Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κάποιος πήρε νέο νούμερο q μετά την 1η Απριλίου,μπορεί να μας πει αν πλήρωσε κάτι υποχρεωτικά για ενεργοποίηση?Στο τιμοκατάλογο της q λέει

ΚΟΣΤΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 10€

(εξαιρούνται οι νέοι αριθμοί)

αν πάω να πάρω ένα νέο νούμερο,υποχρεούμαι να κάνω και ανανέωση? Τα 3 ευρώ αρχικός χρόνος δίνονται μόνο σε φορητότητες?

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει μήνυμα για 500' προς όλους με €4,4.

1. Ξέρουμε αν αυτό θα δίνεται σε πιο σταθερή βάση ή απλά μου έκατσε από τύχη;

2. Ο ρυθμός χρέωσης των 500' πέφτει ανά δευτερόλεπτο ή ανά 3λεπτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου ήρθε το μήνυμα εμένα και επιπλέον είμαι μόλις 3 μήνες με την q, πιστεύω ότι είναι τυχαία η προσφορά και πως το βήμα χρέωσης είναι το 1 δευτερόλεπτο. Πολύ καλή προσφορά, αν σκεφτείς ότι τα 100'=3€.
OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει μήνυμα για 500' προς όλους με €4,4.

1. Ξέρουμε αν αυτό θα δίνεται σε πιο σταθερή βάση ή απλά μου έκατσε από τύχη;

2. Ο ρυθμός χρέωσης των 500' πέφτει ανά δευτερόλεπτο ή ανά 3λεπτό;

 

Απο τυχη μεγαλη σου κάτσε ;) φαντάζομαι ανα δεύτερο θα ναι, εκτος αν λεει κατι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς μεταφορά από q σε whatsup; Τι διαδικασία χρειάζεται να ακολουθηθεί; Ή και σε αυτήν την περίπτωση έχουν πρόβλημα με το σύστημα;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς μεταφορά από q σε whatsup; Τι διαδικασία χρειάζεται να ακολουθηθεί; Ή και σε αυτήν την περίπτωση έχουν πρόβλημα με το σύστημα;

 

Πας σε ένα Γερμανό με την ταυτότητά σου (ίσως και την SIM) και κάνεις αίτηση. Οταν εγκριθεί σου δίνουν κάρτα cosmote. Προβλήματα μπορεί να υπάρξουν όπως σε όλες τις φορητότητες, θέλει λίγο παρακολούθηση (τηλέφωνα, καμιά φορά και μπινελίκια, απειλητικά email στα support των εταιριών).

 

Υ.Γ. Πως και πας σε watchup? Από την φτηνότερη στην (μακράν) ακριβότερη.. Μάλλον λόγο περιβάλλοντος (έχουν οι φίλοι σου) να υποθέσω..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει μήνυμα για 500' προς όλους με €4,4.

 

1. Ξέρουμε αν αυτό θα δίνεται σε πιο σταθερή βάση ή απλά μου έκατσε από τύχη;

 

2. Ο ρυθμός χρέωσης των 500' πέφτει ανά δευτερόλεπτο ή ανά 3λεπτό;

 

 

Στέλνεις μήνυμα κάπου;

Πως ενεργοποιείται;

Τα 500´ έχουν διάρκεια για ενα μήνα...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την προσφορά με τα 500' προς όλους. Δίνει και 50 sms προς όλους. Ο ρυθμός χρέωσης είναι ανά 3λεπτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στέλνεις το μήνυμα ''12'' στο 12410.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με τη προσφορά της Q με το ίντερνετ αρκετοί κάνανε φορητότητα και πλέον το δίκτυο της Wind σέρνεται.

Παρατήρησε κανείς άλλος κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια διαδικασία θα μπορούσα να μετατρέψω ένα f2g σε Q μεταφέροντας και ταυτόχρονα και τα 45 ευρώ υπόλοιπο που έχω μέσα στο f2g;
Link to comment
Share on other sites

Με ποια διαδικασία θα μπορούσα να μετατρέψω ένα f2g σε Q μεταφέροντας και ταυτόχρονα και τα 45 ευρώ υπόλοιπο που έχω μέσα στο f2g;
λογικα σε καταστημα wind ο αριθμος φορηtοτητας ειναι ιδιος με της wind εαν δεν κανω λαθος!!!! Οσο για τα 45 ευρο λιγο χλωμο να μεταφερθουν ! Περιμενε ομως να απαντησουν μονο στην κοσμοτε γινετε αυτο απο κοσμοκαρτα .. what's up σε frog και τα χρηματα μενουν αλλα δεν αλλαζεις sim η wind ομως δεν το βλεπει σαν αλλαγη πακετου οποτε αναγκαστηκα αλλαγη sim{φορητοτητα} καποτε ακραζα την κοσμοτε γιατι δεν μπορουσες να πας σε frog τωρα κραζω την wind για αυτο επρεπε να γινετε απλα και οχι να τρεχει ο πελατης μπορει να μην ειναι ακριβως ιδια ετσιρια αλλα ειναι δικια της με ενα μην επρεπε να γινοταν και φυσικα τα χρηματα να μπορουν να μεταφερθουν' Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με τη προσφορά της Q με το ίντερνετ αρκετοί κάνανε φορητότητα και πλέον το δίκτυο της Wind σέρνεται.

Παρατήρησε κανείς άλλος κάτι τέτοιο;

 

Το ίδιο παρατηρώ κι εγώ δυστυχώς....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατηρώ κι εγώ δυστυχώς....

ειχε περασει και μενα απο το μυαλο μου να το κανω!!! Αλλα εφαγα φλας και εκανα ενα what s up σε frog με 10ρικο ενα giga και 5 ρι 500 mb παλΙ καλα ... τοσο χαλια...?μηπως λεω εγω μηπως ειναι τα 4τζιτζικια δωρεαν που εχει μεχρι τελος του μηνα και το εχουν λιωσει...? Και οχι τοσο η προσφορα!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

ειχε περασει και μενα απο το μυαλο μου να το κανω!!! Αλλα εφαγα φλας και εκανα ενα what s up σε frog με 10ρικο ενα giga και 5 ρι 500 mb παλΙ καλα ... τοσο χαλια...?μηπως λεω εγω μηπως ειναι τα 4τζιτζικια δωρεαν που εχει μεχρι τελος του μηνα και το εχουν λιωσει...? Και οχι τοσο η προσφορα!!!

Θα μάθουμε σε λιγες μέρες, αν και δεν έχω δει κάτι τραγικό τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα Γερμανό με την ταυτότητά σου (ίσως και την SIM) και κάνεις αίτηση. Οταν εγκριθεί σου δίνουν κάρτα cosmote. Προβλήματα μπορεί να υπάρξουν όπως σε όλες τις φορητότητες, θέλει λίγο παρακολούθηση (τηλέφωνα, καμιά φορά και μπινελίκια, απειλητικά email στα support των εταιριών).

 

Υ.Γ. Πως και πας σε watchup? Από την φτηνότερη στην (μακράν) ακριβότερη.. Μάλλον λόγο περιβάλλοντος (έχουν οι φίλοι σου) να υποθέσω..

 

Την ερώτηση την έκανα, επειδή έχω διαβάσει κάτι παλαβά ότι και καλά έχει πρόβλημα το σύστημά τους και δεν κάνουν τη μεταφορά.

Γιατί θέλω να αλλάξω: είναι το δεύτερο νούμερό μου και στο πρώτο (cosmote 65) με ικανοποιεί όλες τις ανάγκες της επικοινωνίας μου. Το δεύτερο νούμερο το θέλω αποκλειστικά για mobile internet. Θα έμενα στην Q αλλά το 3g στα Γρεβενά που ζω είναι ικανοποιητικό μέσα στην πόλη. Με το που βγεις έστω και 2 χιλιόμετρα, χάνεις το 3g. Με έχει σπάσει τα νεύρα και αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που θέλω να πάω στο whatsup. Δεν αποκλείω και το cu, καθώς και η Vodafone έχει πολύ καλό σήμα στην περιοχή μου.

Μου προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτηξω κάτι: απ οτι καταλαβα ή q χρησιμοποιει το δίκτυο της wind? Αυτό θεωρειται περιαγωγή? Ισχύουν τοτε τα δωρεάν λεπτα ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Εδώθε https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/3-to-all/ όμως λέει οτι "Τα πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε καθεστώς περιαγωγής." Τι ισχυει τελικώς?
Link to comment
Share on other sites

Εδώθε https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/3-to-all/ όμως λέει οτι "Τα πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε καθεστώς περιαγωγής." Τι ισχυει τελικώς?

Ειναι αλλο το roaming και αλλο το national roaming ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

αγόρασα μια προσφορά τις Q για 1gb internet κάθε μήνα για ένα χρόνο και θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με τις ρυθμίσεις internet στη συσκευή μου Nokia 220 ds. Στο μενού υπάρχουν προεγκατεστημένες οι εφαρμογές Facebook και Tweeter που σημαίνει ότι η συσκευή συνδέετε στο internet. Ζήτησα και μου στείλανε τις ρυθμίσεις αυτόματα αλλά όταν πήγα να τις αποθηκεύσω μου έγραψε "Q CARD: Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ". Σε κατάστημα της WIND δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν. Μήπως γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει ή μήπως έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Edited by vassilis_kr
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη,θελει να ανοιξεις περιαγωγη δεδομενων...και δεδομενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα με το 1 γιγα για το υπολοιπο του χρονου,με 8 ευρώ,ισχυει ως αυριο. Βλέπω οτι βρήκαν νέο τρόπο να στέλνουν προσφορές...κάτω από τις κλήσεις του who called :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη,θελει να ανοιξεις περιαγωγη δεδομενων...και δεδομενα.

 

Νικόλα ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έχω κάνει ήδη. Εάν έχεις το ίδιο κινητό (Nokia 220 ds):

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Σύνδεση δεδ. κιν. τηλ.>Ενεργοπ.

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Δεδομ. δικτ. κιν. τηλ.>Περιαγωγή δεδομένων>Να επιτρ. περιαγ.

σωστά;

Edited by vassilis_kr
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έχω κάνει ήδη. Εάν έχεις το ίδιο κινητό (Nokia 220 ds):

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Σύνδεση δεδ. κιν. τηλ.>Ενεργοπ.

Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Δεδομ. δικτ. κιν. τηλ.>Περιαγωγή δεδομένων>Να επιτρ. περιαγ.

σωστά;

 

Εχω Galaxy S Duos 2 αλλα και σε εμενα κατι τετοιο γραφει.Να επιτρεπεται περιαγωγη και δεδομενα δικτυου κιν.τηλ ανοιχτα. Το Apn το ρυθμιζεις ως:

Ονομα: Q Internet

Apn: MyQ

Τα υπολοιπα κενα εκτος απο:

MCC: 202

MNC: 09

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...