Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, 

θέλω να βάλω Q σε 2 ηλικιωμένα άτομα και υποχρεωτικά να γίνετε αυτόματα η "ανανέωση" κάθε μήνα του πακέτου Qstar με τα 8,9. Στην περίπτωση αυτή το ποσό που "τραβάει" από την κάρτα είναι 8.9€ ; ή τραβάει 12€.. ενεργοποιεί το πακέτο και μετά ότι μείνει στην πορεία χάνετε; Αντε να το εξηγήσω αυτό :)  

 

Επίσης, αν γνωρίζετε, η αυτόματη ανανέωση γίνεται μόνο με κάρτα; μέσω τράπεζας δεν γίνεται ;

Προσπάθησα να λύσω τις απορίες μου μέσω του chat αλλά το bot .. απλά δεν ... 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο το υπόλοιπο τραβάει τα 8.9. Για να γινονται αυτόματα όλα,θα πρέπει να ρυθμίσεις από την εφαρμογή και την αυτόματη ανανέωση μεσω κάρτας. (Το ποσό που αρκει για να υπάρχει υπόλοιπο είναι 11€. 11÷1,1=10 και με αφαίρεση του γνωστού 0,3 μένουν 9,7).

EDIT λαθος θελει ελάχιστη12€.

Ιδανικά ρυθμίζεις την αυτόματη ανανέωση την προηγούμενη μέρα από την επιθυμητή ημερομηνία. Εδώ και οι όροι  του αυτόματου πακέτου που υπάρχουν στην εφαρμογή

 

Screenshot_20231002-102854.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, στους όρους όμως γράφει ότι η ανανέωση πρέπει να είναι 12€ και όχι 11€ , οπότε μένει ενα υπόλοιπο τον μήνα στα 1,8€ με το οποίο τι γίνεται ; 

Με λίγα λόγια το πακέτο δεν κοστίζει 8,9.. αλλά 12 αν θέλει κάποιος αυτόματα να το έχει κάθε μήνα

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγνώμη δεν το πρόσεξα. Αφαιρούνται τα 8,9 και μένει το υπόλοιπο μέσα. Και η διάρκεια του υπολοίπου κάθε φορά που γίνεται η ανανέωση επεκτείνεται για 2 μηνες. Αν μαζευτεί ικανό ποσό π.χ. 8,9 ευρώ, μπορείς για ένα μήνα να απενεργοποιήσεις το αυτόματο πακέτο και να το ενεργοποιήσεις χειροκίνητα με κάποιες λιγότερες παροχές από το υπόλοιπο που έχει μείνει και μετά να ξανά ενεργοποιήσεις το αυτόματο και την αυτόματη ανανέωση.

Επίσης αν υπάρξει κάποια προσωπική προσφορά θα μπορούσε αυτό το υπόλοιπο να χρησιμοποιηθεί για την προσωπική προσφορά. Και πάλι με τις ανάλογες ενέργειες το συγκεκριμένο μήνα για να μην πάρεις και το άλλο πακέτο αν δεν χρειάζεται

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στο κιου δεχεσαι (ανεπισημα) εισερχόμενες για ακομη 9 μηνες. 

Το έχει τσεκάρει κανένας αυτό τελευταία? Πάντως ένα νούμερο Q που μου έδωσαν (προσωρινά λόγω βλάβης του σταθερού που έχω στη nova), στους 3 μήνες σταμάτησε να δέχεται εισερχόμενες.  Αυτό έγινε αρχές Σεπτέμβρη. Έχει κανένας τόσο πρόσφατη εμπειρία?

Το νούμερο είναι ακόμα ενεργό γιατί συνδέεται κανονικά σε WiFi και δουλεύει σε Viber και WhatsApp

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gag said:

Το έχει τσεκάρει κανένας αυτό τελευταία? Πάντως ένα νούμερο Q που μου έδωσαν (προσωρινά λόγω βλάβης του σταθερού που έχω στη nova), στους 3 μήνες σταμάτησε να δέχεται εισερχόμενες.  Αυτό έγινε αρχές Σεπτέμβρη. Έχει κανένας τόσο πρόσφατη εμπειρία?

Το νούμερο είναι ακόμα ενεργό γιατί συνδέεται κανονικά σε WiFi και δουλεύει σε Viber και WhatsApp

Ίσως αυτό να ήταν ρυθμισμένο από την αρχή να σταματήσει να δέχεται κλήσεις γιατί  όπως γράφεις σου το έδωσαν προσωρινά.
Δεν γνωρίζω όμως τι παίζει τελευταία σε νούμερα που δεν έχουν μπει χρήματα για κάμποσους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έληγαν οι προσωπικές προσφορές. Σήμερα σε δύο αριθμούς που έχω δεν ήρθε σε κανέναν. Τις σταμάτησαν κι αυτές; 

Link to comment
Share on other sites

Χθες έληγαν οι προσωπικές προσφορές. Σήμερα σε δύο αριθμούς που έχω δεν ήρθε σε κανέναν. Τις σταμάτησαν κι αυτές; 
Τις ανανεώσες χθες?
Χθες έληγε η δικιά μου, την ανανέωσα κ είμαι οκ.
Να φανταστώ πως σε λίγες μέρες θα μου βγάλει για τον επόμενο μήνα.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάντα 2 κ ενεργοποιώ την μια.
Σήμερα δεν εχει εικονίδιο.
Θα ενημερώσω οταν (κ άμα) εμφανιστεί.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mikepaltri said:

Συνήθως την επόμενη ημέρα έρχονταν οι καινούριες, όχι σε μερικές μέρες.

Πολλές φορές γίνεται να έρθουν τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε πανω δεξια το κουτακι με τις προσωπικές προσφορές, κ έχει την μια που εχει πάντα, μείον αυτη που έκανα χθες.
Οπότε λήξη συναγερμού.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ξανάρθε η μοναδική που έχω με τα 5 ευρώ απεριόριστα data και 1000 λεπτά έως 7 Νοέμβρη 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, barca10 said:

Έκανα online ανανέωση στην q και ανακατευθύνθηκα σε domain telestet.gr

Θυμήθηκα τα 90s.

έγινε και σε εμένα στην τελευταία ανανέωση (παει λιγος καιρός).

Τι στο διάτανο; Εφεραν κωδικα και τον ενσωμάτωσαν από κανένα backup (από δισκέττες 😛)... Σε cobol έγραφαν τότε; 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το ανησυχητικό είναι ότι φαίνεται να είναι για parked domain που ανήκει σε τρίτο και μπορεί να καταγράφει (και πιθανώς το κάνει) τα δεδομένα που του έρχονται και τα οποία ίσως να έχουν προσωπικά δεδομένα και πληροφορίες πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, coulis said:

Μου εμφανίστηκε πανω δεξια το κουτακι με τις προσωπικές προσφορές, κ έχει την μια που εχει πάντα, μείον αυτη που έκανα χθες.
Οπότε λήξη συναγερμού.


Tapa
 

Στον έναν αριθμό μου ήρθαν κλασσικά οι δύο προσφορές (μία μόνο για data με 3€ και αυτή με τα 1000' και απεριόριστα data με 5€) αλλά στον άλλον αριθμό δεν ήρθε τίποτα (συνήθως έστελναν αυτή με τα 8€) 

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2023 at 4:48 ΜΜ, Don_VitoCorleone said:

Ξανάρθε η μοναδική που έχω με τα 5 ευρώ απεριόριστα data και 1000 λεπτά έως 7 Νοέμβρη 

Το ίδιο κι σε μένα

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση, ξέρετε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση σιμ λόγω απώλειας και αν γίνεται αυθημερόν; Ευχαριστώ. 

Edited by stratismtln
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυθημερόν και αν ξεκινήσεις την διαδικασία σήμερα Παρασκευή παίζει να σε πάει Τρίτη, εκτός και αν έχουν διορθωθεί.Το κόστος πριν 2 χρόνια ήταν 5 ευρώ, αλλά εξαρτάται και από το κατάστημα, ότι θέλουν ζητάνε.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος από Q να στείλει sms σε 5ψήφιο πχ https://www.youbehero.com/gr/cause/dose-zoi ΔΖ4 στο 54754

Δε μου στέλνει οποιοδήποτε τρόπο και να δοκίμασα (Roaming on/off, 2G vs 4G, data on/off κλπ) , ώστε να φάει το υπόλοιπο ευρώ που θα λήξει σήμερα 15/10;

Μου βγάζει στο sms YP στο 1225 μηδενικό, ενώ είναι από παράταση διάρκειας υπολοίπου επιπλέον αυτή τη στιγμή, μέσω πακέτου πριν κάποιες μέρες.

Ενώ στο Q app δείχνει υπόλοιπο πάνω από 1,60 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...