Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λέει στις διευκρινίσεις.

 

Οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με σχετικό sms κατά την λήξη της 12μηνης διάρκειας της εκάστοτε προσφοράς

 

Οι προσφορές αποδίδονται αυτόματα μετά την πρώτη ανανέωση (10€+) μία φορά ανά 30 ημέρες για περίοδο διάρκειας 365 ημερών και ανεξάρτητα από το κανάλι που πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή (Καταστήματα WIND/Public, Οnline, IVR, SMS)"

 

Ναι δεν το είχα δει, έχεις δίκιο. Πιάστηκα αδιάβαστος.

Τότε δεν αξίζει. Άλλη μία παγίδα της κιού.

Καλύτερα κανονικό φοιτητικό από αγγελία που είναι για πάντα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν στέλνουν voucher.

Θα σε πάρουν από τη Wind να σου ορίσουν ημέρα και ώρα ( ανά 3ωρα συνήθως πάει) η ώρα παράδοσης.

Την ημέρα εκείνη θα σε πάρει και ο κούριερ για ακριβή ώρα.

Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε.

 

Σημερα μου ηρθε η καρτα απο την q αλλα ακομα δεν εχει γινει η αλλαγη παροχου..ημουν κοσμοτε..και μαζι με τη σιμ που ηταν μια μαυρη που ελεγε prepaid sim μου ειχαν και μια καρτα σε στυλ ξυστο..ειναι λογικο??

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε η καρτα απο την q αλλα ακομα δεν εχει γινει η αλλαγη παροχου..ημουν κοσμοτε..και μαζι με τη σιμ που ηταν μια μαυρη που ελεγε prepaid sim μου ειχαν και μια καρτα σε στυλ ξυστο..ειναι λογικο??
λογικό είναι κάρτα χρόνου ομιλίας,όπως από περίπτερο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι κάρτα χρόνου ομιλίας,όπως από περίπτερο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

ναι αλλα η καρτα δεν εγραφε q αλλα wind..αυτη που ειχε το στυλ ξυστο

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα η καρτα δεν εγραφε q αλλα wind..αυτη που ειχε το στυλ ξυστο
τι σε ενοχλεί τώρα αυτό? να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι έγραφε απ'εξω

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε αλλο κινητο που ειναι q δεν δεχοταν χρονο ομιλας απο καρτα που ηταν για wind παρα μονο για q
εσύ τώρα υποθέτεις ότι σου έστειλαν λάθος κάρτα ? επικοινώνησε με το chat αύριο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου ειναι οτι εδω και 10 μερες εχω κανει αιτηση φορητοτητας αναγκαστηκα πηγα εγω στη κουριερ να παρω τη καρτα και δεν εχω καρτα ουτε για αναπαντητη στη κοσμοτε γιατι δεν ηξερα ποτε θα γινει η αλλαγη παροχου..και τη καρτα τη πηρα το μεσημερι και ακομα και τωρα δεν με εχουν γυρισει στη q..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πανε τα χαρτια που υπέγραψες πίσω στην Q δεν πρόκειται να ενεργοποιηθείς.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου ειναι οτι εδω και 10 μερες εχω κανει αιτηση φορητοτητας αναγκαστηκα πηγα εγω στη κουριερ να παρω τη καρτα και δεν εχω καρτα ουτε για αναπαντητη στη κοσμοτε γιατι δεν ηξερα ποτε θα γινει η αλλαγη παροχου..και τη καρτα τη πηρα το μεσημερι και ακομα και τωρα δεν με εχουν γυρισει στη q..
έχεις βάλει την σιμ μέσα? πρέπει να κάνεις μια κλήση σε σταθερό να ενεργοποιηθεί η γραμμή για παράδειγμα,ανάπαντητη εννοείται,σορυ ....α σήμερα ...περίμενε να πάνε τα χαρτια πίσω και θα γίνει η ενεργοποίηση σε 2 τρεις εργάσιμες

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μιλαμε για 10 μερες παλι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις βάλει την σιμ μέσα? πρέπει να κάνεις μια κλήση σε σταθερό να ενεργοποιηθεί η γραμμή για παράδειγμα,ανάπαντητη εννοείται

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

ναι και δεν δινει καθολου σημα..μονο στη κοσμοτε δινει σημα κανονικα ακομα..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μιλαμε για 10 μερες παλι??

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ναι και δεν δινει καθολου σημα..μονο στη κοσμοτε δινει σημα κανονικα ακομα..

μπα δεν νομίζω γρήγορα γίνονται αυτά ,εκτός και αργήσει η cosmote δεν είναι θέμα wind αυτό να ξέρεις ,υπάρχει μια διαδικασία που την έχουμε περάσει όλοι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για 12 μήνες, μηδέν κόστος να την παραγγειλεις, με την παραγγελία αγοράζεις κάρτα 15€, το νέο νουμερο θα είναι στο ίδιο όνομα. Κάθε μήνα μόλις βάζεις αρκετά λεφτά, θα σου τραβάει αυτόματα 10.40€ για να ενεργοποιεί το πακετο. Όποιος θέλει να προσθεσει κάτι που ξέχασα, be my guest.

 

Δηλαδή για να καταλάβω, η Q σου προτείνει να πάρεις μία κάρτα με τα δικά σου στοιχεία ταυτότητας και αν θέλεις να τη δώσεις να τη χρησιμοποιεί ένας φίλος σου;; Το έχει τερματίσει ή μου φαίνεται; anyway ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

το q η ειδική προσφορά και καλα τι δίνει αυτη τη στιγμή ?

 

Εχω χρόνια τώρα το f2g απο όταν ήμουν φοιτητής.

Αλλα ειναι 25 μέρες. Η q ποσο το έχει και τι σου δίνει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το q η ειδική προσφορά και καλα τι δίνει αυτη τη στιγμή ?

 

Εχω χρόνια τώρα το f2g απο όταν ήμουν φοιτητής.

Αλλα ειναι 25 μέρες. Η q ποσο το έχει και τι σου δίνει ?

 

1500 προς όλους και 2gb για 28 μέρες με 10,40€.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

το q η ειδική προσφορά και καλα τι δίνει αυτη τη στιγμή ?

 

Εχω χρόνια τώρα το f2g απο όταν ήμουν φοιτητής.

Αλλα ειναι 25 μέρες. Η q ποσο το έχει και τι σου δίνει ?

 

νομίζω ότι είναι το ίδιο με το φοιτητικό f2g.. απλώς διαρκεί 28 και όχι 25 μέρες.. 1500 και 2 GB

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε η καρτα απο την q αλλα ακομα δεν εχει γινει η αλλαγη παροχου..ημουν κοσμοτε..και μαζι με τη σιμ που ηταν μια μαυρη που ελεγε prepaid sim μου ειχαν και μια καρτα σε στυλ ξυστο..ειναι λογικο??

 

Η σιμ ειναι μαύρη? Μηπως σου έστειλαν f2g αντι για q? Γιατί της q ειναι πορτοκαλί με το λογότυπο της q. Η μαύρη με την ενδειξη prepaid είναι f2g.

Link to comment
Share on other sites

Η σιμ ειναι μαύρη? Μηπως σου έστειλαν f2g αντι για q? Γιατί της q ειναι πορτοκαλί με το λογότυπο της q. Η μαύρη με την ενδειξη prepaid είναι f2g.

Αν σου στείλανε f2go, ενώ είχες ζητήσει Q, επειδή το ίδιο μου κάνανε και μένα, φαίνεται ότι είναι καινούργια πατέντα της Wind. Πλήρωσες και 12 ευρώ στο κούριερ;

Γίνεται να τα αλλάξεις σε Q, αλλά θα ταλαιπωρηθείς λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου στείλανε f2go, ενώ είχες ζητήσει Q, επειδή το ίδιο μου κάνανε και μένα, φαίνεται ότι είναι καινούργια πατέντα της Wind. Πλήρωσες και 12 ευρώ στο κούριερ;

Γίνεται να τα αλλάξεις σε Q, αλλά θα ταλαιπωρηθείς λίγο.

 

ναι μαυρη με την ενδειξη prepaid..πληρωσα τα 15 που ειχα πει να βαλουν καρτα..και ειχα ζητησει q..πως παιρνω q τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παράγγειλε f2g νομίζοντας ότι είναι το ίδιο. Πως γίνεται να δινεις στοιχεία ονλαιν για κιου και να σου στελνουν f2g;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παράγγειλε f2g νομίζοντας ότι είναι το ίδιο. Πως γίνεται να δινεις στοιχεία ονλαιν για κιου και να σου στελνουν f2g;

 

μεσα απο το site https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/ παραγγειλα της q..τωρα πως τα καταφεραν και το εκαναν f2g δεν ξερω..εγω q ηθελα

Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

ναι μαυρη με την ενδειξη prepaid..πληρωσα τα 15 που ειχα πει να βαλουν καρτα..και ειχα ζητησει q..πως παιρνω q τωρα?

Σίγουρα δηλαδή σου στείλανε f2go.....μάλιστα! Τα ίδια και σε μένα! Άκου τι θα κάνεις...

Στέλνεις μέσω της φόρμας επικοινωνίας τα παράπονα σου, ότι ήθελες Q και ότι από λάθος σου έστειλαν f2go.

Παίρνεις τηλέφωνο στο 13800 και λες τα ίδια.

Πας σε ένα κατάστημα και αγοράζεις την Q στο νούμερο σου και μία προπληρωμένη κάρτα Q των 10 ευρώ.

Όταν χάσεις την σύνδεση με τον τωρινό πάροχο, ενεργοποιείς την Q.

Και μετά τους πιέζεις να σου επιστρέψουν τα 15 ευρώ στη κάρτα Q.

 

Θα σε πάρει καμιά 15αριά μέρες για να σου επιστρέψουν τα 15 ευρώ, αλλά δεν σου αφήνουν άλλη επιλογή.

Α....και απειλή για καταγγελία στον Συνήγορο του καταναλωτή, αν καταλάβεις ότι σου τραινάρουν την επιστροφή.

Θα τα πάρεις πίσω σίγουρα, αλλά θα πάρει καμιά 15αριά μέρες.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περίμενα να ενεργοποιηθεί πρώτα. Μπορεί αυτός ο τύπος κάρτας sim να είναι γενικός και να κάνει και για Q.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

0,25 ανα κληση απο κινητο ή σταθερο wind. Διευκρινησε πρωτον τι σου εχουν στειλει ακριβως,μηπως εχει αλλάξει κάτι στις σιμ. Υπαρχει και η τεχνικη υποστηριξη δωρεαν στο 13700 δωρεαν ρωτα κι εκει μηπως μπορουν να πουν τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...