Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να ανοίξουν; Ανοικτή είναι. Τους πήρα σήμερα

 

Μου είπαν βέβαια πριν φύγω να τους πάρω άμα θέλω.... Για να δουν εκείνη την στιγμή

 

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bluenavy said:

Καλησπέρα.

Με το Redmi Note 9T θα δω 5G ή οχι; 

Η σωστή ερώτηση αυτή τη στιγμή είναι "με q θα δω 5g ή όχι". Και από όσο ξέρω κάνεις δε ξέρει να απαντήσει αν και πότε. Θεωρητικά πάντως δεν είναι δύσκολο να ενεργοποιηθεί αν το θελήσει η wind.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο countdown σήμερα

αν το πάρει κάποιος και στείλει ΥΠ στο 1285 μπορεί να μου πει αν του λεει ότι τα MB χρησιμοποιούνται στο εξωτερικό?

150 ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
500 MB

€ 3

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ COUNTDOWN μα ΚΑΝΕΝΑ δεν εχει ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ στο εξωτερικο!!!! 

Πρεπει να αγορασεις ειδικο πακετο...ειναι η πολτικη της εταιρειας!!!!!!!

 

ΕΡΩΤΗΣH το θεωρειτε λογικο να βαζω 10 ευρω καρτα και να ερχειται η ειδοποιηση αναληψης χρηματων να κανει δεσμευση η Q 18 μερες μετα???
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 1:32 ΜΜ, panossgo said:

Καλημέρα σε όλους.

Έχω Wind καρτοκινητό κι ήθελα να πάω Q telecom για πιο φτηνά (προσφορές Count down, ανανέωση με 6 ευρώ και ότι άλλο φτηνό προσφέρει)...

Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και τους λέω ότι θέλω να πάω σε Q κρατώντας τον ίδιο αριθμό.

Μου λέει 5 ευρώ στοιχίζει, λέω οκ.

Μου λέει συν 10 για ενεργοποίηση...λέω δε γαμ#ται.κάντο...15 ευρώ σύνολο...

Αρχίζει να κάνει τα γραφειοκρατικά...παίρνει κι ένα τηλέφωνο...

Μου λέει μετά από λίγο ότι δεν έχω βάλει χρήματα τον τελευταίο μήνα..κι είναι ανενεργό...και πρέπει να βάλω χρήματα και ΜΕΤΑ θα γίνει η διαδικασία...

Ε...εκεί πήρα ανάποδες...δεν πα να %%%θείτε τους λέω και σηκώνομαι και φεύγω.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΚΑΡΤΕΛ!!

Τελικά πήγα στη Wind στη Λ. Πεντέλης στα Βριλήσσια κι ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ, μηδέν κόστος για όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panossgo said:

Τελικά πήγα στη Wind στη Λ. Πεντέλης στα Βριλήσσια κι ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ, μηδέν κόστος για όλα τα παραπάνω.

Ευτυχώς που πέτυχες με την δεύτερη. Να έχουμε υπόψιν μας τους σωστούς επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, CoyoteD said:

ωραίο countdown σήμερα

αν το πάρει κάποιος και στείλει ΥΠ στο 1285 μπορεί να μου πει αν του λεει ότι τα MB χρησιμοποιούνται στο εξωτερικό?

150 ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
500 MB

€ 3

 

Σύμφωνα με το 1285 όλο το πακέτο είναι διαθέσιμο για περιαγωγή ΕΕ

 

Screenshot_20210920-225522~2.png

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Θα μάθω όμως αν λειτουργεί αληθινά μόλις ταξιδέψω . Υπάρχει περίπτωση να μου φάει όλα τα λεφτά με τα MB  και μετά να τρέχω. 

 

Το ΥΠ όντως είναι αξιόπιστο  απ ότι ξέρω

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, CoyoteD said:

Θα μάθω όμως αν λειτουργεί αληθινά μόλις ταξιδέψω . Υπάρχει περίπτωση να μου φάει όλα τα λεφτά με τα MB  και μετά να τρέχω. 

 

Το ΥΠ όντως είναι αξιόπιστο  απ ότι ξέρω

 

Οπως έγραψα και παραπάνω, το καλοκαιρι ειχα κανει το ιδιο ερωτημα στην Q (σε εκπρόσωπο).

Μου ειπαν οτι οι προσωπικές προσφορες και τα κάουντ νταουν δεν λειτουργούν σε περιαγωγή.
Βάλαμε τα 20GB απο τα οποία μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε τα 5, και το ΑΠΠ ΠΑΚ για ομιλια.

Παρατήρησα οτι τα λεπτα του ΑΠΠ ΠΑΚ έμειναν ανέπαφα, άρα χρησιμοποιούσε λεπτα απο τα καουντνταουν οταν μιλούσα.

Παλαιοτερα παλι χρησιμοποιούσα λεπτα και ΜΒ απο καουντνταουν, αλλα ποτε δεν το ρισκάρω.

Τοσα εξοδα κανεις για ενα ταξίδι, βαλε και ενα ΑΠΠ ΠΑΚ να εισαι σίγουρος😎 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο.... Εχω βάλει λεφτά στην κάρτα και μπορώ να πάρω και πακέτο

Δεν είναι για μένα (φεύγουμε τετάρτη απόγευμα)

39 minutes ago, bebes said:

Οπως έγραψα και παραπάνω, το καλοκαιρι ειχα κανει το ιδιο ερωτημα στην Q (σε εκπρόσωπο).

Μου ειπαν οτι οι προσωπικές προσφορες και τα κάουντ νταουν δεν λειτουργούν σε περιαγωγή.
Βάλαμε τα 20GB απο τα οποία μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε τα 5, και το ΑΠΠ ΠΑΚ για ομιλια.

Παρατήρησα οτι τα λεπτα του ΑΠΠ ΠΑΚ έμειναν ανέπαφα, άρα χρησιμοποιούσε λεπτα απο τα καουντνταουν οταν μιλούσα.

Παλαιοτερα παλι χρησιμοποιούσα λεπτα και ΜΒ απο καουντνταουν, αλλα ποτε δεν το ρισκάρω.

Τοσα εξοδα κανεις για ενα ταξίδι, βαλε και ενα ΑΠΠ ΠΑΚ να εισαι σίγουρος😎 

δεν έστειλες όμως ΥΠ στο 1285 να μας πεις τι έγραφε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CoyoteD said:

δεν έστειλες όμως ΥΠ στο 1285 να μας πεις τι έγραφε

Ναι, δεν το σκέφτηκα...
Οταν έμπαινα έβγαινα όμως απο χωρα ΕΕ σε άλλη (Ελβετία), μου έστελνε μνμ μόνο του το σύστημα και με ενημερωνε ποσα ΜΒ ειχα διαθεσιμα για περιαγωγή

 

Καλο ταξιδι 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, CoyoteD said:

σοβαρά υπάρχει τέτοιο σμσ που σου λεει τι γίνεται?

Απο το κινητο της κόρης, ξόδεψε 5 GB σε λιγότερο απο 3 ημέρες 😳

Q I.jpg

Q L.jpg

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, bebes said:

Απο το κινητο της κόρης, ξόδεψε 5 GB σε λιγότερο απο 3 ημέρες 😳

Q I.jpg

Q L.jpg

Είναι από το καλοκαιρινό πακέτο των 20gb;

Το περίεργο με το καλοκαιρινό των 20 είναι ότι στο 1285/ΥΠ βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο τίποτα για το εξωτερικό αλλά στο site λέει ότι δίνει 4.5gb για ΕΕ

987907645_Screenshot_20210920-2252582.thumb.png.873dd60fdc6ffeb266edd7704f8838d5.png

και αν είναι όντως αυτό τελικά έδωσε... 5gb...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, spiliot said:

 

Είναι από το καλοκαιρινό πακέτο των 20gb;

Το περίεργο με το καλοκαιρινό των 20 είναι ότι στο 1285/ΥΠ βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο τίποτα για το εξωτερικό αλλά στο site λέει ότι δίνει 4.5gb για ΕΕ

987907645_Screenshot_20210920-2252582.thumb.png.873dd60fdc6ffeb266edd7704f8838d5.png

και αν είναι όντως αυτό τελικά έδωσε... 5gb...

Ναι, τα 20GB ήταν.
Μεχρι να φυγουμε για Ιταλία της ειχαν μεινει τα 7.

 

Μάλλον 4,5 ήταν για περιαγωγη  και 500ΜΒ απο το ΑΠΠ ΠΑΚ

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

επειδη την Πατησα με την Q!!!! οχι μια ουτε δυο αλλα 3 φορες.......με τα δεδομενα ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ σε χωρα της ΕΕ εντος του θερους ασχετα αν με διαβεβαιωναν τα μυνηματα και οι εκπροσωπο αλλα......φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα και μη βρεθεις εκτεθειμενος!!!!

 

Επισης θελω να αναφερω Δημοσια προς γνωση......σε καμια αλλου ειδους συναλλαγη μεσω POS ιντερνετ δεν εχω κανει αγορα και να ερχεται η δεσμευση - αναληψη 18 μερες μετα..... (εγινε εχθες σε 10 ευρω καρτα που ειχα βαλει στις 3 Σεπτεμβριου) οποτε εχετε υποψη σας αν σας ερθει μετα απο κανενα 2μηνο δεσμευση ποσου απο την Q ,,,,οτι απλα τα δεσμευει οποτε να ναι!!!! μη ψαχνετε τι και πως και γιατι!!!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, bebes said:

Ναι, δεν το σκέφτηκα...
Οταν έμπαινα έβγαινα όμως απο χωρα ΕΕ σε άλλη (Ελβετία), μου έστελνε μνμ μόνο του το σύστημα και με ενημερωνε ποσα ΜΒ ειχα διαθεσιμα για περιαγωγή

 

Καλο ταξιδι 🙂

οκ εβαλα λεφτά στην κάρτα κι αν χρειαστεί θα αγοράσω κι άλλο πακέτο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κι αυτά αλλά δε τα έχω δει μέσα στο app... μόνο αυτό για 3 μέρες συμφέρει... αν δεν έχεις data (ενημερωτικά)

Γενικά αγοράζεις το 6.9 το κανονικό και είσαι καλύτερα 

https://www.myq.gr/ext_files/prepaid/q/files/Q_ROAMING.pdf

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CoyoteD said:

υπάρχουν κι αυτά αλλά δε τα έχω δει μέσα στο app... μόνο αυτό για 3 μέρες συμφέρει... αν δεν έχεις data (ενημερωτικά)

Γενικά αγοράζεις το 6.9 το κανονικό και είσαι καλύτερα 

https://www.myq.gr/ext_files/prepaid/q/files/Q_ROAMING.pdf

 

 

Ναι, για "κανονικη" χρηση βαζεις το ΑΠΠ ΠΑΚ και κανεις τη δουλεια σου.
Πλέον στις χωρες της ζωνης 1 δν αξιζει να πληρωσεις πακετο περιαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους χρησιμοποιούν Qstar εχω μια ερώτηση.

Έχει αλλάξει κάτι στην προτεραιότητα που καταναλώνονται τα MB; Γενικά ξέρω ότι αυτα που λήγουν πρώτα έχουν προτεραιότητα όμως τελευταία έχω παρατηρήσει ότι δεν ισχύει. Μήπως το κάνουν για να μην μαζεύονται MB με rollover και έχουν βάλει να τρώει πρώτα απο αυτά με rollover?

Αν δειτε στη φωτο που επισυνάπτω μου έχει ήδη καταναλωσει τα mb του qstar που λήγουν αργότερα.

Screenshot_20210922-103333_2.png

Edited by Nightcrawler
Link to comment
Share on other sites

Στο F2G το κάνει αν λήγουν την ίδια μέρα. Οπότε αλλη μέρα βάζουμε λεφτά αλλα αγοράζουμε πακέτο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...