Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47266853301_12ef1e8eab_c.jpgIMG_20190303_141938-01 by Steve Tsagaris, on Flickr 46352437205_67e8125042_c.jpgIMG_20190303_141809-01 by Steve Tsagaris, on Flickr 46352435115_127238eaae_c.jpgIMG_20190303_141719-01 by Steve Tsagaris, on Flickr εχω την ευτυχια να εχω το πρωτο αναδιπλουμενο στην ελλαδα.ας δουμε τα specs του. οθονη διπλωμενο 5,7 ιντσες.ανοιχτο 10,9.πυρηνες 16.ραμ 5 giga.εσωτερικη 48 giga.συνολικα 5 καμερες.μπαταρια 5800mAh.:lol::lol: πως με βλέπετε;πολυ δυνατο το εργαλειο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τις παιδικές ασθένειες των αναδιπλούμενων(πχ δεύτερη φωτό,φανερό bug που έχει διπλές τις εφαρμογές στην οθόνη),είναι καρατούμπανο το εργαλείο!!!Θα περιμένω κανά χρόνο να φύγουν οι αρχικές παρτίδες και μετά θα πάρω το ίδιο!:lol::lol::lol:
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στις πληροφορίες της παραγγελίας τι σου γράφει? Φαίνεται τα λεφτά να στα επέστρεψε το aliexpress? Δες εκεί αν γράφει κάτι επιπλέον για το αν πρέπει να κάνεις κάτι. Λογικά αν δεν έχεις καμία πληροφόρηση από το aliexpress, δεν κάνεις τίποτα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπαίνω σε ένα τελείως νέο κομμάτι για μένα θα ήθελα να πάρω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ από κάποιους που έχουν ασχοληθεί,από κάποιους που έχουν δει και ακόμα και από άτομα που έχουν ακούσει από συγγενείς και φίλους.Προφανως δεν μπορούμε να αναλύσουμε πολλά πράγματα δημόσια,γιαυτό υπάρχουν και τα pm για όποιον χρειάζεται περισσότερες πληροφορίες.Πριν λίγες μέρες ξεκίνησα σε ένα ιεκ στην ειδικότητα τουριστικών επαγγελμάτων και συγκεκριμένα αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι το πόστο της ρεσεψιόν.Σαν πρώτη πρακτική θα είμαστε βοηθοί και θα είναι μόνο 4 μήνες γιαυτό και δεν είναι υποχρεωτική αλλά είναι καλό να πάρουμε μια γεύση.Υπάρχει κάποιος που δουλεύει πάνω σε αυτό το κομμάτι;Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μέρος-ξενοδοχείο που προτείνετε να κάνω την αρχή;Για τους γνωστές,η πρώτη μου σκέψη είναι το Ικος και 2η το Blue lagoon στην Κω,αλλά δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος ακόμα για το πρώτο.Οποιοσδηποτε μπορεί να μου πει μια γνώμη έστω μέσω πμ θα ήταν καλοδεχουμενη.Καλη σεζόν
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει ότι υπάρχουν κάτι μονωτικά φύλλα με αλουμινένια επικάλυψη,που εάν κολληθούν πίσω από τα σώματα του καλοριφέρ στέλνουν τη θερμότητα προς το σπίτι και δεν την αφήνουν να θερμαίνει τον τοίχο.

Ξέρετε κάτι περισσότερο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είχε συζητηθεί εδώ (δικό σου post)

Δε θυμάμαι τι είχε υποθεί, αλλά το έχω στο νου μου να το δω κι εγώ κάποια στιγμή.

 

Καλύτερα να είναι σε νέο θέμα όμως (όπως έκανες τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρέθηκε κανένα μαγαζί για ψηλούς ? Είμαι σε απόγνωση. Χρειάζομαι παντελόνια jean μέση 29 και ύψος 38.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει έστω από εξωτερικό . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρέθηκε κανένα μαγαζί για ψηλούς ? Είμαι σε απόγνωση. Χρειάζομαι παντελόνια jean μέση 29 και ύψος 38.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει έστω από εξωτερικό . Ευχαριστώ

 

Ο Κούγιας θα ξέρει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο λογικο να τα πουλαει σε κινεζους/μαυρους και αυτοι με την σειρα τους να τα πουλανε σε εμας.. Βγαζει τρελα φραγκα ο τυπος.

 

Πρώτον τα παίρνει δωρεάν εντελώς. Του τα δίνουν τα καταστήματα της Κίνας, αν δουν ότι το κανάλι του έχει πωλήσεις,. Δηλαδή ο κόσμος αγοράζει από του συνδέσμους που βάζει στις περιγραφές των βίντεο. Ό,τι θέλει τα κρατάει για πάρτυ του, ότι δεν θέλει τα πουλάει και βγάζει τρελά λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον τα παίρνει δωρεάν εντελώς. Του τα δίνουν τα καταστήματα της Κίνας, αν δουν ότι το κανάλι του έχει πωλήσεις,. Δηλαδή ο κόσμος αγοράζει από του συνδέσμους που βάζει στις περιγραφές των βίντεο. Ό,τι θέλει τα κρατάει για πάρτυ του, ότι δεν θέλει τα πουλάει και βγάζει τρελά λεφτά.

 

Ετσι ακριβως.Αλλωστε οι Unboxholics εχουν δωσει απαντηση στο τι τα κανουν.σχεδον ολα τα παιρνουν δωρεαν τα δινουν δωρο και σε διαγωνισμους φυσικα η ομαδα εχει χορηγιες τρελες!

Βασικα το ιδιο γινεται και εδω αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φέτος προκήρυξε κάποια μεταπτυχιακά και ψάχνω πληροφορίες! Υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί να μου λύσει μερικές απορίες;

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήλθε ένα email από το PayPal, όπως λέει,στο όνομα μου κανονικά,και ζητάει να βάλω τον αριθμό του κινητού μου στο λογαριασμό μου.Εχετε πάρει κι εσείς τέτοιο μήνυμα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν πατάμε λινκ από μαιλ του PayPal.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.Αλλωστε οι Unboxholics εχουν δωσει απαντηση στο τι τα κανουν.σχεδον ολα τα παιρνουν δωρεαν τα δινουν δωρο και σε διαγωνισμους φυσικα η ομαδα εχει χορηγιες τρελες!

Βασικα το ιδιο γινεται και εδω αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι ...

 

το χειρότερο όμως είναι ότι όχι μόνο τα παίρνουν δωρεάν αλλά και τους πληρώνουν κιόλας.

Ο αλέκος απο τους unboxholics εχει καμερα των 5k ευρώ.Σκέψου πόσα βγάζουν.

Όπως και στο myphone, τους πληρώνουν. Όπως και στο insomnia. Παντού.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μήνυμα στο spoof@paypal.com και μου απήντησαν ότι είναι μαιμού και να το διαγράψω,όπερ και έκανα.Πήγα μετά και στο λογαριασμό μου στο PayPal και είδα να υπάρχει ησυχία,οπότε ηρέμησα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε αντίστοιχο mail... Μπήκα στο pp, όχι από το λινκ του mail φυσικά... και το πρώτο πράγμα που αντίκρυσα μετά το log in ήταν προσθήκη τηλεφώνου :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα κ θα πληρωθουν... για αυτο ξοδευουν τοσες ωρες.

τουλαχιστον αυτος εχει παρει ενα σωρο πραγματα κ στα δειχνει, ανεβαζει συνεχεια βιντεο(εγω δεν αντεχω να δω τριωρα βιντεο χαχαχα), απανταει σε fb κλπ

υπαρχουν καποιοι που μονο σπαμαρουν κωδικους για να κερδιζουν απο τα affiliate.(οι εννεα στους δεκα εχουν τα ιδια κουπονια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Έχω ένα εξοχικό στο οποίο πέφτει η σκιά του πεύκου του γείτονα.

Το δέντρο είναι πολύ μεγάλο. Είναι φυτεμένο μέσα στον κήπο του γείτονα. Ανάμεσα στα κλαδιά του περνούν καλώδια τηλεφώνου.

Να διευκρινίσω ότι μας χωρίζει ένας δρόμος γύρω στα 2,50 μέτρα ασφαλτοστρωμένος.

 

Αν πέσει κλαδί (μεγάλο) θα παρασύρει τα καλώδια & θα κάνει ζημιά στη μάντρα μου. Αν περνάει κανείς από το δρόμο μπορεί να τον σκοτώσει.

 

Σε προηγούμενες συζητήσεις μας μου είχε πει ότι δε μπορεί να πιάσει στο τηλέφωνο την υπηρεσία του δήμου. Είχε δίκιο σε αυτό γιατί & εγώ προσπάθησα αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Βρήκα από γνωστό έναν ιδιώτη με κατάλληλο όχημα για τέτοιες εργασίες.

Του έδωσα το τηλέφωνό του αλλά δε βλέπω να συγκινείται.

 

Περνάει ο καιρός, μεγαλώνει το δέντρο & βλέπω ότι δε γίνεται τίποτα.

Αν ήταν στον δικό μου χώρο θα το είχα εξαφανίσει εννοείται!

 

Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αν περνάνε καλώδια της ΔΕΗ μίλα με την ΔΕΗ ,με την διαχείριση...θα έρθουν να κόψουν όλα τα επιμέρους κλαδιά..Κατά τα άλλα να αφήσεις το δεντράκι ήσυχο

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δίνει κανείς, τις ενδείξεις του μετρητή στην ΔΕΗ ? Έχει διαφορά, αν δώσω την ένδειξη την πρώτη η την τελευταία ημέρα?

Θα πρέπει να τις δώσεις μέσα στο διάστημα που λέει στην πίσω πλευρά του λογαριασμού.Όταν τις δώσεις τότε εκδίδεται λογαριασμός εκκαθαριστικός και όχι έναντι.

Η καταχώρηση εδώ:https://www.deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις δίνω πάντα τελευταία ημέρα κατά τις 6 το απόγευμα που γυρίζω από την δουλειά.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως για να κοπεί πεύκο πρέπει να μιλήσεις με το δασαρχείο της περιοχής.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πεύκο ειναι προστατευομενο ειδος και πρέπει να πας στο δασαρχείο, το οποιο ΔΕΝ θα σου δωσει αδεια κοπής.

Εαν σου δωσει (για τους κινδυνους που θα αναφερεις) , και το δένδρο βρίσκεται μέσα σε οικόπεδο σε εντός σχεδίου περιοχή, τότε πρέπει να εκδώσεις «έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας» από την πολεοδομία.

Εαν περνανε απο τα κλαδιά του καλώδια ρεύματος, ενημερώνεις το ΔΕΔΔΗΕ της περιοχης σου, κ έρχεται κ κλαδευει τα κλαδιά που ακουμπανε στα καλώδια

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...