Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και αυτοί όμως κάτι πρέπει να βγάλουν, εστω και τα δωρεάν μυνήματα μόνο κακό δεν το λες

 

Εννοείται ότι είναι καλό. :) Έχουμε τη συνήθεια στην Ελλάδα όμως, όταν μας δίνουν κάτι, να κοιτάζουμε τι είναι αυτό που δε μας δίνουν, κι όχι αυτό που πραγματικά παίρνουμε...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι καλό. :) Έχουμε τη συνήθεια στην Ελλάδα όμως, όταν μας δίνουν κάτι, να κοιτάζουμε τι είναι αυτό που δε μας δίνουν, κι όχι αυτό που πραγματικά παίρνουμε...

 

Ω ναι. Η στάνταρντ Ελληνική νοοτροπία :mad: Ας μάθουμε επιτέλους να δίνουμε τα εύσημα όπου το αξίζουν. Και η κριτική θεμιτή είναι, αλλά όχι μόνο επίκριση. Αμαν πια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι θα γίνει με τις ταχύτητες; Λιγό μετά τη προσφορά με το 1GB δωρεάν ξεκίνησε το σούρσιμο και δεν έχει τελειωμό. Μιλάμε για απαράδεκτες ταχύτητες και τραγικά response times με τέρμα σήμα H+ . Καμία σχέση με πριν.

 

Χάλι μαύρο και είναι εμφανέστατο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

λογικό. Το "ασύρματο" ιντερνετ (κινητής τηλεφωνίας). Είναι διαμοιραζόμενο μέσο. Το χρησιμοποιεί ένας έχει όλο το εύρος, δύο το μισό, τέσσερις το 1/4 κτλ. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι πύκνωση κυψελών 4g και πολύ καλό Backbone.

Με δωράν 1gb για ένα χρόνο με 8€, 1gb με κάθε ανανέωση κτλ τι περιμένατε να γίνει? Πέσαν όλοι πάνω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα πριν την προσφορά. Δεν περίμενα αυτήν για να έχω data στο smartphone. Και η διαφορά είναι ΧΑΩΔΗΣ.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα μολις τον χρονο ομιλιας για τη γυναικα μου (10€) και εδωσε 500ΜΒ ιντερνετ

 

τι εγινε;

παει το 1 Giga;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τις δύσκολες ώρες είναι σχεδόν σαν να μην έχεις internet. Αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση τότε ποιο είναι το νόημα; Αυτό το χάλι σε καμία περίπτωση δε το λες internet πάντως. Αν παραμείνει έτσι η κατάσταση, δε μπορούμε να κάνουμε κάτι σαν καταναλωτές; Δεν υπάρχει κάποιο ελάχιστο όριο ταχύτητας βάση σήματος ή κάτι τέτοιο; Edited by PanagiotaroS
Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα μολις τον χρονο ομιλιας για τη γυναικα μου (10€) και εδωσε 500ΜΒ ιντερνετ

 

τι εγινε;

παει το 1 Giga;

 

περιπτερο????

Link to comment
Share on other sites

και νόμιζα πως ήμουν μονον εγω με το αργό ιντερνετ.

Άσε που πρωτομαγιά πήγα Κωνσταντινούπολη και αν εξαιρέσω ελάχιστα σημεία του οδικού άξονα πάνω στον Ε75 και Ε90 (Αιγαίου και Εγνατία) στην πλειονότητα της διαδρομής το σήμα ήταν GPRS κι Edge.

Στην Τουρκία είχα καρτοκινητό της Turkcel και 3G είχα κυριολεκτικά παντού. Απο τον Πόλη μέχρι τα Ίψαλα και Κήπους (σύνορα Ελλάδας), ακόμα και μέσα στον Βόσπορο καθώς πήγαινα Χάλκη και Πρίγκιπο.

Καλές οι προσφορές της Wind/Q αλλά καλό θα ήταν να φτιάξουν και την κάλυψή τους... 2015 έχουμε , όχι 1995!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι. Η στάνταρντ Ελληνική νοοτροπία :mad: Ας μάθουμε επιτέλους να δίνουμε τα εύσημα όπου το αξίζουν. Και η κριτική θεμιτή είναι, αλλά όχι μόνο επίκριση. Αμαν πια.

 

Οπως το ειπες. ΟΠΟΥ το αξιζουν γιατι η συγκεκριμενη περιπτωση ειναι για να χουμε να λεμε.

Link to comment
Share on other sites

ναι...

 

ειχα πολυ καιρο να κανω ανανεωση απο περιπτερο...

 

λες; :fool:

 

δυστυχως απο περιπτερο μπαινουν μονο τα 500MBs. Τον αλλο μηνα τωρα....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως απο περιπτερο μπαινουν μονο τα 500MBs. Τον αλλο μηνα τωρα....

 

δεν πειραζει...

η γυναικα μου δεν ξοδευει ουτε τα 50 ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει...

η γυναικα μου δεν ξοδευει ουτε τα 50 ;)

 

Οικονομική ;) Από κατάστημα ή online με Paypal φίλε την επόμενη και σου δίνει 1gB

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Στο καρτοκινητό q που εχω δεν λαμβάνω ποτέ μηνύματα προσφορών

Μήπως επειδή κάθε μήνα ενεργοποιω πακέτα;

Εχει κάποιος αλλος το ιδιο προβλημα;

Σε συνομιλια που ειχα με την q μου ειπαν οτι τα μηνυματα με προσφορες στελνονται τυχαια

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγω. Εχω την αίσθηση οτι συμβαίνει απο τοτε που πειραξα τις ρυθμίσεις της επικοινωνιας στο myq μέσα απο τη σελίδα. Και μάλιστα μου εχει συμβεί και σε αλλα νούμερά μου το ιδιο. Ωστόσο κάποιες προσφορές ερχονται μαζί με την ειδοποίηση κλησεων (στο ιδιο sms)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Στο καρτοκινητό q που εχω δεν λαμβάνω ποτέ μηνύματα προσφορών

Μήπως επειδή κάθε μήνα ενεργοποιω πακέτα;

Εχει κάποιος αλλος το ιδιο προβλημα;

Σε συνομιλια που ειχα με την q μου ειπαν οτι τα μηνυματα με προσφορες στελνονται τυχαια

 

απ οτι εχω καταλαβει οποιος αγοραζει συχνα πακετα του ερχονται ελαχιστα μηνυματα προσφορων.Αντιθετα οποιος αγοραζει 1 πακετο το μηνα οπως εγω δεχεται βροχη απο προσφορες.Λογικο στα πλαισια του μαρκετινγκ

Link to comment
Share on other sites

και εγω ενα πακέτο το μήνα βάζω αλλα εχουν κοπει μαχαίρι. Και εγω που ρώτησα,το ίδιο είπαν,οτι είναι τυχαίο. Θα έπρεπε να βρω κάποιον ψαγμένο να τον ρωτήσω μήπως παίζει πρόβλημα με το myq και το f2g.gr όταν πειράζεις τις ρυθμίσεις επικοινωνίας.Που τέτοια τύχη,οι πιο πολλοί υπάλληλοι μάλλον δεν ξέρουν τι υπάρχει στα site και σιγά μην συνδέσουν τις ρυθμίσεις εκείνες με τα sms των προσφορών. Στο μεταξυ αν ξαναμπεις εκει,δεν φαίνεται να αποθηκεύει τις υπάρχουσες ρυθμίσεις. Οτι και να αλλάξεις δεν ξέρεις τι έχει κρατήσει μέσα. Σε νεο q που ενεργοποιησα ερχεται προσφορά ή ενημερωτικό sms Τρίτη απόγευμα. Φυσικά δεν έχω πειράξει (ακόμα :O ) το site. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που θα κανω ειναι μολις ληξει το πακετο ειναι να μην το ανανεωσω

Ειμαι περιεργος να δω αν θα στειλουν μηνυμα προσφορας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ενεργοποιώ πακέτα συχνά άντε μια φορά το χρόνο κι αν!

Αλλά μου έρχονται κάθε μέρα, μα κάθε μέρα μηνύματα προσφορών, με έχουν τρελάνει, αφού σκέφτομαι να τους πάρω να σταματήσουν να με ενοχλούν!

Link to comment
Share on other sites

μην το ψάχνετε παιδιά, εγώ κάθε φορά που κανω ενεργοποίηση ενός πακέτου, 2-3 ημέρες μετα μου ερχεται διαφημιστικό σμσ για το ίδιο πακέτο!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε μέσα απο την εφαρμογή του myQ να απενεργοποιήσετε την επιλογή για ενημερωτικά μηνύματα (διαφημιστικά)

Εγω δεν ενεργοποιώ συχνά πακέτα κ απο τότε που τα απενεργοποίησα τα παραπάνω σταμάτησα να λαμβάνω διαφημιστικά

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

θέλω να ρωτήσω αν συμφέρει η αλλαγή από Cosmokarta -> Q:

Yφιστάμενο Πακέτο: Cosmokarta παλιό 9= 400' προς όλους με χρέωση 3 ε. για ανανέωση των 10 ε. για ένα μήνα/ 2 αγαπημένοι αριθμοί (με χρέωση 0,01 ε./1min.) Τα 400' προς όλους δεν τα καταναλώνω ποτέ.

Αυτή τη στιγμή λοιπόν χρειάζομαι μια 10ευρη κάρτα κάθε μήνα γιατί τα ευρώ που απομένουν μετά τη λήξη του μήνα εξαφανίζονται σε dt.

Στόχος: μετακίνηση σε φθηνότερη λύση.

Eπικοινωνιακές Aνάγκες: σύντομες συνδιαλέξεις κάτω του 3λεπτου 3-4 τη μέρα προς όλους.

 

Ερώτηση: θα μου προτείνατε την Q για τις παραπάνω ανάγκες; Πόσα ευρώ/μήνα θα χρειάζομαι για 100' ή 200' ομιλίας;

 

Ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

με online αγορά πακέτων απο το myq χρειάζεσαι 3 ευρώ για 100' ομιλίας προς όλους.Το πακέτο αυτό μπορεί μέσα στον ημερολογιακό μήνα να ενεργοποιηθεί ως 4 φορες δηλ. μέγιστο μέσα στο μήνα 12 ευρώ για 400' με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και όχι ανά λεπτό ή τρίλεπτο. Το κάθε πακέτο που ενεργοποιείς έχει διάρκεια 30 μέρες. Οπότε για 100' καθαρά λεπτά ομιλίας σου χρειάζονται 3 ευρώ και για 200' 6 ευρώ,και φυσικά η 2η ενεργοποίηση μπορεί να γίνεται όταν τελειωσει το πρώτο πακέτο άρα με 6 ευρώ μπορεί να βγάλεις και παραπάνω από μήνα.

Για μένα είναι προφανές οτι σε συμφέρει,υπάρχει επιπλέον και πακετο με 2 ευρώ για ομιλία προς wind/q από 600'-800' (ανάλογα με τον τρόπο ενεργοποίησης).Αν μιλάς αρκετά με wind/q σε συμφέρει και αυτό.

Υ.Γ. Η κανονική διάρκεια που δίνει το πακέτο των 3 ευρώ είναι 60'.Τα επιπλέον 40' είναι online bonus απο το myq.gr και μάλιστα δίνεται αυτό τον καιρό και με ενεργοποίηση από το κατάστημα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...