Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αν δεν έχεις τις παλιές SIM που δουλεύουν με roaming

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Το ενεργοποίησες μέσω της εφαρμογής ή μέσω του "UD" στο 12410?

Καλύτερα μέσω 12410.

Όταν στέλνω μου λέει δεν είσαι στο σωστό πακέτο για την προσφορά.

Ποιο είναι το σωστό πακέτο? 🤔

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αλλο πακετο. Αν υπαρχει κατι ειναι καποια εσωτερικη κατηγοριοποιηση των αριθμων που παιρνουν προσφορες με βαση κριτηρια που ξερει μονο η εταιρια. Πρακτικα για σενα η απαντηση αυτη σημαινει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η προσφορα για τη συνδεση σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Όταν στέλνω μου λέει δεν είσαι στο σωστό πακέτο για την προσφορά.

Ποιο είναι το σωστό πακέτο? 🤔

Σημαίνει ότι δεν είσαι στην προσφορά. Δεν σου έχει έλθει η προσφορά.

Πρέπει να σου έχει έλθει η προσφορά στην εφαρμογή και αντί να την πάρεις από την εφαρμογή, στέλνεις ΣΜΣ και μετά την ημέρα που λήγει η προσφορά την ξαναπαίρνεις με ΣΜΣ πάλι ώστε να ανανεωθεί για άλλες 30 ημέρες. Σημαντικό ρόλο παίζει να μην έχεις υπόλοιπο πάνω από 2-3 € για να προσπαθούν να σε πείσουν να βάλεις λεφτά, με φτηνά πακέτα.

Μέχρι τώρα δουλεύει το κόλπο για πολύ καιρό. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσει αλλιώς "άντε γειά".

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έκοψε πριν ενάμισι μήνα όταν έκανα ανανέωση 12 ευρώ, επειδή μου έδινε έτσι δώρο 1GB για ένα μήνα. Τώρα που μου ήρθε ξανά (αφού πέρασα το μήνα χωρίς να βάλω πακέτο) έχω 5,92 ευρώ υπόλοιπο. Δε χρειάζεται να είμαστε με τόσο χαμηλό υπόλοιπο λοιπόν, αρκεί να είμαστε μεταξύ 5 και 10 ευρώ περίπου από τη δική μου εμπειρία. Ανανέωση κάνω αυστηρά μόνο ανά δίμηνο έως τώρα. 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα πριν λίγες μέρες με το ud, και ενώ το υπόλοιπό μου, ήταν λίγο πάνω από 15€. Η προσφορά παραμένει ακόμα και θα τολμήσω να πω, πως ανανεώθηκε και η ημερομηνία ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου, από 18/1 σε 31/1

 

Edit: Ναι, καλά θυμάμαι. Τελευταία ανανέωση στις 18/11

Screenshot_2024-01-05-06-13-49-89_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

Screenshot_2024-01-05-06-15-04-68_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

Screenshot_2024-01-05-06-18-19-01_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sou_d said:

ανανεώθηκε και η ημερομηνία ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου, από 18/1 σε 31/1

Πάντα η ανανέωση πακέτου επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου στην ημερομηνία λήξης του πακέτου.

Αυτό επιτρέπει να αγοράζεις πακέτα και να μην μηδενίζεται το υπόλοιπο στο δίμηνο. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να διατηρήσεις αριθμό με επεκτάσεις λήξης υπολοίπου για αρκετούς μήνες αν είσαι από αυτούς που παίρνουν προσωπικές προσφορές. Γνωρίζω αρκετά άτομα που αγοράζουν σταθερά το πακέτο 3€/3gb και με 12€ βγάζουν 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Είχες πει θυμάμαι (όταν ανοιγοκλείναμε τις επιλογές για επικοινωνία και προσφορές), ότι από την αρχή του μήνα να περιμένουμε προσφορές. 

Χθες… έστειλα μνμ στο 12410. 
Σήμερα ήρθε αυτό εικ.1

 

IMG_4849.jpeg

Σε δεύτερο νούμερο που δεν έστειλα μήνυμα ήρθε αυτό. 

IMG_4850.jpeg

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimitroula10 said:

Πάντα η ανανέωση πακέτου επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου στην ημερομηνία λήξης του πακέτου.

Αυτό επιτρέπει να αγοράζεις πακέτα και να μην μηδενίζεται το υπόλοιπο στο δίμηνο. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να διατηρήσεις αριθμό με επεκτάσεις λήξης υπολοίπου για αρκετούς μήνες αν είσαι από αυτούς που παίρνουν προσωπικές προσφορές. Γνωρίζω αρκετά άτομα που αγοράζουν σταθερά το πακέτο 3€/3gb και με 12€ βγάζουν 4 μήνες.

Ισχύει μόνο για τις προσωπικές προσφορές; ή μήπως για τις περιπτώσεις που δεν υπάρχει διπλασιασμός χρημάτων; Γιατί τον Δεκέμβριο είχα βάλει ένα countdown για να φάω τα € από τον διπλασιασμό που μου είχε δώσει και δεν είχε αλλάξει η ημερομηνία ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, hercoulis said:

Είχες πει θυμάμαι (όταν ανοιγοκλείναμε τις επιλογές για επικοινωνία και προσφορές), ότι από την αρχή του μήνα να περιμένουμε προσφορές. 

Χθες… έστειλα μνμ στο 12410. 
Σήμερα ήρθε αυτό εικ.1

Σιγά σιγά θα σταθεροποιηθούν οι προσφορές. Χρειάζεται και λίγη τύχη. Πάντως καλό που εμφανίστηκε η προσφορά με 6,90 που είχε χαθεί πολύ καιρό.

3 minutes ago, sou_d said:

Ισχύει μόνο για τις προσωπικές προσφορές; ή μήπως για τις περιπτώσεις που δεν υπάρχει διπλασιασμός χρημάτων; Γιατί τον Δεκέμβριο είχα βάλει ένα countdown για να φάω τα € από τον διπλασιασμό που μου είχε δώσει και δεν είχε αλλάξει η ημερομηνία ανανέωσης

Δεν ξέρω για διπλασιασμό. Το πακέτο επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου ΜΟΝΟ εάν λήγει μετά την λήξη του υπολοίπου. Αν λήγει το πακέτο πρίν το υπόλοιπο, δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για διπλασιασμό. Το πακέτο επεκτείνει την λήξη του υπολοίπου ΜΟΝΟ εάν λήγει μετά την λήξη του υπολοίπου. Αν λήγει το πακέτο πρίν το υπόλοιπο, δεν γίνεται τίποτα.
απο που προκυπτει το οτι σιγα σιγα θα σταθεροποιηθουν οι προσφορες?

εχεις καποια εσωτερικη πληροφορηση?
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, azuli said:

απο που προκυπτει το οτι σιγα σιγα θα σταθεροποιηθουν οι προσφορες?

εχεις καποια εσωτερικη πληροφορηση?

Χρονικά εννοώ. Να έρχονται και στις 2 την ίδια ημερομηνία. Μέχρι τώρα υπήρχε 1 ημέρα διάφορα και η τελευταία ήταν λιγότερο από 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
18 minutes ago, eridion25 said:

Σε 10 λεπτά θα καταργηθεί η ανανέωση με 10€ που λήγει το countdown

Επειδή έχει καιρό που πήρα διαζύγιο με το q, πλέον η ανανέωση χωρίς να κάνεις κατά τη διάρκεια ενός countdown έχει ανέβει από 8€ στα 10;

Link to comment
Share on other sites

Στα 8 είναι επι countdown. 10 είναι τώρα.

Δεν έχουν επέλθει ακόμα οι αλλαγές στην q, όπως και στο f2g.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2024 at 6:01 ΜΜ, kmpatra said:

Στα 8 είναι επι countdown. 10 είναι τώρα.

Δεν έχουν επέλθει ακόμα οι αλλαγές στην q, όπως και στο f2g.

Όταν γίνει κάποια αλλαγή φίλε ειδοποιησε μας εδώ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακομα ανανέωση 8€ , με την επόμενη να ξεκινάει από 13€. Υποψιάζομαι ότι την έχουν κρατήσει λόγω του countdown. Στο countdown όμως, υπάρχει μία περίεργη κατάσταση. Το ρολόι τρέχει αντίστροφα αλλα προσφορά δεν υπάρχει. Χθες νομίζω που είχα κοιτάξει υπήρχε, θα έληγε αύριο. Αν κάποιος πατήσει πάνω στο κουμπί της ενεργοποίησης της προσφοράς με 0 €, σε ρωτάει αν θα ενεργοποιήσεις την προσφορά "null". Εκτιμώ ότι όταν τελειώσει το χρονόμετρο η επόμενη διαθέσιμη ανανέωση θα είναι από 13€. Όπως και είχε ανακοινωθεί άλλωστε.

Φυσικά άλλαξαν και οι τιμές των πακέτων.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Edit

Διορθώθηκε το countdown

Δεν θυμάμαι πόσο ήτανε πριν το μπόνους αυτή τη στιγμή γράφει για μπόνους 2 γίγα σε  ανανέωση από 20€

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kmpatra said:

Edit

Διορθώθηκε το countdown

Δεν θυμάμαι πόσο ήτανε πριν το μπόνους αυτή τη στιγμή γράφει για μπόνους 2 γίγα σε  ανανέωση από 20€

Ηταν απο 12 και πανω.

Απλα θελαν να το κοψουν κι αυτο,δε νομιζω να κανει κανεις ανανεωση 20+ ευρω στην Q.

 

Κι εγω οποτε εκανα 12 το εκανα για να παρω τα δωρεαν data.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα δίνει ένα γίγα στην χαμηλότερη ανανέωση από 13€. Δεν θυμάμαι αν υπάρχει κάτι σχετικό στην ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

την πέθανε τελείως τη Q η Nova, σε 4 καταστήματα δεν υπάρχει ίχνος πακέτου για αγορά - σε ερώτηση προς τους πωλητές αν έχουν νούμερα, η απάντηση τους ήταν "το μόνο καρτοκινητό που έχουμε είναι το F2G". 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, ParafronGR said:

την πέθανε τελείως τη Q η Nova, σε 4 καταστήματα δεν υπάρχει ίχνος πακέτου για αγορά - σε ερώτηση προς τους πωλητές αν έχουν νούμερα, η απάντηση τους ήταν "το μόνο καρτοκινητό που έχουμε είναι το F2G". 

υπάρχει όμως online. Τα καταστήματα μπορεί να έχουν κέρδος να προωθούν f2g. Και παλιά το έκαναν που η Q ήταν "καλύτερη" εμφανώς του f2g. Το έχω δει με τα μάτια μου. Εμενα να μου δίνει κάρτα αλλαγής SIM και την άλλη που μπηκε και ζητησε καρτοκινητό ούτε της ανέφερε την Q ενώ είχε δεκάδες νέους αριθμούς μπροστά μου. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...