Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Green_Dragon said:

Αν έχω καταλάβει καλά, με ανανέωση 10 ευρώ δεν έχεις την κράτηση των 1,7 ευρώ, αλλά παίρνεις τα 3000 προς Q+ 1 gb;;;

 

2 hours ago, tetartos said:

Όταν δεν έχει countdown το μικρότερο ποσό είναι 10€ και δεν έχει επιπλέον κρατήσεις.

Θεωρητικά όπως είχαν αναφέρει φίλοι και με 11€ δεν τρώει το 1,70€.

Οπότε κάποιος που δεν τον ενδιαφέρει κάτω από 10 βάζει όποτε θέλει 11€ και είναι καλυμμένος και παίρνει και το δώρο. Εδώ δεν είμαι σίγουρος 100% ότι είναι δωρεάν. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Κάποιος ίσως να μας πει.

Πάντα βάζουμε όσο γίνεται περισσότερα για να αποφεύγουμε το χαράτσι 0,30€, όσο γίνεται βέβαια

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavlitakis1 said:

 

Θεωρητικά όπως είχαν αναφέρει φίλοι και με 11€ δεν τρώει το 1,70€.

Οπότε κάποιος που δεν τον ενδιαφέρει κάτω από 10 βάζει όποτε θέλει 11€ και είναι καλυμμένος.

Πάντα βάζουμε όσο γίνεται περισσότερα για να αποφεύγουμε το χαράτσι 0,30€, όσο γίνεται βέβαια

Δηλαδή, με 10€ είμαι σίγουρος ?

Για το χαράτσι 1.7€, μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Δηλαδή, με 10€ είμαι σίγουρος ?

Για το χαράτσι 1.7€, μιλάω.

Φίλε δεν ξέρω σίγουρα. Κάποιος έβαλε 10ρικο χωρίς χαράτσι, αλλά δεν ανάφερε αν πήρε το μπόνους, όπως γράφει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavlitakis1 said:

Φίλε δεν ξέρω σίγουρα. Κάποιος έβαλε 10ρικο χωρίς χαράτσι, αλλά δεν ανάφερε αν πήρε το μπόνους, όπως γράφει η εφαρμογή.

Ποιο bonus, εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pavlitakis1 said:

Φίλε δεν ξέρω σίγουρα. Κάποιος έβαλε 10ρικο χωρίς χαράτσι, αλλά δεν ανάφερε αν πήρε το μπόνους, όπως γράφει η εφαρμογή.

Στην ανακοίνωση 01-07-21 γράφει ότι όποιος πάρει τα 3000' προς Q , πλήρωνει χαράτσι 1.7€ αλλά δεν γράφει πόσο !!!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GREGORYMO said:

Στην ανακοίνωση 01-07-21 γράφει ότι όποιος πάρει τα 3000' προς Q , πλήρωνει χαράτσι 1.7€ αλλά δεν γράφει πόσο !!!

 

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Αν και στα 10€, κρατάνε χαράτσι 1.7€, η λύση είναι να βάλεις 2 6€, όταν βέβαια έχει countdown.

Ο φίλος εδώ μέσα έβαλε 10€ και δεν πλήρωσε χαράτσι, αλλά περίμενε λίγο να γράψει αν πήρε το μπόνους.

Σίγουρα όμως δεν πλήρωσε χαράτσι.

Τα 2 εξαευρα έχουν 60 σεντς προμήθεια. Καλύτερα 11€. 

Υποθέτω ότι το χαράτσι το κρατάει από 12€ και πάνω στην πρώτη ανανέωση του μήνα.

Μπόνους είναι τα 3000' προς κιού και 1 γκιγκα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10  ευρώ

πηρα bonus 3000 kai 1 γίγα

ΤΟ έγραψα 20 Αυγούστου αλλά χάθηκε το μήνυμα..... 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavlitakis1 said:

 

 

Υποθέτω ότι το χαράτσι το κρατάει από 12€ και πάνω στην πρώτη ανανέωση του μήνα.

 

Λογικά, έτσι πάει.

Απλά, στην ανακοίνωση 01-07 δεν γράφει πόσο !

 

Just now, CoyoteD said:

Εβαλα 10  ευρώ

πηρα bonus 3000 kai 1 γίγα

ΤΟ έγραψα 20 Αυγούστου αλλά χάθηκε το μήνυμα..... 

ΧΩΡΙΣ χαράτσι ?

Αυτό με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Λογικά, έτσι πάει.

Απλά, στην ανακοίνωση 01-07 δεν γράφει πόσο !

 

ΧΩΡΙΣ χαράτσι ?

Αυτό με ενδιαφέρει.

ναι ρε συ. Εγω είχα ρωτήσει. ΑΠάντησα επιτόπου και χάθηκε!!!!

 

με 10 ευρώ είμαστε ΟΚ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Βάζω κάθε μήνα το Q star.

Σκέφτομαι αν έχει νόημα να ενεργοποιησω το auto. Δίνει επιπλέον 250MB αλλά δεν με ενδιαφέρει.

Το σκεπτικό είναι να μην το ξεχάσεις αλλά εγώ κάθε μήνα βάζω λεφτά για ανανέωση και καπάκι το ενεργοποιω.

ΥΓ. Και το auto να βάλω, αν 'ξεχασω' να κάνω ανανέωση, δώρον αδωρον δεν είναι ?

Υπάρχει λόγος να βάλω το auto, αφού δεν με ενδιαφέρουν τα επιπλέον 250MB ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Βάζω κάθε μήνα το Q star.

Σκέφτομαι αν έχει νόημα να ενεργοποιησω το auto. Δίνει επιπλέον 250MB αλλά δεν με ενδιαφέρει.

Το σκεπτικό είναι να μην το ξεχάσεις αλλά εγώ κάθε μήνα βάζω λεφτά για ανανέωση και καπάκι το ενεργοποιω.

ΥΓ. Και το auto να βάλω, αν 'ξεχασω' να κάνω ανανέωση, δώρον αδωρον δεν είναι ?

Υπάρχει λόγος να βάλω το auto, αφού δεν με ενδιαφέρουν τα επιπλέον 250MB ?

Αν έχεις το auto και δεν έχεις λεφτά, δεν ενεργοποιείται μέχρι να βάλεις. Για να είναι πραγματικά αυτόματο πρέπει να βάλεις και την πιστωτική να ανανεώνει αυτόματα στην λήξη των 30 ημερών.

Τότε γίνεται φυσικά καρτοσυμβόλαιο και χάνεται η ευελιξία του καρτοκινητού της κιού, που είναι κυρίως τα καουντντάουν και οι προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pavlitakis1 said:

Αν έχεις το auto και δεν έχεις λεφτά, δεν ενεργοποιείται μέχρι να βάλεις. Για να είναι πραγματικά αυτόματο πρέπει να βάλεις και την πιστωτική να ανανεώνει αυτόματα στην λήξη των 30 ημερών.

Τότε γίνεται φυσικά καρτοσυμβόλαιο και χάνεται η ευελιξία του καρτοκινητού της κιού, που είναι κυρίως τα καουντντάουν και οι προσφορές.

Χρειάζομαι το Q star διότι μιλάω με εξωτερικο.

Οπότε, μια η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κι εγω για την ανανεωση, με 11€ σήμερα πηρα τα 3000' προς q και 1 giga και δεν αφαιρεθηκε τιποτα εκτος απο τα συνηθισμενα ( 0,30 + φορος κινητής)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Βιαστείτε όσοι θέλετε ίντερνετ γιατί στις 17:00 λήγει. Αυτό το πακέτο είναι πάντα για λίγες ώρες. Όποιος πρόλαβε.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μεταφερω 2 Wind νουμερα σε Q.

Στην online παραγγελια εδω:

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Δεν εχει φορητοτητα απο Wind.

Καμμια ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n70-spec said:

Προσπαθω να μεταφερω 2 Wind νουμερα σε Q.

Στην online παραγγελια εδω:

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Δεν εχει φορητοτητα απο Wind.

Καμμια ιδεα;;

Πήγαινε σε ένα κατάστημα, γίνεται αμέσως και δεν πληρώνεις τίποτα, αρκεί να είναι ο κάτοχος παρών ή να έχει εξουσιοδοτήσει κάποιον επίσημα με την ταυτότητα. Πρόσεχε μην τσιμπήσεις ότι και αν σου πούνε. Διάβασε το σάιτ της κιού.

Εναλλακτικά προσπάθησε στο τσατ μήπως γίνει κάτι από μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ιστορίες για άγριους από τους παρόχους, γενικά. Χτες έβγαλε βλάβη το σταθερό του σπιτιού που έχω στη κόκκινη, με αποτέλεσμα να μην έχω wifi και τηλέφωνο.

Καθώς δεν είχα σταθερό να μιλήσω με τις βλάβες στο 13888, χρησιμοποίησα το κινητό μου Q (μεγάλη βλακεία μου). Μέχρι να με συνδέσουν με τον τεχνικό και να του αναφέρω το πρόβλημα, έπεσε η γραμμή και διαπίστωσα ότι είχα χάσει 7 ευρώ που είχα στο υπόλοιπο μου.

Ευτυχώς το παλληκάρι με πήρε πίσω και κάναμε διάφορες δοκιμές, χωρίς όμως να λυθεί το πρόβλημα. Τελικά μου είπε ότι θα το αναλάβει τεχνικός και θα με ενημερώσει τη 1η Σεπτεμβρίου!!!!! για την πορεία της βλάβης. Δεν θα έρθει στο σπίτι - μου είπε - αλλά θα το λύσει απ' έξω. Καινούργια πατέντα είναι αυτή;;;

Επίσης μου είπε να πάω σε ένα κατάστημα της κόκκινης και να ζητήσω 2 κάρτες με δωρεάν χρόνο ομιλίας και data για όσο χρόνο εξακολουθεί να υπάρχει η βλάβη. Μια για μένα και μια για τη σύζυγο. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό ή θα μου αρχίσουν διάφορες αντιρρήσεις στο κατάστημα.

Θα δείξει. Καλό Σ-Κ σε όλους.

 

Link to comment
Share on other sites

13888 είναι ΟΤΕ όμως. Οπως πάντα για όλα φταίει ο ΟΤΕ? χαχαχα

Πάντως ισχύει αυτό. Οτι όταν υπάρχει βλάβη στη σταθερή, να δίνουν data στο κινητό σου και προφανώς επειδή δεν έχεις κινητό σε vodafone σου δίνουν νέα σιμ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

13888 είναι ΟΤΕ όμως. Οπως πάντα για όλα φταίει ο ΟΤΕ? χαχαχα

Πάντως ισχύει αυτό. Οτι όταν υπάρχει βλάβη στη σταθερή, να δίνουν data στο κινητό σου και προφανώς επειδή δεν έχεις κινητό σε vodafone σου δίνουν νέα σιμ

Καλό είναι να έχεις στην ΙΔΙΑ εταιρεία σταθερο και κινητό.

Και εγώ δεν έχω αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται.

Λες, πότε θα τύχει !!!

1-2 φορές τον χρόνο, έστω και για λίγο, συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

13888 είναι ΟΤΕ όμως. Οπως πάντα για όλα φταίει ο ΟΤΕ? χαχαχα

Πάντως ισχύει αυτό. Οτι όταν υπάρχει βλάβη στη σταθερή, να δίνουν data στο κινητό σου και προφανώς επειδή δεν έχεις κινητό σε vodafone σου δίνουν νέα σιμ

13840 είναι το σωστό. Τελικά το σταθερό έχει βγει εκτός λόγω εργασιών που γίνονται στην περιοχή για να περάσει οπτική ίνα.

Μου έδωσαν πράγματι 2 κάρτες, για όσο καιρό κρατήσει αυτή η διαδικασία. Και φόρτωσαν 5000' προς όλους και 15 gb. Not bad! Να μην ήταν και τα 7 ευρώ που πήγαν τζάμπα και βερεσέ.

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 11€, κρατάει το χαράτσι των 1,7€;

Ευχαριστώ

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...