Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοω ότι μπορεί 1 μήνα να μην έχεις 15αρα να βάλεις και μπορείς να βάλεις 6αρα και να πάρεις countdown ή ακόμη και να μην βάλεις καθόλου λεφτά. Δεν θα μαζευονται τα πάγια και να έχεις φόβο φραγής αριθμου.

Επίσης πολυ βολικό για κάποιον που θέλει νέο νουμερο και δεν εμπιστευεται να δώσει προσωπικα δεδομένα στους κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ενα θεμα,δεν αποκλειεται να μπαινει ως χρηστης του αριθμου αυτος που παραλαμβανει,αλλα εκει δεν ξερω αν χρειαζεται ταυτοποιηση. Ο κατοχος ειναι αυτος που θα μπορει ομως να επικοινωνει με την εταιρια για οποιοδηποτε θεμα. Το βλεπω λιγο ασυμφορο για αυτον που το χρησιμοποιει,για το παραμικρο να "τρεχει" τον αλλον.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς φραγή αριθμού ?ότι μπορούν να σε παίρνουν,σκασιλα μου δεν θέλω να με παίρνουν, άλλωστε πάω και παίρνω μια στριφτη η ένα εβαπορε και εξαργυρώνω

δεν είναι εκεί το πρόβλημα,και ούτε μηδενίζουν τα αγορασμενα πακέτα μέχρι την λήξη τους,άρα έχω τρίμηνο στην κόκκινη και δίμηνο στην Q,μη λέμε πάλι τα ίδια η οποία παρεπιπτόντως έχει πακέτα που η Q ούτε κατά διάνοια πλησιάζει,αν έχεις κόκκινη καταλαβαίνεις πολύ καλά τι λέω

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι στο συμβόλαιο εάν δεν πληρώσεις 2 παγια στο κάνουν φραγή. Πιο πριν είχα γράψει ότι αυτή η προσφορα είναι σαν συμβόλαιο, αλλά με ελευθερίες.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι στο συμβόλαιο εάν δεν πληρώσεις 2 παγια στο κάνουν φραγή. Πιο πριν είχα γράψει ότι αυτή η προσφορα είναι σαν συμβόλαιο, αλλά με ελευθερίες.
και σου απαντάω ότι και στην Q σου τα μηδενίζουν όλα αν δεν ανανεώσεις πριν την λήξη του διμήνου ποια η διαφορά? ότι δέχεσαι κλήσεις? οκ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μίζερο το σημερινό countdown offer! Χάθηκε να βάλουν και προς wind-q? Αλλά και με 3 ευρώ τι περιμένεις.

Το προηγούμενο πακέτο που ενεργοποίησα στις 16/12, ήταν το Q μπλα μπλα του ολ ( 150' προς όλους, 1500' προς wind-q ) με 6,90. Μια χαρά με έχει φέρει μέχρι σήμερα και έχω και υπόλοιπα που όμως λήγουν στις 16/01. Αυτές περίπου είναι και οι ανάγκες μου. Δεν χρειάζομαο κάτι παραπάνω. Ενώ από data έχω άπειρα, από κονέ.

 

Οπότε ρωτάω τους στρατηγικούς παίχτες του νήματος. Να το αγνοήσω το countdown; Και να κοιτάξω το ΑΠΠ ΠΑΚ και έχει ο Θεός; Η κάτι άλλο;

Επειδή είσαι στριμωγμένος αγόρασε το μία φορά ή και 2 φορές αν σε καλύπτει, για να μην ψάχνεσαι.

Προτείνω 1φορά και μόλις βγει κάτι καλύτερο το αγοράζεις ώστε να μπεις στην κυκλική εμφάνιση. Αυτό βέβαια είναι λίγο κουραστικό για ασυνήθιστους χρήστες μέχρι να συνηθίσουν.:lol:

Έχω την εντύπωση ότι θα συνεχιστεί αυτή η μιζέρια για να αγοράζουν διπλά πακέτα όσοι θέλουν κάτι παραπάνω. Πάντως το πακέτο 200+200+400 είναι το καλύτερο.

Με 2 σημερινά πακέτα έχεις 300προς όλους και 1γβ με 6€ ανά δευτερόλεπτο φτηνότερο από το πακέτο της εφαρμογής με 6,9€.

Στείλε και στην φόρμα για το μπόνους που γράφω πιο πάνω, ποτέ δεν ξέρεις, τους βλέπω χαλαρούς στα δώρα.

Πες ότι περίμενες να πάρεις και το δώρο, όπως σου είπανε φίλοι :lol: αλλά τελικά δεν το βλέπεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι στριμωγμένος αγόρασε το μία φορά ή και 2 φορές αν σε καλύπτει, για να μην ψάχνεσαι.

Προτείνω 1φορά και μόλις βγει κάτι καλύτερο το αγοράζεις ώστε να μπεις στην κυκλική εμφάνιση. Αυτό βέβαια είναι λίγο κουραστικό για ασυνήθιστους χρήστες μέχρι να συνηθίσουν.:lol:

Έχω την εντύπωση ότι θα συνεχιστεί αυτή η μιζέρια για να αγοράζουν διπλά πακέτα όσοι θέλουν κάτι παραπάνω. Πάντως το πακέτο 200+200+400 είναι το καλύτερο.

Με 2 σημερινά πακέτα έχεις 300προς όλους και 1γβ με 6€ ανά δευτερόλεπτο φτηνότερο από το πακέτο της εφαρμογής με 6,9€.

Σωστά για τα 2 πακέτα.

Όμως αυτό το 200+200+400 που υπάρχει στο app και δεν το βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά για τα 2 πακέτα.

 

Όμως αυτό το 200+200+400 που υπάρχει στο app και δεν το βλέπω;

Δεν υπάρχει σε πακέτο, είναι καουντντάουν που έρχεται κυκλικά 2 φορές στον μήνα περίπου. Αν μπεις στον κύκλο μόλις τελειώνει θα έρχεται το καινούργιο.

Δυστυχώς όμως λόγω ημερών μπορεί να υπάρξει κενό 1-2 μέρες ή προπορεία.

Γι αυτό έχουμε και ένα Voip καβάτζα για γενική χρήση ακόμα και αν πρέπει να μιλήσουμε πολύ κάπου αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

και σου απαντάω ότι και στην Q σου τα μηδενίζουν όλα αν δεν ανανεώσεις πριν την λήξη του διμήνου ποια η διαφορά? ότι δέχεσαι κλήσεις? οκ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι, το να δεχεσαι κλησεις. Απο το να μην δεχεσαι, ειναι μεγάλη διαφορά. Επισης στο συμβολαιο μαζευονται παγια, πληρωσεις δεν πληρώσεις στην ώρα σου, ενώ στο κιου εαν δεν βάλεις 2 μηνες και μετά βάλεις στον 3ο μηνα, δεν εχεις να πληρώνεις προηγουμενα μηνιατικα. Γι'αυτό λεω "ελευθερίες".

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το να δεχεσαι κλησεις. Απο το να μην δεχεσαι, ειναι μεγάλη διαφορά. Επισης στο συμβολαιο μαζευονται παγια, πληρωσεις δεν πληρώσεις στην ώρα σου, ενώ στο κιου εαν δεν βάλεις 2 μηνες και μετά βάλεις στον 3ο μηνα, δεν εχεις να πληρώνεις προηγουμενα μηνιατικα. Γι'αυτό λεω "ελευθερίες".
Το ουσιαστικό είναι ότι δεν υπάρχει κάτι να μηδενιστεί αφού με την επέκταση υπόλοιπου τα έχεις ξοδέψει όλα. Άντε να μείνουν λίγα σεντς.

Επομένως η q ΔΕΝ μηδενίζει τίποτα στην πράξη.

Υπάρχουν συνδρομητές που τώρα με το λοκνταουν δεν βάζουν τίποτα και είναι όλα μηδέν, για μήνες. Μεγάλη ευκολία.

Για περιστασιακή χρήση είναι ότι καλύτερο το ότι δεν μπαίνει φραγή.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το να δεχεσαι κλησεις. Απο το να μην δεχεσαι, ειναι μεγάλη διαφορά. Επισης στο συμβολαιο μαζευονται παγια, πληρωσεις δεν πληρώσεις στην ώρα σου, ενώ στο κιου εαν δεν βάλεις 2 μηνες και μετά βάλεις στον 3ο μηνα, δεν εχεις να πληρώνεις προηγουμενα μηνιατικα. Γι'αυτό λεω "ελευθερίες".
το να μου μηδενίζει τα αγορασμενα τεράστια διαφορά και απάτη και κλεψιά,το να δέχομαι κλήσεις δεν με αφορά,το τηλέφωνό το χω για χρήση!!! όχι για γκομενάκια

στο συμβόλαιο δεν έχω πληρώσει οκ το ξέρω στην Q όμως τα έχω πληρώσει ήδη

άστο δεν θα συνεννοηθούμε!!!! χαχα

η αν δεν αλλάξει τώρα που έχω φουλ σήμα στην ευέλικτη κόκκινη πάει συρτάρι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολα ασπρα ή μαύρα. Καποιοι δεν κάνουν ιδιαιτερη χρηση το κινητό τους. Καποιοι το εχουν για να τους βρισκουν μόνο. Πολυς κοσμος ζοριζεται οικονομικά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολα ασπρα ή μαύρα. Καποιοι δεν κάνουν ιδιαιτερη χρηση το κινητό τους. Καποιοι το εχουν για να τους βρισκουν μόνο. Πολυς κοσμος ζοριζεται οικονομικά.

 

για σένα ίσως για μένα η χρέωση της ανανέωσης,το 0.30,το 1.70,ο μηδενισμός των αγορασμενων πακέτων,τα δωράκια δήθεν που οι άλλες τα έχουν κανονικά πακέτα,η κοροϊδία και ο εμπαιγμός του daily Internet,η επέκταση υπολοίπου και πολλά άλλα είναι κόκκινες γραμμές,και γω ζοριζομαι όπως και οι άλλοι που λες και όλος ο κόσμος αλλά δεν είναι αυτή δικαιολογία να με κλέβουν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η Q κάτι κάνει στο σήμα της και παγιδεύει τους συνδρομητές που δεν μπορούν να φύγουν με τίποτα όσο και αν το θέλουν.

Πρέπει να γίνει καταγγελία στη εεττ.

Link to comment
Share on other sites

για σένα ίσως για μένα η χρέωση της ανανέωσης,το 0.30,το 1.70,ο μηδενισμός των αγορασμενων πακέτων,τα δωράκια δήθεν που οι άλλες τα έχουν κανονικά πακέτα,η κοροϊδία και ο εμπαιγμός του daily Internet,η επέκταση υπολοίπου και πολλά άλλα είναι κόκκινες γραμμές,και γω ζοριζομαι όπως και οι άλλοι που λες και όλος ο κόσμος αλλά δεν είναι αυτή δικαιολογία να με κλέβουν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Μα και εγώ έχω κατακρινει αυτές τις συμπεριφορές της εταιρίας. Κανένας δεν εχει δικαίωμα να μας κλέβει. Εγω αναφερθηκα στην προσφορά 10,40€ και ειπα ότι ειναι σαν συμβολαιο με ελευθερίες.

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ έχω κατακρινει αυτές τις συμπεριφορές της εταιρίας. Κανένας δεν εχει δικαίωμα να μας κλέβει. Εγω αναφερθηκα στην προσφορά 10,40€ και ειπα ότι ειναι σαν συμβολαιο με ελευθερίες.
στο συρτάρι μαζί με την σιμ πάει και αυτό το ποστ :p

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μου στέλνουν το voucher της courier από την Q για να παραλάβω τις κάρτες από την εταιρία;Φοβάμαι ότι με το χαμό που γίνεται δεν θα με πάρουν τηλ. από την κούριερ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μου στέλνουν το voucher της courier από την Q για να παραλάβω τις κάρτες από την εταιρία;Φοβάμαι ότι με το χαμό που γίνεται δεν θα με πάρουν τηλ. από την κούριερ.
όχι δεν δίνουν συνήθως έχουν προταιρεοτητα αυτές οι αποστολές

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μου στέλνουν το voucher της courier από την Q για να παραλάβω τις κάρτες από την εταιρία;Φοβάμαι ότι με το χαμό που γίνεται δεν θα με πάρουν τηλ. από την κούριερ.

Δεν ξέρω αν στέλνουν voucher.

Θα σε πάρουν από τη Wind να σου ορίσουν ημέρα και ώρα ( ανά 3ωρα συνήθως πάει) η ώρα παράδοσης.

Την ημέρα εκείνη θα σε πάρει και ο κούριερ για ακριβή ώρα.

Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Δευτέρα την αίτηση online, με πήραν χτες τηλέφωνο για επιβεβαίωση αλλά δεν μου όρισαν ημερομηνία αποστολής.

Θα με πάρουν και 2η φορά δηλαδή τηλέφωνο?

Edited by xaralvamv
Link to comment
Share on other sites

στο συρτάρι μαζί με την σιμ πάει και αυτό το ποστ :p

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Εαν βρεθεί κάτι φθηνότερο για τις τρέχουσες ανάγκες μου στην ομιλία και εγώ στο συρτάρι θα την παρκάρω. Καουνταουν και έλλειψη φραγής μετά το 3μηνο είναι αυτά που με κρατάνε στην Κιού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Q προσφέρει στα προνομιακά της νούμερα όπως και το δικό μου, άλλο ένα προνομιακό "για εσένα ή κάποιον φίλο σου". Δεν έχω καταλάβει εάν η προνομιακή προσφορά στο νέο νούμερο θα είναι για πάντα ή μόνο για ένα χρόνο. Ξέρετε λεπτομέρειες; Πόσο κοστίζει να παραγγείλει κανείς ένα νέο νούμερο; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για 12 μήνες, μηδέν κόστος να την παραγγειλεις, με την παραγγελία αγοράζεις κάρτα 15€, το νέο νουμερο θα είναι στο ίδιο όνομα. Κάθε μήνα μόλις βάζεις αρκετά λεφτά, θα σου τραβάει αυτόματα 10.40€ για να ενεργοποιεί το πακετο. Όποιος θέλει να προσθεσει κάτι που ξέχασα, be my guest.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι για 12 μήνες μόνο. Ένα επιπλέον φοιτητικό είναι για πάντα.

Πάτησε εκεί που λέει "κάλεσε με" να σου πουν υπεύθυνα τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Το λέει στις διευκρινίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με σχετικό sms κατά την λήξη της 12μηνης διάρκειας της εκάστοτε προσφοράς

Οι προσφορές αποδίδονται αυτόματα μετά την πρώτη ανανέωση (10€+) μία φορά ανά 30 ημέρες για περίοδο διάρκειας 365 ημερών και ανεξάρτητα από το κανάλι που πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή (Καταστήματα WIND/Public, Οnline, IVR, SMS)"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...