Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έδωσαν περισσότερα από ότι μας έχουν συνηθίσει, αλλά όχι κάτι που να αξίζει για κάποιον που έχει ήδη αγορασμένο καουνταουν.

 

Συμφωνώ.

Αλλά, τι να δίνανε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν στην Κιού άφηναν να μεταφέρονται τα υπόλοιπα των Countdown, θα κέρδιζε πιο πολλές αγορές από συνδρομητές.

 

Δεν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Επειδή θέλω 2ο αριθμό και αποκλειστικά καρτοκινητο: ποια εταιρεία-πακετο συμφέρει ώστε με το μικρότερο κόστος ανανέωσης να έχει τη μέγιστη διάρκεια πριν χρειαστεί να ξανανανεωθεί; Δε με ενδιαφέρουν προνόμια mb-sms- χρόνος ομιλίας.

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

 

Επειδή θέλω 2ο αριθμό και αποκλειστικά καρτοκινητο: ποια εταιρεία-πακετο συμφέρει ώστε με το μικρότερο κόστος ανανέωσης να έχει τη μέγιστη διάρκεια πριν χρειαστεί να ξανανανεωθεί; Δε με ενδιαφέρουν προνόμια mb-sms- χρόνος ομιλίας.

 

Ευχαριστώ πολυ.

Η Q επίσης επιτρέπει την λήψη εισερχομένων και ΣΜΣ 12 μήνες μετά από την τελευταία ανανέωση.

Για να βεβαιωθείς ότι αυτός ο όρος δεν έχει αλλάξει πρόσφατα, πήγαινε σε ένα κατάστημα και διάβασε τους όρους που έχει μέσα στην κάρτα.

Αν ισχύει ακόμα, (πριν 3 μήνες ήταν οκ) σημαίνει 6€ τον χρόνο.

Μην ρωτήσεις γιατί θα σου πούνε ψέμματα οι υπάλληλοι.

Να ζητήσεις μία κάρτα και να διαβάσεις μόνος σου το πακέτο.

Δεν χρειάζεσαι να πληρώσεις τίποτα.

Μόνο ταυτοποίηση και φεύγεις.

Και έχεις για έναν χρόνο εισερχόμενες και ΣΜΣ χωρίς να βάλεις λεφτά.97717b9229f985e80cadca972684c698.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο χρημάτων χάνεται στο τέλος του 2ου μήνα όπως σε όλα τα καρτοκινητα. Απλά στην Q μπορείς να συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις μέχρι το 12μηνο, ενώ όλα τα υπόλοιπα καρτοκινητα έχουν φραγή εισερχομένων κλήσεων στο τέλος του 3ου μηνα. Για τα σμσ δεν γνωρίζω τι ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στην q αλλά και στην wind f2g μπορείς να λαμβάνεις μηνύματα και κλήσεις αφού περάσει το δίμηνο ως το 12μηνο.

 

(1)και στην wind ανανεώνεται ο χρόνος λήξης όταν αγοράσεις ένα πακέτο.

 

Είναι πολιτικές που δίνουν στρατηγικό πλεονέκτημα στην εταιρεία και μπράβο της.

 

(2) αυτό που έγραψε φίλος πιο πάνω για την κατάργηση αριθμού και επιστροφή χρημάτων. Το έχω κάνει πέντε φορές (wind f2g), η πρώτη ήταν τεράστια αποτυχία και κινδύνεψα να χάσω τα λεφτα μου!! Οι άλλες όμως ήταν επιτυχίες και τα πήρα τα λεφτά πίσω στο ακέραιο. Το ζήτημα είναι να απευθυνθείς σε κατάστημα που ξέρει και όχι σε άσχετους και να είσαι ενημερωμένος και σίγουρος ότι η συγκεκριμένη αύξηση σε καλύπτει.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο χρημάτων χάνεται στο τέλος του 2ου μήνα όπως σε όλα τα καρτοκινητα. Απλά στην Q μπορείς να συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις μέχρι το 12μηνο, ενώ όλα τα υπόλοιπα καρτοκινητα έχουν φραγή εισερχομένων κλήσεων στο τέλος του 3ου μηνα. Για τα σμσ δεν γνωρίζω τι ισχύει.

 

Κάνεις λάθος στο 2ο.

Έχω F2g και Q, και μετά τη λήξη του διμήνου, που χάνεται το υπόλοιπο, μπορείς να δέχεσαι κλήσεις για 13 μήνες και μετά χάνεται ο αριθμός. Το κάνω συνέχεια και ανανεώνω στους 12 μήνες για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λες ότι είναι λάθος; Το 12μηνο;

 

Εννοώ ότι τα καρτοκινητά F2g (που τα αποκλείεις) και Q μπορούν να δέχονται μέχρι 13 μήνες, αλλά καλό είναι να ανανεώνεις στους 12 περίπου, για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

το κάνω περίπου 7-8 μήνες με τους γονείς μου

Από καλοκαίρι σε καλοκαίρι

βαζω λεφτά το Μάιο και τον Ιούλιο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι τα καρτοκινητά F2g (που τα αποκλείεις) και Q μπορούν να δέχονται μέχρι 13 μήνες, αλλά καλό είναι να ανανεώνεις στους 12 περίπου, για σιγουριά.

 

Τα καρτοκινητα F2g αυτοαποκλείονται αφού δεν εχουν 6ευρη ανανεωση και ο φιλος ψάχνει τον φτηνοτερο τρόπο διατήρησης αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

Η 6ευρη ανανεωση είναι πάντα διαθέσιμη η είναι προσφορά που συμβαίνει τυχαία;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει προσφορά count down. Σίγουρα δηλαδή μια φορά μέσα στη βδομάδα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δηλαδή μια φορά μέσα στη βδομάδα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Τέλεια!

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 gb με 5 ευρώ μέχρι τις 5 το απόγευμα. Πρωτη φορα θυμαμαι να φτανει σε αυτο το επιπεδο η τιμη. Κάποιες φορές είχαμε 2 ευρω και κυριως 3 και 4 ευρω.Πιο παλια υπηρχε και με 1 ευρω,στις αρχες. Ή παιρνει τον ανηφορο και αυτο ή βγαζουν τα σπασμενα της black friday.
Link to comment
Share on other sites

Εάν άρχισαν τα 5αρια, RIP Countdown και γενικά RIP Q από μένα. Την έχω για φτηνά πακέτα ομιλίας, αλλά εάν αρχίσει να ζητάει 5ευρα θα συνεχίσω να μιλάω με Viber που έχω από τις άλλες 2 εταιρίες.

 

Προσωπικά δεν θα με χαλούσε να ξεφορτωθώ την Q λόγω ακρίβειας. Θα ήταν μια καλή αφορμή να μην κουβαλάω 3 κάρτες σιμ.

Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

H 6€ ανανέωση αφήνει 5.05€ αλλά από εκει και πέρα, για q και countdown τα 5€ ειναι υπερβολικά.
Link to comment
Share on other sites

H 6€ ανανέωση αφήνει 5.05€ αλλά από εκει και πέρα, για q και countdown τα 5€ ειναι υπερβολικά.

 

Δίκιο έχεις, μπερδεύτηκα. Θα το διορθωσω

Link to comment
Share on other sites

Countdown 5GB με 5€ εως σήμερα στις 5μμ. Διορθώστε με αν κανω λάθος, αλλα ειναι η πρώτη φορα που βλέπουμε countdown με τιμή πάνω από 4€.
Link to comment
Share on other sites

Countdown 5GB με 5€ εως σήμερα στις 5μμ. Διορθώστε με αν κανω λάθος, αλλα ειναι η πρώτη φορα που βλέπουμε countdown με τιμή πάνω από 4€.

 

Αν διάβαζες τη σελίδα πριν ποστάρεις, θα έβλεπες ότι σε πρόλαβε άλλος πριν από 3 ώρες, με τα ίδια και πιο αναλυτικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

και ποια η διαφορά 1€ το gb πράγμα συνηθισμένο και πριν μπορούσες να το κάνεις και έπαιρνες 6 με 6€,την τρίχα τριχιά κάνουμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ποια η διαφορά 1€ το gb πράγμα συνηθισμένο και πριν μπορούσες να το κάνεις και έπαιρνες 6 με 6€,την τρίχα τριχιά κάνουμε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εγώ ελπίζω να μην το κάνουν και στα Countdown ομιλίας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να μην το κάνουν και στα Countdown ομιλίας...
προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα λεπτά προς όλους,αν το κάνουν θα ενεργοιποιω το πακέτο μέσα από την εφαρμογή όποτε εγώ θέλω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, να σας πω τι παρατήρησα μόλις τώρα....

πήρα το countdown offer στις 27/11 που είχε 250 λεπτά προς όλους και 1GB με 3ευρώ.

 

Σήμερα κοιτάω και βλέπω ότι τα λεπτά προς όλους λήγουν στις 06/12, πώς έγινε αυτό;

Την ίδια προσφορά έβαλα και σε έναν αριθμό Q του γιου μου και όλα κανονικά (δηλ. με διάρκεια 1 μήνα για να καταναλώσει τα 250λεπτά).

 

Έχετε κάποια λογική εξήγηση;

 

ευχαριστώ

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...