Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ, αλλά τζίφος. :shifty:

Άλλη μία γρήγορη ερώτηση: μπορώ να είμαι φίλος με κάποιον και να επιλέξω να μην βλέπω τίποτα από' κεινον? Το τονίζω γιατί εννοώ όλη τη δραστηριότητα που μπορεί κάποιος να έχει στο φβ (likes, posts, tag από φίλους).

Γίνεται. Όταν ανεβάσει κάτι Πας στην δημοσίευσή του και πατάς το βελάκι κ πας "να μην βλέπω δημοσιεύσεις απο χχχχ χχχ"

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Όταν ανεβάσει κάτι Πας στην δημοσίευσή του και πατάς το βελάκι κ πας "να μην βλέπω δημοσιεύσεις απο χχχχ χχχ"

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι. Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά παίρνω πρώτη φορά το φβ στα σοβαρά και απ'ότι βλέπω έχω μαύρα μεσάνυχτα.

Κάτι ακόμα: αυτό ισχύει και για τα tags? Δηλαδή το κάνω σε μία κοπέλα και την κοπέλα την κάνει tag κάποιος θα μου το εμφανίσει σαν ειδοποίηση (η Σοφία έγινε επισήμανση στην φωτογραφία του χρήστη) ή θα μετρήσει σαν δημοσιεύεση εκείνης και δεν θα μου το εμφανίσει? Επίσης, ακόμα και αν αλλάξω φωτογραφία προφίλ και βάλω εξαίρεση σ'εκείνη, πάλι θα μπορέσει να την δει αλλά χωρίς τα likes, τα σχόλια κλπ, σωστά?

 

Συγγνώμη και πάλι για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά κανένας άλλος δεν ασχολείται με το φβ τόσο και δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω.

 

Μόλις κοίταξα να κάνω αυτό σ'ένα προφίλ, να μην μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις, αλλά μόνο σε σελίδες μου το εμφανίζει. Σε άτομα οι μόνες επιλογές από τις δημοσιεύεις τους είναι να μην μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις για το συγκεκριμένο post που επιλέγω και η επιλογή "i don't like this post" παρ'όλο που δεν έχω κάνει like (μάλλον θα είναι κάτι σαν αναφορά για το φβ). Αυτό ισχύει μόνο για τα άτομα που πλέον δεν ανεβάζουν. Στα άτομα που ανεβάζουν μου εμφανίζει την επιλογή "Unfollow X - Stop seeing posts but stay friends". :worry:

Edited by Starbucks13
Link to comment
Share on other sites

οταν με προσθετουν με ετικετα σε φωτο εχω βαλει να κανω αναθεωρηση πρωτα. Αν δεν την προσθεσω στο χρονολογιο μου θα εμφανιζεται στις ενημερωσεις των φιλων μου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν με προσθετουν με ετικετα σε φωτο εχω βαλει να κανω αναθεωρηση πρωτα. Αν δεν την προσθεσω στο χρονολογιο μου θα εμφανιζεται στις ενημερωσεις των φιλων μου?

Ναι,απλα αμα δεν εχεις tag δεν φαινεται σε εσενα.Αλλα μπορουν να βαλουν +Κωστας στην περιγραφη ή να βαλουν ταγκ εσενα και να βαλουν απλα το ονομα Κωστας.Γενικως μπορουν σε ταγκ να μην φαινεται το προφιλ σου ή στη περιγραφη να βαλουν το ονομα σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη να μας ενημερωει για γενεθλια και εορτες φιλων ?

 

Το e-card calendar δεν λειτουργει πια. Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το βγαζει το facebook ουτως η αλλως, αρκει να το εχει δηλώσει ο κάθε φίλος σου
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θυμίστε μου σας παρακαλώ πως μπορούμε να αποκρύψουμε τους κοινούς φίλους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το βγαζει το facebook ουτως η αλλως, αρκει να το εχει δηλώσει ο κάθε φίλος σου

 

 

Εχω παρατηρησει οτι δεν τους βγαζει ολους ειδικα αυτους που εχουν ονομαστικη εορτη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι δεν τους βγαζει ολους ειδικα αυτους που εχουν ονομαστικη εορτη.

τοτε μάλλον δεν το έχουν δηλώσει οι ίδιοι

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα.!!Εχω στο φβ εναν προσωπικο λογαριασμο και μου λεει το φβ οτι πρεπει να γινω σελιδα. Ακολουθω τα βηματα που λεει και δεν παιρνει με τιποτα το ονομα..Αν το αφησω ως εχει μου λεει δεν μπορεις να εχεις τετοιο ονομα αν το αλλαξω μου λεει δεν ταιριαζει με το παλιο...Εκανα πολλους συνδυασμους αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα Δεν μου δείχνει τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις που θέλω. Πως γίνεται να το κάνω αυτό? Τώρα μου δείχνει κάτι δημοσιεύσεις διασπαρτες και ασχετες χρονολογιακα. Για να δω τις πιο πρόσφατες θέλει να πατάω και να πάω χειροκίνητα στις πιο πρόσφατες από το μενού στα δεξια.

Αλλάζει αυτό? Θέλω όταν ανοίγω το app να μου δείχνει κατευθείαν τις πιο πρόσφατες.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος επιλέξει να μην φαίνεται τίποτα από μένα όσο είμαστε φίλοι, όταν τον διαγράψω και μου κάνει κάποιος κοινός μας φίλος like ή ανεβάσω κάτι δημόσιο, θα μπορεί αυτός που με έκανε "block" να το δει?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα Δεν μου δείχνει τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις που θέλω. Πως γίνεται να το κάνω αυτό? Τώρα μου δείχνει κάτι δημοσιεύσεις διασπαρτες και ασχετες χρονολογιακα. Για να δω τις πιο πρόσφατες θέλει να πατάω και να πάω χειροκίνητα στις πιο πρόσφατες από το μενού στα δεξια.

Αλλάζει αυτό? Θέλω όταν ανοίγω το app να μου δείχνει κατευθείαν τις πιο πρόσφατες.

Δεν νομιζω να γινεται στο app...στην σελιδα δεν ξερω.

Αν κάποιος επιλέξει να μην φαίνεται τίποτα από μένα όσο είμαστε φίλοι, όταν τον διαγράψω και μου κάνει κάποιος κοινός μας φίλος like ή ανεβάσω κάτι δημόσιο, θα μπορεί αυτός που με έκανε "block" να το δει?

Αμα σε κανει μπλοκ δεν μπορει να δει τιποτα,εκτος αμα σε κανει ξεμπλοκαρισμα.

Μπορει να το δει απο 2ο λογαριασμο,σελιδα(αμα εχει) ή μεσω ενος κοινου σας φιλου.Δημοσια μπορει να το δει,ακομα και αμα δεν κανει login στο facebook(στις σελιδες ισχυει 100%,για καποιο προφιλ δεν γνωριζω).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται στο app...στην σελιδα δεν ξερω.

 

Αμα σε κανει μπλοκ δεν μπορει να δει τιποτα,εκτος αμα σε κανει ξεμπλοκαρισμα.

Μπορει να το δει απο 2ο λογαριασμο,σελιδα(αμα εχει) ή μεσω ενος κοινου σας φιλου.Δημοσια μπορει να το δει,ακομα και αμα δεν κανει login στο facebook(στις σελιδες ισχυει 100%,για καποιο προφιλ δεν γνωριζω).

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτό, όμως που εννοώ είναι ότι αν εγώ επιλέξω να μην βλέπω ειδοποιήσεις από κάποιον και αυτός με κάνει unfriend, μετά θα βλέπω τι ανεβάζει όταν του κάνουν κοινοί μας φίλοι like ή όταν ανεβάζει κάτι δημόσια στο προφίλ του? Δεν το έχω κάνει ακόμα αλλά επειδή διάβασα παραπάνω ότι δεν βλέπεις τίποτα έτσι και το κάνεις (post, likes etc) θέλω να ξέρω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καποιες δημοσιευσεις που ημουν με ετικετα απο φιλους τις ειχα κανει μη φαινονται στο προφιλ μου δηλαδη τωρα τις βλεπω μονο εγω στο χρονολογιο αλλα φυσικα φαινονται στο προφιλ των φιλων που με προσθεσαν. Πως μπορω να το αλλαξω για να φαινονται παλι και στου φιλους μου? απο το απορρητο δεξια στη δημοσιευση δε με αφηνει. μονο αναφορα/αφαιρεση ετικετας μπορω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιες δημοσιευσεις που ημουν με ετικετα απο φιλους τις ειχα κανει μη φαινονται στο προφιλ μου δηλαδη τωρα τις βλεπω μονο εγω στο χρονολογιο αλλα φυσικα φαινονται στο προφιλ των φιλων που με προσθεσαν. Πως μπορω να το αλλαξω για να φαινονται παλι και στου φιλους μου? απο το απορρητο δεξια στη δημοσιευση δε με αφηνει. μονο αναφορα/αφαιρεση ετικετας μπορω

Αφαιρεση ετικετας κανε και τελειωσες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δε καταλαβες τι ρωτησα

Σορρυ,μπερδευτικα εγω.Εννοεις να αλλαξεις το απορρητο ή κατι αλλο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ,μπερδευτικα εγω.Εννοεις να αλλαξεις το απορρητο ή κατι αλλο;

 

εννοω να την κανω να φαινεται παλι στο χρονολογιο μου. Τωρα λεει οτι την βλεπουν οι φιλοι των φιλων μου που ειναι με ετικετα στη φωτο και μονο εγω οχι και οι φιλοι μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοω να την κανω να φαινεται παλι στο χρονολογιο μου. Τωρα λεει οτι την βλεπουν οι φιλοι των φιλων μου που ειναι με ετικετα στη φωτο και μονο εγω οχι και οι φιλοι μου.

Πας στην δημοσιευση και αλλαζεις το απορρητο απ οτι ξερω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θεω ολες μαζι τις φωτογραφιες να τις βλεπει μια κατηγρια μονο ενω αυτες που εχει μεσα αλλες ειναι δημοσιες και αλλαες με περιορισμους . Μπορω να το κανω μαζικα ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...