Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια "χαρα". ΑΠΟΛΥΤΗ λυπη για το "που" οδηγειται το >95% μας ("εκει" που του αρμοζει, βεβαια, ηταν αναμενομενο εδω και χρονια, ΚΑΙ ΠΟΥ'ΣΕ ΑΚΟΜΑ), συμπαρασυροντας και τους σοβαρους που δε θα ΔΥΝΑΝΤΑΙ αλλως , παρα να "καουν" μαζι με τα ξερα. Δε φταιμε τιποτα εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι σε κατάστημα μπορείς να κάνεις ανανέωση με 8€; Δυστυχώς πρέπει αύριο να ανανεώσω και δεν θα υπάρχει καουντ νταουν οφφερ... Ή μόνο σε free2go ανανεώνουν στο κατάστημα με 8€;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mikepaltri said:

Ισχύει ότι σε κατάστημα μπορείς να κάνεις ανανέωση με 8€; Δυστυχώς πρέπει αύριο να ανανεώσω και δεν θα υπάρχει καουντ νταουν οφφερ... Ή μόνο σε free2go ανανεώνουν στο κατάστημα με 8€;

Μέχρι χτες Κυριακή έτρεχε κσουντνταουν. Αυτή η νοοτροπία, για να μην χάσουμε μια μέρα, χάνουμε πολλά είναι ακατανόητη.

Πόσο υπόλοιπο έχεις? Μήπως να το χάσεις για να μπεις στην λίστα προσφορών? Αύριο αλλάζουν οι προσφορές. Εκτός αν αργήσει η ανανέωση οπότε είσαι σίγουρα μέσα.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω δυστυχώς ότι η προσφορά των 7€ δεν επεκτείνει υπόλοιπο πλέον. Έληγε 15/8 και συνεχίζει να λήγει τότε, μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς... Και δεν ξέρω αν κάποιο από τα υπόλοιπα πακέτα επεκτείνει σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Να επιβεβαιώσω δυστυχώς ότι η προσφορά των 7€ δεν επεκτείνει υπόλοιπο πλέον. Έληγε 15/8 και συνεχίζει να λήγει τότε, μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς... Και δεν ξέρω αν κάποιο από τα υπόλοιπα πακέτα επεκτείνει σίγουρα...

Αυτό πονάει πολύ, αν και στον βασικό μας αριθμό δεν έφτανε δίμηνο με μία ανανέωση. Να δούμε αν μπαίνει διακοπή του πακέτου με τον μηδενισμό του υπολοίπου η απλώς ισχύει μέχρι την λήξη του.

Υποθέτω ότι έστειλες ΣΜΣ. 

Γράφει ότι το πακέτο λήγει τότε.

Θα ενημερώσω μετά το τέλος του μήνα, όταν χρειαστεί να αγοράσω πακέτο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Να επιβεβαιώσω δυστυχώς ότι η προσφορά των 7€ δεν επεκτείνει υπόλοιπο πλέον. Έληγε 15/8 και συνεχίζει να λήγει τότε, μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς... Και δεν ξέρω αν κάποιο από τα υπόλοιπα πακέτα επεκτείνει σίγουρα...

 Ελπίζω να μην είναι γενικό το κακό, δηλαδή η επέκταση της λήξης του υπόλοιπου να μην έχει σταματήσει να ισχύει σε όλα τα πακέτα...

4 ώρες πριν, spiliot said:

Σε q δεν υπάρχει 8 ευρη σε κατάστημα απ' ότι έχει αναφερθεί εδώ, μόνο στο νέο f2g.

Όχι μόνο αυτό. Μάλιστα σε κατάστημα, το ελάχιστο ποσοστό ανανέωσης για Q είναι 15€ (σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο τουλάχιστον).

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Αυτό πονάει πολύ, αν και στον βασικό μας αριθμό δεν έφτανε δίμηνο με μία ανανέωση. Να δούμε αν μπαίνει διακοπή του πακέτου με τον μηδενισμό του υπολοίπου η απλώς ισχύει μέχρι την λήξη του.

Υποθέτω ότι έστειλες ΣΜΣ. 

Γράφει ότι το πακέτο λήγει τότε.

Θα ενημερώσω μετά το τέλος του μήνα, όταν χρειαστεί να αγοράσω πακέτο.

Δεν εστειλα sms, από την εφαρμογή το έβαλα διότι ειναι της μητερας μου που δεν ειμαι κοντα. Και ο μονος λογος που το βαζω είναι για την επεκταση (εχει 1000' απο το σταθερο,ελαχιστα τρωει και απο εκει). Τώρα όμως πήγε 2 φορές χαμένο, περιμενω την 8ευρη του countdown.

Link to comment
Share on other sites

Από 8 ευρώ πήγε 6 ευρώ χωρίς λόγω και αιτία... Προσοχή σε όλους 

IMG-60b7226d63bf779d63602d08e61a1e15-V.jpg

IMG-b3eaa43bf0e8f443030f48520ce54181-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Από 8 ευρώ πήγε 6 ευρώ χωρίς λόγω και αιτία... Προσοχή σε όλους 

Το κάνανε συστηματικά πριν 5 χρόνια. Τρώγαμε κάτι ψιλά για να μην φτάνει να αγοράσεις πακέτο ώστε να κάνεις ανανέωση.

Αν έκανες παράπονο τα επέστρεφαν. Κράτησε πάνω από έναν χρόνο αυτό το κόλπο. Μετά σταμάτησε.

Ίσως να το ξαναβάλανε σε λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Κλέβουν τον κόσμο δηλαδή. 

Μια στιγμή, αυτό γινόταν μόνο στην Q ή και στο f2g?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, hercoulis said:

Κλέβουν τον κόσμο δηλαδή. 

Μια στιγμή, αυτό γινόταν μόνο στην Q ή και στο f2g?

Εμένα στο f2g γινόταν πολλες φορες, ημερήσιο ίντερνετ ενώ δουλευα με WiFi. Μόνο αυτόν τον μήνα δεν με χρέωσε. Πιο παλια επικοινώνησα 1 φορά για να μου τα επιστρέψουν και δεν συνέβη (έπαιζε η κασέτα το ίδιο πραγμα "εάν δεν έχετε data θα χρεωθειτε ημερήσιο ίντερνετ") 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, hercoulis said:

Κλέβουν τον κόσμο δηλαδή. 

Μια στιγμή, αυτό γινόταν μόνο στην Q ή και στο f2g?

Από εσωτερική πληροφόρηση ενός γνωστού προγραμματιστή, όλες οι εταιρείες έχουν κάποιους IT που ψάχνουν τρόπους υπερχρέωσης συνδρομητών που δεν το ψάχνουν πολύ. Από λίγα λεπτά έως 1-2 € ανάλογα με τους λογαριασμούς, ώστε να μην το αντιλαμβάνονται.

Τα ίδια γίνονται και στις τράπεζες ειδικά με τους ανενεργούς λογαριασμούς.

Πριν ένα μήνα πήγα σε γνωστό βενζινάδικο και μου έβαλε ο πιτσιρικάς από την άλλη αντλία. Δεν έδωσα σημασία και όταν γέμισε έδειξε 85€ όταν εντελώς άδειο δεν περνάει τα 70 και είχε λίγο μέσα.

Κλέψιμο 20€ το λιγότερο. Όταν ο σύζυγος το ανέφερε κατάπιαν την γλώσσα τους και άρχισαν να μας δίνουν τζάμπα νερά και καθαριστικά και πανάκια αξίας 5€ περίπου για να μας καλοπιάσουν. Απλώς δεν θα ξαναπάμε εκεί και το είπαμε αλλά στα τέτοια τους.

Τα ίδια και στην Πελοπόννησο μέχρι που βρήκα βενζινάδικο κάπου Καρδαμύλη που βάζουν μόνο οι ντόπιοι και γέμισα με 70€ με 2,10 το λίτρο. 

Όλοι κλέβουν και μην κάνετε τώρα ότι πέφτετε από τα σύννεφα. Όλα αυτά τα δωράκια είναι σκέτη απάτη.

F2g δεν είχα τότε δεν ξέρω, αλλά όλοι κλέβουν.

Τέλος το οφτοπικ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Κλέβουν τον κόσμο δηλαδή. 

Μια στιγμή, αυτό γινόταν μόνο στην Q ή και στο f2g?

Και στα δύο. Η μόνη λύση για να μην χρεωθείς είναι: είτε να έχεις πάντα ένα πακέτο δεδομένων είτε όταν δεν έχεις πακέτο να ζητάς φραγή των δεδομένων στον αριθμό σου μέσω του τσατ (και όταν ξαναβάλεις πακέτο ζητάς παλι αρση της φραγής).

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Από εσωτερική πληροφόρηση ενός γνωστού προγραμματιστή, όλες οι εταιρείες έχουν κάποιους IT που ψάχνουν τρόπους υπερχρέωσης συνδρομητών που δεν το ψάχνουν πολύ. Από λίγα λεπτά έως 1-2 € ανάλογα με τους λογαριασμούς, ώστε να μην το αντιλαμβάνονται.

Τα ίδια γίνονται και στις τράπεζες ειδικά με τους ανενεργούς λογαριασμούς.

Πριν ένα μήνα πήγα σε γνωστό βενζινάδικο και μου έβαλε ο πιτσιρικάς από την άλλη αντλία. Δεν έδωσα σημασία και όταν γέμισε έδειξε 85€ όταν εντελώς άδειο δεν περνάει τα 70 και είχε λίγο μέσα.

Κλέψιμο 20€ το λιγότερο. Όταν ο σύζυγος το ανέφερε κατάπιαν την γλώσσα τους και άρχισαν να μας δίνουν τζάμπα νερά και καθαριστικά και πανάκια αξίας 5€ περίπου για να μας καλοπιάσουν. Απλώς δεν θα ξαναπάμε εκεί και το είπαμε αλλά στα τέτοια τους.

Τα ίδια και στην Πελοπόννησο μέχρι που βρήκα βενζινάδικο κάπου Καρδαμύλη που βάζουν μόνο οι ντόπιοι και γέμισα με 70€ με 2,10 το λίτρο. 

Όλοι κλέβουν και μην κάνετε τώρα ότι πέφτετε από τα σύννεφα. Όλα αυτά τα δωράκια είναι σκέτη απάτη.

F2g δεν είχα τότε δεν ξέρω, αλλά όλοι κλέβουν.

Τέλος το οφτοπικ.

Αυτο με την βενζίνη εχω παρατηρήσει αναμεσα σε 2 βενζιναδικα να βαζω τα ιδια λεφτα και κανοντας τις ιδιες διαδρομες διαφορά 30 χιλιομετρων (παντα μηδενιζω το μετρητη οταν βαζω). 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι ο Δαμιανός φαίνεται να έχει πακέτο δεδομένων,οποτε κατι αλλο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο κυρ Μήτσος πάλι ξέχασε τις προσφορές σήμερα. Πάνε οι καλοί καιροί που στις 9:00 ερχόταν στάνταρ...

Link to comment
Share on other sites

Ως είθισται πλέον μπορεί να καθυστερήσουν και 2 μερες. Στο f2g παντως η γνωστή πήγε ως 4/9.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αυτο με την βενζίνη εχω παρατηρήσει αναμεσα σε 2 βενζιναδικα να βαζω τα ιδια λεφτα και κανοντας τις ιδιες διαδρομες διαφορά 30 χιλιομετρων (παντα μηδενιζω το μετρητη οταν βαζω). 

Οταν βαζεις τα ιδια λεφτα δε σημαινει οτι βαζεις τα ιδια λιτρα. Μιλάμε για προϊόν μεταβαλλόμενης τιμής.

Οταν γεμιζεις δε γεμιζεις ποτε στην ιδια σταθμη λογω θερμοκρασιας και εξαερωσης και εχεις μια σημαντικη αποκλιση ανετα ενος λιτρου . Αν δε γεμίζεις μετράς εγγυημένα λάθος. Όταν γεμίζεις μετράς με κάποιο σφάλμα.

Οταν κανεις ιδια διαδρομη δεν εχεις ιδιες ακριβως κινησεις γκαζιου ταχυτητας κινησης στο δρομο θερμοκρασιας ανεμου τριβης για να εχεις ακριβως την ιδια καταναλωση.

Οταν εχεις διαφορα 30 χιλιομετρων σε 100χμ διαδρομων εχεις μια χαοτικη αποκλιση ενω οταν εχεις 30 σε 1000 εχεις μια μηδενικη αποκλιση αφου εισαι στο στατιστικα ασημαντο 3%. Άρα το σκέτο 30χμ δε λέει τίποτα.

Συμπέρασμα, μέτρηση σε ευρώ ακόμη και με γέμισμα σε συνθήκες μη εργαστηριακές είναι άνευ συμπεράσματος. Σε περίπτωση που κάποιος δεν αντιλαμβάνεται τα παραπάνω, παραθέτω πραγματικές μετρήσεις λίτρων ανά 100χμ από τα τελευταία 50 γεμίσματα που έκανα πρακτικά με ίδια σταθερή ταχύτητα στην ίδια διαδρομή Εθνικής οδού σε ένα διάστημα 12 χιλιάδων χιλιομέτρων. Να σημειώσω ότι βάζω και στο ίδιο βενζινάδικο καύσιμο και δεν υπάρχει παράγοντας κίνησης, μόνο μεταβολή θερμοκρασίας ανέμου και φυσικά το ότι δεν είμαι ρομπότ να κάνω ακριβώς τις ίδιες κινήσεις κάθε μέρα.

 

Screenshot_2024-08-13-12-49-54-988_de.spritmonitor.smapp_mp-edit.jpg

Αυτό όμως που μας καίει τώρα είναι γιατί ο Δημητρούλα (που δε λειτουργεί ποτέ με το συναίσθημα) έκανε σε σένα like ενώ όταν σου απάντησα σε αυτό που εσύ έγραψες, στο ίδιο θέμα (το οποίο το ξεκίνησε ο ίδιος) δηλαδή με επιχειρήματα δε του αρέσει και είμαι άσχετος/μη χρήσιμος ενώ αυτός πρέπει να ένιωθε και σχετικός και χρήσιμος και φυσιολογικά πρέπει να του άρεσε αυτό που έγραψε. Πως τα κατάφερες δηλαδή.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, gpapas640 said:

Και στα δύο. Η μόνη λύση για να μην χρεωθείς είναι: είτε να έχεις πάντα ένα πακέτο δεδομένων είτε όταν δεν έχεις πακέτο να ζητάς φραγή των δεδομένων στον αριθμό σου μέσω του τσατ (και όταν ξαναβάλεις πακέτο ζητάς παλι αρση της φραγής).

Δεν αφορά το ιντερνετ...

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Οταν βαζεις τα ιδια λεφτα δε σημαινει οτι βαζεις τα ιδια λιτρα. Μιλάμε για προϊόν μεταβαλλόμενης τιμής.

Οταν γεμιζεις δε γεμιζεις ποτε στην ιδια σταθμη λογω θερμοκρασιας και εξαερωσης και εχεις μια σημαντικη αποκλιση ανετα ενος λιτρου . Αν δε γεμίζεις μετράς εγγυημένα λάθος. Όταν γεμίζεις μετράς με κάποιο σφάλμα.

Οταν κανεις ιδια διαδρομη δεν εχεις ιδιες ακριβως κινησεις γκαζιου ταχυτητας κινησης στο δρομο θερμοκρασιας ανεμου τριβης για να εχεις ακριβως την ιδια καταναλωση.

Οταν εχεις διαφορα 30 χιλιομετρων σε 100χμ διαδρομων εχεις μια χαοτικη αποκλιση ενω οταν εχεις 30 σε 1000 εχεις μια μηδενικη αποκλιση αφου εισαι στο στατιστικα ασημαντο 3%. Άρα το σκέτο 30χμ δε λέει τίποτα.

Συμπέρασμα, μέτρηση σε ευρώ ακόμη και με γέμισμα σε συνθήκες μη εργαστηριακές είναι άνευ συμπεράσματος. Σε περίπτωση που κάποιος δεν αντιλαμβάνεται τα παραπάνω, παραθέτω πραγματικές μετρήσεις λίτρων ανά 100χμ από τα τελευταία 50 γεμίσματα που έκανα πρακτικά με ίδια σταθερή ταχύτητα στην ίδια διαδρομή Εθνικής οδού σε ένα διάστημα 12 χιλιάδων χιλιομέτρων. Να σημειώσω ότι βάζω και στο ίδιο βενζινάδικο καύσιμο και δεν υπάρχει παράγοντας κίνησης, μόνο μεταβολή θερμοκρασίας ανέμου και φυσικά το ότι δεν είμαι ρομπότ να κάνω ακριβώς τις ίδιες κινήσεις κάθε μέρα.

 

Screenshot_2024-08-13-12-49-54-988_de.spritmonitor.smapp_mp-edit.jpg

Αυτό όμως που μας καίει τώρα είναι γιατί ο Δημητρούλα (που δε λειτουργεί ποτέ με το συναίσθημα) έκανε σε σένα like ενώ όταν σου απάντησα σε αυτό που εσύ έγραψες, στο ίδιο θέμα (το οποίο το ξεκίνησε ο ίδιος) δηλαδή με επιχειρήματα δε του αρέσει και είμαι άσχετος/μη χρήσιμος ενώ αυτός πρέπει να ένιωθε και σχετικός και χρήσιμος και φυσιολογικά πρέπει να του άρεσε αυτό που έγραψε. Πως τα κατάφερες δηλαδή.

Θεούλης

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2024 at 1:17 ΠΜ, gpapas640 said:

Και στα δύο. Η μόνη λύση για να μην χρεωθείς είναι: είτε να έχεις πάντα ένα πακέτο δεδομένων είτε όταν δεν έχεις πακέτο να ζητάς φραγή των δεδομένων στον αριθμό σου μέσω του τσατ (και όταν ξαναβάλεις πακέτο ζητάς παλι αρση της φραγής).

 

14 minutes ago, damianos said:

Τρίτη φορά με κλειστά δεδομένα 🤬😡😤

IMG-64b329bbbbdd5c9b7dc8fdf21d243699-V.jpg

IMG-9e9af463d346ff3918d98c23c9d4f0e3-V.jpg

Έχουμε βαρεθεί να τα γράφουμε ρε παιδιά. Και δε θα γράφουμε για μας, εμείς τα ξέρουμε...

On 13/8/2024 at 11:53 ΜΜ, hercoulis said:

Δεν αφορά το ιντερνετ...

 

Έλα μου;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

 

Έχουμε βαρεθεί να τα γράφουμε ρε παιδιά. Και δε θα γράφουμε για μας, εμείς τα ξέρουμε...

Παιδιά έχω κινητό από το 1997...

Σαφώς είναι κλειστά δεδομένα από το 13700...

Αυτό είναι το εξωφρενικό... Ότι με συστημικά κλειστά δεδομένα χρεωνομαι...🤨

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...