Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, p_k said:

Πάει για κλείσιμο το μαγαζί επειδή άλλαξε το μοτίβο απόδοσης countdown;

Ενδιαφέρουσα άποψη.

Δεν ειναι απλά "αλλαγή μοτίβου" όταν δημιουργείται δυσφορία σε όλους τους συνδρομητές. Πιστεύεις ότι υπάρχει  ένας που να το ειδε θετικο το τελευταίο καουνταουν ή το επόμενο σε 8 ημέρες;

Κάνει σωστή κινηση εαν θελει να αναγκασει τους συνδρομητες να δωσουν 2πλασια καο 3πλασια χρήματα για να περασουν τον μηνα και μετά να φυγουν, παρά να πει "κιου τελος" και να πρέπει να επιστρέψει το υπόλοιπο χρημάτων στους πελάτες. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Teo010 said:

Μήπως απλά Κάνανε λάθος και ήθελαν να γράψουν για αυτή την Πέμπτη; Γιατί 8 μέρες είναι πολλές και τη Δευτέρα βγάλαν μόνο internet

Αν έγραφαν 9, θα μπορούσε να έχει γίνει λάθος και να εννοούν 6.

Link to comment
Share on other sites

Πάει για κλείσιμο το μαγαζί επειδή άλλαξε το μοτίβο απόδοσης countdown;
Ενδιαφέρουσα άποψη.

Αν η μόνη αλλαγή που παρατηρείς είναι η αλλαγή μοτίβου στο countdown τότε πάω πάσο..δυστυχώς κάθε εξάμηνο (μπορεί και λιγότερο) γίνονται αλλαγές προς το χειρότερο για εμένα δηλαδή τον πελάτη-καταναλωτή. Ευτυχώς υπάρχουν καλές προσφορές στο δωρακι. Για παράδειγμα απο αρχές καλοκαιριού εχω με 5€ 1000’ και unlimited data.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Δεν ειναι απλά "αλλαγή μοτίβου" όταν δημιουργείται δυσφορία σε όλους τους συνδρομητές. Πιστεύεις ότι υπάρχει  ένας που να το ειδε θετικο το τελευταίο καουνταουν ή το επόμενο σε 8 ημέρες;

Κάνει σωστή κινηση εαν θελει να αναγκασει τους συνδρομητες να δωσουν 2πλασια καο 3πλασια χρήματα για να περασουν τον μηνα και μετά να φυγουν, παρά να πει "κιου τελος" και να πρέπει να επιστρέψει το υπόλοιπο χρημάτων στους πελάτες. 

Που λες εάν "υπάρχει  ένας που να το ειδε θετικο το τελευταίο καουνταουν ή το επόμενο σε 8 ημέρες;" , να σου πω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των Qίστας (που προφανώς δεν έχουν καμιά ιδέα ότι υπάρχει αντίστοιχο topic στο myphone) έχουν έρθει εδώ για "άλλους λόγους" πχ όταν πριν χρόνια τους "παρέσυραν" με το λεγόμενο "φοιτητικό" Q σε τηλεφωνική επικοινωνία/promotion και δεν έχουν καμιά ιδέα τι γίνεται σε άλλες εταιρίες να συγκρίνουν. Ούτε και να τους το αναλύσεις δεν δύνανται να μπουν στον κόπο να καταλάβουν. Και "ίδιον" των πολιτών αυτής της χώρας και δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν. Καλά κάνει όσα κάνει η Wind στο Q της. Αν δεν δυνάμεθα να "κατανοήσουμε" ως πολίτες αυτής της χώρας και 12Ε να κάνει την min κάρτα (άλλωστε τα "φοιτητικά" της τόσα θέλουν αλλά και ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΗ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΜΑΣΤΕ) και να κόψει τα Countdown Κανείς από την συντριπτική πλειοψηφία των Qίστας δε θα ασχοληθεί. Ίσως εάν πάει 30Ε ή min κάρτα να το σκεφτούν λίγο . αλλά ποντάρω στοίχημα από τώρα ότι ούτε και τότε θα ασχοληθεί η συντριπτική πλειοψηφία των Qίστας. 

Καλά κάνουν στη Wind/Q. Ξέρουν σε ποιούς απευθύνονται και δε θα τους χάσουν.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

Που λες εάν "υπάρχει  ένας που να το ειδε θετικο το τελευταίο καουνταουν ή το επόμενο σε 8 ημέρες;" , να σου πω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των Qίστας (που προφανώς δεν έχουν καμιά ιδέα ότι υπάρχει αντίστοιχο topic στο myphone) έχουν έρθει εδώ για "άλλους λόγους" πχ όταν πριν χρόνια τους "παρέσυραν" με το λεγόμενο "φοιτητικό" Q σε τηλεφωνική επικοινωνία/promotion και δεν έχουν καμιά ιδέα τι γίνεται σε άλλες εταιρίες να συγκρίνουν. Ούτε και να τους το αναλύσεις δεν δύνανται να μπουν στον κόπο να καταλάβουν. Και "ίδιον" των πολιτών αυτής της χώρας και δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν. Καλά κάνει όσα κάνει η Wind στο Q της. Αν δεν δυνάμεθα να "κατανοήσουμε" ως πολίτες αυτής της χώρας και 12Ε να κάνει την min κάρτα (άλλωστε τα "φοιτητικά" της τόσα θέλουν αλλά και ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΗ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΜΑΣΤΕ) και να κόψει τα Countdown Κανείς από την συντριπτική πλειοψηφία των Qίστας δε θα ασχοληθεί. Ίσως εάν πάει 30Ε ή min κάρτα να το σκεφτούν λίγο . αλλά ποντάρω στοίχημα από τώρα ότι ούτε και τότε θα ασχοληθεί η συντριπτική πλειοψηφία των Qίστας. 

Καλά κάνουν στη Wind/Q. Ξέρουν σε ποιούς απευθύνονται και δε θα τους χάσουν.

Προφανώς όλες οι εταιρείες έχουν και τους βλάκες τους οι οποίοι δεν πρόκειται να φύγουν ποτέ...

αλλά αυτό είναι γνωστό.

ΟΜΩΣ μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν καν ότι υπάρχει η Q. Οπότε θεωρώ ότι λίγοι είναι τυχαία στην Q. Και αυτός που τους "έβαλε" αυτός θα τους "βγάλει".

Link to comment
Share on other sites

Από όσους Qίστας γνωρίζω και τους έδειξα (και στο app) ότι υπάρχει και κάτι που λέγεται Countdown, συνεχίζουν μετά από χρόνια να ενεργοποιούν το πακέτο για το οποίο τους έφερε εδώ το promotion της Wind πριν από χρόνια (πχ το "φοιτητικό") παρότι τους το έδειξα πολλές φορές. Το ποσοστό Qιστας που λες (όχι από το myphone εννοείται) το υπολογίζω στο 90%.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Πάει για κλείσιμο το μαγαζί επειδή άλλαξε το μοτίβο απόδοσης countdown;

Ενδιαφέρουσα άποψη.

Εγώ της δίνω μία ακόμη ευκαιρία λόγω της άτυπης μη φραγής κλήσεων που εφαρμόζει. Αλλιώς ναι, αν βάλει τη φραγή όπως γράφει στο site και συνεχίσει το μοτίβο των ανόμαλων countdown με σκοπό το περαιτέρω άρμεγμα των συνδρομητών, θα κλείσει.

6 minutes ago, Pppe said:

Από όσους Qίστας γνωρίζω και τους έδειξα (και στο app) ότι υπάρχει και κάτι που λέγεται Countdown, συνεχίζουν μετά από χρόνια να ενεργοποιούν το πακέτο για το οποίο τους έφερε εδώ το promotion της Wind πριν από χρόνια (πχ το "φοιτητικό") παρότι τους το έδειξα πολλές φορές. Το ποσοστό Qιστας που λες (όχι από το myphone εννοείται) το υπολογίζω στο 90%.

Και δεν τους έχουν πείσει σε κάποιο κατάστημα wind να κάνουν συμβόλαιο ΑΚΟΜΑ;;; 🤣🤣 Η δύναμη της συνήθειας!!!

Εγώ προσωπικά ήρθα στην Q όταν έδινε τα 120 λεπτά προς όλους με ανανέωση στο κατάστημα. 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ της δίνω μία ακόμη ευκαιρία λόγω της άτυπης μη φραγής κλήσεων που εφαρμόζει. Αλλιώς ναι, αν βάλει τη φραγή όπως γράφει στο site και συνεχίσει το μοτίβο των ανόμαλων countdown με σκοπό το περαιτέρω άρμεγμα των συνδρομητών, θα κλείσει.

Και δεν τους έχουν πείσει σε κάποιο κατάστημα wind να κάνουν συμβόλαιο ΑΚΟΜΑ;;; 🤣🤣 Η δύναμη της συνήθειας!!!

Δεν έχουν χρόνο λόγω δουλειάς να περάσουν από κατάστημα Wind. Εάν για κάποιο λόγο (πχ αλλαγή sim) τους υποχρεώσει να το κάνουν , είμαι σίγουρος ότι θα ξαναεπιστρέψουν σε συμβόλαιο.

όσο αφορά τη φραγή εισερχομένων, να ξαναπώ ότι όσοι έχουν βάλει τελευταία κάρτα μετά την 1/7 και περάσει 4μηνο είναι πολύ πιθανόν να συμβεί και αυτό σύμφωνα με την ανακοίνωση το καλοκαίρι. Αλλά η συντριπτική πλειοψηφία δε θα ασχοληθεί καν. Δε θα χάσει παρά ελάχιστο % πελατών η Q. Και μάλλον από καλοκαίρι 2023 σε όλους φραγή στο 4μηνο από κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Αν έγραφαν 9, θα μπορούσε να έχει γίνει λάθος και να εννοούν 6.

Καλα δεν θα ηταν η πρωτη φορα που θα εκαναν παπατζα, εδω αλλα γραφουν στην φωτογραφια και μετα το αλλαζουν. 

 

Πως ενεργοποιουμε τις προσωπικες προσφορες?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Καλα δεν θα ηταν η πρωτη φορα που θα εκαναν παπατζα, εδω αλλα γραφουν στην φωτογραφια και μετα το αλλαζουν. 

 

Πως ενεργοποιουμε τις προσωπικες προσφορες?

Στο application, πάνω δεξιά έχεις ένα κουτί σαν δώρο. Εκεί μπορείς να δεις τις προσωπικές προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα πάντως προσωπικές προσφορές δεν μου δίνουν ποτέ. Σε συγγενείς μεγάλης ηλικίας τους δίνει κάτι τρελά πακέτα με πχ 1000 λεπτα χρόνο ομιλίας, απεριόριστα δεδομένα κτλ τα οποία πάνε άχρηστα, γιατί ξέρουν ότι δεν χρησιμοποιούν ούτε ίντερνετ ούτε πολύ χρόνο ομιλίας. 

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσω τα νούμερα που διαχειρίζομαι στην Q είχα το ίδιο πρόβλημα με κάποια νούμερα που ήταν f2g και ήταν σε συγγενείς μεγάλης ηλικίας. Δεν παίρνανε ποτέ προσφορές, με ούτε μία, για πολλά χρόνια. Είχα κάνει όλα τα "κόλπα" με τις ρυθμίσεις επικοινωνίας μέσω εφαρμογής, δεν είχε δουλέψει τίποτα. Τα έφερα q και αμέσως στον επόμενο κύκλο πήραν προσφορές.

Υποθέτω ότι υπάρχει κάποια ρύθμιση στο σύστημα που αποτρέπει την αποστολή προσφορών, ενδεχομένως να το είχαμε ζητήσει πριν πολλά χρόνια που έστελναν δεκάδες ενοχλητικά μηνύματα τη βδομάδα. Υποθέτω πάλι ότι οι νέες ρυθμίσεις επικοινωνίας μέσω της εφαρμογής δεν μπορούν να επαναφέρουν την παλιά.

Αν πας στις ρυθμίσεις επικοινωνίας, το βάλεις στο να δέχεσαι και στις 7 ή 8 του μήνα που αλλάζει ο κύκλος δεν σου έρθουν προσφορές, νομίζω ότι δε θα μπορέσεις να κάνεις κάτι άλλο. Θα μπορούσες θεωρητικά να ζητήσεις από την εξυπηρέτηση να ενεργοποιήσουν τις ρυθμίσεις επικοινωνίας, μήπως και αυτοί κάνουν κάτι άλλο από ότι κάνει η εφαρμογή.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω και στα 2 νούμερα "οχι" σε ολες τις ρυθμισεις επικοινωνίας, στο ένα έρχονται μόνιμα προσφορές, ενω στο άλλο όχι. Δεν υπαρχει λογική. Ενα χάος. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικότητα ότι γίνεται χαμός. Ήμουν q, έκανα φορητότητα cosmote και πάλι πίσω q. Η συγκεκριμένη καρτοκινητή της wind είναι για όσους αντέχουν το κυνήγι των countdown offers. Μόνο τότε συμφέρει. Και για βασικές απαιτήσεις.  Αυτή την εντύπωση έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Για ένα διάστημα είχαν σταματήσει και σε εμένα οι προσφορές. Στο τσατ οι απαντήσεις τους ήταν πραγματικά ότι να ναι. Οι ρυθμίσεις επικοινωνίας στην εφαρμογή ήταν σωστές. Τελικά τους έστειλα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο σάιτ της wind. Τους έγραψα ενα σεντόνι με την κατάσταση και τις απαντήσεις τους από το τσατ και στον επόμενο κύκλο προσφορών αναστήθηκε το δωράκι. Πάνε μήνες βέβαια από τότε.

Link to comment
Share on other sites

δεν εξηγειτε αλλοιως θελουν να μας βαλουν να ενεργοποιησουμε Σταθερα πακετα q STAR κλπ ή προσωπικες προσφορες ....ολος ο κοσμος περιμενει πως και πως τα καουντ νταουν και ελαχιστοι περνουν τα μηνιαια σταθερα πακετακια ....αλλον λογο δεν μπορω να φανταστω που να δινει καουντ νταουν 1 το 10 ημερο!!!!

Επιπλεον υποψιαζομαι οτι θα δωσει κατι σαν promo αυριο ημερα εθνικης επετειου!! αλλα ειναι υποθεση μου και μονο!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Pedro_G said:

δεν εξηγειτε αλλοιως θελουν να μας βαλουν να ενεργοποιησουμε Σταθερα πακετα q STAR κλπ ή προσωπικες προσφορες ....ολος ο κοσμος περιμενει πως και πως τα καουντ νταουν και ελαχιστοι περνουν τα μηνιαια σταθερα πακετακια ....αλλον λογο δεν μπορω να φανταστω που να δινει καουντ νταουν 1 το 10 ημερο!!!!

Επιπλεον υποψιαζομαι οτι θα δωσει κατι σαν promo αυριο ημερα εθνικης επετειου!! αλλα ειναι υποθεση μου και μονο!

Αυτό που θα καταφερουν ειναι να χασουν συνδρομητές, οι οποίοι θα κανουν φορητότητα προς οικονομικότερο καρτοκινητό του ανταγωνισμού. Ισως να θέλουν να το προκαλέσουν ώστε να σταματήσουν το Q. 

Το να δωσουν αυριανο προμο το βρισκω δυσκολο, διότι το f2g εδωσε ηδη (και το πιο ακριβό απο όλους). Η Nova πιστεύει οτι με αυτόν τον τροπο θα αυξησει τα έσοδα και εδω γελάμε. Οποιον εβαλε επικεφαλη η εταιρια για αυτην την τακτική, θα την διαλύσει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Διαχειρίζομαι 3 νούμερα Q στο ίδιο app.

Αν τα πάω frog, γίνεται αυτό η θέλει χωριστό app για το καθένα?

Θα τα διαχειριζεσαι ολα μαζι με το mycosmote app

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Θα τα διαχειριζεσαι ολα μαζι με το mycosmote app

Πάντως με έδωσαν απεριόριστα data στο frog για ένα μήνα λόγο της εγγραφή μου στο payzy, και στο app της frog δεν το δείχνει(έχει τα 19 gb), μόνο στο cosmote app το έχει.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Το να δωσουν αυριανο προμο το βρισκω δυσκολο, διότι το f2g εδωσε ηδη (και το πιο ακριβό απο όλους). Η Nova πιστεύει οτι με αυτόν τον τροπο θα αυξησει τα έσοδα και εδω γελάμε. Οποιον εβαλε επικεφαλη η εταιρια για αυτην την τακτική, θα την διαλύσει. 

Η αλήθεια είναι ότι προσωρινά μπορεί να φανεί αποτέλεσμα. Έχω ένα τηλ που πρέπει να βάλω υποχρεωτικά πακέτο ως την Κυριακή και η φτηνότερη επιλογή με ομιλία είναι προσωπική προσφορά με 8 ευρώ, για την οποία χρειάζεται να βάλω και κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panbet said:

Πάντως με έδωσαν απεριόριστα data στο frog για ένα μήνα λόγο της εγγραφή μου στο payzy, και στο app της frog δεν το δείχνει(έχει τα 19 gb), μόνο στο cosmote app το έχει.

Το νήμα αυτό αφορά στην Q και όχι στα προβλήματα της Cosmote.

Ρώτησε στο αντίστοιχο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makap said:

Το νήμα αυτό αφορά στην Q και όχι στα προβλήματα της Cosmote.

Ρώτησε στο αντίστοιχο νήμα.

Φίλε μου δεν είναι ερώτηση ούτε πρόβλημα, απλός ανάφερα πιο πάνω στον mobileras για το my cosmote app που είπε.

Τέσπα αν μπορούσα να το σβήσω το σχολιό μου, θα το έκανα και θα έγραφα στο frog.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Απο πανω απο 25 νουμερα που ειχαμε στην κιου, εφυγε και σημερα αλλο ενα πακετο προς τον ηλιο τον πρασινο. Μενουν 3-4 για φορητοτητα τον αλλο μηνα. Περαστικα τους.

Παντως πρωτη φορα ακουω ως επιχειρημα να θελει μια εμπορικη εταιρεία να διωξει πελατες. Αν υπηρχε νομπελ επιχειρηματικοτητας το ειχαν εξασφαλισει απο τωρα.

Sent from my Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...