Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπερδεύτηκαν για άλλη μία φορά τα συστήματα. Εκτός αν το έχεις βάλει σαν τηλέφωνο επικοινωνίας σε κάποια γραμμή η οποία είχε η έχει EON. Ή θα το στείλει σε όλους τους συνδρομητές για να tweetάρουν υπέρ της 😂

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ήρθε κι ας μηv Εχω eon.
Εχω nova και q


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία, αρκεί να είναι κάποιος συνδρομητής Nova και γίνεται για σκοπούς ενημερωτικούς.

Πολύ σωστά το έχει πράξει, μέχρι προχθές κάποιοι έλεγαν "δεν απαντάει και πρέπει να απαντήσει"... τώρα που απαντάει αναρωτιομαστε γιατί. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν στειλει σε ολους το μηνυμα. Αρχισε ο πολεμος με τον Μαρινάκη. Θα εχει ενδιαφερον αν στο ξεκατινιασμα ακουστουν αληθειες.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, eridion25 said:

Γιατι μου ηρθε αυτο το μηνυμα δεν ειμαι συνδρομητης EON μονο Q εχω απο την nova 

SmartSelect_20230716_172456_Messages.jpg

σε όλο το δίκτυο τα έστειλαν, κι εγώ μόνο Q έχω στο όνομά μου και μου το στειλαν.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα που εγινε κατι παραξενο ειχα 88' απο το προσφορα μονο για εσενα που ληγει στης 28/07 και χθες εληξε το υπολιπο μπενω σημερα στην εφαρμογη myq και βλεπω οτι μου μηδενισαν και τα λεπτα προς ολους να κανω καταγελια στην εεττ;

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

Όχι έτσι γίνεται αν σου μηδένισει το υπόλοιπο μηδενίζεται και ό,τι ενεργοποιημένο πακέτο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, eridion25 said:

να κανω καταγελια στην εεττ;

Στην q και f2g στην ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μηδενίζουν όλα τα πακέτα που έχεις. Επίσης ακόμα και αν δεν λήξει το υπόλοιπο αλλά μηδενίσει γιατί το κατανάλωσες σταματάει το internet.

Μπορείς να γκρινιάξεις στην υποστήριξη και ίσως σου δώσουν κάποια λύση αυτή τη φορά (ίσως και όχι) αλλά έτσι είναι. Τα τελευταία χρόνια η ενεργοποίηση σχεδόν οποιοδήποτε πακέτου/προσφοράς δίνει επέκταση της λήξης του υπολοίπου για να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα, όμως θα πρέπει να το προσέχεις εσύ.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Στην q και f2g στην ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μηδενίζουν όλα τα πακέτα που έχεις. Επίσης ακόμα και αν δεν λήξει το υπόλοιπο αλλά μηδενίσει γιατί το κατανάλωσες σταματάει το internet.

Μπορείς να γκρινιάξεις στην υποστήριξη και ίσως σου δώσουν κάποια λύση αυτή τη φορά (ίσως και όχι) αλλά έτσι είναι. Τα τελευταία χρόνια η ενεργοποίηση σχεδόν οποιοδήποτε πακέτου/προσφοράς δίνει επέκταση της λήξης του υπολοίπου για να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα, όμως θα πρέπει να το προσέχεις εσύ.

Δηλαδη ενεργοπης πσκετο για 30 μερες και τοτε το υπολιπο σου ληγη σε 5 μερες τοτε το πακετο θα ληξει σε 5 μερες α καλα τι scam ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι και το θέμα είναι ότι σου στέλνει μήνυμα κάποια στιγμή και το διευκρινίζει ότι θα χαθούν όλα. Αν θυμάμαι καλά λέει" για να διατηρήσεις το υπόλοιπο των megabyte ομιλίας κλπ ανανέωσε έγκαιρα". Ενώ υπάρχει ειδοποίηση και στην πρώτη κλήση της ημέρας

Οπότε καμία καταγγελία στην εεττ δεν μπορεί να σταθεί. Κάνε αυτό που σου είπε ο @spiliot μήπως και σου επιστρέψουν τίποτα

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kmpatra said:

Δυστυχώς έτσι είναι και το θέμα είναι ότι σου στέλνει μήνυμα κάποια στιγμή και το διευκρινίζει ότι θα χαθούν όλα. Αν θυμάμαι καλά λέει" για να διατηρήσεις το υπόλοιπο των megabyte ομιλίας κλπ ανανέωσε έγκαιρα". Ενώ υπάρχει ειδοποίηση και στην πρώτη κλήση της ημέρας

Οπότε καμία καταγγελία στην εεττ δεν μπορεί να σταθεί. Κάνε αυτό που σου είπε ο @spiliot μήπως και σου επιστρέψουν τίποτα

Αυτό μου θυμίζει λίγο το "- Ναι, γεια σας. Τράπεζα δεν είστε; Ε, αύριο θα έρθουμε να σας αδειάσουμε το ταμείο". 

Το να σε ενημερώνουν για την κλεψιά συνεπάγεται ότι νομιμοποιείται η κλεψιά; 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κάπου γράφει οτι για να είναι ενεργό το πακετο θα πρεπει να υπάρχει τουλάχιστον 0.01€ υπόλοιπο. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αυτό μου θυμίζει λίγο το "- Ναι, γεια σας. Τράπεζα δεν είστε; Ε, αύριο θα έρθουμε να σας αδειάσουμε το ταμείο". 

Το να σε ενημερώνουν για την κλεψιά συνεπάγεται ότι νομιμοποιείται η κλεψιά; 

Η νομοθεσία δυστυχώς το επιτρέπει. Από τη στιγμή που ενημερώνει η εταιρεία και οι όροι της καρτοκινητής είναι αυτοί δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο από το να αλλάξεις εταιρεία. Το αν είναι κλεψιά,αν είναι ηθικό ή όχι είναι ένα θέμα, πες μου τον τρόπο που θα το λύσεις όμως. Προσφυγες σε ενώσεις καταναλωτών και λοιπά. Δεν ξέρω αν και πόσοι το έχουν κάνει και τι αποτέλεσμα έχουν για το συγκεκριμένο θέμα.

5 minutes ago, VIPdriver said:

Νομιζω κάπου γράφει οτι για να είναι ενεργό το πακετο θα πρεπει να υπάρχει τουλάχιστον 0.01€ υπόλοιπο. 

Αυτό ισχύει για τα data, σε περίπτωση που το υπόλοιπο μηδενίζει λόγω χρήσης. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η ομιλία και τα μηνύματα χρησιμοποιούνται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Διαφασα τους ορους του πακετου και λει μονο για τα MB πρεπει να εχεις υπολιπο τουλαχιστον 0.01€ οπτε παλι παρανομο

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

Η δική σου η περίπτωση δεν έχει να κάνει με τους όρους του πακέτου, έχει να κάνει με τους γενικούς όρους της καρτοκινητής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πίσω. Το σημερινό countdown που έβαλα στη μητέρα μου (λήγει σε 8 ώρες) αν και δεκαπενθήμερο, έδωσε παράταση υπολοίπου για ένα μήνα. Είχα την εντύπωση ότι έδινε μόνο για 15 μέρες παράταση αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Όπως είχε αναφερθεί όμως πιο πίσω αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει και άλλο δεκαπενθήμερο countdown μέσα στο μήνα, δεν δίνει παράταση καινούργια

Link to comment
Share on other sites

Μηνιαία έδιναν όταν έδιναν απ' όσο θυμάμαι και εγώ, αλλά θα πρέπει το υπόλοιπο να λήγει εντός των 15 ημερών και να είναι το πρώτο του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ σπάνια το θέμα, οπότε δεν ξέρω αν ειπώθηκε. 

Έχει δει κανείς αυτή την προσφορά; 21€ όλα απεριόριστα μοιάζει καλή. Μετατροπή από Q σε συμβόλαιο. 

https://nova.gr/offers/prosfora-metatropi-kartokinito-q-se-simvolaio

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Παρακολουθώ σπάνια το θέμα, οπότε δεν ξέρω αν ειπώθηκε. 

Έχει δει κανείς αυτή την προσφορά; 21€ όλα απεριόριστα μοιάζει καλή. Μετατροπή από Q σε συμβόλαιο. 

https://nova.gr/offers/prosfora-metatropi-kartokinito-q-se-simvolaio

Ναι, έχει καιρό που βγήκε η προσφορά. 

Ισχύει και για μετατροπή από F2G. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MitsosDaBest13 said:

Παρακολουθώ σπάνια το θέμα, οπότε δεν ξέρω αν ειπώθηκε. 

Έχει δει κανείς αυτή την προσφορά; 21€ όλα απεριόριστα μοιάζει καλή. Μετατροπή από Q σε συμβόλαιο. 

https://nova.gr/offers/prosfora-metatropi-kartokinito-q-se-simvolaio

Με πήραν σήμερα το πρωί από nova (τον "πάροχο μου" όπως μου είπαν) και μου πρόσφεραν με 13€ απεριόριστα δεδομένα και ομιλία +κάποια sms που δεν θυμάμαι ακριβώς.  Εντωμεταξύ εγώ έχω φύγει από την Q εδώ και 3-4 μήνες,  τους το είπα, και ότι ακόμα κι αν δεν είχα φύγει δεν με ενδιαφέρει η μονιμότητα!  Αν κάποιος θέλει το τηλέφωνο από όπου με πήραν ας στείλει πμ, δεν εγγυωμαι βέβαια ότι θα δέχεται κλήσεις, ή ότι θα δίνουν την προσφορά αν τους πάρετε εσείς.

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gag said:

Με πήραν σήμερα το πρωί από nova (τον "πάροχο μου" όπως μου είπαν) και μου πρόσφεραν με 13€ απεριόριστα δεδομένα και ομιλία +κάποια sms που δεν θυμάμαι ακριβώς.  Εντωμεταξύ εγώ έχω φύγει από την Q εδώ και 3-4 μήνες,  τους το είπα, και ότι ακόμα κι αν δεν είχα φύγει δεν με ενδιαφέρει η μονιμότητα!  Αν κάποιος θέλει το τηλέφωνο από όπου με πήραν ας στείλει πμ, δεν εγγυωμαι βέβαια ότι θα δέχεται κλήσεις, ή ότι θα δίνουν την προσφορά αν τους πάρετε εσείς.

 

Πολύ δυνατή προσφορά. Αν είναι να δίνουν τέτοια συμβόλαια, χαλάλι που δολοφόνησαν την Q.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gag said:

Με πήραν σήμερα το πρωί από nova (τον "πάροχο μου" όπως μου είπαν) και μου πρόσφεραν με 13€ απεριόριστα δεδομένα και ομιλία +κάποια sms που δεν θυμάμαι ακριβώς.  Εντωμεταξύ εγώ έχω φύγει από την Q εδώ και 3-4 μήνες,  τους το είπα, και ότι ακόμα κι αν δεν είχα φύγει δεν με ενδιαφέρει η μονιμότητα!  Αν κάποιος θέλει το τηλέφωνο από όπου με πήραν ας στείλει πμ, δεν εγγυωμαι βέβαια ότι θα δέχεται κλήσεις, ή ότι θα δίνουν την προσφορά αν τους πάρετε εσείς.

 

Εγώ θελω παρακαλω το τηλεφωνο 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gag said:

Με πήραν σήμερα το πρωί από nova (τον "πάροχο μου" όπως μου είπαν) και μου πρόσφεραν με 13€ απεριόριστα δεδομένα και ομιλία +κάποια sms που δεν θυμάμαι ακριβώς.  Εντωμεταξύ εγώ έχω φύγει από την Q εδώ και 3-4 μήνες,  τους το είπα, και ότι ακόμα κι αν δεν είχα φύγει δεν με ενδιαφέρει η μονιμότητα!  Αν κάποιος θέλει το τηλέφωνο από όπου με πήραν ας στείλει πμ, δεν εγγυωμαι βέβαια ότι θα δέχεται κλήσεις, ή ότι θα δίνουν την προσφορά αν τους πάρετε εσείς.

 

Την 13/1/23, αν θυμάμαι καλά, αμέσως μετά την επίσημη αναγγελία της εξαγοράς της Wind από την United (Nova), κυκλοφόρησε η προσφορά της για απεριόριστη ομιλία και sms και 2GB με συμβόλαιο και 13€/μήνα. Μετέτρεψα τα 2 από τα 4 Q που είχα σε συμβόλαιο και ησύχασα από το εβδομαδιαίο κυνήγι των countdown που αργότερα μειώθηκε σημαντικά η διάρκειά τους από 30 σε 15 μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...