Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 6 ποτήρια κρασί? Ε θέλει ένα 12 ώρες να τα από βάλεις καλά δεν συζητάμε καν για το ουίσκι όπου με ένα ποτήρι παίζει να σε πάει εκτός ορίου

 

Εκτός και αν ο φίλος σου είναι τπτ γαϊδούρι με 2 μέτρα ύψος και μεταβολισμό σαν πυρινικο εργοστάσιο και πρόλαβε να τα επεξεργασει και να αποβάλει όλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω μηχανη espresso και μυλο κοπης κοντα στο 100 μαζι ν βγαινουν. Ψαχνω για κατι φθηνο για το σπιτι. Ειδα κατι arielli 130,150 και 190. Δεν ξερω τι να επιλεξω. Επισης για τον μυλο, ειδα και με 15 ευρο ηλεκτρικους, θα κανουν την δουλεια τους? ευχαριστω πολυ 
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Όποιο σαιτ σβήνει ποστ χωρίς συγκεκριμένο λόγο ππου να φταίει το μέλος για μένα είναι απαράδεκτο!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψιν πως ο καλός σπιτικός εσπρέσο είναι πανάκριβο σπορ. Φθηνό και καλό δεν υφίσταται. Οπότε με τα λεφτά που διαθέτεις κάνεις μιά απλή εισαγωγή στον κόσμο αυτό.

Η κατηγορία μηχανών μέχρι τα 150 ευρώ είναι λίγο ή πολύ το ίδιο, οπότε να πάρεις την πιό φθηνή και να μην το πολυψάξεις. Οι Arielli μιά χαρά είναι στα 40 που τις βγάζει το e-shop.

Όσον αφορά το μύλο, αυτός που λες είναι για μπαχάρια και όχι για καφέ. Το λιγότερο που μπορείς να πάρεις είναι ο Delonghi KG79 και αν σου πιάνουν τα χέρια να κάνεις και τη μόντα με την οποία γίνεται καλύτερος. Είναι εύκολο, υπάρχουν αρκετές οδηγίες στο διαδίκτυο.

40+40 = 80, κάτω από το όριό σου, για πολύ βασικά πράγματα.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

ναι κατι εχω καταλαβει για το ποσο ακριβο σπορ ειναι :) , κατι φθηνο θελω οπως ειπα για αρχη και μετα βλεπουμε. Κατι ν κανω την δουλεια μου αξιοπρεπως δλδ. Αλλα σε μηχανη ειδα και κατι καλα σχολια σε με delonghi ec151. να παρω αυτη η μια αριελι?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κατ' αρχάς.

Μπορεί κανείς να διώξει την ηχητική μπάντα από μία ταινία,όταν οι χαζοί οι Ρώσοι κρατάνε την παλιά μπάντα και βάζουν και τη δικοί τους από πάνω;Και μάλιστα,εδώ δεν είναι η κλασική περίπτωση που είναι ακριβώς από πάνω,αλλά τελειώνει πρώτα η Ιταλική και μετά αρχίζει η Ρώσικη,κάτι που το θεωρώ αντιμετωπίσιμο.

Και μη μου πείτε αν ξέρω Ιταλικά,γιατί και κάτι καταλαβαίνω,αλλά και θέλω να ακούω τη φωνή της κούκλας πρωταγωνίστριας και όχι την αγριοφωνάρα του μπεκρή Ρώσου.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δώσε λιιιγα παραπάνω και πάρε αυτην Delonghi Dedica Pump Espresso EC685

Με λίιιγα παραπάνω δεν θα πετάξεις τα λεφτά σου

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο είναι μέσω Google αναζήτηση το όνομα του καθηγητή και τη λέξη cv ή βιογραφικό. Δοκίμασε τόσο στα ελληνικά όσο και στα αγγλικά. Δεδομένου ότι είναι καθηγητές, λογικά ακόμα και στο site του πανεπιστημίου θα έχει κάποιο βιογραφικό για τα μέλη ΔΕΠ, οπότε νομίζω θα τα βρεις σχετικά εύκολα. Πολλοί μπορεί να έχουν και προσωπικές ιστοσελίδες.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί ξανά τέτοιο θέμα.αν ναι να μεταφερθεί εκεί .ας ποσταρουμε φωτός από το διαδίκτυο η όπου αλλού,που μας άρεσαν.https://flic.kr/p/2e62GFG Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Όταν ρωτούσα για καθηγητές εννοούσα για καθηγητές γυμνασίου.

Μπες στις σελίδες κομμάτων και θα τα βρεις όλα μαζεμένα :lol::lol::lol:

Σοβαρά τώρα, αν και δεν περιμένω να σε εκπλήξει ένα βιογραφικό καθηγητή γυμνασίου, κάνε Google με το όνομα του προσώπου που σε ενδιαφέρει με τη λέξη "βιογραφικό" στο τέλος.

Είναι απίστευτος ο όγκος πληροφορίας που υπάρχει για κάθε έναν μας στο διαδίκτυο!!

Edited by zagoreos
GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Μερικά είναι προσωπικά δεδομένα να τα βγάζεις έτσι στην φόρα.Eπίσης οποιοσδήποτε μπορεί να γράφει οτιδήποτε.Πόσοι δεν έχουν πιαστεί κατά καιρούς με πλαστά πτυχία κλπ
Link to comment
Share on other sites

Και για γέλιο.αν αυτό που σε κάνει να γελάς ειναι ωραίο γιατί όχι;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. εδω και 15 μερες ειπα να βαλω κατι ψιλοπραγματακια που εχω στο ebay ωστε να τα πουλησω. απο τα 8 προιντα που εβαλα πουλησα το 1 και αλλα δυο εγιναν refund στον αγοραστη απο το paypal μου για καπιους λογους. Τωρα μου ηρθε ενα invoice το οποιο γραφει οτι θα παρουν 52$ fees και εχει μια λιστα που με χρεωνει αβερτα , ακομα και για ενα προιον που το εκανα end listing μου βαλανε 6$ χρεωση. Τωρα τους εστειλα μυνημα και περιμενω να δω τι θα μου πουν. Απο οτι καταλαβα καθε τελος του μηνος τα τραβανε απο το balance του paypal. Η ερωτηση μου τωρα ειναι αν δεν εχω το συγκεκριμενω υπολοιπο στο balance μπορουν να τα τραβηξουν και απο την καρτα μου που εχω συνδεμενη? Και αν ναι , αν κανω αναληψη το ποσο που εχω στην καρτα τοτε τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Κατά περιόδους το Google εμφάνιζε ένα bannerακι που μας ενημέρωνε ότι για τις περιοχές του ΕΟΧ και Ελβετία υπεύθυνη είναι η Google Ireland Limited. Δοκίμασα τα πάντα για να το αναπαράγω (VPN, Private Browsing, διαγραφή cookies κτλ) και δεν κατάφερα. Έψαξα και σε κάμποσες μηχανές αναζήτησης με διάφορες λέξεις κλειδιά. Δεν τα κατάφερα.

 

Αν κανένα πρωτοπαλίκαρο ή μούσα της τεχνολογία τύχει να το δει ξανά ή να το αναπαράγει ή για οποιοδήποτε λόγω έχει κρατημένο ένα τέτοιο screenshot θα το εκτιμούσα απίστευτα αν το μοιράζονταν μαζί μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. εδω και 15 μερες ειπα να βαλω κατι ψιλοπραγματακια που εχω στο ebay ωστε να τα πουλησω. απο τα 8 προιντα που εβαλα πουλησα το 1 και αλλα δυο εγιναν refund στον αγοραστη απο το paypal μου για καπιους λογους. Τωρα μου ηρθε ενα invoice το οποιο γραφει οτι θα παρουν 52$ fees και εχει μια λιστα που με χρεωνει αβερτα , ακομα και για ενα προιον που το εκανα end listing μου βαλανε 6$ χρεωση. Τωρα τους εστειλα μυνημα και περιμενω να δω τι θα μου πουν. Απο οτι καταλαβα καθε τελος του μηνος τα τραβανε απο το balance του paypal. Η ερωτηση μου τωρα ειναι αν δεν εχω το συγκεκριμενω υπολοιπο στο balance μπορουν να τα τραβηξουν και απο την καρτα μου που εχω συνδεμενη? Και αν ναι , αν κανω αναληψη το ποσο που εχω στην καρτα τοτε τι γινετε?

 

τραγικο , δηλαδη ειτε πουλησεις ειτε οχι υπαρχει χρεωση κατι σαν διαφημιστικη χρεωση; 52 δολλαρια; τοσα πολλα;

παντως ισως σου παει μειον το paypall balance ή σου στειλουνε να το πληρωσεις;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγεις ένα προϊόν σου αναφέρει με σαφήνεια πόσο θα χρεωθείς.

Δικαιούσε κάποια δωρεάν αντικείμενα ,κάθε μήνα , αλλά αν επιλέξεις έξτρα υπότιτλο ή άλλα καλούδια όπως έξτρα προβολές και λοιπά χρεώνεσαι κανονικότατα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για κάθε χώρα είναι διαφορετικές οι χρεώσεις.

 

οπως και αν εισαι καταστημα δηλαδη εμποριο η πουλας σαν ιδιωτης.Αλλες χρεωσεις εχει σε χωρες σαν ιδιωτης η και καθολου και αλλες σαν εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...