Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε ετσι, αλλα ουτε και σε αλλα 5ψηφια πχ 19600 οπου σε αυτο δε βγαζει αδυναμια αποστολης οπως στο 54754.

 

Screenshot_20231015_025742_Chrome.jpg

Τι αλλο να παιζει και δε στελνει;

ΥΠ στο 1225 βγαζει μηδενικο καθως σημερα 15/10 ληγει, αλλα εχει υπολοιπο να στειλει σε αυτα τα 5ψηφια οπως δειχνει και στο Q app, αλλα και στο myq.gr

Δοκιμασα και απο #2# κανονικες συσκευες smartphones.

Screenshot_20231015_030835_myQ.jpg

 Τελικά, μετά από λίγο: ΟΚ: Έστειλε στο 19600 με -1,24ευρώ από το υπόλοιπο που λήγει σήμερα ,αφού έβγαλα τις φραγές 5ψηφίων. Παρόλ'αυτα συνέχιζε να μην στέλνει τη δωρεά στο 54754 πριν στείλω στο 19600.

 

SMS Q 15.10.2023.jpg

Και ξαναέβαλα τη φραγή 5ψηφίων μετά από όλα αυτά, καθώς από αύριο που θα έχει λήξει η διάρκεια υπολοίπου μπορεί να μη στέλνει στο 1213.

Οι χρεώσεις 5ψηφίων είναι εδώ: https://nova.gr/upload/editor/Support/vas/sms/sms-pricelist-sms-14-09-2023-wo.pdf και μάλλον έχει καταργηθεί πλέον το 54754. Ενώ στο 19600 αρκεί να πατήσεις το link που επιστρέφει ως απαντητικό sms για τη χρέωση των υπόλοιπων 0,11ευρώ από τα 1,24ευρώ κατά την αποστολή στο 19600 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟhttps://www.google.com/search?q=SMS+54466&oq=SMS+54466&aqs=chrome..69i57j33i160l4.4858j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς/καμία αν υπάρχει στην Q card πακέτο με απεριόριστα δεδομένα για μία μέρα όπως το Unlimited data day με 1,5Ε του Free2Go; Κι αν ναι, ξέρουμε κωδικό μηνύματος; Στην εφαρμογή πάντως δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Στο νέο f2g υπάρχει το unlimited data day με 0,90. Διαρκεια από την ώρα της ενεργοποίησης μέχρι τις 23.59 της επόμενης μέρας.

Link to comment
Share on other sites

τελικα η ωρα της Αποχωρησης ηρθε.....μετα απο 10 χρονια συνεχους παρουσιας σε Q καουνταουν ανανεωσεις κλπ κλπ...

θες οι προσφορες που γιναν 15μερες θες οτι η τιμη εφτασε 8,9 ευρω του πιο φτηνου πακετου? 

θες το οτι ξεκινησα με 3 ευρω πακετο καουντ νταουν και με 300 ' ενσωματωση δωρεαν σε καθε ανανεωση??? παντως το πηρα αποφαση! παω στην κοκκινη η δελεαστικη προσφορα του 10 ευρω καθε μηνα και των 17 GB που μου ηρθε .....μολις με εκανε να ποσταρω για τελευταια φορα και σας χαιρετησω ....συμφορουμιτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο την χαιρετησαμε και απλα περναμε να διαβασουμε

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω να επιχειρήσω φορητότητα από Q σε free2go για 2 νούμερα. 

Βλέπω ότι ηλεκτρονικά δεν γίνεται γιατί δεν σου δίνει επιλογή. Σε κατάστημα μήπως έχω καλύτερη τύχη. Με ενδιαφέρει το πακέτο των 8 ευρώ (400' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο).

Το έχει κάνει κανένας συμφορουμίτης;

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΩΡΕΣ:

Μπήκα στο topic για τελευταία φορά σαν συνδρομητής Q, για να σας αποχαιρετήσω και εγώ. Στο εξής θα μπαίνω μόνο για να μαθαίνω νέα. 

 

" Μόλις γύρισα από το nova store της Αγίας Παρασκευής. Οι εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση, άριστη. 

Πήρα την free2go κάρτα σε 5' με την ταυτότητα μου. Σχεδόν ταυτόχρονα έχασα τη σύνδεση Q. Εκεί με έπιασε ένας ψιλοπανικός, γιατί η υπεύθυνη μου είχε πει ότι το σύστημα για να επεξεργαστεί το αίτημα μου μπορεί να χρειαζόταν από λίγες ώρες έως 2-3 ημέρες. 

Τελικά - ω του θαύματος - μέχρι να τοποθετήσω τη νέα sim στη συσκευή μου, ήρθε και η σύνδεση. 

Όλα καλά λοιπόν και τώρα περιμένω να λήξουν οι παροχές Q της συζύγου μου για να κάνω και σε εκείνη τη μεταφορά ".

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

το σχεδιο τους καταλαβαινω ηταν να παει ο κοσμος προς f2g και συνδεσεις και σε καποια στιγμη να συγχωνευτει η q με το f2g ή ισως να μεινει η q για τιποτα φοιτητες και τετοια

ηθελε μαεστρια και σιγα σιγα ανεβασμα των τιμων και μειωση των παροχων,αλλα με τρόπο οχι πολυ κραυγαλεο ωστε να μην παει ο κοσμος προς αλλες εταιριες

τωρα αν πετυχε αυτο ή οχι..μονο αυτοι ξερουν

εγω παντως τα πηγα frog εκτος απο ενα τελευταιο που με το που δω ενα μηνα οτι δεν υπαρχει καποιο πακετο για φθηνο ιντερνετ θα το παρω κι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο φβ για σχέδια για 1ευρη ανανέωση αλλά σήμερα που ξανάψαξα το ποστ, δεν το έβρισκα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως κι απο καποιες πληροφορίες που δίνουν εκ των εσω κάποια μέλη, θεωρώ οτι υπάρχουν δυσκολίες μετα την συγχώνευση,οι οποίες εχουν οδηγήσει π.χ. στο παγωμα καποιων εξελιξεων. Μια δυσκολια που εχει αναφερθεί είναι η αδυναμία σωστης συντήρησης ή αναβάθμισης των εφαρμογών της q και της νοβα.

1 ώρα πριν, azuli said:

το σχεδιο τους καταλαβαινω ηταν να παει ο κοσμος προς f2g και συνδεσεις και σε καποια στιγμη να συγχωνευτει η q με το f2g ή ισως να μεινει η q για τιποτα φοιτητες και τετοια

ηθελε μαεστρια και σιγα σιγα ανεβασμα των τιμων και μειωση των παροχων,αλλα με τρόπο οχι πολυ κραυγαλεο ωστε να μην παει ο κοσμος προς αλλες εταιριες

τωρα αν πετυχε αυτο ή οχι..μονο αυτοι ξερουν

εγω παντως τα πηγα frog εκτος απο ενα τελευταιο που με το που δω ενα μηνα οτι δεν υπαρχει καποιο πακετο για φθηνο ιντερνετ θα το παρω κι αυτο

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, azuli said:

το σχεδιο τους καταλαβαινω ηταν να παει ο κοσμος προς f2g και συνδεσεις και σε καποια στιγμη να συγχωνευτει η q με το f2g ή ισως να μεινει η q για τιποτα φοιτητες και τετοια

ηθελε μαεστρια και σιγα σιγα ανεβασμα των τιμων και μειωση των παροχων,αλλα με τρόπο οχι πολυ κραυγαλεο ωστε να μην παει ο κοσμος προς αλλες εταιριες

τωρα αν πετυχε αυτο ή οχι..μονο αυτοι ξερουν

εγω παντως τα πηγα frog εκτος απο ενα τελευταιο που με το που δω ενα μηνα οτι δεν υπαρχει καποιο πακετο για φθηνο ιντερνετ θα το παρω κι αυτο

το θέμα είναι ότι η Q ήταν η παλαιότερη οικονομική καρτοκινητή και είχε πολύ συγκεκριμένο κοινό που δεν ταιριάζει π.χ. με την F2G. Αντίθετα η πιο κοντινή με παρόμοιο κοινό είναι η Frog, οπότε πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη λογική τους εκεί πέρα... Όσοι θέλουν κάτι παραπάνω μπορούν άνετα να πάνε και στην κόκκινη, όχι απαραίτητα στην F2G, ενώ το παραδοσιακό κοινό της Q, δεν έχουν τίποτα άλλο πια πέρα από τη Frog. Οπότε σε κάθε περίπτωση το σχέδιό τους απέτυχε...

Τη διατηρώ κι εγώ μόνο για ώρα ανάγκης σαν 2η κάρτα, αλλά αργά ή γρήγορα θα φύγω... Τώρα αν θα είναι σε F2G θα δείξει, δεν έχουν και μεγάλη διαφορά μεταξύ τους έτσι κι αλλιώς... 8-9 ευρώ θέλει το φθηνότερο πακέτο ομιλίας για όλους, οπότε στα ίδια ερχόμαστε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι θα τζογαραν στο οτι πολυς κοσμος θα σκεφτοταν οτι ειναι μανουρα να κανουν φορητοτητα σε αλλη εταιρια και θα πηγαιναν σε f2g ως αμεσως πιο ευκολη λυση.

τωρα αν επεσαν μεσα η οχι μονο αυτοι ξερουν,πιθανο και να επεσαν

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Αρα το σχεδιο τους "πετυχε",

Αφου αποδειχτηκε σε "τι" ποιοτητας κοινο απευθυνονται.

Εάν κάποιος στην περιοχη του έχει καλύτερη κάλυψη με Nova και έχει μηνιαιες προσφορες των 5€, για μένα καλά κάνει και μένει. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 1:59 ΜΜ, Mivas said:

η πιο κοντινή με παρόμοιο κοινό είναι η Frog

Ακριβώς αυτό ισχύει, κι εγώ frog πήγα, κι αν μπεις στο νήμα της frog θα δεις πόσοι καινούργιοι είναι από Q.  Μέχρι να αρχίσει και αυτή τα νούμερα βέβαια, και να μετακινηθούμε πάλι γιατί ευτυχώς δεν δεσμευόμαστε με συμβόλαια και μπορούμε! 😎😎😎

Link to comment
Share on other sites

Οι sim που δόθηκαν από τότε που κάνανε το κάλεσμα για αλλαγή sim (Μάη 22 αν θυμάμαι καλά), δηλαδή αυτές που δεν εμφανίζουν το roaming, είναι συμβατές με 5G. Βέβαια κάποιες φορές έπρεπε να μιλήσεις με την υποστήριξη για να το ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, damianos said:

Θυμάστε η έντονη είναι UD στο 12410???

IMG_20231102_221048.jpg

Ναι αυτή είναι η εντολή.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 10:11 ΜΜ, damianos said:

Θυμάστε η έντονη είναι UD στο 12410???

IMG_20231102_221048.jpg

ποσό καιρό είχες να βάλεις κάρτα/να κάνεις χρήση για να σου βγάλει τη συγκεκριμένη προσφορά?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

ποσό καιρό είχες να βάλεις κάρτα/να κάνεις χρήση για να σου βγάλει τη συγκεκριμένη προσφορά?

6 μήνες 😝

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 10:11 ΜΜ, damianos said:

Θυμάστε η έντονη είναι UD στο 12410???

IMG_20231102_221048.jpg

Ηρθε σε κανενα αυτη η προσφορα που συνηθως ερχετε στις 5 καθε μηνα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...