Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, powerup said:

Ξεχαστηκα κι δεν προλαβα την ανανεωση με 8€ κι πανω  εχω υπολοιπο 0,20€ .

Αν δεν ανανεωσω σημερα με 13€ θα χασω μονο τα 0,20 € υπολοιπο  ή και την προσωπικη προσφορα (απεριοριστα+1000' με 7€ που μου ηρθε σημερα ?

Εχω και την προσφορα (1,5 gb κι 1500' με 10,5 €) που μου εδωσαν πριν καμια 10αρια χρονια .θα χαθει η δυνατοτητα αυτη ?

 

Η προσφορά των 7€ ισχύει μέχρι 20 του μήνα. Θα σου έλεγα να βάλεις στο επόμενο κσουντνταουν 8€. Άσε να μηδενίσει. Χρειάζονται τα πειράματα.

9 minutes ago, VIPdriver said:

Πηρα την προσφορα των 7ε με σμσ και το κουτάκι το βλεπω εξαφανισμένο....

ΥΓ: σε f2g

Καλά μην ψαρωνεις. 20 έληγε. Δεν την χρειάζεσαι τώρα. Και πριν ένα μήνα έκαναν πάλι πειράματα. Αν επαναλάβουν τα ίδια αρχές Αυγούστου θα έλθει. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dimitroula10 said:

Καλά μην ψαρωνεις. 20 έληγε. Δεν την χρειάζεσαι τώρα. Και πριν ένα μήνα έκαναν πάλι πειράματα. Αν επαναλάβουν τα ίδια αρχές Αυγούστου θα έλθει. 

Εαν δεν το ξαναδωσουν, αυτοί θα χάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα νούμερο που δε το θέλω, και δε βάζω χρήματα, έρχονται και παρέρχονται τα δωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση χρέωσης συνδυαστικής υπηρεσίας καρτοκινητής με συμβόλαιο σταθερής ή κινητής

 

Από 1/7/2024 κι εφεξής, η υπηρεσία καρτοκινητής που προσφέρει δωρεάν 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους για 30 ημέρες αυτόματα και κάθε μήνα σε συνδρομητές που συνδυάζουν τουλάχιστον ένα (1) συμβόλαιο σταθερής ή κινητής, τροποποιείται και θα εφαρμόζεται αυτόματη χρέωση επέκτασης εγγραφής αξίας 1€ ανά 2 ημερολογιακούς μήνες, στην 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας του ημερολογιακού διμήνου. Συγκεκριμένα τα ημερολογιακά δίμηνα ορίζονται ως εξής: Ιούλιος-Αύγουστος, Σεπτέμβριος-Οκτώβριος, Νοέμβριος-Δεκέμβριος, Ιανουάριος-Φεβρουάριος, Μάρτιος-Απρίλιος, Μάιος-Ιούνιος.

 

Η τροποποίηση αφορά υφιστάμενους και νέους συνδρομητές όλων των προγραμμάτων FREE2GO και Q, εγγεγραμμένους στη συνδυαστική υπηρεσία, συμπεριλαμβανομένων όσων λαμβάνουν προωθητικό bonus 15GB για 30 ημέρες μέχρι νεωτέρας. Επιπρόσθετα, οι εν λόγω συνδρομητές θα έχουν δυνατότητα απεγγραφής από τη υπηρεσία καλώντας στην εξυπηρέτηση πελάτων NOVA (χρέωση 0,25€/κλήση).

 

ΔΕΝ λέει πουθενά ότι τα 15gb ΔΕΝ τα παίρνουν τα Q telecom...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, damianos said:

Τροποποίηση χρέωσης συνδυαστικής υπηρεσίας καρτοκινητής με συμβόλαιο σταθερής ή κινητής

 

Από 1/7/2024 κι εφεξής, η υπηρεσία καρτοκινητής που προσφέρει δωρεάν 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους για 30 ημέρες αυτόματα και κάθε μήνα σε συνδρομητές που συνδυάζουν τουλάχιστον ένα (1) συμβόλαιο σταθερής ή κινητής, τροποποιείται και θα εφαρμόζεται αυτόματη χρέωση επέκτασης εγγραφής αξίας 1€ ανά 2 ημερολογιακούς μήνες, στην 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας του ημερολογιακού διμήνου. Συγκεκριμένα τα ημερολογιακά δίμηνα ορίζονται ως εξής: Ιούλιος-Αύγουστος, Σεπτέμβριος-Οκτώβριος, Νοέμβριος-Δεκέμβριος, Ιανουάριος-Φεβρουάριος, Μάρτιος-Απρίλιος, Μάιος-Ιούνιος.

 

Η τροποποίηση αφορά υφιστάμενους και νέους συνδρομητές όλων των προγραμμάτων FREE2GO και Q, εγγεγραμμένους στη συνδυαστική υπηρεσία, συμπεριλαμβανομένων όσων λαμβάνουν προωθητικό bonus 15GB για 30 ημέρες μέχρι νεωτέρας. Επιπρόσθετα, οι εν λόγω συνδρομητές θα έχουν δυνατότητα απεγγραφής από τη υπηρεσία καλώντας στην εξυπηρέτηση πελάτων NOVA (χρέωση 0,25€/κλήση).

 

ΔΕΝ λέει πουθενά ότι τα 15gb ΔΕΝ τα παίρνουν τα Q telecom...

Και εκει που θα έλεγε κάποιος οτι δεν μπορεί να γίνει πιο ακριβή, τσουπ βρίσκει τρόπο και γίνεται πιο ακριβή. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, powerup said:

Ξεχαστηκα κι δεν προλαβα την ανανεωση με 8€ κι πανω  εχω υπολοιπο 0,20€ .

Αν δεν ανανεωσω σημερα με 13€ θα χασω μονο τα 0,20 € υπολοιπο  ή και την προσωπικη προσφορα (απεριοριστα+1000' με 7€ που μου ηρθε σημερα ?

Εχω και την προσφορα (1,5 gb κι 1500' με 10,5 €) που μου εδωσαν πριν καμια 10αρια χρονια .θα χαθει η δυνατοτητα αυτη ?

 

Το μόνο που χάνεται εκτός από το υπόλοιπο είναι τα υπολειπόμενα λεπτά/mb/sms από ενεργοποιημένο πακέτο. Εάν μιλάς για προσφορές οι οποίες απλά φαίνονται στην εφαρμογή ή έρχονται με sms,θα έχεις δικαίωμα να τις ενεργοποιήσεις μέχρι την ημερομηνία που γράφουν.

Ούτε το ειδικο πακέτο χάνεται.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 4 μέρες 13 ευρώ όπως είπα μια σελίδα πριν και μου ήρθε το 1000+unlimited. Άρα ο μύθος ότι οι ανανεώσεις πρέπει να είναι μόνο 8 ευρώ και ποτέ 13 καταρρίφθηκε. Το μόνο που έχω δει να δουλεύει είναι ότι όταν εμφανίζονται άλλα δώρα και όχι αυτό δεν τα βάζω και τα αφήνω να λήξουν. Τότε επανέρχεται μάλλον τον επόμενο μήνα. Έτσι έγινε και τώρα δηλαδή.

Να ξαναπώ επίσης πως στην ανανέωση που έκανα πριν 4 μέρες και ήταν η πρώτη μετά από 2 μήνες δεν χρεώθηκα 1 ευρώ για το buy more.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν εχουν προλαβει ακομη να εφαρμοσουν το 1€/2μηνο για το buy&more. Αλλωστε τι ειναι καμια 10αρια μερες μπροστα στην αιωνιοτητα των επομενων ετων διαρκων αυξησεων? Δε χαθηκε ο κοσμος (τους) για 10 μερες. Εχουμε τοσα χρονια μπροστα να μας καμνουν ο,τι θελουν αδιαμαρτυρητα (ως αποδεικνυεται de facto). Απο ΛΟΓΙΑ μπορει να λεει κανεις ο,τι θελει. Δε μετρανε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don_VitoCorleone said:

Άρα ο μύθος ότι οι ανανεώσεις πρέπει να είναι μόνο 8 ευρώ και ποτέ 13 καταρρίφθηκε

Καλά μην βιάζεσαι. Πάρτο μέχρι τις 20 γιατί μπορεί να κλαις μετά. Δεν πρόλαβες να μπεις στην μαύρη λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός είναι 10 έτη στην κατοχή μου στην Q. Δεν έχω ούτε να βιαστώ για κάτι ούτε να κλάψω για τίποτα. Έχω πάρει το 1000+unlimited γύρω στις 15 φορές και μου το έχει κόψει 5 6 7 φορές χωρίς κάποιο μοτίβο. Το μόνο που συμπέρανα και έχω ξαναγράψει είναι ότι όταν μου το κόβει αρκεί να περιμένω ένα μήνα χωρίς να βάλω τα εναλλακτικά δωράκια και μόλις αυτά λήξουν επανέρχεται. Απλώς φροντίζω να ανανεώνω ανά δίμηνο πάντα το χρηματικό υπόλοιπο. Το άλλο που έχω δει είναι πως αν βάλω οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό (countdown ή άλλο δώρο αν υπάρχει) συνήθως δε μου το ξαναδίνει μόλις λήξει αλλά μου δίνει άλλα ακριβότερα Δώρα. Και έτσι πρέπει να περιμένω να λήξουν αυτά για να επανέλθει το καλό ασχέτως αν ανανέωσα με 13 ευρώ ενδιάμεσα

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, damianos said:

Τροποποίηση χρέωσης συνδυαστικής υπηρεσίας καρτοκινητής με συμβόλαιο σταθερής ή κινητής

 

Από 1/7/2024 κι εφεξής, η υπηρεσία καρτοκινητής που προσφέρει δωρεάν 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους για 30 ημέρες αυτόματα και κάθε μήνα σε συνδρομητές που συνδυάζουν τουλάχιστον ένα (1) συμβόλαιο σταθερής ή κινητής, τροποποιείται και θα εφαρμόζεται αυτόματη χρέωση επέκτασης εγγραφής αξίας 1€ ανά 2 ημερολογιακούς μήνες, στην 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας του ημερολογιακού διμήνου. Συγκεκριμένα τα ημερολογιακά δίμηνα ορίζονται ως εξής: Ιούλιος-Αύγουστος, Σεπτέμβριος-Οκτώβριος, Νοέμβριος-Δεκέμβριος, Ιανουάριος-Φεβρουάριος, Μάρτιος-Απρίλιος, Μάιος-Ιούνιος.

 

Η τροποποίηση αφορά υφιστάμενους και νέους συνδρομητές όλων των προγραμμάτων FREE2GO και Q, εγγεγραμμένους στη συνδυαστική υπηρεσία, συμπεριλαμβανομένων όσων λαμβάνουν προωθητικό bonus 15GB για 30 ημέρες μέχρι νεωτέρας. Επιπρόσθετα, οι εν λόγω συνδρομητές θα έχουν δυνατότητα απεγγραφής από τη υπηρεσία καλώντας στην εξυπηρέτηση πελάτων NOVA (χρέωση 0,25€/κλήση).

 

ΔΕΝ λέει πουθενά ότι τα 15gb ΔΕΝ τα παίρνουν τα Q telecom...

Καταρχάς το buy more θεωρείται "μη εμπορικά διαθέσιμη" προσφορά.

Είναι χαρακτηριστικό ότι δεν υπάρχει πουθενά αναφορά σε αυτό, σε κανένα σάιτ σε κανένα τιμοκατάλογο. Ως εκ τούτου, δεν υπάρχουν και όροι που να μπορείς να επικαλεστείς για τον ισχυρισμό σου.

Όσο για την ανακοίνωση, δε διευκρινίζει ποιοι δικαιούνται την προσφορά με τα 15GB. Απλώς αναφέρει ότι η χρέωση αφορά ΚΑΙ αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Καταρχάς το buy more θεωρείται "μη εμπορικά διαθέσιμη" προσφορά.

Είναι χαρακτηριστικό ότι δεν υπάρχει πουθενά αναφορά σε αυτό, σε κανένα σάιτ σε κανένα τιμοκατάλογο. Ως εκ τούτου, δεν υπάρχουν και όροι που να μπορείς να επικαλεστείς για τον ισχυρισμό σου.

Όσο για την ανακοίνωση, δε διευκρινίζει ποιοι δικαιούνται την προσφορά με τα 15GB. Απλώς αναφέρει ότι η χρέωση αφορά ΚΑΙ αυτούς.

Είναι επίσημο το Q telecom ΔΕΝ παίρνει Buy More 15gb 

Screenshot_2024-07-11-20-26-43-656_com.facebook.orca.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε 50 τώρα 150 

Screenshot_20240712_183643_Instagram.thumb.jpg.7183a8924533693694e57b9d0357f8f1.jpg

και F2G το ιδιο με αλλη τιμή βέβαια χωρίς αιτία. 

Η Cosmote κλασικά κοιμάται στα καρτοκινητά 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, elkons said:

Ξεκίνησε 50 τώρα 150 

Screenshot_20240712_183643_Instagram.thumb.jpg.7183a8924533693694e57b9d0357f8f1.jpg

και F2G το ιδιο με αλλη τιμή βέβαια χωρίς αιτία. 

Η Cosmote κλασικά κοιμάται στα καρτοκινητά 

Η κοσμοτε κλασσικά δίνει λιγότερα κ ακριβότερα.

100gb 13,50.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Alexandros201285 said:

Η κοσμοτε κλασσικά δίνει λιγότερα κ ακριβότερα.

100gb 13,50.

Η κοσμοτε έβγαλε τα απεριόριστα φέτος από την καρτοκινητή, τα 100GB με 15€η ας τα βάλουν στον κ0λ τους 😃

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Στην κιου αν αγοράσεις τα ίδια πακέτα μεταφέρονται τα υπόλοιπα στον άλλο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hercoulis said:

Στην κιου αν αγοράσεις τα ίδια πακέτα μεταφέρονται τα υπόλοιπα στον άλλο μήνα;

Όχι

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hercoulis said:

Στην κιου αν αγοράσεις τα ίδια πακέτα μεταφέρονται τα υπόλοιπα στον άλλο μήνα;

Κάνουν Rollover, Ότι περισσεύει, μεταφέρεται στον επόμενο μήνα αν το ενεργοποιήσεις πριν λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα q, ενεργοποίησα έναν αριθμό πριν από λίγο καιρό, πρέπει να "ζητήσω" με κάποιο τρόπο να ακυρωθεί κάποια αυτόματη χρέωση (όπως είχα διαβάσει κάποια στιγμή στο παρελθόν) ή αφορούσε μόνο f2g αριθμούς; 

Μου εμφάνισε την προσφορά για unlimited +1000 με 7€ και ανανέωση από 8€, οπότε θα το κάνω χρήση για λίγο καιρό, με εξυπηρετεί την περίοδο αυτή για χρήση από την κόρη μου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Κάνουν Rollover, Ότι περισσεύει, μεταφέρεται στον επόμενο μήνα αν το ενεργοποιήσεις πριν λήξει.

Λάθος. Δεν ξέρω που το είδες. Κάθε πακέτο λήγει την δική του ημερομηνία ανεξαρτήτως πόσα πακέτα θα ενεργοποιήσεις. 

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

Δεν είχα q, ενεργοποίησα έναν αριθμό πριν από λίγο καιρό, πρέπει να "ζητήσω" με κάποιο τρόπο να ακυρωθεί κάποια αυτόματη χρέωση (όπως είχα διαβάσει κάποια στιγμή στο παρελθόν) ή αφορούσε μόνο f2g αριθμούς; 

Μου εμφάνισε την προσφορά για unlimited +1000 με 7€ και ανανέωση από 8€, οπότε θα το κάνω χρήση για λίγο καιρό, με εξυπηρετεί την περίοδο αυτή για χρήση από την κόρη μου. 

Εννοείται ότι αγοράζεις το πακέτο με ΣΜΣ UD στο 12410.

Αν εκεί που το αγόρασες σου είχαν βάλει το Qstar auto, ενεργοποιείται μόνο αφού βάλεις παραπάνω € από 13. Επίσης το Qfee δεν ενεργοποιείται στα 8€. Οπότε βάζεις 9€ αγοράζεις το πακέτο με ΣΜΣ και ζητάς από το σάιτ την απενεργοποίηση του Qfee και του αυτόματου αν έχει ενεργοποιηθεί.

Screenshot_20240713-111811_myQ.jpg

Screenshot_20240713-111838_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, andreasomageiras said:

Δεν είχα q, ενεργοποίησα έναν αριθμό πριν από λίγο καιρό, πρέπει να "ζητήσω" με κάποιο τρόπο να ακυρωθεί κάποια αυτόματη χρέωση (όπως είχα διαβάσει κάποια στιγμή στο παρελθόν) ή αφορούσε μόνο f2g αριθμούς; 

Θα ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν το Q-fee.

Είναι μόνο στην Q και δεν ήταν ποτέ στο free2go.

28 minutes ago, andreasomageiras said:

Μου εμφάνισε την προσφορά για unlimited +1000 με 7€ και ανανέωση από 8€, οπότε θα το κάνω χρήση για λίγο καιρό, με εξυπηρετεί την περίοδο αυτή για χρήση από την κόρη μου. 

Μόνο να ξέρεις ότι δεν είναι σίγουρο πως θα έχεις την προσφορά και τον επόμενο μήνα. Μπορεί και να την έχεις όμως. Φρόντισε να έχεις χαμηλό υπόλοιπο.

13 minutes ago, dimitroula10 said:

Λάθος. Δεν ξέρω που το είδες. Κάθε πακέτο λήγει την δική του ημερομηνία ανεξαρτήτως πόσα πακέτα θα ενεργοποιήσεις. 

Αυτό που λέει ο @Alexandros201285είναι σωστό. Και εννοεί το rollover της εικόνας.

Screenshot_2024-07-13-11-23-29-336_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Αυτό που λέει ο @Alexandros201285είναι σωστό. Και εννοεί το rollover της εικόνας.

Θεώρησα ότι δεν εννοεί αυτό, αλλά αναφέρεται στα υπόλοιπα πακέτα. Αν εννοούσε αυτό δεν χρειαζόταν να ρωτήσει. 😁 Το γράφει κανονικά.

10 ώρες πριν, hercoulis said:

Α, δεν κάνουν;

Εκτός από αυτά που κάνουν. Μάλλον δεν κατάλαβα καλά. Λάθος μου που το γενίκευσα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Alexandros201285 said:
13 ώρες πριν, hercoulis said:

Στην κιου αν αγοράσεις τα ίδια πακέτα μεταφέρονται τα υπόλοιπα στον άλλο μήνα;

Κάνουν Rollover, Ότι περισσεύει, μεταφέρεται στον επόμενο μήνα αν το ενεργοποιήσεις πριν λήξει.

Δεν ρώτησε.. απάντησε..

Άμα ήταν αυτά που γράφει στο site να μην τα ρωτάμε, το μισό φόρουμ δεν θα υπήρχε. Χρόνια γίνεται αυτή η δουλειά. 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...