Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους συγκεκριμένους προορισμούς και για τα μέχρι τώρα δεδομένα μόνο ο βάτραχος μου έρχεται κουτί. Εάν κάνει αυξήσεις κι ο βάτραχος, προφανώς και θα ελαχιστοποιήσω τη χρήση του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ πως τέτοιες αυξήσεις δεν με αγγίζουν γιατί πάντα καταναλώνω τον χρόνο ομιλίας που έχω απο τα πακέτα που αγοράζω.

Κι αν τις ελάχιστες έως πολυ ελάχιστες φορές ξεφύγω , η διαφορά στην τιμή πιθανότατα θα ειναι 0,10 λεπτά παραπάνω τον μήνα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

0.10 sms 00.80 δευ ομιλιας Q στην οικονομικη καρτοκινητη τραγικο δεν εχω Q αλλα το εχουν χασει στην wind Και να πω ότι είχε κανένα σοβαρό δίκτυο η wind

 

Και ο βατραχος ανεβασε τιμες αλλα το μηνυμα δεν το πειραξαν

 

 

 

Στελναμε και κανενα sms εκτος πακετου,παλιοτερα το χε 0,05 τωρα 0,0644 και θα το παει 0,10.

Απαραδεκτο.

 

Δεν ειναι μονο το sms κοιτα παρακατω

 

 

Από 15 Ιουνίου 2015, για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής Q τροποποιούνται οι χρεώσεις κλήσεων προς όλους τους Εθνικούς προορισμούς και αυξάνονται από 0,0062€/ δευτερόλεπτο σε 0,0080€/ δευτερόλεπτο. Διευκρινίζεται ότι η αλλαγή αφορά την χρέωση μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ομιλίας ή bonus ομιλίας χωρίς να επηρεάζεται η ενσωματωμένη χρήση τους, καθώς στις περιπτώσεις αυτές και μέχρι να καταναλωθεί ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας, ισχύουν οι χρεώσεις που περιγράφονται στους αντίστοιχους τιμοκαταλόγους των πακέτων ομιλίας ή bonus ομιλίας. Εξαιρούνται οι κλήσεις προς όλους τους μη γεωγραφικούς προορισμούς. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει το ένα δευτερόλεπτο. Επιπλέον, η χρέωση αποστολής γραπτών μηνυμάτων προς Ελλάδα και διεθνείς προορισμούς (SMS) καθώς και μηνυμάτων πολυμέσων (MMS) αυξάνεται και διαμορφώνεται από 0,0644€ σε 0,10€ και από 0,3721€ σε 0,49€ αντιστοίχως. Τέλος στην υπηρεσία Q helpline θα εφαρμόζεται χρέωση 0,10€ στην επόμενη ανανέωση χρόνου ομιλίας....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια έχουμε πει ότι οποιαδήποτε χρήση εκτός πακέτων είναι ασύμφορη, γιατί να αλλάξει τώρα; Προσωπικά έχω χρόνια να ξοδέψω ούτε ένα σεντς εκτός πακέτων. Την βγάζω με λιγότερο από 10€ τον μήνα μες Q με 800 λεπτά με 800sms με 1000gb
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια έχουμε πει ότι οποιαδήποτε χρήση εκτός πακέτων είναι ασύμφορη, γιατί να αλλάξει τώρα; Προσωπικά έχω χρόνια να ξοδέψω ούτε ένα σεντς εκτός πακέτων. Την βγάζω με λιγότερο από 10€ τον μήνα μες Q με 800 λεπτά με 800sms με 1000gb

 

 

Tο ότι το κανεις εσύ δεν πάει να πει ότι το κάνουν όλοι να στο πω πιο απλά πες αγοράσεις χρόνο ομιλίας αντε πες οκ σε αυτο { εξηγώ στο τέλος } πακετο με μηνύματα γιατί να πάρεις υπάρχουν άτομα που στέλνουν 3-5 -7 {οταν ειναι αναγκη} γιατί να αγοράσουν πακέτο mε περισσότερα "μηνυματα" αφού ποτε δεν θα τα στειλουν δεν τα χρειάζονται για να τα κονομαει η wind έπρεπε να μείνει φτηνό το sms όπως στο βάτραχο εξήγησα παραπάνω τους λόγους

 

Υποτίθεται η κίου είναι φτηνή μετά από αυτό δεν είναι είδες να φτιάξει κανένα δίκτυο η wind να πεις ρε παιδί μου έφτιαξε το δίκτυο χαλάλι να τα δώσω παραπάνω ένα μπου@@@@ είναι το "δυκτιο ακομα σας έχει στο roaming αν είναι δυνατόν!!!

 

εάν δεν είχα τα 300 προς όλους στο παλιό f2g με ανανέωση 10 euro και τα λεφτά στην κάρτα θα την είχα κάνει εδώ και καιρό αυτά που κάνει το τελευταίο καιρό δεν είναι καλά από την στιγμή που έχει το χειρότερο δίκτυο έχω καβάτζα και ένα κοσμοτέ/frog γιατί μπορεί να το χρειαστώ γιάτι εμπιστοσύνη στο δίκτυο της wind δεν έχω μην μιλήσω για internet απλά δεεεννν

 

αγοράζεις πακέτα γιατί το φτιάξανε έτσι για να έχουν στάνταρ έσοδα... φτηνή ομιλία δεν είναι τα πακέτα φιλε αλλα η μονάδα χρεώσεις το δευτερόλεπτο για αυτο και της θεωρώ όλες της εταιρίες αδικαιολόγητες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει στην ομιλία κάτι επί της ουσίας. Σε αναγκάζει να έχεις ΠΑΝΤΑ πακέτο, το οποίο μεταξύ μας ίσχυε, απλά όταν ξεχνιόσουν και τελείωναν τα λεπτά αντί να σου τρώει όλη την κάρτα σε 10' θα σου την τρώει σε ας πούμε 6'. Το ατύχημα να ξεμείνει από πακέτο στο τιμωρεί και βρίσκει ευκαιρία να αρπάξει χρήματα με γοργότερο ρυθμό! Πρόκειται για 30% αύξηση απλά δεν επηρεάζει πολύ καθώς ποιος δεν έχει πακέτο εκτός μερικών μεγαλύτερων που δεν τα ξέρουν αυτά και το έχουν απλά για περιστασιακή χρήση.

 

Αυτό που με πονάει πιο πολύ ως κατόχου q είναι η αύξηση SMS

η χρέωση αποστολής γραπτών μηνυμάτων προς Ελλάδα και διεθνείς προορισμούς (SMS) καθώς και μηνυμάτων πολυμέσων (MMS) αυξάνεται και διαμορφώνεται από 0,0644€ σε 0,10€

Η q ήταν η μόνη που χωρίς πακέτο sms την έβγαζες όταν χρειαζόταν να στείλεις απλά μερικά SMS από ανάγκη (αν θυμάμαι που το είχα ψάξει μέχρι 31 sms το μήνα παρέμενε φθηνότερη από το καλύτερο πακέτο SMS που υπάρχει, δλδ ). Τώρα τσίμπησε μία αύξηση μικρή.. 50% πάνω (!). Τώρα μέχρι 20sms/μήνα συμφέρει να μην βάζεις πακέτο. Γιατί πολεμάνε το SMS τόσο πολύ δεν καταλαβαίνω. Σου λέει μάλλον αφού όλοι έχουν πάει whatsup ας τα πάρω όσα μου λείπουν από όσους δεν έχουν (μεγαλύτερους μή χρήστες δεδομένων και smartphones). Τι να πεις..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει στην ομιλία κάτι επί της ουσίας. Σε αναγκάζει να έχεις ΠΑΝΤΑ πακέτο, το οποίο μεταξύ μας ίσχυε, απλά όταν ξεχνιόσουν και τελείωναν τα λεπτά αντί να σου τρώει όλη την κάρτα σε 10' θα σου την τρώει σε ας πούμε 6'. Το ατύχημα να ξεμείνει από πακέτο στο τιμωρεί και βρίσκει ευκαιρία να αρπάξει χρήματα με γοργότερο ρυθμό! Πρόκειται για 30% αύξηση απλά δεν επηρεάζει πολύ καθώς ποιος δεν έχει πακέτο εκτός μερικών μεγαλύτερων που δεν τα ξέρουν αυτά και το έχουν απλά για περιστασιακή χρήση.

 

Αυτό που με πονάει πιο πολύ ως κατόχου q είναι η αύξηση SMS

 

Η q ήταν η μόνη που χωρίς πακέτο sms την έβγαζες όταν χρειαζόταν να στείλεις απλά μερικά SMS από ανάγκη (αν θυμάμαι που το είχα ψάξει μέχρι 31 sms το μήνα παρέμενε φθηνότερη από το καλύτερο πακέτο SMS που υπάρχει, δλδ ). Τώρα τσίμπησε μία αύξηση μικρή.. 50% πάνω (!). Τώρα μέχρι 20sms/μήνα συμφέρει να μην βάζεις πακέτο. Γιατί πολεμάνε το SMS τόσο πολύ δεν καταλαβαίνω. Σου λέει μάλλον αφού όλοι έχουν πάει whatsup ας τα πάρω όσα μου λείπουν από όσους δεν έχουν (μεγαλύτερους μή χρήστες δεδομένων και smartphones). Τι να πεις..

 

 

Υπάρχει ακόμα το frog που δίνει το sms 0,0644 όσο το έδινε η Q μεχρι να του αλλάξουν τα φώτα ελλάδα είμαστε δεν υπάρχει ανταγωνισμός για την ώρα είναι φτηνότερο το sms στο frog

 

cosmote ήταν η πρώτη που ανεβασε τιμες το μήνυμα δεν το είχαν πειράξει και ακομα τοσο ειναι...

 

ποιος το περίμενε η wind με το χειρότερο δίκτυο να έχει ακριβότερο sms

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας βλέπει τα SMS, ο άλλος το κόστος κλήσεων, ο άλλος το κακό (αυτό είναι αλήθεια) δίκτυο....

θα δει κάποιος το σύνολο? θα δει την χρέωση ανά δευτερόλεπτο?

θέλετε (και θέλω) κάλο δίκτυο, αν δεν έχει έσοδα η Q/Wind από που θα γίνει το δίκτυο? όσο για το roaming... είναι το πιο κουφό που διάβασα, λες και είναι η μόνη στον κόσμο και λες και είναι παράλογο.... αφού κάνει national roaming (χωρίς χρέωση φυσικά) τι σας πειράζει?

 

δεν λέω ότι συμφωνώ με τις αυξήσεις, απλά μέχρι ένα σημείο είναι αναγκαίες, ειδικά από την στιγμή που συνεχίζει να προσφέρει κάποια καλά πακέτα και συνεχίζει να χρεώνει ανά δευτερόλεπτο.

τέλος όσοι δεν τα βλέπουν αυτά, ας πάνε στον βάτραχο, στην vodafone ή όπου αλλού κρίνουν καλύτερα, τουλάχιστον όσοι μείνουμε θα έχουμε καλύτερο ίντερνετ :p

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας βλέπει τα SMS, ο άλλος το κόστος κλήσεων, ο άλλος το κακό (αυτό είναι αλήθεια) δίκτυο....

θα δει κάποιος το σύνολο? θα δει την χρέωση ανά δευτερόλεπτο?

θέλετε (και θέλω) κάλο δίκτυο, αν δεν έχει έσοδα η Q/Wind από που θα γίνει το δίκτυο? όσο για το roaming... είναι το πιο κουφό που διάβασα, λες και είναι η μόνη στον κόσμο και λες και είναι παράλογο.... αφού κάνει national roaming (χωρίς χρέωση φυσικά) τι σας πειράζει?

 

δεν λέω ότι συμφωνώ με τις αυξήσεις, απλά μέχρι ένα σημείο είναι αναγκαίες, ειδικά από την στιγμή που συνεχίζει να προσφέρει κάποια καλά πακέτα και συνεχίζει να χρεώνει ανά δευτερόλεπτο.

τέλος όσοι δεν τα βλέπουν αυτά, ας πάνε στον βάτραχο, στην vodafone ή όπου αλλού κρίνουν καλύτερα, τουλάχιστον όσοι μείνουμε θα έχουμε καλύτερο ίντερνετ :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416215 μπες και κοιτα πως τα βλεπω και πεστα και εσυ..... δεν ειναι το roaming α ααα καλα... αν το χρεωνεσε φιλε αλλα οτι το f2g και συμβόλαια εχουν προτεραιότητα σε γεμάτη κυψέλη σε σχεση με την Q {αδικο για την κιου αυτο τα ιδια πληρωνουμε }

 

 

ειδα και τοσα χρονια που τα περνει τι ωραιο δικτυο εχει!!!! Για κλωτσιες ειπα παραπανω το λογο που καθομαι...

 

:300 προς ολους και τα λεφτα στην καρτα over

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

τέλος όσοι δεν τα βλέπουν αυτά, ας πάνε στον βάτραχο, στην vodafone ή όπου αλλού κρίνουν καλύτερα, τουλάχιστον όσοι μείνουμε θα έχουμε καλύτερο ίντερνετ :p

 

Τα βλέπουμε, φίλε μου, απλά έχουμε ως καταναλωτές διαφορετικές ανάγκες. Η αύξηση που κάνει σε συγκεκριμένη ζώνη είναι ασύμφορη για μένα, διότι αγγίζει το 50%.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416215 μπες και κοιτα πως τα βλεπω και πεστα και εσυ..... δεν ειναι το roaming α ααα καλα... αν το χρεωνεσε φιλε αλλα οτι το f2g και συμβόλαια εχουν προτεραιότητα σε γεμάτη κυψέλη σε σχεση με την Q {αδικο για την κιου αυτο τα ιδια πληρωνουμε }

 

 

ειδα και τοσα χρονια που τα περνει τι ωραιο δικτυο εχει!!!! Για κλωτσιες ειπα παραπανω το λογο που καθομαι...

 

:300 προς ολους και τα λεφτα στην καρτα over

με αυτα που γραφεις εκτιθεσαι, μενεις f2g αλλα κατηγορεις την Q... δεν το καταλαβα!!!

μενεις γιατι εχεις 300' προς ολους αλλα κανεις παραπονα για τις χρεωσεις.... ουτε αυτο το καταλαβαινω

μηπως να σου δωσουν και κανενα αυτοκινητο δωρο?... αλλα τοτε θα κανεις παραπονα για βενζινες και σερβις.

ειπαμε, ολοι ειμαστε κατα των αυξησεων, ειμαστε υπερ των λογικων χρεωσεων, αλλα απο την αλλη πλευρα ειναι εταιρειες, που αν δεν το ξερεις θελουν κερδος....

το θεμα ειναι αυτα τα 2 ακρα να βρουν μια τομη.

απο την αλλη, οσο και να φωναζεις δεν θα βρεις ακρη, δεν τους καιγεται καρφακι, οι εταιρειες κανουν οτι τους λενε τα "νουμερα", η λυση ειναι απλη.... δεν σου κανει? αλλαζεις εταιρεια.... αλλα ξεχασα, εσυ φωναζεις ενω κατι καλυτερο δεν εχεις αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπουμε, φίλε μου, απλά έχουμε ως καταναλωτές διαφορετικές ανάγκες. Η αύξηση που κάνει σε συγκεκριμένη ζώνη είναι ασύμφορη για μένα, διότι αγγίζει το 50%.

 

Να φυγουμε ρε για να εχει πιο καλο δικτυο ετσι νομιζει:lol: οχι οτι το δικτιο ειναι μπου@@@@ η συνδρομητες ειναι το προβλημα και οχι τα μηχανηματα οτι ειναι σαραβαλα οσο για το αλλο που λες εχεις απολυτο δικιο

Την σκισανε την κιου σε ολα τα επιπεδα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με αυτα που γραφεις εκτιθεσαι, μενεις f2g αλλα κατηγορεις την Q... δεν το καταλαβα!!!

μενεις γιατι εχεις 300' προς ολους αλλα κανεις παραπονα για τις χρεωσεις.... ουτε αυτο το καταλαβαινω

μηπως να σου δωσουν και κανενα αυτοκινητο δωρο?... αλλα τοτε θα κανεις παραπονα για βενζινες και σερβις.

ειπαμε, ολοι ειμαστε κατα των αυξησεων, ειμαστε υπερ των λογικων χρεωσεων, αλλα απο την αλλη πλευρα ειναι εταιρειες, που αν δεν το ξερεις θελουν κερδος....

το θεμα ειναι αυτα τα 2 ακρα να βρουν μια τομη.

απο την αλλη, οσο και να φωναζεις δεν θα βρεις ακρη, δεν τους καιγεται καρφακι, οι εταιρειες κανουν οτι τους λενε τα "νουμερα", η λυση ειναι απλη.... δεν σου κανει? αλλαζεις εταιρεια.... αλλα ξεχασα, εσυ φωναζεις ενω κατι καλυτερο δεν εχεις αλλου.

 

Τι wind γενικα σου ειπα δες το λινκ και να φυγουμε να εχεις πιο καλο δικτυο τι λογικη ειναι αυτη... μονο εσυ βλεπεις να κραζω την κιου με την λογικη σου διαβασε σωστα

 

Κραζω την κιου που λεω οτι ειναι αδικια να ειναι σε roaming ωχ παναγια μου

Τα 300 τελιωνουν για το μετα λεω οτι ειναι απαραδεκτες χρεωσης

 

 

το τι θα κάνω εγώ και σε ποια εταιρεία θα είμαι είναι απόφαση δικη μου υποδείξεις κανε στον εαυτό σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416215

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

μην μου μιλάς για την κίου γιατι είχα συμβόλαιο χρονια απο την αρχη της κιου μέχρι που αποφάσισε η wind όταν την πήρε να το κόψει γιατί δεν την σύμφερε "τεταια εταιρία είναι η wind στο περασμα του χρονου τα κανει μπου@@@@ ολα τα καλα τα χαλαει!!! Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο τοπικ των αυξήσεων, μακαρι να συνεχίσει τις χαζομάρες η κιου, για να επιστρέψουμε όλοι στο whats up και να μη χρειαζεται να εχουμε 2 νουμερα....
Link to comment
Share on other sites

Να φυγουμε ρε για να εχει πιο καλο δικτυο ετσι νομιζει:lol: οχι οτι το δικτιο ειναι μπου@@@@ η συνδρομητες ειναι το προβλημα και οχι τα μηχανηματα οτι ειναι σαραβαλα οσο για το αλλο που λες εχεις απολυτο δικιο

Την σκισανε την κιου σε ολα τα επιπεδα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι wind γενικα σου ειπα δες το λινκ και να φυγουμε να εχεις πιο καλο δικτυο τι λογικη ειναι αυτη... μονο εσυ βλεπεις να κραζω την κιου με την λογικη σου διαβασε σωστα

 

Κραζω την κιου που λεω οτι ειναι αδικια να ειναι σε roaming ωχ παναγια μου

Τα 300 τελιωνουν για το μετα λεω οτι ειναι απαραδεκτες χρεωσης

 

 

το τι θα κάνω εγώ και σε ποια εταιρεία θα είμαι είναι απόφαση δικη μου υποδείξεις κανε στον εαυτό σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416215

 

Φιλε μου απο την μια δεν καταλαβαινεις τι γραφω, απο την αλλη εισαι και σε λαθος τοπικ....

εδω μιλαμε για την Qcard.... τοσο απλα.

αν θελεις να "κραξεις" την Wind ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει καταλληλο θεμα, οσο για το roaming, νομιζω οτι λιγους τους ενοχλει....

 

και θα το ξαναγραψω... οσοι εχετε προβλημα και δεν σας κανει καποια εταιρεια, μπορειτε να αλλαξετε εταιρεια, δεν νομιζω να σας κρατανε με το ζορι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο τοπικ των αυξήσεων, μακαρι να συνεχίσει τις χαζομάρες η κιου, για να επιστρέψουμε όλοι στο whats up και να μη χρειαζεται να εχουμε 2 νουμερα....

 

Ναι, μακάρι να ακριβύνει τόσο η Q, να γυρίσετε όλοι στο what's up και να δίνετε 5€ ή 7€, για 300' και μόνο για what's up...

 

Σκόπιμα το 2ο πληθυντικό, γιατί δεν παίζει να πάω σε what's up, για κανένα λόγο..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω αν συμβάλλω και πολύ με αυτό μου το σχόλιο αλλά επειδή πολλοί παραπονέθηκαν ότι με την προσφορά της Q για 1GB κάθε μήνα μέχρι τέλους του '15 είδαν να πέφτουν οι ταχύτητες, εγω από την άλλη είδα να ανεβαίνουν και μάλιστα πάρα πολύ για τα δικά μου δεδομένα στην περιοχή που μένω, μετά την έλευση και τοy 4G παρόλου που δεν έχω ακόμα αλλάξει την κάρτα μου σε 4G. Για να σκεφτείτε για τι διαφορά μιλάμε αρκεί να σας πω ότι έπιανα μόνιμα 0.43/0.09 και τώρα πιάνω 5.44/1.73.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω αν συμβάλλω και πολύ με αυτό μου το σχόλιο αλλά επειδή πολλοί παραπονέθηκαν ότι με την προσφορά της Q για 1GB κάθε μήνα μέχρι τέλους του '15 είδαν να πέφτουν οι ταχύτητες, εγω από την άλλη είδα να ανεβαίνουν και μάλιστα πάρα πολύ για τα δικά μου δεδομένα στην περιοχή που μένω, μετά την έλευση και τοy 4G παρόλου που δεν έχω ακόμα αλλάξει την κάρτα μου σε 4G. Για να σκεφτείτε για τι διαφορά μιλάμε αρκεί να σας πω ότι έπιανα μόνιμα 0.43/0.09 και τώρα πιάνω 5.44/1.73.

Κι εγώ έχω παρατηρήσει αύξηση ταχύτητας, με εξαίρεση την πρόσβαση στο facebook, που δεν με καίει

Στελναμε και κανενα sms εκτος πακετου,παλιοτερα το χε 0,05 τωρα 0,0644 και θα το παει 0,10.

Απαραδεκτο.

0.03€ το είχε κάποτε, μην μιλήσω για την εποχή της δραχμής που κοστιζε....3 δραχμές. και το αστείο ειν πως τα sms δεν επιβαρύνουν καθόλου το δίκτυο και τους servers τους σε σχέση με την ομολία κι ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει στην ομιλία κάτι επί της ουσίας. Σε αναγκάζει να έχεις ΠΑΝΤΑ πακέτο, το οποίο μεταξύ μας ίσχυε, απλά όταν ξεχνιόσουν και τελείωναν τα λεπτά αντί να σου τρώει όλη την κάρτα σε 10' θα σου την τρώει σε ας πούμε 6'. Το ατύχημα να ξεμείνει από πακέτο στο τιμωρεί και βρίσκει ευκαιρία να αρπάξει χρήματα με γοργότερο ρυθμό! Πρόκειται για 30% αύξηση απλά δεν επηρεάζει πολύ καθώς ποιος δεν έχει πακέτο εκτός μερικών μεγαλύτερων που δεν τα ξέρουν αυτά και το έχουν απλά για περιστασιακή χρήση.

 

Αυτό που με πονάει πιο πολύ ως κατόχου q είναι η αύξηση SMS

 

Η q ήταν η μόνη που χωρίς πακέτο sms την έβγαζες όταν χρειαζόταν να στείλεις απλά μερικά SMS από ανάγκη (αν θυμάμαι που το είχα ψάξει μέχρι 31 sms το μήνα παρέμενε φθηνότερη από το καλύτερο πακέτο SMS που υπάρχει, δλδ ). Τώρα τσίμπησε μία αύξηση μικρή.. 50% πάνω (!). Τώρα μέχρι 20sms/μήνα συμφέρει να μην βάζεις πακέτο. Γιατί πολεμάνε το SMS τόσο πολύ δεν καταλαβαίνω. Σου λέει μάλλον αφού όλοι έχουν πάει whatsup ας τα πάρω όσα μου λείπουν από όσους δεν έχουν (μεγαλύτερους μή χρήστες δεδομένων και smartphones). Τι να πεις..

Πακετο μονο σε MB αξιζει...αλλα αμα εισαι επαρχια αστο.

Υπάρχει ακόμα το frog που δίνει το sms 0,0644 όσο το έδινε η Q μεχρι να του αλλάξουν τα φώτα ελλάδα είμαστε δεν υπάρχει ανταγωνισμός για την ώρα είναι φτηνότερο το sms στο frog

 

cosmote ήταν η πρώτη που ανεβασε τιμες το μήνυμα δεν το είχαν πειράξει και ακομα τοσο ειναι...

 

ποιος το περίμενε η wind με το χειρότερο δίκτυο να έχει ακριβότερο sms

Εγω εστελνα sms χωρις πακετο καμια φορα,αμα το κανει αυτο μας εκαψε για τα καλα.

Ο ένας βλέπει τα SMS, ο άλλος το κόστος κλήσεων, ο άλλος το κακό (αυτό είναι αλήθεια) δίκτυο....

θα δει κάποιος το σύνολο? θα δει την χρέωση ανά δευτερόλεπτο?

θέλετε (και θέλω) κάλο δίκτυο, αν δεν έχει έσοδα η Q/Wind από που θα γίνει το δίκτυο? όσο για το roaming... είναι το πιο κουφό που διάβασα, λες και είναι η μόνη στον κόσμο και λες και είναι παράλογο.... αφού κάνει national roaming (χωρίς χρέωση φυσικά) τι σας πειράζει?

 

δεν λέω ότι συμφωνώ με τις αυξήσεις, απλά μέχρι ένα σημείο είναι αναγκαίες, ειδικά από την στιγμή που συνεχίζει να προσφέρει κάποια καλά πακέτα και συνεχίζει να χρεώνει ανά δευτερόλεπτο.

τέλος όσοι δεν τα βλέπουν αυτά, ας πάνε στον βάτραχο, στην vodafone ή όπου αλλού κρίνουν καλύτερα, τουλάχιστον όσοι μείνουμε θα έχουμε καλύτερο ίντερνετ :p

Παιδια,οι χρεωσεις ειναι απαραδεκτες.Αμα ειχε καλυτερο δικτυο ναι.Αλλα δυστυχως ακολουθει το καρτελ της Cosmote Vodafone.

Ολες συννενοημενες ειναι ρε γ...το.

Με εκνευριζει παντως το roaming γιατι ειναι πραγματικα απαραδεκτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν ζαλίσει τα @@ στην Q απο άλλες εταιρίες και η wind ώρες ώρες κοροϊδεύει ασύστολα και η Q 2-3 φορές την ήμερα την ίδια προσφορά με 3€ 100 λεπτά μου κάνει ρε πάνε κάλα εκει !!! :mad::mad::mad::mad:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με έχουν ζαλίσει τα @@ στην Q απο άλλες εταιρίες και η wind ώρες ώρες κοροϊδεύει ασύστολα και η Q 2-3 φορές την ήμερα την ίδια προσφορά με 3€ 100 λεπτά μου κάνει ρε πάνε κάλα εκει !!! :mad::mad::mad::mad:
αν μπεις στο myq έχει option να απενεργοποιήσεις sms προσφορών..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

0.03€ το είχε κάποτε, μην μιλήσω για την εποχή της δραχμής που κοστιζε....3 δραχμές. και το αστείο ειν πως τα sms δεν επιβαρύνουν καθόλου το δίκτυο και τους servers τους σε σχέση με την ομολία κι ίντερνετ

 

Προσωπικα θυμαμαι τα 0,04€ που κοστιζε το sms. Τα 0,03€ ποτε το ειχαν;

 

Οσο για την εποχη της δραχμης δεν υπηρχε τοτε η Q. :p Αποκλειεται αυτο με το 3 δραχμες που λες. :p

Link to comment
Share on other sites

Η Q ιδρύθηκε το 2002 και δεν υπήρχε την εποχή της δραχμής....

τεκμηρίωση από την Wikipedia " It began operation in June 2002" http://en.wikipedia.org/wiki/Q-Telecom

Ο πρώτος τιμοκατάλογος της Q είχε το μήνυμα 0,075 . ( Αργότερα κατέβηκε στο 0,04 )

Σχετικό άρθρο : http://www.adslgr.com/forum/threads/22513-Q-Telecom-%CE%BD%CE%B5%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82

Να σημειώσω ότι το 2002 δεν υπήρχε ακόμα το myphone οπότε οι παραπομπές αναφέρονται σε άλλες πηγές.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η Q ιδρύθηκε το 2002 και δεν υπήρχε την εποχή της δραχμής....

τεκμηρίωση από την Wikipedia " It began operation in June 2002" http://en.wikipedia.org/wiki/Q-Telecom

Ο πρώτος τιμοκατάλογος της Q είχε το μήνυμα 0,075 . ( Αργότερα κατέβηκε στο 0,04 )

Σχετικό άρθρο : http://www.adslgr.com/forum/threads/22513-Q-Telecom-%CE%BD%CE%B5%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82

Να σημειώσω ότι το 2002 δεν υπήρχε ακόμα το myphone οπότε οι παραπομπές αναφέρονται σε άλλες πηγές.

Γίνεσαι κακός, τους χαλάς τις φαντασιώσεις και ακυρώνεις την όποια προσπάθεια μετάδοσης γκρίνιας.....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...