Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα sms δεν εξαφανιστηκαν λόγω υψηλής χρέωσης, αλλά λόγω ύπαρξης πολλών καλύτερων εναλλακτικών λύσεων, καθώς η τεχνολογία προχωράει.

Εξάλλου όποιος θέλει να στέλνει sms αγοράζει πακέτο που του βγαίνει φθηνοτατα ή ακόμη και με τη μορφή δώρου, πχ log and Win.

 

Και για τους δύο λόγους εξαφανίστηκαν. Αν εσύ αγοράζεις πακέτο με sms αλλά οι αποδέκτες σου απαντάνε με άλλο τρόπο γιατί είναι ακριβά τα sms, τότε στο τέλος θα πάψεις να αγοράζεις και εσύ πακέτο γιατί θα το αξιοποιεις ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα έχω καταργήσει εδώ και καιρό, αντί καθιστώντας τα με fb messenger ή viber.

Επίσης, το παράδειγμα και ο παραλληλισμός με το παστίτσιο και τη φασολάδα πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο κατάλληλα. Εξαρτάται βέβαια και από το τι θεωρεί κάθε ένας ως παστίτσιο και φασολάδα, αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό.

Edited by XP130TD

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πριν λίγο καιρό κατήργησε και η κοσμοτέ το πρόγραμμα χωρίς πάγιο που είχε. Έτσι όπως το πάνε τώρα όμως, ακόμη και το basic δείχνει καλό για νούμερα στα οποία το υπόλοιπο εξανεμίζεται κάθε τρεις και λίγο επειδή απλά ξεχάστηκε και δεν ανανεώθηκε.

Απορώ γιατί δε βγάζουν και οι άλλες δύο κάτι παρόμοιο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πριν λίγο καιρό κατήργησε και η κοσμοτέ το πρόγραμμα χωρίς πάγιο που είχε. Έτσι όπως το πάνε τώρα όμως, ακόμη και το basic δείχνει καλό για νούμερα στα οποία το υπόλοιπο εξανεμίζεται κάθε τρεις και λίγο επειδή απλά ξεχάστηκε και δεν ανανεώθηκε.

Απορώ γιατί δε βγάζουν και οι άλλες δύο κάτι παρόμοιο...

το σύστημα frog είναι καλύτερο/φτηνότερο από αυτό που περιγράφεις. Με όσο έχει το πάγιο που περιγράφεις θα έχεις και 60' (κάποιες φορές 120') με το δευτερόλεπτο.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και σου ξαναλέω έχεις απόλυτο δίκιο!!!

Που δίνουν παστίτσιο ρωτάω...γιατί εγώ παίρνω φασολάδα και ψάχνομαι!!!!

Φιλικά!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα,θα σου το πω με παράδειγμα.Μένω σε χωριό στη Μυτιλήνη,και έχω και κοσμοτε και wind,με την wind συσκευή ανεβαίνω στην ταράτσα της πεθεράς μου που είναι πιο ψηλό το διπλανό σπιτι για να μιλήσω χωρίς διακοπή,ενώ το άλλο κοσμοτε μιλάω και στο κατώγι.Ε με συγχωρεις πολύ,εάν τα φτάσουν κάποια στιγμή να θέλουν ένα 10αρικο το καθ' ένα το μήνα,θα προτιμήσω το κοσμοτε,γιατί δεν μπορώ να τα ταΐζω και τα δυο,και εντάξει μην το πούμε παστίτσιο,ας το πούμε φασολάδα σπιτική αντί στρατιωτικής.Φιλικοτατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν όμως και τα αντίθετα παραδείγματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα σου το πω με παράδειγμα.Μένω σε χωριό στη Μυτιλήνη,και έχω και κοσμοτε και wind,με την wind συσκευή ανεβαίνω στην ταράτσα της πεθεράς μου που είναι πιο ψηλό το διπλανό σπιτι για να μιλήσω χωρίς διακοπή,ενώ το άλλο κοσμοτε μιλάω και στο κατώγι.Ε με συγχωρεις πολύ,εάν τα φτάσουν κάποια στιγμή να θέλουν ένα 10αρικο το καθ' ένα το μήνα,θα προτιμήσω το κοσμοτε,γιατί δεν μπορώ να τα ταΐζω και τα δυο,και εντάξει μην το πούμε παστίτσιο,ας το πούμε φασολάδα σπιτική αντί στρατιωτικής.Φιλικοτατα!!!

 

αν το κινητό είναι 4g θα προτιμήσει να συνδεθεί με 4g και μία γραμμή αντί ας πούμε με 2g όπου μάλλον θα έπιανε πολύ καλύτερο σήμα (παλαιότερο πιο πυκνό δίκτυο). Δοκίμασε να το βάλεις "καρφωτό" 2g το κινητό σου (και 4g όταν θέλεις δεδομένα) και θα πιάνει καλύτερα για ομιλία/κλήσεις.

 

Δεν το λέω για να πω ότι έχει καλύτερο δίκτυο η wind από cosmote γιατί δεν έχει. Το λέω για να κάνεις την δουλειά σου. Παντως για ομιλία δεν είναι κακό το δίκτυο wind, σε data υστερεί αλλά βελτιώνεται.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αν το κινητό είναι 4g θα προτιμήσει να συνδεθεί με 4g και μία γραμμή αντί ας πούμε με 2g όπου μάλλον θα έπιανε πολύ καλύτερο σήμα (παλαιότερο πιο πυκνό δίκτυο). Δοκίμασε να το βάλεις "καρφωτό" 2g το κινητό σου (και 4g όταν θέλεις δεδομένα) και θα πιάνει καλύτερα για ομιλία/κλήσεις.

 

Δεν το λέω για να πω ότι έχει καλύτερο δίκτυο η wind από cosmote γιατί δεν έχει. Το λέω για να κάνεις την δουλειά σου. Παντως για ομιλία δεν είναι κακό το δίκτυο wind, σε data υστερεί αλλά βελτιώνεται.

Βελτιώνεται, όσο και η ταχύτητα της χελώνας με το πέρασμα του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Η βελτίωση είναι ραγδαία, τα στοιχεία το αποδεικνύουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η βελτίωση είναι ραγδαία, τα στοιχεία το αποδεικνύουν.

Φίλε μου, το αποτέλεσμα μετράει. Δε μ'ενδιαφέρουν τα (εικονικά και πλασματικά) στοιχεία που αναφέρει η Wind, σε χάρτες κάλυψης τους οποίους η ίδια δημιουργεί και ανανεώνει. Εγώ ξέρω, ότι απέχω ένα χιλιόμετρο από το κέντρο της Αθήνας και "απολαμβάνω" δίκτυο 3G, σιγκρίσιμο με το 2G που είχε η Cosmote πριν από είκοσι χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώνεται, όσο και η ταχύτητα της χελώνας με το πέρασμα του χρόνου.
βασικά είναι μέχρι να καλυφθεί η περιοχή σου με κεραία 4g και καλύτερα να εχεις κινητό με b20 800mhz που είναι στην επαρχία το κύριο σύστημα της εταιρίας σε 4γ. Εγώ όσο δεν είχα έβριζα. Όταν πήρα με 800άρα και έπιασα αλλάξα άποψη. Αμα πιάσεις 4g από την δικιά μου εμπειρία καλά είναι για χρήση κινητού χωρίς να λέω ότι είναι η καλύτερη.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.για να καταλάβω.εγω το έχω για να μιλάω κυρίως.αν κάνω ανανέωση 10€ σε κατάστημα wind με φτάνει για δύο μήνες το πακέτο q economy που έχει 150 λεπτά προς όλους και 150 ΜΒ Internet;
Link to comment
Share on other sites

Σε φτάνει προς το παρόν. Αρχές Μαΐου πάει στα 4.6 οπότε στο διμηνο θα θες 9.2 καθαρά. Αρα θα χρειαζεσαι 11 € (μπαίνουν καθαρα 9.82) οταν δεν θα σε φτανει η 10ευρη με το προηγούμενο υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Σε φτάνει προς το παρόν. Αρχές Μαΐου πάει στα 4.6 οπότε στο διμηνο θα θες 9.2 καθαρά. Αρα θα χρειαζεσαι 11 € (μπαίνουν καθαρα 9.82) οταν δεν θα σε φτανει η 10ευρη με το προηγούμενο υπόλοιπο.

από τα 9.82 με την δεύτερη ανανέωση θα μένουν 0,46 και θα γκρινιάζει κάθε μέρα στο πρώτο τηλέφωνο για χαμηλό υπόλοιπο.. Που θα πει ότι μία φορά τουλάχιστον από 0€ πρέπει να κάνεις ανανέωση 12€. Άλλωστε φρόντισαν (όχι τυχαία) να δίνουν το νέο bonus στα 12€ και πάνω οπότε για 1Ε θα το βάζεις και αυτό.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Κατάλαβα.Θα κάνω ανανέωση 12 euro για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Πάντως μια χαρά το σκέφτηκαν για να τσιμπάνε παραπάνω χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το αποτέλεσμα μετράει. Δε μ'ενδιαφέρουν τα (εικονικά και πλασματικά) στοιχεία που αναφέρει η Wind, σε χάρτες κάλυψης τους οποίους η ίδια δημιουργεί και ανανεώνει. Εγώ ξέρω, ότι απέχω ένα χιλιόμετρο από το κέντρο της Αθήνας και "απολαμβάνω" δίκτυο 3G, σιγκρίσιμο με το 2G που είχε η Cosmote πριν από είκοσι χρόνια.

 

4G κινητο με B20 εχεις; Αν ναι,και εχεις 4G με πρασινη,μαλλον θεμα Wind.Αν εχεις κινητο χωρις B20...αστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικά είναι μέχρι να καλυφθεί η περιοχή σου με κεραία 4g και καλύτερα να εχεις κινητό με b20 800mhz που είναι στην επαρχία το κύριο σύστημα της εταιρίας σε 4γ. Εγώ όσο δεν είχα έβριζα. Όταν πήρα με 800άρα και έπιασα αλλάξα άποψη. Αμα πιάσεις 4g από την δικιά μου εμπειρία καλά είναι για χρήση κινητού χωρίς να λέω ότι είναι η καλύτερη.

 

Συμφωνω,το 4G δυσκολα το πιανεις χωρις 800αρα,το βλεπω στον πατερα μου με F2G.

Μεσα στο σπιτι,συνηθως σε H+ γυρναει.

Οι αλλες συσκευες βλεπουν κανονικα.Εχω iphone 5s εγω.Η μανα μου xiaomi redmi note 4 global και redmi note 3 mediatek ο πατερας μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Oπως ειπαν καποιοι παραπανω, υπομονη!

Που θα παει θα τον πιει και η wind-q, εγω μολις πεταξα καρτα απο προσφορα σταθερης, ξερετε, αυτη με το 1GB ανα μηνα, "αλλη μουφα αυτη", οποτε παει στα σκουπιδια και συνεχως ψαχνω τωρα τι με συμφερει να κανω με το υπαρχον νουμερο μου κι αν πρεπει να φυγω ή οχι.

Ο γιος μου πεταξε το νουμερο που ειχε και δεν τον ενδιεφεραι και πηρε νεο απο wu.

Επομενως 2 σιμ με συνεχεις ανανεωσεις στα σκουπιδια, φυσικα αφου μηδενιστικαν τα οποια χρηματα ειχαν.

Το σιγουρο ειναι οτι κι απο αυτο θα κοψω πραγματα σταδιακα, κι οπως λεει κι ο κανονας της φυσης..οπου δράση=αντίδραση !

Edited by jazzfrequency
Link to comment
Share on other sites

Πως να σταματήσω την ημερήσια χρέωση 1,20€ για ίντερνετ; έχω απενεργοποιηση τα δεδομένα, την περιαγωγή και έχω φτιάξει ψεύτικο APN, και πάλι με χρεώνουν
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Πως να σταματήσω την ημερήσια χρέωση 1,20€ για ίντερνετ; έχω απενεργοποιηση τα δεδομένα, την περιαγωγή και έχω φτιάξει ψεύτικο APN, και πάλι με χρεώνουν

Επικοινώνησε στο φβ της Κιου. Εάν συνεχίσεις να χρεωνεσαι, πηγαίνεις βονταφον ή Κοσμοτε, η οποία μόλις πάει να μπει στο ίντερνετ η συσκευή χωρίς πακέτο δεδομένων, κόβεται αμέσως και σου έρχεται σμσ.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα χρειάζομαι οπότε δεν θέλω να μου γίνει απενεργοποιηση από την εξυπηρέτηση πελατών, απενεργοποιησα τα δεδομένα και την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις.

 

Την Q την προτιμώ επειδή έχει κεραία δίπλα στο χωριό μου η wind, οπότε έχω πολύ πιο καλύτερο σήμα από τις άλλες δύο εταιρείες, έχω παντού 4G σήμα, ενώ με τις άλλες πιάνει σε σημεία

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα χρειάζομαι οπότε δεν θέλω να μου γίνει απενεργοποιηση από την εξυπηρέτηση πελατών, απενεργοποιησα τα δεδομένα και την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις.

 

Την Q την προτιμώ επειδή έχει κεραία δίπλα στο χωριό μου η wind, οπότε έχω πολύ πιο καλύτερο σήμα από τις άλλες δύο εταιρείες, έχω παντού 4G σήμα, ενώ με τις άλλες πιάνει σε σημεία

 

Πόσο συχνά είσαι στο χωριό σου;

Link to comment
Share on other sites

ναι,στη χτεσινη ανακοινωση φαινεται να αλλαξε

 

αλλα τωρα που το ξαναβλεπω,μαλλον υφισταμενους θεωρει αυτους που ειναι συνδρομητες αλλα θα γραφτουν τωρα...

 

εγώ πάντως που το κατέβασα πήρα κανονικά τα 2gb, πιθανών να πρέπει να το κατεβάσεις πρώτη φόρα! αλλιώς δοκιμάστε να διαγράψετε το παλιό και να κατεβάσετε το καινούργιο app. Πάντως και τα 2gb να μην μας έδιναν πάλι θα το κατέβαζα είναι πολύ καλό και εύχρηστο! τα κάνεις όλα από το app, παίρνεις και τα δωράκια σου και είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο συχνά είσαι στο χωριό σου;

 

Μένω μόνιμα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...