Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν την συμφερει αφου εσυ τα περισσοτερα μηνυματα τα στελνεις στο εσωτερικο...

Ε, βέβαια δεν τα βάζει.Αφού ξέρει ότι (μερικοί) δεν στέλνουμε στο εξωτερικό!Χαζή είναι;:shifty:

:p
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειχα παθει και θα δεις σε λιγες μερες που θα σου κοπει το σημα.. δηλαδη εληξε...

(μονο στο κεντρο εξυπ. εμενα επαιρνε τηλ.)

 

Αρα αποχαιρετώ τον αριθμό, ευχαριστώ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα η αγαπημένη σε όλους Q card βρίσκεται στα καταστήματα WIND μαζί με ένα απίθανο κινητό τηλέφωνο!

 

Κάνε δικό σου το απλό Alcatel E201 μόνο με €29,90 ή το στυλάτο Sony Ericsson J110i μόνο με €34,99!

 

Με κάθε αγορά πακέτου Q card με συσκευή δωρεάν 60 λεπτά χρόνου ομιλίας από Q σε Q για 3 ολόκληρους μήνες!

 

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά γιατί δεν δίνουν roaming και video-κλήσή?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χ...στηκε η φοράδα στο γεντί κουλέ...net θα αποκτήσουμε ποτέ; Τόσο δύσκολο είναι;

 

Μάλλον δε το κάνουν γιατί θέλουν να μας οδηγήσουν στο F2G1.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γεια κι απο μένα!

Εχω μεγάλο πρόβλημα το κινιτό μου αναβόσβηνε χθές απο μόνο του,και απο τι φαίνεται πατιόντουσαν και τα πλήκτρα επειδή ήταν στη τσέπη μου....Με λίγα λόγια τώρα μου ζητάει PUK και δεν το εχω....Τι μπορώ να κάνω για να τη ξεμπλοκάρω;

 

Μεγάλη ανάγκη HELP ME PLEASE!!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γεια κι απο μένα!

Εχω μεγάλο πρόβλημα το κινιτό μου αναβόσβηνε χθές απο μόνο του,και απο τι φαίνεται πατιόντουσαν και τα πλήκτρα επειδή ήταν στη τσέπη μου....Με λίγα λόγια τώρα μου ζητάει PUK και δεν το εχω....Τι μπορώ να κάνω για να τη ξεμπλοκάρω;

 

Μεγάλη ανάγκη HELP ME PLEASE!!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

 

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών της WIND και θα σου δώσουν PUK αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί παίζει και δεν μπορώ να κάνω φορητότητα προς Κιού;

 

Σε όποιο κατάστημα γουίντ και αν έχω πάει δεν έχουν καρτες σιμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάντη τηλεφωνικα στο 13822

 

Το ξέρω ότι γίνεται και τηλεφωνικά, αλλά θέλω από κατάστημα για διάφορους λόγους. Έμαθα ότι οι παλιές κάρτες είχαν πρόβλημα και θα αγοραστουν νέες 64ρες.

Ξέρει κανείς λεπτομέρειες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα ότι οι παλιές κάρτες είχαν πρόβλημα και θα αγοραστουν νέες 64ρες.

Για ποίες παλιές αναφέρεσαι, για αυτές που είναι TIM, ή για αυτές που είναι Wind?

Link to comment
Share on other sites

Για ποίες παλιές αναφέρεσαι, για αυτές που είναι TIM, ή για αυτές που είναι Wind?

Για κάρτες sim Q λέει, όχι για wind :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ξέρω ότι τηλεφωνικά δε γίνεται αίτηση φορητότητας. ο μόνος τρόπος είναι να πάει κανείς σε κατάστημα wind. τώρα γιατί άλλα γράφει το site και άλλα σου λένε στο τηλέφωνο... :confused:

 

τι να πω, ελπίζω να έχουν κάποια απάντηση οι υπεύθυνοι της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ξέρω ότι τηλεφωνικά δε γίνεται αίτηση φορητότητας. ο μόνος τρόπος είναι να πάει κανείς σε κατάστημα wind. τώρα γιατί άλλα γράφει το site και άλλα σου λένε στο τηλέφωνο... :confused:

 

τι να πω, ελπίζω να έχουν κάποια απάντηση οι υπεύθυνοι της εταιρίας.

 

Γίνεται και τηλεφωνικά, αλλά με τον όρο ότι όταν έχεις καρτοκινητό, να έχεις δηλώσει τα στοιχεία σου στο καρτοκινητό και να μην είναι ανώνυμο...

Link to comment
Share on other sites

Η Q card, η οικονομική καρτοκινητή, με περισσότερους από 1.000.000 πελάτες, από την Παρασκευή 05/09/2008 προσφέρει μια νέα συμφέρουσα επιλογή για όλους τους συνδρομητές της που καλούν συχνά σε αγαπημένους διεθνείς προορισμούς όπως ΗΠΑ, Γερμανία, Ιταλία και Αλβανία.

 

Συγκεκριμένα οι χρεώσεις διαμορφώνονται ως εξής για κλήσεις προς :

 

* ΗΠΑ : 0,0017 € /δευτ.

* Γερμανία : 0,0035 € /δευτ.

* Ιταλία : 0,0035 € /δευτ.

* Αλβανία (σταθερό) : 0,0020 € /δευτ.

* Αλβανία (κινητό) : 0,0035 € /δευτ.

 

Όλοι οι χρήστες Q card, παλαιοί και νέοι, μπορούν να έχουν τις νέες χαμηλότερες χρεώσεις αρκεί να στείλουν ένα SMS – χωρίς χρέωση - στο 12260.

 

Η προσφορά ισχύει για 3 μήνες, μέχρι 05/12/2008, χωρίς επιπρόσθετα όρια και προϋποθέσεις.

 

Η καρτοκινητή Q card βρίσκεται σε όλα τα περίπτερα και στα 400 καταστήματα WIND σε όλη την Ελλάδα. Πάντα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, τη φθηνότερη κάρτα ανανέωσης και με τη μεγαλύτερη πληθυσμιακή κάλυψη 99,6%!

Link to comment
Share on other sites

να πω τωρα και κατι ασχετο τους πελατες τους εχει ανακοινωσει πουθενα και τους ξερεις; ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

50% ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΧΡΕΩΣΗ SMS - 24/9/2008

 

MONO 0,02€/SMS από Q σε Q για πάντα για 1.000.000 συνδρομητές Q card

 

24 Σεπτεμβρίου 2008. Η οικονομική καρτοκινητή Q card μειώνει κατά 50% τη χρέωση για αποστολή SMS από Q σε Q, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα σε περισσότερους από 1 εκ. συνδρομητές Q card να επικοινωνούν μεταξύ τους στέλνοντας SMS με ΜΟΝΟ 0,02€/SMS για πάντα.

 

Η νέα μειωμένη χρέωση κατά 50% ισχύει για όλους όσοι ενεργοποιήθηκαν από 31/12/2007 και μετά καθώς και για όσους έχουν στείλει ή θα στείλουν SMS στο 12007, εκτός από όσους συνδρομητές έχουν επιλέξει -μέσω αποστολής SMS στο 12260- την τρέχουσα προσφορά* «Αγαπημένοι Διεθνείς Προορισμοί» για να απολαμβάνουν χαμηλότερες χρεώσεις ομιλίας προς επιλεγμένες χώρες της Ευρώπης και την Αμερική.

 

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών στο τηλ. 211 999 3000 (όλο το 24ωρο) ή να επισκέπτονται την ιστοσελίδα http://www.myQ.gr.

 

* σε αυτήν την περίπτωση η χρέωση για αποστολή SMS παραμένει 0,04 €/SMS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να κλείσω τον κύκλο, θα ήθελα να σας ενημερώσω για το τι έγινε με εκείνο το πρόβλημα που είχα με ένα Q καρτοκινητό που είχα πάρει.

Συνοπτικά, τα προβλήματα ήταν

-ότι δεν παραδίδονταν τα SMS μου προς κινητό T-mobile ΗΠΑ,

-ότι δεν μπορούσα να μάθω το πραγματικό υπόλοιπό μου

-και ότι ενώ μιλούσα με την εξυπηρέτηση πελατών Q μηδενίστηκε το (άγνωστο) υπόλοιπο μου και διακόπηκε η συνομιλία μας.

Τους έστειλα αμέσως ένα κάπως επιθετικό μέιλ και περίμενα.

Μου απάντησαν με μέιλ μετά από καμιά βδομάδα ότι με παίρνουν στον Q αριθμό και δεν με βρίσκουν (φυσικό αφού το είχα πλέον πάντα κλειστό) και να τους δώσω άλλο τηλέφωνο επικοινωνίας!

Όντως του έστειλα πάλι μέιλ με το Vodafone κινητό μου και μετά από μερικές μέρες με κάλεσαν από την Εξυπηρέτηση της Q στο Vodafone!

Μιλήσαμε αναλυτικά με τον εκπρόσωπο μου τα εξήγησε όλα.

Συγκεκριμένα

-ότι η Q δεν συνεργάζεται με την T-mobile και γι' αυτό δεν παραδίδονται τα SMS μου (εντελώς κουλό αυτό :wacko:, δηλαδή αν θέλω να στέλνω κάπου SMS πρέπει κάθε φορά να ρωτάω την εταιρία αν συνεργάζεται με αυτήν ή την άλλη εταιρία του εξωτερικού???)

-ότι όντως -όπως μου είπε και ο Vasileios- δεν μπορώ να ξέρω το πραγματικό υπόλοιπο μου (από τα αρχικά 5€ δωρεάν) :wacko:

-και ότι μου έχουν επιστρέψει στο υπόλοιπο μου το ποσό που ξόδεψα μιλώντας με την Εξυπηρέτηση πελατών Q! :)

Οπότε στα 2 από τα 3 δεν μου έλυσαν το πρόβλημα μου αλλά τελικά φάνηκαν τουλάχιστον εξυπηρετικοί, μπράβο γι'αυτό έστω!

 

Πάντως η Q card μου είναι άχρηστη τελικά, αφού δεν συνεργάζεται με την T-mobile και έμεινε στο συρτάρι...

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως η Q card μου είναι άχρηστη τελικά, αφού δεν συνεργάζεται με την T-mobile και έμεινε στο συρτάρι...

 

............και οχι μονο!

την ειχα παρει για να στελνω μηνυματα στην ιταλια............αλλα δεν εστελνε στην TRE!!!!

 

γενικα η Q μπορει να δινει πολυ φτηνο το μηνυμα προς εξωτερικο, αλλα τι να το κανεις που δεν συνεργαζεται με τα περισσοτερα δικτυα!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλα τι να το κανεις που δεν συνεργαζεται με τα περισσοτερα δικτυα!!!

 

Η Q είναι πλέον καρτοκινητό της WIND και έχει το σήμα της WIND.Εάν ούτε η συνδρομητές της WIND μπορούν να στείλουν προς εξωτερικό (στα δίκτυα που αναφέρατε) πως η Q θα στείλει sms στο εξωτερικό?;).Πιστεύω πάντως ότι άν η Q συνέχιζε ώς ανεξάρτητο δίκτυο τώρα τα μηνύματα προς εξωτερικό να στέλνονταν.Μπορεί και όχι.

 

Άλλο θέμα:Δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ η Q έχει γίνει καρτοκινητό της WIND και έχει την κάλυψη της WIND γιατί συνεχίζουν στις διαφημίσεις να λένε ακόμα ''Το δικό σου δύκτιο...''??:confused:

Link to comment
Share on other sites

quote johnthegreek

"Η Q είναι πλέον καρτοκινητό της WIND και έχει το σήμα της WIND.Εάν ούτε η συνδρομητές της WIND μπορούν να στείλουν προς εξωτερικό (στα δίκτυα που αναφέρατε) πως η Q θα στείλει sms στο εξωτερικό?.Πιστεύω πάντως ότι άν η Q συνέχιζε ώς ανεξάρτητο δίκτυο τώρα τα μηνύματα προς εξωτερικό να στέλνονταν.Μπορεί και όχι."

 

Δεν έχω δοκιμάσει να στείλω sms προς την T-mobile από WIND για να δω αν πηγαίνει.

Θα το δοκιμάσω asap και θα σας πω.

 

edit:

Μόλις το δοκίμασα από F2G2 και πήγε κανονικά.

Οπότε δεν είναι θέμα Wind, είναι θέμα Q.

Link to comment
Share on other sites

 

Η νέα μειωμένη χρέωση κατά 50% ισχύει για όλους όσοι ενεργοποιήθηκαν από 31/12/2007 και μετά καθώς και για όσους έχουν στείλει ή θα στείλουν SMS στο 12007, εκτός από όσους συνδρομητές έχουν επιλέξει -μέσω αποστολής SMS στο 12260- την τρέχουσα προσφορά* «Αγαπημένοι Διεθνείς Προορισμοί» για να απολαμβάνουν χαμηλότερες χρεώσεις ομιλίας προς επιλεγμένες χώρες της Ευρώπης και την Αμερική.

 

* σε αυτήν την περίπτωση η χρέωση για αποστολή SMS παραμένει 0,04 €/SMS

 

είμαι ενεργοποιημένος πριν από το 2007 (το 2001) αλλά όταν στέλνω σμσ στο 12007 μου λέει αδύνατη η αποστολή!!:blink: Δεν έχω το διεθνείς προορισμοί. Τι συμβαίνει;;;;;:confused:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

είμαι ενεργοποιημένος πριν από το 2007 (το 2001) αλλά όταν στέλνω σμσ στο 12007 μου λέει αδύνατη η αποστολή!!:blink: Δεν έχω το διεθνείς προορισμοί. Τι συμβαίνει;;;;;:confused:
Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα!ποιος μπορει να μας διαφωτισει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι αύριο θα μπορούμε να ανανεώνουμε χρόνο ομιλίας με 50% κέρδος από το http://www.myq.gr

Συνήθως , μέχρι τώρα δίνανε παράταση. Μακάρι να ξαναδώσουν.

 

Q easy recharge

Αγοράστε χρόνο ομιλίας, από το σπίτι, τη δουλειά, στις διακοπές σας, απ΄ όπου υπάρχει σύνδεση Internet, για σας, τα παιδιά σας, την οικογένειά σας και επικοινωνήστε άμεσα με όλους! Κερδίστε επιπλέον 50% ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας, μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2008!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...