Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1226- ΓΡΑΜΜΗ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ- Helpline Q

ΔΩΡΕΑΝ - Η υπηρεσία χρεώνεται 0,10€ που αφαιρούνται από την επόμενη ανανέωση του χρόνου ομιλίας

εχω την εντυπωση ομως οτι πιστωνει μονο 0,50.

Link to comment
Share on other sites

Στη Γαλλία χρησιμοποιείς τα πακέτα σου σαν να είσαι στην Ελλάδα (Προσοχή: Μόνο τα πακέτα που εχεις πληρωσει, οχι τα 1000' προς Q ή τα 1000ΜΒ που σου δινει δωρεαν οταν ανανεώνεις)

Για Ελβετία πρέπει να αγοράσεις πακετο εξωτερικού.

Αν εισαι κοντα στα σύνορα, βάλε τις ρυθμίσεις δικτύου στο χειροκίνητο να χρησιμοποιείς τις Γαλλικές κεραίες

 

Καλό ταξίδι, καλά να περάσεις :)

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου ήρθε SMS για 200 προς όλους και 1 GB με 3 ευρώ (αποστολή 21 στο 12410).

 

Σε μένα δεν ήρθε, δοκίμασα, αλλά δεν...

 

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ

Για το 2ο;

θυμάμαι κάποια φορά μηδενίστηκε το υπόλοιπο της κόρης μου και ζήτησε 2 ή 3€ τα οποία αφαιρέθηκαν απο την επόμενη ανανέωση.

Ισχύει κατι τέτοιο, ή λάθος θυμάμαι;

 

Στην Q ήταν πάντα 0,50 ευρώ η επέκταση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος φίλος εάν μπορούμε να βάλουμε στην ειδοποίηση χαμένων κλήσεων να μην ακούγεται σε αυτόν που μας καλεί "ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί με γραπτό μήνυμα"; Στο F2G γίνεται αυτό στέλνοντας μήνυμα "ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ" αλλά στην Q δεν ξέρω εάν μπορεί να γίνει αυτό και δεν έχω βρει κάτι σχετικά. Μπορείτε να με ενημερώσετε; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε το νου μας σήμερα για το δίμηνο. Όποιος ανανεώσει, ας ενημερώσει αν εφαρμόστηκε ή όχι. Προσωπική εκτίμηση: Θα μείνει μόνο στα χαρτιά για αρκετούς μήνες, ως που να ακολουθήσουν και οι άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε το νου μας σήμερα για το δίμηνο. Όποιος ανανεώσει, ας ενημερώσει αν εφαρμόστηκε ή όχι. Προσωπική εκτίμηση: Θα μείνει μόνο στα χαρτιά για αρκετούς μήνες, ως που να ακολουθήσουν και οι άλλοι.

 

Εγινε δίμηνο απο πότε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εγινε δίμηνο απο πότε?

Υποτίθεται από σήμερα. Κάτσε να εφαρμοστεί πρώτα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται από σήμερα. Κάτσε να εφαρμοστεί πρώτα όμως.

 

Εχουμε τον νόμο-απόφαση?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=486

Υ.Γ. οι εταιρείες βγάζουν ανακοινώσεις για τροποποίηση τιμολογίων,δεν νομοθετούν ούτε αποφασίζουν κατά τη γραμμή άλλων δημοσίων αρχών. Το συγκεκριμένο λοιπόν είναι η τιμολογιακή πολιτική της wind,δεν εχει θεσπιστει π.χ. από την ΕΕΤΤ ή από άλλη αρχή. Δεν το λέω για να διορθώσω ή να "μαλώσω" τον φίλο που το εγραψε,το βλέπω από πολλούς να το αναφέρουν με την ίδια ορολογία,η οποία μπορεί να οδηγήσει σε λάθος συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=486

Υ.Γ. οι εταιρείες βγάζουν ανακοινώσεις για τροποποίηση τιμολογίων,δεν νομοθετούν ούτε αποφασίζουν κατά τη γραμμή άλλων δημοσίων αρχών. Το συγκεκριμένο λοιπόν είναι η τιμολογιακή πολιτική της wind,δεν εχει θεσπιστει π.χ. από την ΕΕΤΤ ή από άλλη αρχή. Δεν το λέω για να διορθώσω ή να "μαλώσω" τον φίλο που το εγραψε,το βλέπω από πολλούς να το αναφέρουν με την ίδια ορολογία,η οποία μπορεί να οδηγήσει σε λάθος συμπεράσματα.

Πιο απλά, οι εταιρίες αποφασίζουν και η ΕΕΤΤ δεν το απαγορεύει.

Link to comment
Share on other sites

"'Oτι συμφέρει 10 μεγάλες εταιρείες είναι Νόμιμο" Τζον Κένεθ Γκάλμπρεϊθ. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

"'Oτι συμφέρει 10 μεγάλες εταιρείες είναι Νόμιμο" Τζον Κένεθ Γκάλμπρεϊθ.

 

Ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό. Βουλγαράκης.

Με απλή συνεπαγωγή, ότι συμφέρει 10 μεγάλες εταιρίες είναι ηθικό.

Link to comment
Share on other sites

Οκ την παμε αλλού τη συζήτηση,εγώ απλά είπα οτι οι συγκεκριμενες τροποποιησεις ειναι εμπορικές ανακοινώσεις εταιρείας. Ιδιωτική εταιρία δεν νομοθετει. Το κρατος νομοθετεί. Στάθηκα στη φρασεολογία κυρίως που χρησιμοποιειται και η οποία δεν ανταποκρίνεται ορθά σε αυτές τις περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=486

Υ.Γ. οι εταιρείες βγάζουν ανακοινώσεις για τροποποίηση τιμολογίων,δεν νομοθετούν ούτε αποφασίζουν κατά τη γραμμή άλλων δημοσίων αρχών. Το συγκεκριμένο λοιπόν είναι η τιμολογιακή πολιτική της wind,δεν εχει θεσπιστει π.χ. από την ΕΕΤΤ ή από άλλη αρχή. Δεν το λέω για να διορθώσω ή να "μαλώσω" τον φίλο που το εγραψε,το βλέπω από πολλούς να το αναφέρουν με την ίδια ορολογία,η οποία μπορεί να οδηγήσει σε λάθος συμπεράσματα.

Σήμερα που ενεργοποίησα ενα νεο καρτοκινητό Q (προνομιακό) έκανα και ανανέωση 10€,δυστυχώς διαπίστωσα οτι το ποσό ισχύει για ΔΥΟ (2) ΜΗΝΕΣ, ξεφτύλα,άρα να το περιμένουμε και απο τους ''άλλους'' της ''κλίκας''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα σ ένα κατάστημα Wind μου έδωσαν δώρο ένα f2go που με το πρώτο 10€ του μήνα δίνει, εάν θυμάμαι καλά 300 λεπτά προς όλους μαζί με Ίντερνετ. Δεν του πολύ έδωσα σημασία γιατί είμαι με Q (με ενεργοποιημένο το προνομιακό) αλλά μου έδωσαν αφού το ζήτησα κ ακόμα ένα νούμερο στην Q όπου με το πρώτο 10€ του μήνα εκτός από το βασικό bonus (1000’ προς Q κ 1GB internet) δίνει ως bonus επιπλέον το νέο πακέτο των 8€ με το rollover (200’ προς Ελλάδα κ ΕΕ και 500GB).

Ενδιαφέρον ε; Προς ενημέρωση για όσους πιθανώς ενδιαφέρονται.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε οτι το δίνει ως μπόνους τι εννοούμε? Κανονικά μετά την 10ευρη θα πρέπει να κρατάει τα 8 για να δίνει τις παροχές του πακέτου. Απλά φαντάζομαι οτι θα το εχουν προενεργοποιημένο το αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα σ ένα κατάστημα Wind μου έδωσαν δώρο ένα f2go που με το πρώτο 10€ του μήνα δίνει, εάν θυμάμαι καλά 300 λεπτά προς όλους μαζί με Ίντερνετ. Δεν του πολύ έδωσα σημασία γιατί είμαι με Q (με ενεργοποιημένο το προνομιακό) αλλά μου έδωσαν αφού το ζήτησα κ ακόμα ένα νούμερο στην Q όπου με το πρώτο 10€ του μήνα εκτός από το βασικό bonus (1000’ προς Q κ 1GB internet) δίνει ως bonus επιπλέον το νέο πακέτο των 8€ με το rollover (200’ προς Ελλάδα κ ΕΕ και 500GB).

Ενδιαφέρον ε; Προς ενημέρωση για όσους πιθανώς ενδιαφέρονται.

Οι άνθρωποι είναι αντιφατικοί δλδ δεν πάνε καλά.. :wacko: Αφού με τις στοχευμένες αυξήσεις (ελάχιστη τιμή πακέτου, ελάχιστη ανανέωση, δίμηνη διάρκεια κάρτας κτλ) οδήγησαν πολλούς από εμάς να αχρηστεύσουμε/λήξουμε τα παλαιά μας νούμερα που είχαμε ως δεύτερα τώρα κάνουν "προωθητικές" ενέργειες να αυξήσουν τους ενεργούς αριθμούς στο δίκτυό τους μπας και εισπράξουν κανα δεκάρικο παραπάνω. :mad:

 

Μην ασχολείστε και μην ενεργοποιείτε παγίδες που μετά θα σας στοιχίσουν χρήματα. Όπως είναι/έγινε το σύστημα των καρτοκινητών δεν αξίζει να έχεις διπλούς αριθμούς ούτε με "προσφορά" εφόσον το βασικό σου σε καλύπτει. Αν όχι κατάργησε το βασικό και κάνε βασικό το "προνομιακό".

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Και εγώ έκοψα το δεύτερο αριθμό και χρησιμοποιώ μόνο τον ένα.Το πρόβλημα το έχουν οι γονείς μου που έχουν ενα κινητό για ώρα ανάγκης και τώρα είναι αναγκασμένοι να βάζουν 10 ευρώ κάθε 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που ενεργοποίησα ενα νεο καρτοκινητό Q (προνομιακό) έκανα και ανανέωση 10€,δυστυχώς διαπίστωσα οτι το ποσό ισχύει για ΔΥΟ (2) ΜΗΝΕΣ, ξεφτύλα,άρα να το περιμένουμε και απο τους ''άλλους'' της ''κλίκας''

Πριν λίγο έβαλα 5€ online και το υπόλοιπο ισχύει έως τις 15 Μαΐου. Το "κουφό" είναι ότι μου το υποβίβασαν κι'όλας, αφού με βάση την προηγούμενη ανανέωση που είχε γίνει την 1η Μαρτίου, έληγε στις 31 Μαΐου. Οι άνθρωποι είναι ανεκδιήγητοι και ατρόμητοι, αφού δε φοβούνται τις φορητότητες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έβαλα 5€ online και το υπόλοιπο ισχύει έως τις 15 Μαΐου. Το "κουφό" είναι ότι μου το υποβίβασαν κι'όλας, αφού με βάση την προηγούμενη ανανέωση που είχε γίνει την 1η Μαρτίου, έληγε στις 31 Μαΐου. Οι άνθρωποι είναι ανεκδιήγητοι και ατρόμητοι, αφού δε φοβούνται τις φορητότητες.

 

Δυστυχως αυτη τη τακτικη την ακολουθουσε και παλιοτερα η wind όταν αλλαζε τη διαρκεια του πακετου πχ. απο τους 6 μηνες στους 3. Για να μην πειράζει την ημερομηνια ληξης σε αυτη την μεταβατικη περιοδο (γιατί μόνο τοτε το χρειαζομαστε), θέλει development (πιθανόν μικρό), κάτι που ή δεν ασχολειται να κάνει ή δεν θελει να ασχοληθει να κάνει γιατι την βολεύει. Το θέμα είναι η αρνητική, για άλλη φορα, εικονα που βγάζει η εταίρια. Αντιθέτως η cosmote δεν την πειραζε την ημερομηνία ληξης στην αντίστοιχη μεταβατικη περίοδο.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πακέτο 8γιγα/8€ και υπόλοιπο χρημάτων κάτω από 1ε. Εάν φάω το γιγα του μήνα πριν έρθει το νέο γιγα, θα μου φάει τα λεφτά κ θα πάω μείον;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...