Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

0,25 ανα κληση απο κινητο ή σταθερο wind. Διευκρινησε πρωτον τι σου εχουν στειλει ακριβως,μηπως εχει αλλάξει κάτι στις σιμ. Υπαρχει και η τεχνικη υποστηριξη δωρεαν στο 13700 δωρεαν ρωτα κι εκει μηπως μπορουν να πουν τιποτα.

 

στο chat μεσω messenger μου ειπαν οτι και καλα ειχα παραγγειλει f2g απο της 7-1-21 και εγω εχω στο mail q απο 28-12-20..γινετε μεταφορα απο f2g σε q?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περίμενα να ενεργοποιηθεί πρώτα. Μπορεί αυτός ο τύπος κάρτας sim να είναι γενικός και να κάνει και για Q.

 

Sent from my Galaxy S10e

Σωστό και αυτό. Αν είναι όμως f2go, δεσμεύεται για κάποιο διάστημα στην f2go για να μπορέσει να κάνει τη μετάβαση σε Q.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσο καιρο πρεπει να μεινεις σε f2g για μεταβαση σε q??

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστό και αυτό. Αν είναι όμως f2go, δεσμεύεται για κάποιο διάστημα στην f2go για να μπορέσει να κάνει τη μετάβαση σε Q.

 

πριν ποσο καιρο ειχες κανει μεταβαση σε Q??;

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν ξερω,υποθετω οτι θα κανεις την πρωτη ανανεωση αναγκαστικά οπότε ούτως ή αλλως θα φας τα λεφτά αυτά πρώτα. Αφού εχεις email θα προτεινα να κανεις ενα screenshot και επισυναψη στη φορμα επικοινωνιας στην σελιδα. Εκει θα βρεις πιο υπευθυνη εξυπηρετηση. Στο messenger τους ειπες αυτο με το email της q και τη διαφορετικη ημερομηνία? Κάτι εχουν μπλέξει στις παραγγελίες απ'οτι φαινεται...
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν ξερω,υποθετω οτι θα κανεις την πρωτη ανανεωση αναγκαστικά οπότε ούτως ή αλλως θα φας τα λεφτά αυτά πρώτα. Αφού εχεις email θα προτεινα να κανεις ενα screenshot και επισυναψη στη φορμα επικοινωνιας στην σελιδα. Εκει θα βρεις πιο υπευθυνη εξυπηρετηση. Στο messenger τους ειπες αυτο με το email της q και τη διαφορετικη ημερομηνία? Κάτι εχουν μπλέξει στις παραγγελίες απ'οτι φαινεται...

 

ναι τους το ειπα και λεει θελει δυο εργασιμες..το θεμα ειναι οτι εχω μωρο παιδι και δεν μπορω να κανω τη δουλεια μου στο τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσο καιρο πρεπει να μεινεις σε f2g για μεταβαση σε q??

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πριν ποσο καιρο ειχες κανει μεταβαση σε Q??;

6 Δεκεμβρίου έκανα αίτηση για Q, μου έστειλαν εν τω μεταξύ f2go που δεν ακούμπησα καν και 16 Δεκεμβρίου ενεργοποίησα σε κατάστημα Q.

Μετά προσπάθησα καμιά 10 μέρες να μου επιστρέψουν τα χρήματα της f2go.

Link to comment
Share on other sites

6 Δεκεμβρίου έκανα αίτηση για Q, μου έστειλαν εν τω μεταξύ f2go που δεν ακούμπησα καν και 16 Δεκεμβρίου ενεργοποίησα σε κατάστημα Q.

Μετά προσπάθησα καμιά 10 μέρες να μου επιστρέψουν τα χρήματα της f2go.

 

εγω επειδη δεν ηξερα εχω ανοιξει και τη σιμ αλλα και τη καρτα με το χρονο ομιλιας..

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη δεν ηξερα εχω ανοιξει και τη σιμ αλλα και τη καρτα με το χρονο ομιλιας..

Τότε αναγκαστικά θα εξαντλήσεις την f2go και μετά κάνεις τη μετάβαση στην Q, όπως σου είπαν τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικοί να παραγγελνεις κιου και να σου στέλνουν f2g!

 

Φορητότητα εκανες ή νέο νουμερο πηρες;

ποια η διαφορά?τις αποστολές έχει αναλάβει μια ομάδα που είναι Πάτρα της οποίας δεν ξέρω ακριβώς την σχέση με την wind

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το είχα δει, έχεις δίκιο. Πιάστηκα αδιάβαστος.

Τότε δεν αξίζει. Άλλη μία παγίδα της κιού.

Καλύτερα κανονικό φοιτητικό από αγγελία που είναι για πάντα.

 

Μόλις μίλησα κι εγώ με τη wind.. είναι ΜΟΝΟ για 12 μήνες η προσφορά. Βέβαια η wind πολλές φορές αλλά λέει επίσημα και άλλα ισχύουν τελικά αλλά από τη στιγμή που το επίσημο είναι 12 μήνες, δεν αξίζει να πάρει κανείς το ρίσκο..

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορά?τις αποστολές έχει αναλάβει μια ομάδα που είναι Πάτρα της οποίας δεν ξέρω ακριβώς την σχέση με την wind

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

το αποκορυφωμα ειναι οτι πριν τη παραγγειλω μεσω της σελιδας της q ειχα παει σε μαγαζι wind και δεν μπορουσαν να κανουν καν την αιτηση φορητοτητας,,

Link to comment
Share on other sites

ένα σοΐ είναι όλοι μαζί,έμπλεξες !!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Πραγματικά, μόλις ακουνε τη λέξη "καρτοκινητο" σπυριά βγάζουν!

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε μαγαζι να ρωτησεις οτιδηποτε για καποιο κινητο ενα στους 10 θα ξερει..ολοι οι υπολοιποι απλα πωλητες ειναι..
Link to comment
Share on other sites

ενώ στην εξυπηρέτηση;; με 5 άτομα μίλησα για να πετύχω στο τέλος μία που ήξερε λεπτομέρειες για μία προσφορά!! Όταν, δε, ρώτησα για το VoLte με ρώτησαν τι είναι αυτό!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την προσωπικη προσφορά των 3 ευρω με 200' 20 μην και 1 γιγα στο κινητό της μητέρας μου στις 15/1. Παράλληλα είχε και τα 120 λεπτά από το σταθερό τα οποία λήγουν στο τέλος του μήνα. Σήμερα ξαφνικά βλέπω να έχουν εξαφανιστεί τα 200'. Υπάρχουν μόνο υπόλοιπα από τα 120. Δεν θα έπρεπε να τραβάει από τα 120' πρωτα που λήγουν νωρίτερα? Και μετά από τα 200' τα οποία θα ληγανε 14/2? Άσε που έχω την εντύπωση ότι και τα 120 του σταθερού δεν ήταν ανέγγιχτα μέχρι να μπει η προσωπική προσφορά. Τώρα φαίνονται λες και ειχε 120 και άρχισε να τραβάει από κει... Να σημειώσω ότι με την ενεργοποίηση της προσωπικής προσφοράς είχαμε επέκταση του υπολοίπου κατά ενα μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την προσωπικη προσφορά των 3 ευρω με 200' 20 μην και 1 γιγα στο κινητό της μητέρας μου στις 15/1. Παράλληλα είχε και τα 120 λεπτά από το σταθερό τα οποία λήγουν στο τέλος του μήνα. Σήμερα ξαφνικά βλέπω να έχουν εξαφανιστεί τα 200'. Υπάρχουν μόνο υπόλοιπα από τα 120. Δεν θα έπρεπε να τραβάει από τα 120' πρωτα που λήγουν νωρίτερα? Και μετά από τα 200' τα οποία θα ληγανε 14/2? Άσε που έχω την εντύπωση ότι και τα 120 του σταθερού δεν ήταν ανέγγιχτα μέχρι να μπει η προσωπική προσφορά. Τώρα φαίνονται λες και ειχε 120 και άρχισε να τραβάει από κει... Να σημειώσω ότι με την ενεργοποίηση της προσωπικής προσφοράς είχαμε επέκταση του υπολοίπου κατά ενα μήνα.
Δοκίμασε να καλέσεις το 1225 να ακούσεις το υπόλοιπο.

Αν ούτε εκεί υπάρχουν γράψε στο φβ στο μεσετζερ.

Θεωρητικά κάποια δυσλειτουργία υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καλέσεις το 1225 να ακούσεις το υπόλοιπο.

Αν ούτε εκεί υπάρχουν γράψε στο φβ στο μεσετζερ.

Θεωρητικά κάποια δυσλειτουργία υπάρχει.

 

ναι δυσλειτουργια της εφαρμογης, 31/1/21 λεει για τα υπολοιπομενα λεπτα τα οποια μαλλον προερχονται απο την προσωπικη προσφορα,ενω το 1225 λεει τη σωστη ημερομηνια δηλ. 14/2/21. Θα στειλω αιτημα για να τσεκαρουν και το υπολοιπο καλου κακου,μου φαινονται λιγο πολλα τα 90+ λεπτα που λειπουν,αν και υπηρχε αυξημενη κινηση τις μερες αυτες. Δυστυχως το μητρωο κλησεων του κινητου δεν κρατησε περισσοτερες μερες πισω (παλιο με κουμπια).

Link to comment
Share on other sites

ναι δυσλειτουργια της εφαρμογης, 31/1/21 λεει για τα υπολοιπομενα λεπτα τα οποια μαλλον προερχονται απο την προσωπικη προσφορα,ενω το 1225 λεει τη σωστη ημερομηνια δηλ. 14/2/21. Θα στειλω αιτημα για να τσεκαρουν και το υπολοιπο καλου κακου,μου φαινονται λιγο πολλα τα 90+ λεπτα που λειπουν,αν και υπηρχε αυξημενη κινηση τις μερες αυτες. Δυστυχως το μητρωο κλησεων του κινητου δεν κρατησε περισσοτερες μερες πισω (παλιο με κουμπια).

 

Αν ήταν προσφορά στο πορτοκαλί δωράκι, η χρέωση είναι ελάχιστη ανά τρίλεπτο, όπως και στα 120', οπότε οι σύντομες κλήσεις τα τρώνε τα λεπτά.

Αυτά που μετράνε είναι αυτά που λέει το 1225.

Αν αυτά είναι σωστά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Μάλλον θα διορθωθεί στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...