Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρσι το γενάρη άλλαξαν τα κριτήρια και αυξήθηκε στα χαμηλά εισοδήματα και μειώθηκε στα μεγαλύτερα.Το λινκ τα λέει όλα σωστά.,

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι υπήρχε ένα τέτοιο μηχάνημα σαν θάλαμος στον ΗΣΑΠ στην Ομόνοια. Υπάρχει ακόμα; έχω να πάω χρόνια. Αν όχι, υπάρχει κάπου αλλού που να λειτουργεί;

 

ΥΓ έχουμε ήδη ξεσηκώσει το google αλλά βγάζει άκυρα αποτελέσματα ή πολύ παλιά. Υποθέτω αν υπάρχει θα είναι στο μοναστηράκι / πλάκα που έχει πολλούς τουρίστες. Σίγουρα είχα δει και εκεί τέτοιο αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα...

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Εχω αγορασει ενα οικοπεδο και μπορω να χτισω μεχρι 160 τ.μ...Ειμαι ασχετος με αυτο το θεμα , και θελω να με βοηθησετε!!ποσο κυμαινεται το τετραγωνικο για χτισιμο στην αττικη; Ειναι μεσα και η αμοιβη του μηχανικου κτλπ; Και η αδεια ;;και το ικα για τα ενσημα; Και οτι αλλο χρειαζετε;Βοηθηστε!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Αν έχει κανένας σκοπό να παραλάβει κάτι με ACS στην Θεσσαλονίκη να το ξανασκεφτεί γιατί έχουν κλείσει ένα κατάστημα και θα αργήσουν πάρα πολύ να σας στείλουν το δέμα σας. Το θέμα είναι πως δεν υπάρχει καν συννενόηση ούτε ενημέρωση και πρέπει να τους παρακαλάς να κάνουν τη δουλεία τους.

Your Dream Is To Catch Me
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτή η εταιρεία πάει από το κακό στο χειρότερο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς τηλεφωνικά ,αλλα από ότι γνωρίζω ,έχουν αντικατασταθεί με θαλάμους μέσα σε κάποια φωτογραφεία στο κέντρο .Επίσης εκεί έχουν και μηχάνημα άμεσης εκτύπωσης για όλες τις χρήσεις.Προφανώς το κάνουν για θέμα ασφάλειας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , ψαχνω το πατημα της ραπτομηχανης την ειχε παρει ο πατερας μου στην γιαγια μου απο την Αμερικη τοτε που ζουσε εκει , αλλα τωρα δεν το βρισκουμε , το την μηχανη την βρηκα στο ebay δειτε εδω https://www.ebay.com/itm/Vintage-Singer-Fashion-Mate-252-Excellent-Working-Sewing-Machine-w-Control-Pedal/153281911314?hash=item23b0505a12:g:MAwAAOSw~bhb~zLy:rk:1:pf:0

 

θα μπορεσω να το βρω; καπου ; το ξερω οτι θα ειναι στο εξωτερικο αλλα δεν ξερω τι τελωνειο θα πληρωσω ετσι οπως τα εχουνε κανει δυσταζω να το αγορασω απο το εξωτερικο διοτι δεν ξερω τι θα μου ερθει να πληρωσω τελικα , τι μπορουμε να κανουμε; .

 

λεγαμε να αλλαξουμε την μηχανη σε αντιστοιχη ελληνικη για 220volt και οχι 110 που ειναι τωρα οπως της Αμερικης.

 

βρηκαμε αυτο*https://www.vintagesingerparts.com/products/alphasew-sewing-machine-motor-with-electronic-controll-9-amp-k-bracket-7000-rpm-fits-singer-models-27-28-66-99*αλλα δεν ξερω τι θα πληρωσω για τελωνειο.

 

αν μπορει καποιος να με βοηθησει. ευχαριστουμε

 

βρηκα αυτο εδω https://www.ebay.com/itm/Foot-Speed-Control-Pedal-with-Cord-fit-for-Singer-248-250-251-252-257-2950-9502/163041215083?hash=item25f603826b:g:4eQAAOSwUWpa9kfz:rk:1:pf:0#shpCntId και ειναι απο κινα με δωρεαν μεταφορικα , τι κοστος λετε να μου κοστισει σαν τελωνειο; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1000 με 1200 ευρω το τετραγωνικο χωρις διαμορφωση εκσκαφες. Οι εργολαβοι χτιζουν για παρτη τους στα 750 διοτι ξερουν τη δουλεια φυλαγονται και δεν τους ξεγελουν οι μαστοραιοι.
Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα το ονομα του σαιτ σας σε ενα αλλο σαιτ (adsl.gr):X και μου διεγραψαν το ποστ.Η δικαιολογια ηταν οτι το ξερουν και δε χρειαζεται ειδικη αναφορα.ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΜΗ ΠΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ.Απλα τσεκαρετε τα αποτελεσματα της γκουγκλ οταν πληκρολογειτε το ονομα του να δειτε τη βγαζει:mad:

 

Αν για καποιο λογο παραβαινω καποιο κανονα του σαιτ διαγραψετο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε προκατ μεριά , έχουν πολύ καλύτερες τιμές σχέση με το κτισμένο
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εκεί αλλά σταμάτησα να γράφω... δεν αντέχονται.Ειρωνεία από τους διαχειριστές, σβήσιμο ποστ χωρίς λόγο κλπ.. αίσχος είναι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα το ονομα του σαιτ σας σε ενα αλλο σαιτ (adsl.gr):X και μου διεγραψαν το ποστ.Η δικαιολογια ηταν οτι το ξερουν και δε χρειαζεται ειδικη αναφορα.ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΜΗ ΠΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ.Απλα τσεκαρετε τα αποτελεσματα της γκουγκλ οταν πληκρολογειτε το ονομα του να δειτε τη βγαζει:mad:

 

Αν για καποιο λογο παραβαινω καποιο κανονα του σαιτ διαγραψετο

 

για να μπεις στο adsl μετά και να βρίζεις το myphone..;;:p:p

 

ελα αστειεύομαι, εννοείται τραγικό το λιγότερο αυτό που απάντησαν

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

για να μπεις στο adsl μετά και να βρίζεις το myphone..;;:p:p

 

ελα αστειεύομαι, εννοείται τραγικό το λιγότερο αυτό που απάντησαν

 

Και να ηθελα να το κανω αυτο που λες δε γινεται γιατι με εκαναν ban επειδη συνεχισα να τους γλενταω με νεο ποστ .Στο τελος εκανα αποσυνδεση λογαριασμου μονος μου :p

 

Εγραψα αυτο το ποστ για να δω αν υπαρχουν αλλοι που εχουν διακρινει τετοιες συμπεριφορες.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, είναι τραγικοί και έχουν διώξει πολύ κόσμο που έγραφε ωραία πράγματα, κι εμένα μου σβήνουν για πλάκα, ανέφερα κι εγώ το myphone, αλλά στα ελληνικά, μαιφον, και δεν το διέγραψαν
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει παλιότερα κάτι το οποίο πραγματικά δεν ήξερα(πήγαινα ακόμα λύκειο)και μου μιλούσαν με ειρωνία και θεωρούσαν αυτονόητες ειδικές ορολογίες δικτύων....Από τότε δεν ασχολήθηκα ξανά μαζί τους

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Δικο τους φορουμ δικοι τους οι κανονες.το ιδιο υσχηει φυσικα σε καθε σαιτ ακομα και σε αυτο.και πριν κατι χρονια διεγραφοταν τα ποστ μου σε αυτο το σαιτ και τσατιζομουν.δεν εμπαινα για μερες,αλλα στο τελος ξανα εμπαινα ετσι για τα νεα της κινητης τηλεφωνιας,,και δεν το αφησα να με επιρρεασει.

Δεν εχει σημασια ποσο θα εκνευριστεις με τους μοντς ενος φορουμ.Και δεν ειπαρχει δικαιο και αδικο.Μπαινω σε ενα αλλο σαιτ το γνωστο μη λεμε ονοματα,και γινεται τις τρελης εκει μεσα με ειρωνειες προσβολες σε διαφορα μελη επειδη ειχαν αντιθετη αποψη και τολμησαν να την εκφρασουνε, και οι μοντς εκει,διαγραφουν η μπαναρουν οτι τους συμφερει.Πλεον επαψα προσωπικα να ασχολουμαι.Μη ξαναμπενετε σε κεινο το σαιτ και τελιωσε.

τα φορουμ ειναι για βρισκεις καπια βοηθεια σε καπια θεματα που σε απασχολουν,κυριως τεχνολογια.Καπως ετσι πλεον το βλεπω.

αν ειναι να τσατιζομαι με τους μοντς τοτε εγω και οι περισσοτεροι πιστευω δεν ξαναμπαιναμε σε ελληνικα φορουμς τουλαχιστον.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το συμβόλαιο μου .

Πληρώνω 15 ευρω για 1500 λεπτά 100 SMS και 3 GB

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου προς το παρόν.

Δεν χρειάζομαι Ιταλικό αριθμό προς το παρόν.

Έχω μάθει να αγοράζω τις καλύτερες διαθέσιμες προσφορές στην χωρα μου, πράγμα που πρέπει να κάνει κάθε καταναλωτης.

Δυστυχως οι Έλληνες ανταγωνιζονται στο ποιός θα πάρει το ακριβώτερο τηλέφωνο φτάνει να πάρει μια συσκευή φτηνά.

Όσο ο καταναλωτής είναι ευχαριστημένος να πληρώνει ακριβά , οι εταιρείες δεν είναι χαζές να κατεβάσουν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το συμβόλαιο μου .

Πληρώνω 15 ευρω για 1500 λεπτά 100 SMS και 3 GB

Καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου προς το παρόν.

Δεν χρειάζομαι Ιταλικό αριθμό προς το παρόν.

Έχω μάθει να αγοράζω τις καλύτερες διαθέσιμες προσφορές στην χωρα μου, πράγμα που πρέπει να κάνει κάθε καταναλωτης.

Δυστυχως οι Έλληνες ανταγωνιζονται στο ποιός θα πάρει το ακριβώτερο τηλέφωνο φτάνει να πάρει μια συσκευή φτηνά.

Όσο ο καταναλωτής είναι ευχαριστημένος να πληρώνει ακριβά , οι εταιρείες δεν είναι χαζές να κατεβάσουν την τιμή.

Σε ποια εταιρεία εν Ελλάδι έχουμε με 15€ ότι γράφεις σε συμβόλαιο;Πες μας ποια είναι να την τιμήσουμε βρε αδερφέ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω συμβολαιο και δε θα κανω εκτος αν με δωσουν 1500 προς ολους, 15gb και 1500 sms προς ολους με εγγυημενα 10€/μηνα.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση αλλά θέλω σίγουρη απάντηση αν γνωρίζει κάποιος.

 

Έστω ότι πίνει ένας 5-6 ποτήρια κρασί το μεσημέρι με το φαγητό στις 3 η ώρα ας πούμε. Και το απόγευμα στις 7-8 πίνει ένα ποτήρι ουίσκι βαρβάτο.

 

Βγαίνει με το αμάξι και τον σταματάνε για αλκοτέστ. Τι θα δείξει; στο περίπου πάντα.. Θα τον δείξει νηφάλιο ή παραπάνω από το όριο;

 

Είχαμε μια διαφωνία χθες με ένα φιλο και είχε πιει τα παραπάνω και λέγαμε να πάμε μια βόλτα με το αμάξι με τις γυναίκες και επέμενε να οδηγήσει. Βέβαια οδήγησα εγώ ασυζητητί....

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 2 ωρες ηπια ενα μικρο κουτι μπυρα εφαγα μιση πιτσα κανονικη 4 τμχ και ηπια 1 ουισκυ με παγο + νερο βλεποντας μπαλα, τελικο μουντιαλ.

Βγηκα πηρα το αμαξι και λιγο πιο κατω αλκοτεστ. Δεν αισθανομουν ζαλη τιποτα ολα οκ. Το φυσηχτηρι εβγαλε .27 νομιζω οριο ειναι .25. Μου κανε 2 μετρησεις ανα 10" λεπτα. Τα ιδια. Εφαγα κληση 100 ευρω.

 

Νομιζω ενα ποτηρι κρασι του φιλου σου ειναι περιπου μια μπυρα κουτακι μικρη ισως και παραπανω , οποτε ο φιλος σου στο 3 ωρο μαλλον θα ηταν πανω απο το οριο, με τα 5 6 κρασια και το βαρβατο ουισκυ, διπλο εεε? Εχει σημασια και η μαζα βαρος του ,ειμαι 72 kgr και ισως αν ειχε φαει, η ποσο νερο εχει πιει, για αυτο ανεφερα την πιτσα νερο και παγο. Μεσες ακρες βγαλτε συμπερασμα απο τα στοιχεια παραπανω.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...