Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες!Μήπως υπάρχει τρόπος να "μπλοκάρω" τις εισερχόμενες κλήσεις με απόκρυψη εκτός μέσω των ρυθμίσεων του κινητού?Πάντα μιλάμε για Q και s.e! Ευχαριστώ!
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

είμαι ενεργοποιημένος πριν από το 2007 (το 2001) αλλά όταν στέλνω σμσ στο 12007 μου λέει αδύνατη η αποστολή!!:blink: Δεν έχω το διεθνείς προορισμοί. Τι συμβαίνει;;;;;:confused:

 

:confused::blink:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά της Q card είναι ότι είναι από τις φτηνώτερες εταιρείες της αγοράς πρός όλους , Ενώ το F2G Είναι ένα από τα ακριβώτερα καρτοκινητά της αγοράς στις βασικές του χρεώσεις.

Μόνο μέσω της δέσμευσης τιμής υποχρεούται και το κάνει να έχει τις ίδιες χρεώσεις για όποιον το επιλέξει .Τέλος η Q card έχει τις καλύτερες χρεώσεις για τις περισσότερες χώρες του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά της Q card είναι ότι είναι από τις φτηνώτερες εταιρείες της αγοράς πρός όλους , Ενώ το F2G Είναι ένα από τα ακριβώτερα καρτοκινητά της αγοράς στις βασικές του χρεώσεις.

Μόνο μέσω της δέσμευσης τιμής υποχρεούται και το κάνει να έχει τις ίδιες χρεώσεις για όποιον το επιλέξει .Τέλος η Q card έχει τις καλύτερες χρεώσεις για τις περισσότερες χώρες του εξωτερικού.

 

Ναι αλλα λεει να χεις F2G γιατι εχεις προσβαση και στο 3G δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Eάν κάποιος θέλει και 3G και τις χρεώσεις της Q καλύτερα να πάρει FG2 και να καλέσει το 1342.;)

 

από που κι ως που ίδιες χρεώσεις Q το F2G ;:confused:

 

0,25/1' η Q ...0,39 η F2G

0,12/1' η Q προς Q ...0,29 η F2G

4c sms η Q ...8,6c η F2G

4c sms προς ξένα η Q...17c η F2G

 

μιλάμε για βασικές χρεώσεις γιατί αν βάλουμε τα πακετάκια της F2G που σου ζητά 3 ευρώ από δω 4 πιο περα 7 παρακάτω καλύτερα να βάλουμε συμβόλαιο να μην ταλαιπωρούμαστε κιόλας.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

από που κι ως που ίδιες χρεώσεις Q το F2G ;:confused:

 

Αν ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψα παρακάτω ίσως καταλάβεις.Εγώ λέω ότι όποις θέλει και 3G και τις χρεώσεις της Q μπορεί να αγοράσει ένα F2G και να καλέσει το 1342 για να πάει στο F2G1.:)

Link to comment
Share on other sites

Η Q card, η οικονομική καρτοκινητή, με περισσότερους από 1.000.000 πελάτες, από την Παρασκευή 05/09/2008 προσφέρει μια νέα συμφέρουσα επιλογή για όλους τους συνδρομητές της που καλούν συχνά σε αγαπημένους διεθνείς προορισμούς όπως ΗΠΑ, Γερμανία, Ιταλία και Αλβανία.

Συγκεκριμένα οι χρεώσεις διαμορφώνονται ως εξής για κλήσεις προς :

 

 

  • ΗΠΑ : 0,0017 € /δευτ.
  • Γερμανία : 0,0035 € /δευτ.
  • Ιταλία : 0,0035 € /δευτ.
  • Αλβανία (σταθερό) : 0,0020 € /δευτ.
  • Αλβανία (κινητό) : 0,0035 € /δευτ.

Δεν ξέρω εάν έχει γίνει γνωστή στο MyPhone.gr η συγκεκριμένη είδηση.Εγώ απλώς όφειλα να ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά καλά κάνεις και το θυμίζεις.

το παλιο ποστ, στη σελίδα 5 του νήματος αυτού http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212685&page=5 έλεγε ακόμα

"

Όλοι οι χρήστες Q card, παλαιοί και νέοι, μπορούν να έχουν τις νέες χαμηλότερες χρεώσεις αρκεί να στείλουν ένα SMS – χωρίς χρέωση - στο 12260.

 

Η προσφορά ισχύει για 3 μήνες, μέχρι 05/12/2008, χωρίς επιπρόσθετα όρια και προϋποθέσεις.

 

Η καρτοκινητή Q card βρίσκεται σε όλα τα περίπτερα και στα 400 καταστήματα WIND σε όλη την Ελλάδα. Πάντα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, τη φθηνότερη κάρτα ανανέωσης και με τη μεγαλύτερη πληθυσμιακή κάλυψη 99,6%!

"

Link to comment
Share on other sites

εχω την q και θελω να κανω το καρτο κινητο μου συνδεση τι πρεπει να κανω ξερει κανεις? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε οποιαδήποτε εταιρεία

Η Q δεν προσφέρει συνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

Xtes to brady pira sms oti apo q se q i xrewsi egine 0,01...emathe kati kaneis giati diafimisi den eida....epitelousssss q argises alla xypnises!:D

 

 

Καλως ηρθες αρχικα, εγω παντως ειδα σχετικη διαφιμηση στην ΤV, οποτε μαλλον ισχυει ;);)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για το f2g1?

 

Δεν ξέρω.. Ελπίζω να ισχύει.. Πάντως τώρα τελευταία μου φαίνεται ότι έχουν παραμελήσει τη δέσμευση τιμής και δεν προσαρμόζονται με τις νέες χρεώσεις.. Ιδέα μου είναι;

Είναι και αυτό προφορά όπως στο frog ή μόνιμο;

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά μέχρι 1/12 αλλά q είναι μπορεί να της την δώσει και να το κάνει μονιμο....όλα είναι πιθανά με κιου!
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ 3€ ΣΤΕΛΝΕΙΣ 300 SMS ΑΠΟ Q ΣΕ Q

 

* Για να επικοινωνούν φθηνότερα οι 1.000.000 συνδρομητές της Q card, τώρα, το SMS κοστίζει ΜΟΝΟ 0,01€!

 

13 Οκτωβρίου 2008. Ένα εκατομμύριο και πλέον συνδρομητές της Q card μπορούν να επικοινωνούν μεταξύ τους, με γραπτά μηνύματα SMS, απολαμβάνοντας τη νέα οικονομική προσφορά με ΜΟΝΟ 0,01€/ SMS κάθε μέρα μέχρι 01/12/2008. Με τη νέα προσφορά οι συνδρομητές της Q card μπορούν, αγοράζοντας μια κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας αξίας 3€, να στείλουν 300 SMS από Q σε Q!

 

Η νέα πολύ φθηνή χρέωση ισχύει αυτόματα από τις 10/10/2008 για όλους τους χρήστες της Q card, ανεξαρτήτως αν έχουν στείλει ή θα στείλουν SMS στο 12260 ή στο 12007, χωρίς κόστος ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά.. Δεν ξέρουν μαθηματικά σε αυτή την εταιρεία;

Τόσο στο ενημερωτικό sms που έστειλαν για τη νέα προσφορά με 1λεπτό το sms προς Q, όσο και στα μηνύματα της ειδοποίησης κλήσεων λένε ότι με μια κάρτα των 3 ευρώ μπορείς να στείλεις μέχρι 100 sms προς Q.. Κάνω κάποιο λάθος εγώ ή μπορείς να στείλεις μέχρι 300 sms όπως λέει η κοινή λογική;

Δεν το έχει παρατηρήσει κάνεις από την εταιρεία να το διορθώσουν;

Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσαν...Τουλάχιστον εμένα μου ήρθε μνμ για 300! Όταν έχεις υπόλοιπο κάτω από 10 λεπτά σου στέλνει να ανανεώσεις κ εκεί γράφει για 300
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η υπηρεσία περιαγωγής (roaming) σας προσφέρει τη δυνατότητα να χρησιμοποιείτε το κινητό σας τηλέφωνο στο εξωτερικό, σε οποιαδήποτε χώρα, με την οποία έχει συμφωνία η WIND HELLAS αναφορικά με το πακέτο καρτοκινητής σύνδεσης Q card.

 

Προς το παρόν όλοι οι συνδρομητές Q card έχουν τη δυνατότητα να επικοινωνούν από και προς τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Έτσι, όταν επισκέπτονται κάποια χώρα της ΕΕ χωρίς καμία διαδικασία ενεργοποίησης της Διεθνούς Περιαγωγής και ανάλογα με τις υπηρεσίες που προσφέρονται ανά χώρα, μπορούν να δέχονται και να πραγματοποιούν κλήσεις καθώς και να λαμβάνουν και να στέλνουν γραπτά μηνύματα SMS. * Εξερχόμενες κλήσεις:

 

Προς τη χώρα που βρίσκεστε: 0,55 €/λεπτό

Προς Ελλάδα: 0,55 €/λεπτό

Προς χώρες ΕΕ: 0,55 €/λεπτό

Προς τον υπόλοιπο κόσμο: 2,00 €/λεπτό

* Εισερχόμενες κλήσεις: 0,26 €/λεπτό

 

* Χρέωση αποστολής SMS: χρέωση εθνικού μηνύματος + 0,35€/sms

 

* Λήψη SMS: Δωρεάν

 

Όλοι οι συνδρομητές Q card που είναι στο εξωτερικό μπορούν, όπως και στην Ελλάδα, να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους, το χρόνο ομιλίας Τρίτου και να μαθαίνουν το υπόλοιπό τους!

 

* Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας: 1223 ή +306995551223 (Δωρεάν)

* Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας μέσω πιστωτικής κάρτας Q Easy Recharge από την ιστοσελίδα της Q card

* Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας Τρίτου: 1229 ή +306995551229 (χρέωση εξερχόμενης κλήσης προς Ελλάδα)

* Ενημέρωση Υπόλοιπου Χρόνου Ομιλίας: 1225 ή +306995551225 (χρέωση εξερχόμενης κλήσης προς Ελλάδα) περισσοτερα εδω http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageid=128&langid=1

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση από Internet είναι πλέον +50% χωρίς ημερομηνία λήξης

Συγκεκριμένα στο site λέει πλέον

 

Αγοράστε χρόνο ομιλίας, από το σπίτι, τη δουλειά, στις διακοπές σας, απ΄ όπου υπάρχει σύνδεση Internet, για σας, τα παιδιά σας, την οικογένειά σας και επικοινωνήστε άμεσα με όλους!

Μη ξεχνάτε όταν ταξιδεύετε εκτός Ελλάδας, τώρα που η Q card σας επιτρέπει να επικοινωνείτε και όταν είστε στο εξωτερικό, μπορείτε να ανανεώνετε το χρόνο ομιλίας σας μέσα από το site της Q, οποιαδήποτε στιγμή, με την χρήση της πιστωτικής σας κάρτας.

Κερδίστε επιπλέον 50% ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

kala to POLICE - ΠΟΛΥΣ exei 'POLICE gelio':lol:

 

Ναι!Κάθε μήνα βρίσκουν και από κάτι τέτοιο.Αν θες να δεις και παλιότερα ''σκετσάκια'' μπορείς να μπεις στο http://www.myq.gr.:cool:

:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...