Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

57 minutes ago, dimitroula10 said:

Στα 5 νούμερα που έχω έρχονταν κανονικά. Στο 5ο που έκανα την βλακεία να βάλω λεφτά, σταμάτησε και μου στείλανε την άλλη με 9,80 για να βάλω λεφτά. Το έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ. Με 2,7 έχει σε 3 νούμερα. Στο ένα που είναι βασικό, βάζω υπόλοιπο, μόνο για το 6ευρο πακέτο. Τα άλλα 2 έχουν μηδενικό υπόλοιπο και είναι σε ρολόγια μόνο για εισερχόμενες. Έρχονται κανονικά τα 6ευρα και το 2,7€. Θέλει κόλπο όπως είπε και ένας φίλος να είσαι φειδωλός στα λεφτά.

Αυτό που ανεβάζω έχει και 31 και 2,7

Screenshot_20240428-182133_myQ.jpg

Θα το επιχειρήσω και ο θεός βοηθός!!

4 minutes ago, kmpatra said:

Πώς λειτουργεί ακριβώς η προσφορά του 2,7? Τραβάει το ποσό κάθε πρώτη του μήνα από το διαθέσιμο υπόλοιπο?

Θα μας πουν και οι ειδήμονες αλλά καταλαβαίνω πως στέλνεις sms και το ενεργοποιείς εσύ. Αρκεί να υπάρχει το αντίστοιχο υπόλοιπο φυσικά..

4 minutes ago, kmpatra said:

 

 

4 minutes ago, kmpatra said:

 

 

Edited by user_
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, user_ said:

Θα το επιχειρήσω και ο θεός βοηθός!!

Εμένα όλες οι σιμ, εκτός του βασικού, είναι αγορασμένες από το παζάρι με 1-2€ Τις πήρα έφαγα τα αρχικά και και μετά έριξα το δόλωμα και τσίμπησαν. Έχω κλείσει πάνω από 2 χρόνια αυτό το κόλπο. Τώρα για 6 μήνες δεν θα βάλω ούτε στο βασικό λεφτά. Χρησιμοποιώ voip για λίγες εξερχόμενες που χρειάζεται να δούνε τον αριθμό και μετά όπου βολεύει σε φίλους κλπ. ΣΜΣ με smsbox

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστεί να βάλεις λεφτά στο ξεκίνημα, να γραφτείς στην εφαρμογή και να κάνεις υπομονή.

30 minutes ago, kmpatra said:

Πώς λειτουργεί ακριβώς η προσφορά του 2,7? Τραβάει το ποσό κάθε πρώτη του μήνα από το διαθέσιμο υπόλοιπο?

Ναι, πρέπει να υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο.

30 minutes ago, kmpatra said:

 

 

30 minutes ago, kmpatra said:

 

 

30 minutes ago, kmpatra said:

 

30 minutes ago, kmpatra said:

 

30 minutes ago, kmpatra said:

 

Αυτό το φόρουμ είναι για πέταμα με το λογισμικό που χρησιμοποιεί.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dimitroula10 said:

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστεί να βάλεις λεφτά στο ξεκίνημα, να γραφτείς στην εφαρμογή και να κάνεις υπομονή.

Εγώ προσωπικά έχω frog στο κινητό. Τα Q τα θέλω μόνο για το unlimited σε ρούτερ για το σπίτι. Οπότε κανένα άγχος.. οπότε θέλουν ας μου στείλουν και... Δεν θα χάσουν!! 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Εμένα όλες οι σιμ, εκτός του βασικού, είναι αγορασμένες από το παζάρι με 1-2€ Τις πήρα έφαγα τα αρχικά και και μετά έριξα το δόλωμα και τσίμπησαν. Έχω κλείσει πάνω από 2 χρόνια αυτό το κόλπο. Τώρα για 6 μήνες δεν θα βάλω ούτε στο βασικό λεφτά. Χρησιμοποιώ voip για λίγες εξερχόμενες που χρειάζεται να δούνε τον αριθμό και μετά όπου βολεύει σε φίλους κλπ. ΣΜΣ με smsbox

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστεί να βάλεις λεφτά στο ξεκίνημα, να γραφτείς στην εφαρμογή και να κάνεις υπομονή.

Ναι, πρέπει να υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο.

 

Α και το σημαντικότερο: μετά την κάθε χρέωση παίρνει παράταση η λήξη του υπολοίπου?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Α και το σημαντικότερο: μετά την κάθε χρέωση παίρνει παράταση η λήξη του υπολοίπου?

Δεν ξέρω ακόμη αλλά θεωρητικά ναι. Αρκεί να υπάρχει υπόλοιπο. Πρώτη φορά το έβαλα. Στο 31 δεν είχε υπόλοιπο αλλά έβαλαν 0,01 για να δουλεύει. Για την ώρα εκμεταλλευόμαστε την προσφορά να βγάλουμε το καλοκαίρι με ψίχουλα. Μακάρι να δούνε ότι υπάρχει ανταπόκριση να το γενικεύσουν μπας και σπάσει το καρτέλ.

Link to comment
Share on other sites

Και η προσφορά (31) μπαίνει κάθε πρώτη του μήνα κανονικά και τώρα θα δούμε την άλλη. Συγχωρούνται όλα στην πορτοκαλί. Ραντεβού αμέσως μετά τα μεσάνυχτα.

Και μάλιστα αυτά που είχαν μπει στις 20 κάνουν ρολοβερ.

Screenshot_20240501-000943_Messages.jpg

Screenshot_20240501-002947_myQ.jpg

Screenshot_20240501-002359_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Και η προσφορά (31) μπαίνει κάθε πρώτη του μήνα κανονικά και τώρα θα δούμε την άλλη. Συγχωρούνται όλα στην πορτοκαλί. Ραντεβού αμέσως μετά τα μεσάνυχτα.

Και μάλιστα αυτά που είχαν μπει στις 20 κάνουν ρολοβερ.

Screenshot_20240501-000943_Messages.jpg

Screenshot_20240501-002947_myQ.jpg

Screenshot_20240501-002359_myQ.jpg

Ποτε εβαλες τελευταια καρτα? 19/4?

8€ εβαλες?

Παντως στην αυτοματη ανανεωση μου εχω προλαβει στο Q μου να αποθηκευσω τα 8€ σε συγκεκριμενο αριθμο μερας μηνα και πια δε μπορω να τον αλλαξω διατηρωντας τα 8€. Απαιτει 13€ ελαχιστη αυτοματη ανανεωση ακομα κι εαν παω να τον αλλαξω σε μερα Countdown.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Τα 600+600 τι προσφορά είναι ακριβώς; Έχω δει να ξαναναφερεται αλλά δεν είχα καταλάβει περί τίνος πρόκειται.

Το 31 που βγήκε εδώ, το ξέσκισαν όλοι και το έκοψαν. Σε μερικά νούμερα έμεινε χωρίς να ξέρω γιατί και ήλθε και επιπλέον προσφορά απεριόριστα με 2,7 ευρώ για 6 μήνες. Υποτίθεται ότι τα 600+600 είναι για πάντα.

13 minutes ago, alteisei said:

Ποτε εβαλες τελευταια καρτα? 19/4?

8€ εβαλες?

Παντως στην αυτοματη ανανεωση μου εχω προλαβει στο Q μου να αποθηκευσω τα 8€ σε συγκεκριμενο αριθμο μερας μηνα και πια δε μπορω να τον αλλαξω διατηρωντας τα 8€. Απαιτει 13€ ελαχιστη αυτοματη ανανεωση ακομα κι εαν παω να τον αλλαξω σε μερα Countdown.

Ναι 8€. Αλλά το 19/4 είναι από τότε που ξεκίνησε το 31, δεν ξέρω τα υπόλοιπα. Ποτέ δεν έχω δοκιμάσει αυτόματη ανανέωση. Ζήτησε να την σταματήσουν.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Ναι 8€. Αλλά το 19/4 είναι από τότε που ξεκίνησε το 31, δεν ξέρω τα υπόλοιπα. Ποτέ δεν έχω δοκιμάσει αυτόματη ανανέωση. Ζήτησε να την σταματήσουν.

Και ποτε ακριβως την εβαλες την 8€ καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Αρα δε θα φανει εαν δινει παραταση υπολοιπου των ευρω το 2,7€ μηνιαιο unlimited data εαν το βαλεις στη ληξη αυτου που εχεις, δλδ 24/5.

Και δε θα εχεις μετα ακομα 2,7€ στο υπολοιπο σου, προκειμενου να βαλεις και αλλο 2,7€ μηνιαιο unlimited data, εαν δε βαλεις και αλλη καρτα.

 

Το ζητημα μου ειναι εαν βαλω 9€ καρτα, εαν θα μπορω να εχω unlitited data μονο με αυτα τα 9€ για τους 3 καλοκαιρινους μηνες, πριν ληξει η ισχυς ενεργοποιησης του 2,7€ , 6 μηνες μετα τον Φλεβαρη που ελαβα την ενημερωση για αυτο στο Q μου.

Αααα, απο οτι ειδα στο διπλανο topic του free2go, εχουμε ακομα το χαρατσι των 0,30€. Πχ ακομα και 9€ καρτα να βαλω , αντι να αφησω την αυτοματη ανανεωση των 8€ οπως εχει, δε θα μου φτανουν τελικα για 3 μηνες. Απο εκει σου προκυπτει κι εσενα @dimitroula10 η διαφορα με το υπολοιπο που επρεπε να αφηνει η 8€ καρτα, με απλα -10% φορο κινητης;. Στα 8€ καρτα που εβαλες 24/4 αφαιρεσε το χαρατσι 0,30€?

Φαντασου εγω που θα τα βαλω με αυτοματη ανανεωση!

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alteisei said:

Στα 8€ καρτα που εβαλες 24/4 αφαιρεσε το χαρατσι 0,30€?

Φυσικά. Αλλά εντάξει, γνωστό αυτό

3 ώρες πριν, alteisei said:

Και δε θα εχεις μετα ακομα 2,7€ στο υπολοιπο σου, προκειμενου να βαλεις και αλλο 2,7€ μηνιαιο unlimited data, εαν δε βαλεις και αλλη καρτα.

Βάζω 8€ για να μην μου φάει 1,70€ που είναι το σκατοQfee. Δεν μπορώ να το κόψω γιατί δεν είναι στο όνομα μου η σιμ.

Δεν κοιτάω στα δόντια τον γάιδαρο που μου χαρίζουν. Ήδη σταματώ να βάζω λεφτά στο βασικό νούμερο που δίνει το 6ευρο πακέτο (8€ τον μήνα). Δεν χρειάζεται να έχω απεριόριστα σε όλα τα κινητά, χάνω και μερικά ψιλά, αλλά δεν είμαι τόσο φτωχιά.😄

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DITS said:

πως κόβετε το Qfee ?

Με μήνυμα στο Chat της Q ή με τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που είχα φύγει από την q ήταν το q fee,… δε μου το έκοβαν με τίποτα.

Βεβαια  είχα κουραστεί κι ολας από τα συνεχόμενα countdown και έγινε η αφορμή.  
Αλλα μια επιμονή, δεν κόβεται να μου λέει…

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hercoulis said:

Ο λόγος που είχα φύγει από την q ήταν το q fee,… δε μου το έκοβαν με τίποτα.

Βεβαια  είχα κουραστεί κι ολας από τα συνεχόμενα countdown και έγινε η αφορμή.  
Αλλα μια επιμονή, δεν κόβεται να μου λέει…

Στέλνεις στην  σελίδα επικοινωνίας όλα τα στοιχεία σου και στο φτιάχνουν αμέσως.

Ποτέ στο τσατ ή τηλέφωνο. Σε 3 δικές μου γραμμές και αρκετών φίλων έγινε αμέσως.

Προσοχή. Όλα τα στοιχεία, όνομα, αφμ, ταυτότητα, τηλέφωνο, ημερομηνία γέννησης και τόπος, φωτογραφία ταυτότητας μπρος πίσω και τι τρως για πρωινό κλπ, ώστε να μην τους περάσει από το μυαλό κωλυσιεργία. Όντως εγώ είχα το πακέτο 3γβ/3€ και ξενέρωσα όταν κόπηκε αλλά μου στέλνουν σε όλα το 6ευρο, οπότε μένω μέχρι νεωτέρας. Στα 2 μηδενικό υπόλοιπο και ίντερνετ BNESIM και τέλος.

Αλλά εντάξει για να λέμε σοβαρά πράγματα δεν γίνεται να βγει κινητή στην Ελλάδα, όταν σε 5 γραμμές μόνο 1 πληρώνουμε 8 € τον μήνα και μία άλλη 8€ το τρίμηνο λόγω 1000' δώρου. 

Screenshot_20240506-014142_Aqua Mail.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Στέλνεις στην  σελίδα επικοινωνίας όλα τα στοιχεία σου και στο φτιάχνουν αμέσως.

Ποτέ στο τσατ ή τηλέφωνο. Σε 3 δικές μου γραμμές και αρκετών φίλων έγινε αμέσως.

Προσοχή. Όλα τα στοιχεία, όνομα, αφμ, ταυτότητα, τηλέφωνο, ημερομηνία γέννησης και τόπος, φωτογραφία ταυτότητας μπρος πίσω και τι τρως για πρωινό κλπ, ώστε να μην τους περάσει από το μυαλό κωλυσιεργία. Όντως εγώ είχα το πακέτο 3γβ/3€ και ξενέρωσα όταν κόπηκε αλλά μου στέλνουν σε όλα το 6ευρο, οπότε μένω μέχρι νεωτέρας. Στα 2 μηδενικό υπόλοιπο και ίντερνετ BNESIM και τέλος.

Αλλά εντάξει για να λέμε σοβαρά πράγματα δεν γίνεται να βγει κινητή στην Ελλάδα, όταν σε 5 γραμμές μόνο 1 πληρώνουμε 8 € τον μήνα και μία άλλη 8€ το τρίμηνο λόγω 1000' δώρου. 

Screenshot_20240506-014142_Aqua Mail.jpg

Εσύ δεν είπες ότι οι σιμ που έχεις είναι πακιστανικες; Πώς απενεργοποιησες το q fee?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gpapas640 said:

Εσύ δεν είπες ότι οι σιμ που έχεις είναι πακιστανικες; Πώς απενεργοποιησες το q fee?

Γράφει "Σε 3 δικές μου γραμμές.."

Από πού προκύπτει ότι όλες είναι πακιστανικές; Μπορεί να έχει 15..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάζει πακέτο στο τέλος του διμήνου,που ανανεώνει και τη ληξη υπολοίπου μαζί,για 30 μέρες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Γράφει "Σε 3 δικές μου γραμμές.."

Από πού προκύπτει ότι όλες είναι πακιστανικές; Μπορεί να έχει 15..

Έχει αναφέρει ότι τα Q που έχει είναι από παγκους

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Εσύ δεν είπες ότι οι σιμ που έχεις είναι πακιστανικες; Πώς απενεργοποιησες το q fee?

Έχω 5 γραμμές, 2 κανονικές κύριες γραμμές, επίσημες και 3 από το παζάρι. Αυτές μόνο για εισερχόμενες. Έχω και άλλες 3 που δεν έχουν ενεργοποιηθεί, ληγμένες αλλά θα δουλέψουν και είναι από αυτές που κρατάνε ένα χρόνο χωρίς υπόλοιπο.

Όποιος θέλει χαρίζω την μία. Με boxnow είναι 1€ μεταφορικά. Την ενεργοποιώ για σιγουριά και την στέλνω. Κάντε την διαδικασία στείλτε αριθμό και γίνεται δική σου.😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...