Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πείτε μου λίγο ποιό είναι το μάξιμουμ χρημάτων και λεπτών ομιλίας/ sms/ data ανά μήνα που μπορώ να έχω με Q; βασικά θέλω τουλάχιστον 300 λεπτά,30 μηνύματα και ΈΝΑ giga data! μπορώ να τα έχω αυτά στην Q και πόσο κάνουν;

Ευχαριστώ

 

Με τις προσφορές που ισχύουν σήμερα με 10€ παίρνεις 1GB kai 1000' προς Q και σου μένουν μέσα τα 10€ να πάρεις όποιο άλλο πρόγραμμα θες.

Εσύ τα 300 λεπτά και τα 30 μηνύματα τα θες προς όλους ή wind/q ?

Επιπλέον η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Με τις προσφορές που ισχύουν σήμερα με 10€ παίρνεις 1GB kai 1000' προς Q και σου μένουν μέσα τα 10€ να πάρεις όποιο άλλο πρόγραμμα θες.

Εσύ τα 300 λεπτά και τα 30 μηνύματα τα θες προς όλους ή wind/q ?

Επιπλέον η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

4 πακέτα * 80' = 12 ευρώ

1 πακέτο* 60 sms = 2 ευρώ

3 πακέτα * 400mb = 6 ευρω

 

Το σύνολο 320' προς όλους + 60 sms + 1200 mb = 20 ευρω το μήνα. Ο μέγιστος αριθμός από κάθε πακέτο που μπορείς να πάρεις μέσα στο μήνα ειναι 4. Αν τα ενεργοποιεις όταν και οσο τα χρειάζεσαι (και οχι από την αρχη του μηνα ολα) τότε σε συμφέρει πιο πολύ καθώς κάθε πακέτο λήγει 30 μέρες μετά την ενεργοποίησή του.Οπότε το κόστος ανα μήνα βγαίνει κάτω από 20 ευρώ

Σας ευχαριστώ

τα λεπτά οπωσδήποτε τα θέλω ΠΡΟΣ ΌΛΑ ΤΑ ΔΊΚΤΥΑ.ξέχασα να το αναφέρω!

EDIT βασικά έχω ένα νούμερο της wind που έχει την προσφορά με τα 300 προς όλους με δέκα ευρώ και τα δέκα μένουν στην κάρτα αλλά με χαλάει το γεγονός της μίνιμουμ τριλεπτης χρέωσης.Αυτός είναι ο μόνος λόγος που σκέφτομαι Q!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ

τα λεπτά οπωσδήποτε τα θέλω ΠΡΟΣ ΌΛΑ ΤΑ ΔΊΚΤΥΑ.ξέχασα να το αναφέρω!

EDIT βασικά έχω ένα νούμερο της wind που έχει την προσφορά με τα 300 προς όλους με δέκα ευρώ και τα δέκα μένουν στην κάρτα αλλά με χαλάει το γεγονός της μίνιμουμ τριλεπτης χρέωσης.Αυτός είναι ο μόνος λόγος που σκέφτομαι Q!

 

εμένα πάντως τα 10 € με φτάνουν το μήνα (λόγο και της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο)

και σου παραθέτω το τι υπηρεσίες έχω και πως έχει πληρωθεί η κάθε μια για να πάρεις μια ιδέα:

- 1 GB -> δώρο από την Q με την ανανέωση των 10 €

- 1000' προς Q -> δώρο από την Q με την ανανέωση των 10 €

- 800' προς wind/q -> με 2 € (για να μην πληρώνω της κλήσεις προς wind με χρέωση όπως της κλήσεις προς όλους)

- 160' προς όλους -> με 6 €

 

σύνολο 2 + 6 = 8 και μένει και "κάβα" τα ψιλά...

 

υ.γ. sms δεν στέλνω.. νάνε καλά το skype/viber κλπ

 

EDIT:

Αν θες την γνώμη μου η χρέωση ανά δευτερόλεπτο δεν συγκρίνετε!.. εγώ που μιλάω περίπου 1 λεπτό σε κάθε κλήση (ίσως και λιγότερο).

Στο F2G θα ήθελα για 150 κλήσης 450 λεπτά! και στην Q για 150 κλήσης θέλω 150 λεπτά..

Τα 1000 προς Q με χρέωση και αυτά ανά δευτερόλεπτο απλά δεν τα τελειώνω πότε.. και ας μιλάω καθημερινά με την γυναικά μου.

 

ας μην κάνω τον υπολογισμό και με κάποιον που μπορεί να μιλάει 30'' κάθε κλήση!...

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

απλά στην άλλη συσκευή πιθανών να δείχνει κάπως αλλιώς την περιαγωγή (roaming) δεν την δειχνουν όλα τα κινητά με το R δίπλα από το σήμα.

Και αλλά δεν το δειχνουν καθόλου... ειδικά κάποια προ smartphone εποχής.

 

EDIT:

δες σελίδα 15 την λίστα με τους indicators από αυτό το manual:

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6300_UG_en.pdf

απλά δεν υπάρχει roaming Indicator

 

Το είδα,σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια επιβεβαίωση για αυτό που βρήκα στον τιμοκατάλογο περιαγωγής της κιου: Τουρκία - Ζώνη 1 - εισερχόμενες 0,09. Ισχύει;

 

κάποιος; Στα καρτοκινητά των άλλων εταιριων, έχουν την Τουρκία σε ζώνη 2 και 3 (και τις ανάλογες ληστρικές χρεώσεις)

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως τα 10 € με φτάνουν το μήνα (λόγο και της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο)

και σου παραθέτω το τι υπηρεσίες έχω και πως έχει πληρωθεί η κάθε μια για να πάρεις μια ιδέα:

- 1 GB -> δώρο από την Q με την ανανέωση των 10 €

- 1000' προς Q -> δώρο από την Q με την ανανέωση των 10 €

- 800' προς wind/q -> με 2 € (για να μην πληρώνω της κλήσεις προς wind με χρέωση όπως της κλήσεις προς όλους)

- 160' προς όλους -> με 6 €

 

σύνολο 2 + 6 = 8 και μένει και "κάβα" τα ψιλά...

 

υ.γ. sms δεν στέλνω.. νάνε καλά το skype/viber κλπ

 

EDIT:

Αν θες την γνώμη μου η χρέωση ανά δευτερόλεπτο δεν συγκρίνετε!.. εγώ που μιλάω περίπου 1 λεπτό σε κάθε κλήση (ίσως και λιγότερο).

Στο F2G θα ήθελα για 150 κλήσης 450 λεπτά! και στην Q για 150 κλήσης θέλω 150 λεπτά..

Τα 1000 προς Q με χρέωση και αυτά ανά δευτερόλεπτο απλά δεν τα τελειώνω πότε.. και ας μιλάω καθημερινά με την γυναικά μου.

 

ας μην κάνω τον υπολογισμό και με κάποιον που μπορεί να μιλάει 30'' κάθε κλήση!...

τα 1000 ειναι και προς wind?

Link to comment
Share on other sites

κάποιος; Στα καρτοκινητά των άλλων εταιριων, έχουν την Τουρκία σε ζώνη 2 και 3 (και τις ανάλογες ληστρικές χρεώσεις)

 

στην σελίδα της Q θα βρεις την απάντηση.

Για να σου απαντήσει κάποιος εκει θα πάει να το ψάξει, οποτε γιατι δεν το κάνεις κι εσυ;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

στην σελίδα της Q θα βρεις την απάντηση.

Για να σου απαντήσει κάποιος εκει θα πάει να το ψάξει, οποτε γιατι δεν το κάνεις κι εσυ;

 

εαν ξαναδιαβασεις τι εγραψα, θα δεις οτι εψαξα ολες τις εταιριες (αλλιώς πώς θα ηξερα οτι στη κιου ειναι ζωνη 1 και στις άλλες 2 ή 3; ). Ζήτησα εαν μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει. Εαν, δηλαδή, το έχει δοκιμάσει κάποιος, ή εαν ξέρει άτομο που το δοκιμασε. Απλά μου κάνει εντύπωση η μεγαλη διαφορά στην τιμολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;Σημειωνω οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως αυτες δινονται απο την Q στην ιστοσελιδα της.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;Σημειωνω οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως αυτες δινονται απο την Q στην ιστοσελιδα της.

 

αν περιμενεις να σε βοηθησουν απο την wind σωθηκες.Η θα ειναι ασχετοι και θα σου πουν οτι να ναι (οπως και σου ειπαν) η θα σου απαντησουν συμφωνα με το τι θα αποφερει μεγαλυτερο κερδος στο καταστημα.Βεβαιωμενα αυτα.Παρε για παραδειγμα την παπατζα που λενε στα καταστηματα οτι πρεπει να βαλεις 12 ευρω για να παρεις τα bonus ενω χρειαζονται μονο 10.Απλα το καταστημα τοτε μονο βγαζει λεφτα.

 

Καλα που εχουμε και τα φορουμς

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά για δείτε τι μπορούν να αγοράσουν οι φίλοι μας οι Γερμανοί με 5 ευρώ το μήνα.

 

http://www.smartdroid.de/crash-tarife-allnet-flat-internet-flat-fuer-495-euro-je-monat/

Link to comment
Share on other sites

αν περιμενεις να σε βοηθησουν απο την wind σωθηκες.Η θα ειναι ασχετοι και θα σου πουν οτι να ναι (οπως και σου ειπαν) η θα σου απαντησουν συμφωνα με το τι θα αποφερει μεγαλυτερο κερδος στο καταστημα.Βεβαιωμενα αυτα.Παρε για παραδειγμα την παπατζα που λενε στα καταστηματα οτι πρεπει να βαλεις 12 ευρω για να παρεις τα bonus ενω χρειαζονται μονο 10.Απλα το καταστημα τοτε μονο βγαζει λεφτα.

 

Καλα που εχουμε και τα φορουμς

 

Κάποιος μας κάνει πλάκα. Εσυ? η οι παρακάτω είδηση?

 

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind στο διαγωνισμό «CRM Grand Prix 2013», που έλαβε χώρα την Παρασκευή 11 Ιουλίου σε ειδική εκδήλωση. Η εταιρεία τιμήθηκε με το ανώτερο βραβείο GOLD στην κατηγορία Telephone Response έως 50 εκπροσώπους σε αναγνώριση των εξαιρετικών υπηρεσιών που προσφέρει μέσω της υπηρεσίας τηλεφωνικής εξυπηρέτησης.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μας κάνει πλάκα. Εσυ? η οι παρακάτω είδηση?

 

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind στο διαγωνισμό «CRM Grand Prix 2013», που έλαβε χώρα την Παρασκευή 11 Ιουλίου σε ειδική εκδήλωση. Η εταιρεία τιμήθηκε με το ανώτερο βραβείο GOLD στην κατηγορία Telephone Response έως 50 εκπροσώπους σε αναγνώριση των εξαιρετικών υπηρεσιών που προσφέρει μέσω της υπηρεσίας τηλεφωνικής εξυπηρέτησης.

 

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος... :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μας κάνει πλάκα. Εσυ? η οι παρακάτω είδηση?

 

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind στο διαγωνισμό «CRM Grand Prix 2013», που έλαβε χώρα την Παρασκευή 11 Ιουλίου σε ειδική εκδήλωση. Η εταιρεία τιμήθηκε με το ανώτερο βραβείο GOLD στην κατηγορία Telephone Response έως 50 εκπροσώπους σε αναγνώριση των εξαιρετικών υπηρεσιών που προσφέρει μέσω της υπηρεσίας τηλεφωνικής εξυπηρέτησης.

 

καλα..διαβασε το thread που υπαρχει απο το πρωι στο myphone.gr..!μεχρι και ανεκδοτα εχουμε βγαλει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;Σημειωνω οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως αυτες δινονται απο την Q στην ιστοσελιδα της.

 

Ρε φίλε για ποιο λόγο να βάλεις 5Ε/500ΜΒ στην Q την στιγμή που σου δίνει με 2Ε/400MB ανά μήνα?? Ψαχτείτε λίγο δεν κάνει κακό!! Άσε που με 5Ε/500ΜΒ δίνουν σχεδόν όλες οι εταιρίες, δεν βλέπω κάποιο λόγο να χρησιμοποιήσεις Q για το συγκεκριμένο πακέτο που λες...

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;Σημειωνω οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως αυτες δινονται απο την Q στην ιστοσελιδα της.

 

Να φανταστώ και το συγκεκριμένο δίκαρτο λειτουργεί όπως και τα υπόλοιπα δίκαρτα της αγοράς; Δηλαδή, μόνο η θέση για την κύρια κάρτα sim έχει τη δυνατότητα να συνδεθεί σε 3G/4G δίκτυα. Η δεύτερη θέση είναι μόνο 2g, δηλαδή μόνο κλήσεις, μηνύματα και internet μέσω gprs.

 

P.S.: Στο f2g2, με 5€, αν πάρεις μέσω της σελίδα τους στο internet το πακέτο των 500MB, σου δίνει δώρο αλλά 500ΜB....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ και το συγκεκριμένο δίκαρτο λειτουργεί όπως και τα υπόλοιπα δίκαρτα της αγοράς; Δηλαδή, μόνο η θέση για την κύρια κάρτα sim έχει τη δυνατότητα να συνδεθεί σε 3G/4G δίκτυα. Η δεύτερη θέση είναι μόνο 2g, δηλαδή μόνο κλήσεις, μηνύματα και internet μέσω gprs.

 

P.S.: Στο f2g2, με 5€, αν πάρεις μέσω της σελίδα τους στο internet το πακέτο των 500MB, σου δίνει δώρο αλλά 500ΜB....

 

με 5 € το f2g εχει 1GB και online δωρο 100' και 100 SMS προς Q+Wind

link:http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/giga-surf/

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.Πριν λιγες μερες εγινα κατοχος του SAMSUNG GALAXY CORE DUOS .Επελεξα δικαρτο γιατι θελω στην μια καρτα να εχω Q Card για 500mb internet τον μηνα με 5 ευρω.Εβαλα την καρτα στη συσκευη εκανα τις ρυθμισεις που μου ειπαν απο την Q αλλα τιποτα.Πηγα σε καταστημα wind και μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ηταν σωστες και πιθανον να φταιει το τηλεφωνο.Βαζω στο τηλεφωνο καρτα cosmote και ειχα μια χαρα 3G internet.Βαζω την καρτα τις Q στο samsung galaxy s plus κανω τις ρυθμισεις και δουλευει μια χαρα.Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει.Μηπως εχει καποιος καμια ιδεα η εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο;Σημειωνω οτι εχω κανει ολες τις ρυθμισεις οπως αυτες δινονται απο την Q στην ιστοσελιδα της.

 

Το πρόβλημα το είχες βάζοντας την κάρτα SIM και στις 2 υποδοχές ?

 

Έλεγξε μήπως στη μια από τις 2 δουλεύει κανονικά... Κάποιοι γράψανε ότι στα δίκαρτα το ίντερνετ λειτουργεί στη μία από τις 2 υποδοχές SIM κι όχι και στις 2...

 

Επίσης πρέπει να έχεις το Roaming (περιαγωγή) ενεργοποιημένο...

 

Ρίξε και μια ματιά στο topic του core duos http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373318&page=8

 

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

με 5 € το f2g εχει 1GB και online δωρο 100' και 100 SMS προς Q+Wind

link:http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/giga-surf/

 

;) Ακριβώς. Και κάποιοι παραμένουν ακόμα σε what's up..... :shifty: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση φορητοτητας για κιου αρχες εβδομαδος. Με παιρνουν ενα τηλ λεει δωστε μας τον αριθμο της σιμ. Ξαναπαρτε με να σας το πω λεω. Δεν ξαναπηραν. Μετα απο τρεις τεσσερις μερες παιρνω τηλ,το συστημα δεν εχει τπτ μεσα λεει. Ξανακανω αιτηση δυο και τρεις φορες ξαναπαιρνω τηλ, τιποτα. Βαριουνται να την περασουν??????
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση φορητοτητας για κιου αρχες εβδομαδος. Με παιρνουν ενα τηλ λεει δωστε μας τον αριθμο της σιμ. Ξαναπαρτε με να σας το πω λεω. Δεν ξαναπηραν. Μετα απο τρεις τεσσερις μερες παιρνω τηλ,το συστημα δεν εχει τπτ μεσα λεει. Ξανακανω αιτηση δυο και τρεις φορες ξαναπαιρνω τηλ, τιποτα. Βαριουνται να την περασουν??????

 

μήπως έπεσες σε κατάστημα που είναι ανοργάνωτο;... Γιατί και από εμένα εδώ Αθήνα 2 καταστήματα (franchise) έχουν Φάει Χ.

Για δες μήπως μπορέσεις να κάνεις online την αίτηση φορητότητας από εδώ: http://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...