Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιοι δεν έχουν ικανοποιητική κάλυψη για ίντερνετ. Κάποιοι άλλοι χρειάζονται περισσοτερα GB από ότι δίνει η Q.

Και στις 2 περιπτώσεις ανήκω εγώ και έχω βρει λύση σε άλλη εταιρία. Δεν μπορώ όμως να δεχτώ ότι θα χρεώνομαι τσαμπα ημερήσιο ίντερνετ επειδή η Q μου δίνει ομιλία 3€/μηνα. Εάν δεν "βγαίνει" η εταιρία, ας αλλάξει χρεώσεις, οχι να κλέβει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι φθηνή δικαιολογείται το κλέψιμο. Καλή φάση. Που τα βρίσκεις ρε τύπε;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι κλέψιμο, είναι πολιτική της εταιρείας και το γνωρίζουν όλοι.

Αν κάποιος βρει κάτι καλύτερο αλλάζει εταιρεία.

 

 

 

Κάποιοι δεν έχουν ικανοποιητική κάλυψη για ίντερνετ. Κάποιοι άλλοι χρειάζονται περισσοτερα GB από ότι δίνει η Q.

 

Και στις 2 περιπτώσεις ανήκω εγώ και έχω βρει λύση σε άλλη εταιρία. Δεν μπορώ όμως να δεχτώ ότι θα χρεώνομαι τσαμπα ημερήσιο ίντερνετ επειδή η Q μου δίνει ομιλία 3€/μηνα. Εάν δεν "βγαίνει" η εταιρία, ας αλλάξει χρεώσεις, οχι να κλέβει...

 

Αν κλείσεις τα δεδομένα δεν χρεώνεσαι τίποτα.

Αφού το ξέρεις όμως ότι θα χρεωθείς δεν είναι κλέψιμο.

Αφού είσαι και σε άλλη εταιρεία δεν έχεις θέμα.

Είναι πολιτική της εταιρείας και εμένα δεν μου έχει φάει ποτέ τίποτα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχετε καταλάβει, επιτρέψτε μου να σας το εξηγήσω. Η Q είναι η καρτοκινητη των φτωχών. Για να το καταφέρει αυτο θα πρέπει να εχει καποια έξτρα έσοδα. Για παράδειγμα, αν κατα λαθος ανοίξεις τα δεδομένα, να σου χρεωσει 1,5 ευρω. Δεν ειναι ομως κλεφτες, οπότε αυτο ονομαζεται "πολιτικη της εταιριας". Ακουστε τωρα: αν αυτη η "πολιτική" σας εχει συμβει, ειστε κακεντρεχεις που μισειτε την Q γιατι φροντιζει τους φτωχους, τους οποιους χρεωνει με 1,5ευρω γιατι οι υπηρεσίες τύπου my internet απευθυνονται μονο σε πλουσιους που δε θέλουν να χρεώνονται ασκοπα. Για επιπλεον διευκρίνισεις απευθυνθειτε στον αντιπροεδρο του Εδεσσαϊκού.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κλεφτες οι καημενοι οι μετοχοι, απλα απαιτουν απο την εταιρεια τους 300 εκατομμυρια Ευρω κερδη τον χρονο. Γιατι πως να ζησης σ αυτον τον ματαιο κοσμο με λιγοτερα απο 1 εκατομμυριο ευρω την μερα? Δειξτε κατανοηση και σταματηστε πια την μιρλα και την κακεντρεχεια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Από προηγούμενο λάθος της Wind, το οποίο αναγνώρισε, πιστώθηκαν στο λογαριασμό μου 12 ευρώ.

Αυτή τη στιγμή έχω υπόλοιπο 13,02 ευρώ που λήγουν στις 16 Φεβρουαρίου.

Αυτό πρακτικά τι σημαίνει; Ότι μέχρι τότε πρέπει να τα έχω καταναλώσει, αγοράζοντας κάποιο πακέτο ή countdown προσφορές;

Αν δεν τα έχω καταναλώσει, μπορεί να χαθούν;

Παίζει τέτοιο σενάριο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Από προηγούμενο λάθος της Wind, το οποίο αναγνώρισε, πιστώθηκαν στο λογαριασμό μου 12 ευρώ.

Αυτή τη στιγμή έχω υπόλοιπο 13,02 ευρώ που λήγουν στις 16 Φεβρουαρίου.

Αυτό πρακτικά τι σημαίνει; Ότι μέχρι τότε πρέπει να τα έχω καταναλώσει, αγοράζοντας κάποιο πακέτο ή countdown προσφορές;

Αν δεν τα έχω καταναλώσει, μπορεί να χαθούν;

Παίζει τέτοιο σενάριο;

 

Εάν αγοράσεις πακέτο 1-2 μέρες πριν από τη λήξη, το πιθανότερο είναι ότι θα παραταθεί η λήξη του υπολοίπου μέχρι τη λήξη του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

13/1 έληγε το υπολοιπο μου,ενεργοποίησα countdown στις 3/1, τα πήγε και τα δύο μαζί στις 3/2, τυχαίο?δεν νομιζω

κάτι κινείται στην θετική κατεύθυνση

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς αντικαθιστώ προσωρινό password που έλαβα με sms από την q με δικό μου στην εφαρμογή;

το προσωρινο κραταει τη συνδεση σου μεχρι την επομενη φορα που το ζηταει (δεν ξερω ποσο συχνα).Δεν το αντικαθιστας,ειναι προσωρινο για να σε βαλει στην εφαρμογη. Υπαρχει δυνατοτητα εγγραφης με μονιμο username password το οποιο το βαζεις μια φορα και κραταει χωρις να σε αποσυνδεει (υπο νορμαλ συνθηκες φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

Πώς αντικαθιστώ προσωρινό password που έλαβα με sms από την q με δικό μου στην εφαρμογή;
Ζητάς καινούργιο αν βγήκες από την εφαρμογή.

Αν βάλεις όνομα χρήστη και κωδικό όπως είπε ο φίλος μπορείς να μπαίνεις από οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πώς αντικαθιστώ προσωρινό password που έλαβα με sms από την q με δικό μου στην εφαρμογή;

 

Θα πρέπει να κάνεις εγγραφή από το site πρώτα εδώ https://www.myq.gr/gr/myq/cauthnp/credentials/ (αν δουλεύει ακόμη).

Μετά κάνεις είσοδο στην εφαρμογή με username and password, πατάς το εικονίδιο πάνω αριστερά, κουνάς λιγο το εικονίδιο που άνοιξε στο λευκό φόντο (για να μεγαλώσει :lol: ) και πατάς το "ρυθμισεις" κάτω από το λογαριασμό. Από το μενού των ρυθμίσεων, επιλέγεις το "ααλλαγή Κωδικού Χρήστη".

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι το μενού μου βγάζει επιλογή μόνο για αλλαγή email και όχι για αλλαγή password. Βάζω το προσωρινό εξαψηφιο password και δε μου ζητάει μετά να το αλλάξω. Μάλλον πρέπει να κάνω εγγραφή απο την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι το μενού μου βγάζει επιλογή μόνο για αλλαγή email και όχι για αλλαγή password. Βάζω το προσωρινό εξαψηφιο password και δε μου ζητάει μετά να το αλλάξω. Μάλλον πρέπει να κάνω εγγραφή απο την αρχή.
Από την εφαρμογή δεν μπορείς να φτιάξεις καινούργιο λογαριασμό.

Μόνο από την σελίδα.

Θα επιβεβαιωθεί το μέιλ σου επίσης.

Όταν φτιάξεις λογαριασμό θα βάλεις τα στοιχεία στην εφαρμογή.

Χωρίς λογαριασμό ζήτησε καινούργιο κωδικό. Δεν γίνεται τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει αυτές τις επιλογές;

 

IMG-20210109-234843.jpg

 

λογικο γιατι εσυ εχεις λογαριασμο με username, ο φίλος οχι. Δημιουργία λογαριαμού από την σελίδα είναι η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη sim, έχω το username, τόσο δύσκολο είναι να μου κάνουν υπενθύμιση το password με sms; Θα κάνω από την αρχή εγγραφη, τι να κάνω...
Πάτησε εκεί που λέει υπενθύμιση password στο σάιτ και θα σου στείλουν κωδικό στο τηλέφωνο.

efc2b9889814157011fd92e09b35cae4.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εχω γύρω στα 10 τηλ που βλέπω καταναλώσεις και προγράμματα

 

Αν δε μιλάς πολύ ή καθόλου η Q είναι μονόδρομος γιατί με τα 6 ευρω έχεις 2 ή και 3 μήνες ενεργό...

Επίσης αν είσαι εργολάβος και τηλεφωνείς σε 20 άτομα την ημέρα και λες

 

"Που σαι **** το φελέκι μου.... που ναι τα μπετά.... έλα γρήγορα¨και το κλείνεις, πάλι ειναι μονόδρομος

Ελπίζω να βοήθησα :lol::lol::lol:

 

Αν είσαι ερωτευμένος και θέλεις να πάριες την κοπελιά σου ή οικογενειακή κατάσταση τότε ίσως το watch up είναι καλύτερο...

Από κει και πέρα πολύ κόσμος συγχρονίζει τις ανάγκες του με την οικογένεια του με τα δεδομένα...

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε εκεί που λέει υπενθύμιση password στο σάιτ και θα σου στείλουν κωδικό στο τηλέφωνο.

efc2b9889814157011fd92e09b35cae4.jpg

Αυτό παλεύω να κάνω από χθες και μου βγάζει ότι ο αριθμός τηλεφώνου δεν είναι σωστος, είτε τον εισάγω copy paste είτε ένα ένα τα ψηφία.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παλεύω να κάνω από χθες και μου βγάζει ότι ο αριθμός τηλεφώνου δεν είναι σωστος, είτε τον εισάγω copy paste είτε ένα ένα τα ψηφία.
Δοκίμασε να σβήσεις τα κουκις και να ξαναμπείς.

Επίσης γράψε στο bot "Θέλω εκπρόσωπο" και εξήγησε το πρόβλημα όταν σου απαντήσει.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Έχω δοκιμάσει από χθες 3-4 διαφορετικούς browser σε windows και android τα ίδια, ούτε το bot με συνδέει με κάποιον.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως...Μήν πω τι.Δυο διαφορετικά κονέ προσπαθώ μέρες αλλά τζίφος. Μπαίνω στο μποτ ούτε εκεί έβγαλα άκρη. Μου στέλνουν τά λινκ τού κονέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορμα επικοινωνίας μονο. Δεν προχωρα το κονε σε εναν απο τους 2 ή και στους 2?
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως...Μήν πω τι.Δυο διαφορετικά κονέ προσπαθώ μέρες αλλά τζίφος. Μπαίνω στο μποτ ούτε εκεί έβγαλα άκρη. Μου στέλνουν τά λινκ τού κονέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις αλλάξει μέιλ?. Κάθε κονέ πρέπει να έχει διαφορετικό μέιλ από τον καινούργιο συνδρομητή.

Σβήσε και τα κουκις πριν ξεκινήσεις οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...