Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα επιθετικότητας.

Απλά επειδή πρόκειται για εξατομικευμένες προσφορές, το μόνο που χρειάζεται(στην περίπτωση που δεχτούμε πως προσφέρει κάτι στην κουβέντα όπως λες, και είναι άποψή σου που σεβόμαστε) είναι όποιος το γράφει να προσέχει τη διατύπωση και να μην αφήνει να εννοηθεί πως είναι για όλους.

Τουλάχιστον για την περίπτωση που διαβάζει κάποιος που δεν είναι, ας πούμε, εξοικειωμένος με αυτά.

Δεν νομίζω πως θα είχε την παραμικρή αντίδραση μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα επιθετικότητας.

Απλά επειδή πρόκειται για εξατομικευμένες προσφορές, το μόνο που χρειάζεται(στην περίπτωση που δεχτούμε πως προσφέρει κάτι στην κουβέντα όπως λες, και είναι άποψή σου που σεβόμαστε) είναι όποιος το γράφει να προσέχει τη διατύπωση και να μην αφήνει να εννοηθεί πως είναι για όλους.

Τουλάχιστον για την περίπτωση που διαβάζει κάποιος που δεν είναι, ας πούμε, εξοικειωμένος με αυτά.

Δεν νομίζω πως θα είχε την παραμικρή αντίδραση μετά.

 

Δεν νομίζω πως θα είχε την παραμικρή αντίδραση μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρω οποια προσφορα ερχεται στο Q μου για 2 λόγους:

 

Α) μηπως μπορει και καποιος άλλος να το ενεργοποιήσει (εχει τυχει στο παρελθον να μπορεσει και άλλος κόσμος να χρησιμοποιησει κωδικο).

Β) να βλεπει ο ανταγωνισμος και να ανταγωνιζεται.

 

Ειναι υπερβολικο να ενοχλουνται μερικοι για τετοιο ποστ. Στην τελική, βαλτε με στη λιστα αγνοησης ωστε να μη βλεπετε ποστς μου, δεν παρεξηγουμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο ανταγωνισμός από εδώ περιμένει να δει... :lol:

 

Το γεγονός είναι πως όταν βλέπεις στο 12410 να γράφει ότι πρέπει να στείλεις τις περισσότερες φορές να πρόκειται για κάτι μόνο για εσένα. Όπως είπαμε, όποιος μπορεί να λάβει κάτι αντίστοιχο θα του έρθει πιθανότατα πρωτού διαβάσει εδώ.

Από εκεί και έπειτα, ανέφερέ το, δικαίωμά σου είναι. Αν όμως δεν είναι για όλους είναι κομματάκι παραπλανητικό.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν καταλαβαίνουν ορισμένοι τα αυτονόητα, είναι χαμένος κόπος και χρόνος να ασχολείσαι μαζί τους.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν καταλαβαίνουν ορισμένοι τα αυτονόητα, είναι χαμένος κόπος και χρόνος να ασχολείσαι μαζί τους.

 

Ακριβώς.

Ίσως μετά από πάρα πολλά χρόνια καταλάβουν (αυτοί ή εσύ!!)......:)

 

Σχεδόν απολύτως απίθανο, βέβαια, αλλά έστω με ελάχιστη πιθανότητα....Δε χάνεις την ελπίδα σου...Αλλιώς εγκαταλείπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρω οποια προσφορα ερχεται στο Q μου για 2 λόγους:

 

Α) μηπως μπορει και καποιος άλλος να το ενεργοποιήσει (εχει τυχει στο παρελθον να μπορεσει και άλλος κόσμος να χρησιμοποιησει κωδικο).

Β) να βλεπει ο ανταγωνισμος και να ανταγωνιζεται.

υπαρχει αναλογο θεμα με τις "κρυφες" προσφορες που τα εχουμε παραθεσει ολα βασικα,μονο μια προσφορα (60 στο 12410) ισχυει για ολους.

Και καποιες αλλες με ομιλια προς βαλκανια (στο 12000) που επισης εχουν αναφερθει

Μια χαρα ξερουν ο ενας τις προσφορες του αλλου,ξερουν πιο πολλα κι απο εμας στην τελικη.

 

Ειναι υπερβολικο να ενοχλουνται μερικοι για τετοιο ποστ. Στην τελική, βαλτε με στη λιστα αγνοησης ωστε να μη βλεπετε ποστς μου, δεν παρεξηγουμαι.

Το παιρνεις προσωπικα και δεν πρεπει. Το ζητημα ειναι γενικο και δεν αφορα μονο εσενα. Καλο ειναι να κοιταμε και παραπισω τι γραφεται διοτι το συγκεκριμενο αναφερεται συχνα. Και ενταξει καποιος να ειναι νεοτερο μελος οπως εσυ δικαιολογειται.Αλλοι ομως που γραφουν συνεχως εδω και βλεπουν τα θεματα συνεχως,συντηρουν την ιδια συζητηση,αγνωστο γιατι...

Αν το δεις μεμονωμενα το ποστ σιγουρα ειναι υπερβολικο να αντιδρασει καποιος. Αν εχεις τα θεματα της wind υπο παρακολουθηση στον πινακα ή με ειδοποιησεις και τα παρακολουθεις για λιγο καιρο συνεχως θα καταλαβεις την αντιδραση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί του Σαββάτου που τους έστειλα μήνυμα για την χρέωση δεν έχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν καν!!!

Συγχαρητήρια στην εξυπηρέτηση πελατών της Q!!! Και μας χρεώνουν με το έτσι θέλω και μας γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι....

Μου έκαναν την τιμή να απαντήσουν μετά από χρέωση 1,20€ * 3 = 3,60€ και ενώ τους είχα ζητήσει να καταργήσουν την υπηρεσία δεδομένων και αυτοί με έγραψαν κανονικα. (Αυτό το έκανα γιατί ενώ είχα διαγράψει το myq από το apn συνέχισε και ήρθε χρέωση. Πλέον έχω ενεργοποιήσει το πακέτο που περιέχει και χρήση ΜΒ και παρά το γεγονός ότι τις πρώτες δύο μέρες είχα διαγράψει το myq έδειξε κατανάλωση 0,01ΜΒ!!!)

Το θέμα είναι ότι δεν παραδέχονται το σφάλμα τους και είπαν ότι επειδή έχουν γίνει αρκετές πιστώσεις δεν υπάρχει η δυνατότητα να μου επιστρέψουν αυτά τα 3,60€. Τους απάντησα ότι οι πιστώσεις έγιναν όχι επειδή μου έκαναν χάρη αλλά επειδή διόρθωσαν τα επαναλαμβανόμενα λάθη τους, αλλά εκείνοι πιπιλούσαν την ίδια καραμέλα.... δεν υπάρχει δυνατότητα πίστωσης!!!

Πώς το αντιμετωπίζετε ρε παιδιά αυτό?

Μας πιάνουν τον κώκο και να τους λέμε και ευχαριστώ???

Link to comment
Share on other sites

Να στελνεις στο τσατ του Facebook, αν εχεις, ωστε να μην χρεωνεσαι κλησεις ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη στείλε mail στο συνήγορο του καταναλωτή. Έχουν σελίδα. Είχα δικαιωθεί παλιότερα με τη viva που είχα ένα θέμα όταν αύξησαν τις τιμές 300% για υπηρεσίες voip και δεν επέστρεφαν το υπόλοιπο. Το έκαναν για να καταργήσουν την υπηρεσία και με αυτό το τρόπο έδιωχναν τους πελάτες. Κάνε και κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ. Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες ξερει κανενας ποσο ειναι το ελαχιστο ποσο ανανεωσης σε καταστημα και σε ποιο διαστημα για να διατηρειται ενα νουμερο μιλαω για wind free to go και Q.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες ξερει κανενας ποσο ειναι το ελαχιστο ποσο ανανεωσης σε καταστημα και σε ποιο διαστημα για να διατηρειται ενα νουμερο μιλαω για wind free to go και Q.ευχαριστω!

 

5€ ανα 4 μηνες για εισερχομενες.Αν θελεις να κανεις κλησεις κλπ θα βαζεις τα 5€ ανα τριμηνο.Υποψην στο F2G εχει βασικα πακετα απο 6€ ενω η Q απο 3-4€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα κατι διαφορετικο. Ο απο πανω σου ειπε ποσο κοστίζουν τα πακετα ομιλιας και ποσο διαρκούν τα λεφτα στην καρτα,και εγω σου απαντησα στο ποιό είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης στο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

οκ το επιβαιβεωσα και εφω ισχυει το 6 και το 10.Χιλια ευχαριστω παιδες! Edited by Mixail_1
Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη ανανέωση online με κάρτα/paypal είναι 5€ και σε f2g και σε q.

Η ελάχιστη ανανέωση στο κατάστημα είναι 10 για f2g και 6 για q.

Αν θέλεις να παίρνεις τηλέφωνο οι χρεωσεις χωρίς πακέτο ομιλίας είναι απαγορευτικές (σχεδόν 1€ το λεπτό αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Πάλι "μαϊμουδιά" θα έκανε η Q

Ενώ έχω 1GB κάθε μήνα, όταν τελείωσε ο ένας, αντί να συνεχίσει κατευθείαν ο άλλος, μου τράβηξε 0,01GB

Αν δεν είχα άλλο πακέτο δηλαδή θα μου χρέωναν 1€

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

a1283d361d01ad5e4e39d025c3682b25.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φαινεται οτι η αποδοση του νεου gb δεν γινεται αμεσα,οταν ληξει το προηγουμενο. Υπαρχει ομως η αποψη οτι εφοσον γινεται ενεργοποιηση νεου πακετου σε μικρο χρονικο διαστημα απο την ληξη του προηγουμενου,δεν υπαρχει χρεωση 1,20€ ακομα κι αν ανοιξουν τα δεδομενα στο "νεκρο" διαστημα. Στην περιπτωση σου φανηκε η κινηση. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα μου στέλνουν την απάντηση από την αίτηση κινήσεως δεδομένων που τους έστειλα με συστημένο παρακαλώ... Οπότε είχε δίκιο ένα παιδί έδω μέσα που μου έλεγε ότι δεν θα σου απαντησουν έγκαιρα ασχέτως του συστημένου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η νέα δόση του 1GB/μήνα (για το 8GB για 8 μήνες με -8€ με αποστολή 8G στο 12000) γίνεται λίγα λεπτά μετά τα μεσάνυχτα της επόμενης μέρας από την ημερομηνία λήξης που αναγράφει η (κάθε) προηγούμενη δόση

Και διαρκεί 30 μέρες :

 

Έτσι:

Για την 5η δόση του (όσοι το ενεργοποιήσαμε τον Ιούνη):

Έληγε η 4η δόση πχ a Οκτώβρη 2017

Ως την 00:30 της a+1 Οκτώβρη 2017 είχε ενεργοποιηθεί η 5η δόση και γράφει a Νοέμβρη λήξη της 5ης δόσης του 1GB.

 

Για την 6η δόση του:

Λήγει η 5η δόση την a Νοέμβρη 2017

Ως την 00:30 της a+1 Νοέμβρη 2017 θα έχει ενεργοποιηθεί η 6η δόση και θα γράφει a+1 Δεκέμβρη 2017 λήξη της 6ης δόσης.

Επειδή o Νοέμβρης έχει 30 μέρες (Και όχι 31 όπως ο Οκτώβρης).

 

Παράδειγμα:

16 Οκτώβρη 2017 έληγε η 4η δόση (a = 16 στο παραπάνω γενικό)

Ως 00:30 της 17 Οκτώβρη ενεργοποιήθηκε η 5η δόση και ισχύει ως 16 Νοέμβρη 2017.

Ως 00:30 της 17 Νοέμβρη θα ενεργοποιηθεί η 6η δόση και θα ισχύει ως 17 Δεκέμβρη 2017

Ως 00:30 της 18 Δεκέμβρη θα ενεργοποιηθεί η 7η δόση και θα ισχύει ως 17 Γενάρη 2018

Ως 00:30 της 18 Ιανουαρίου 2018 θα ενεργοποιηθεί η 8η δόση ΚΑΙ {ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 8G} θα ισχύει ως 17 Φεβρουαρίου 2018.

 

Το "Ως 00:30" σε μένα είναι συνήθως 00:20, 00:21 , 00:22 κλπ {Ανάλογα}, Αλλά πάντα ΩΣ ΤΗΝ 00:30.

ΑΝ ως την ώρα αυτή (μισή ώρα μετά τα μεσάνυχτα) "γράψει" κάτι [ΔΕΝ ξέρω Αν θα είναι "πολύ" ή "λίγο" σε ΜΒ], δεν αφαιρεί € {Σε μένα}.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αποδίδεται το νεο μετά τις 00.00 και οχι την ωρα που ειχε ενεργοποιηθεί την 1η φορά?

Επίσης στην τελευταία εμφάνιση της προσφοράς εχω την εντύπωση οτι η διάρκεια είναι 30 και οχι 31 μερες. Ενεργοποιήσα 16.40 περίπου στις 9/10 και φαίνεται να λήγει 8/11 η πρώτη δόση. Αλλά μπορεί να μην το υπολογίζω και σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αποδίδεται το νεο μετά τις 00.00 και οχι την ωρα που ειχε ενεργοποιηθεί την 1η φορά?

Επίσης στην τελευταία εμφάνιση της προσφοράς εχω την εντύπωση οτι η διάρκεια είναι 30 και οχι 31 μερες. Ενεργοποιήσα 16.40 περίπου στις 9/10 και φαίνεται να λήγει 8/11 η πρώτη δόση. Αλλά μπορεί να μην το υπολογίζω και σωστα.

 

ΝΑΙ:

"Έκανα" τον "αυτισμό" ΝΑ ανανεώνω το app μετά την 00:00 της επόμενης μέρας λήξης του κάθε 1GB

ΝΑ δω πότε θα μπει η νέα δόση.

00:03 ενεργοποίησα εγώ.....ΑΣΧΕΤΩΣ.

 

Με "ακρίβεια" λιγότερο από μισό λεπτό (Μιλάμε για "πολύ αυτισμό", εεεε;; χα χα :lol:).

Το "έκανα" Αύγουστο κ Σεπτέμβρη...Τον Οκτώβρη το "ξέχασα".....:lol:

 

Εεεεε , 00:20 τη μια φορά και 00:21 την άλλη φορά "εμφανίστηκε" το 1GB της 3ης και της 4ης δόσης

Ενώ ως τότε (00:20 κ 00:21) ήμουν με 0 MB.

Δε με χρέωσε ούτε € (daily δλδ) και κανονικά.:)

 

Για τη λήξη/ενεργοποίηση κάθε 1GB.....:

Επόμενη μέρα από τη λήξη κάθε προηγούμενου μπαίνει η κάθε δόση (πχ λήγει 10/10 η 4η δόση; 11/10 θα μπει η 5η δόση).

 

Για τη διάρκεια του κάθε 1GB....:

Περιλαμβάνει 30 ή 31 μηνός η κάθε δόση;

Εεεεε αν ενεργοποιηθεί η 5η δόση 11/10, τότε 10/11 θα λήγει.

ΑΝ ενεργοποιήθηκε η 4η δόση 9/9 , τότε 9/10 θα λήγει.

 

Edit: Τα διόρθωσα στο σωστό....

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Edit τελικά δεν το είχα υπολογίσει σωστα, μάλλον το ίδιο μοτίβο ακολουθεί και στην τελευταία εμφάνιση του 8g.

Και για την ώρα σύμφωνοι και εγώ 00.02 το ειχα βαλει και ξανάρχεται και μένα ως τις 00.30

Αν κάποιος το εχει βάλει 16.00 δεν ερχεται ως τις 00.30. Αλλα γύρω στις 16.00. Πιθανον παντα να υπάρχει νεκρό διάστημα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αποδίδεται το νεο μετά τις 00.00 και οχι την ωρα που ειχε ενεργοποιηθεί την 1η φορά?

Επίσης στην τελευταία εμφάνιση της προσφοράς εχω την εντύπωση οτι η διάρκεια είναι 30 και οχι 31 μερες. Ενεργοποιήσα 16.40 περίπου στις 9/10 και φαίνεται να λήγει 8/11 η πρώτη δόση. Αλλά μπορεί να μην το υπολογίζω και σωστα.

 

ΔΕ κατάλαβα τι μου λες...Το διευκρινίζεις;

Για τη διάρκεια του κάθε 1GB;

 

10/10 ως 9/11/2017 πόσες μέρες είναι; Και η αρχική Και η τελευταία μέρα "μέσα".

Συμφωνούμε σε αυτό (όπως το editαρα;)

 

Ότι ενεργοποίηση της επόμενης δόσης γίνεται την επόμενη μέρα;

Πχ 9/10 λήξη 4ης δόσης

10/10 (ως την 00:30) έναρξη 5ης δόσης;

 

Πώς να ενεργοποιείται την ίδια ώρα (πχ 16:45) που ξεκίνησε κάποιος το 8G, Αν δεχτούμε την παραπάνω λογική;

Δε "βγαίνει"....16:45 της 10/10 η 5η δόση? ?

Και από 00:00 ως 16:44 ? > ? Με 0 MB δε θα είναι (αφού του έληξε η προηγούμενη δόση στις 23:59 της 9/10) ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...