριακά το θυμήθηκα στο άσχετο. Εμένα μου μυρίζει πονηριά σε φάση αν το θυμηθείς και παραπονεθείς στα δίνουμε,αλλιώς δε μπορώ να καταλάβω γιατί το "ξέχασαν",πάντως το λογαριασμό του σταθερού μου δεν ξέχασαν να τον χρεώσουν το 10ευρο

 

Γιατι χρεωσαν το σταθερο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε,ενώ βγαίνει εκκαθαριστικος λογαριασμός στο κινητό μετά τη φορητοτητα εκεί τους ήρθε να βάλουν τη χρέωση
Link to comment
Share on other sites

μηπως λαμβανες εναν συνδυαστικο λογαριασμο για σταθερο και κινητο? Ισως γι'αυτο περασαν την χρεωση εκει,για να μη σου στειλουν ξεχωριστο για το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ξεχωριστούς. Μάλλον το θυμήθηκαν αργά να το χρεώσουν και σου λέω πέτα το στο σταθερό τώρα μη ξοδεύουμε χαρτί χαχα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, στο Q καρτοκινητό μου, συνέβη το εξής (το αναφέρω ενημερωτικά ως περιστατικό): Μπήκα (εντελώς τυχαία) το μεσημέρι στο myq και διαπίστωσα, ότι έλειπαν 4,40 ευρώ από το υπόλοιπό μου. Επειδή έχει ξανασυμβεί (στις 24 Απριλίου), αμέσως κατάλαβα τι έγινε και κάλεσα το 1225, για αναλυτική ενημέρωση υπολοίπου. Το ανωτέρω ποσό, είχε αφαιρεθεί από την κάρτα μου (χωρίς να μου έρθει μήνυμα ή οποιαδήποτε άλλη ειδοποίηση) και μου είχαν πιστωθεί ως bonus, με ισχύ 6 μήνες (έως τις 25 Οκτωβρίου) και χωρίς δυνατότητα χρήσης για ενεργοποίηση πακέτων. Κάλεσα δωρεάν στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν, ότι έχω επιλεγεί για μία προσφορά, με την οποία θα μπορώ να ενεργοποιώ για τους επόμενους 12 μήνες το πακέτο των 160 λεπτών προς όλους, με 4,40 ευρώ, μέσα από τα καταστήματα Wind. Εννοείται ότι απαίτησα επιστροφή του ποσού και ακύρωση της προσφοράς. Αποτέλεσμα: Μου επέστρεψαν τα χρήματα σήμερα κι'όλας και μου άφησαν και το bonus διαθέσιμο. Συμπέρασμα: Αν έχεις μεγάλο υπόλοιπο, πρέπει να το ελέγχεις συνεχώς. Μ'αυτούς δεν πρέπει να επαναπαύεσαι ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, στο Q καρτοκινητό μου, συνέβη το εξής (το αναφέρω ενημερωτικά ως περιστατικό): Μπήκα (εντελώς τυχαία) το μεσημέρι στο myq και διαπίστωσα, ότι έλειπαν 4,40 ευρώ από το υπόλοιπό μου. Επειδή έχει ξανασυμβεί (στις 24 Απριλίου), αμέσως κατάλαβα τι έγινε και κάλεσα το 1225, για αναλυτική ενημέρωση υπολοίπου. Το ανωτέρω ποσό, είχε αφαιρεθεί από την κάρτα μου (χωρίς να μου έρθει μήνυμα ή οποιαδήποτε άλλη ειδοποίηση) και μου είχαν πιστωθεί ως bonus, με ισχύ 6 μήνες (έως τις 25 Οκτωβρίου) και χωρίς δυνατότητα χρήσης για ενεργοποίηση πακέτων. Κάλεσα δωρεάν στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν, ότι έχω επιλεγεί για μία προσφορά, με την οποία θα μπορώ να ενεργοποιώ για τους επόμενους 12 μήνες το πακέτο των 160 λεπτών προς όλους, με 4,40 ευρώ, μέσα από τα καταστήματα Wind. Εννοείται ότι απαίτησα επιστροφή του ποσού και ακύρωση της προσφοράς. Αποτέλεσμα: Μου επέστρεψαν τα χρήματα σήμερα κι'όλας και μου άφησαν και το bonus διαθέσιμο. Συμπέρασμα: Αν έχεις μεγάλο υπόλοιπο, πρέπει να το ελέγχεις συνεχώς. Μ'αυτούς δεν πρέπει να επαναπαύεσαι ποτέ.

 

Μα και μικρό υπόλοιπο να έχεις, το τσεκάρεις και πάλι. Και καθημερινά αν μπορείς. Πάντως, πολύ ύπουλο αυτό που έγραψες. :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτή η κομπίνα έχει γίνει και σε άλλους χρήστες όπως έχουν γράψει εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, στο Q καρτοκινητό μου, συνέβη το εξής (το αναφέρω ενημερωτικά ως περιστατικό): Μπήκα (εντελώς τυχαία) το μεσημέρι στο myq και διαπίστωσα, ότι έλειπαν 4,40 ευρώ από το υπόλοιπό μου. Επειδή έχει ξανασυμβεί (στις 24 Απριλίου), αμέσως κατάλαβα τι έγινε και κάλεσα το 1225, για αναλυτική ενημέρωση υπολοίπου. Το ανωτέρω ποσό, είχε αφαιρεθεί από την κάρτα μου (χωρίς να μου έρθει μήνυμα ή οποιαδήποτε άλλη ειδοποίηση) και μου είχαν πιστωθεί ως bonus, με ισχύ 6 μήνες (έως τις 25 Οκτωβρίου) και χωρίς δυνατότητα χρήσης για ενεργοποίηση πακέτων. Κάλεσα δωρεάν στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν, ότι έχω επιλεγεί για μία προσφορά, με την οποία θα μπορώ να ενεργοποιώ για τους επόμενους 12 μήνες το πακέτο των 160 λεπτών προς όλους, με 4,40 ευρώ, μέσα από τα καταστήματα Wind. Εννοείται ότι απαίτησα επιστροφή του ποσού και ακύρωση της προσφοράς. Αποτέλεσμα: Μου επέστρεψαν τα χρήματα σήμερα κι'όλας και μου άφησαν και το bonus διαθέσιμο. Συμπέρασμα: Αν έχεις μεγάλο υπόλοιπο, πρέπει να το ελέγχεις συνεχώς. Μ'αυτούς δεν πρέπει να επαναπαύεσαι ποτέ.

 

Μόλις το διάβασα και τσέκαρα τους δύο αριθμούς της Q που έχω και μου την έκαναν στη μία Sim που την έχω στο Tablet. Δηλαδή με λίγα λόγια δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι. Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και απαίτησα την επιστροφή των χρημάτων, καθώς και την αξία της κλήσης, που τους έκανα στο 1260. Ο υπάλληλος μου είπε ότι θα προωθήσει το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα.

Ενημερωτικά να σας πω ότι και πέρυσι σε 5 αριθμούς (Wind & Q) της οικογένειάς μου έκαναν το ίδιο με περισσότερα χρήματα, τα οποία βέβαια μου επιστράφηκαν, κατόπιν ενεργειών μου. Προσέφυγα σε έγγραφη καταγγελία στις αρμόδιες Αρχές, οι οποίες αρκέστηκαν σε ανούσιες κινήσεις αλληλογραφίας και τίποτε άλλο, γι' αυτό άλλωστε και άρχισαν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανες αυτό;

Το έχει αναφέρει κάποιος άλλος στο παρελθόν. Δε γίνεται να λέμε το κάθε πράγμα 1227 φορές, γιατί μία μέρα, θα χτυπήσουμε το κεφάλι μας στον τοίχο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και μικρό υπόλοιπο να έχεις, το τσεκάρεις και πάλι. Και καθημερινά αν μπορείς. Πάντως, πολύ ύπουλο αυτό που έγραψες. :shifty:

 

 

Το ιδιο επαθε ο πατερας μια φορα που τα 8,93 τα διπλασιασαν και ολο εγινε bonus.Μια φορα εκανε παραπονο και μετα ουτε που το ξαναεκαναν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέτε είναι. Λένε στους πωλητές να λένε 5 ευρώ για κέρδος κι αν κάποιος πει είναι δωρεάν πετάνε το μπαλάκι στο συνάδελφο και αρχίζουν τα μας τελείωσαν οι καρτες..

 

--fixed-- .

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αναφέρει κάποιος άλλος στο παρελθόν. Δε γίνεται να λέμε το κάθε πράγμα 1227 φορές, γιατί μία μέρα, θα χτυπήσουμε το κεφάλι μας στον τοίχο.

 

Και καποιος που δεν το γνωριζει τι πρεπει να κανει; Να διαβαζει ολοκληρο το thread;

Link to comment
Share on other sites

Και καποιος που δεν το γνωριζει τι πρεπει να κανει; Να διαβαζει ολοκληρο το thread;

 

το κλειδι στο ποστ που παραθετεις ειναι το 1227 :p

Link to comment
Share on other sites

το κλειδι στο ποστ που παραθετεις ειναι το 1227 :p

 

Σε ευχαριστω, το βρηκα πριν λιγο απο εδω και βλεπω οτι αναφερεται και στην προηγουμενη σελιδα του θεματος.

 

https://www.wind.gr/files/1/Deiktes%20Poiotitas/New_H02.pdf

Link to comment
Share on other sites

Και καποιος που δεν το γνωριζει τι πρεπει να κανει; Να διαβαζει ολοκληρο το thread;

Εννοείται πως δεν το είπα με θυμό, αλλά για πλάκα. Περισσότερο όμως, δε θέλω να μαρτηράμε συνεχώς τις λίγες τρύπες που έχουν απομείνει, γιατί κάποιοι καλοθελητές μας καρφώνουν στις εταιρείες και οι "τρύπες" κλείνουν αμέσως, όπως είχε γίνει με τον ολυμπιακό και το sharing. Μόλις το ανέφεραν καμία δεκαριά εδώ μέσα, ο "γνωστός άγνωστος" εργαζόμενος της βόντα, έτρεξε και το κάρφωσε (δεν αναφέρω το όνομά του, γιατί δεν έχω αποδείξεις, απλά υποψίες έχω, λόγω των θέσεων που έπαιρνε εδώ στο φόρουμ) και το έκοψαν την άλλη μέρα (τυχαίο? δε νομίζω!). Επομένως, όταν είναι για τέτοια "κόλπα", καλύτερα να γράφουμε κάπως πιο συνθηματικά, ή να στέλνουμε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ή σου λένε "Είστε εκτός εγγύησης". :lol:

Σε μένα το έκαναν αυτό στη Wind Nεαπόλεως.

αλλά ως διά μαγείας στείλανε ένα αίτημα στη Wind και την ίδια μέρα μου αντικατέστησαν την κάρτα.:lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κάνω λάθος , ο Δεκέμβρης ειναι ο τελευταίος μήνας της προσφοράς των 500MB Internet κάθε μήνα για το 2015 με 8 ευρώ που υπήρχε τον Μάρτιο

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...