Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Αφού επανεγκατέστησα την εφαρμογή 5-6 φορές (χωρίς αποτέλεσμα) και αφού στη συνέχεια πειραματίστηκα με όλους τους διαθέσιμους browsers, το πρόβλημα - ξαφνικά και ως δια μαγείας- λύθηκε! Εικάζω ότι είχε να κάνει με το ότι δεν μπαίνω στο facebook με το gmail μου (το οποίο έμπαινε από μόνο του κατά την αρχικοποίηση της εφαρμογής). Τώρα fb-messenger, όλα καλά! :)
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αποκλεισω καποια ατομα να βλεπουν τις δημοσιευσεις/φωτογραφιες μου;

 

(απευθυνομαι για σελιδα, οχι ατομικο προφιλ)

Link to comment
Share on other sites

να μπλοκαρει μια σελιδα να μην βλεπουν τις δημοσιευσεις της, δε νομιζω να γινεται. Μονο με γεωγραφικους περιορισμους.

Το μπλοκ ειναι να μη μπορουν να σχολιασουν και να κανουν like.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με εμφάνιση εργασίας στο προφίλ μας.

Θέλω να βάλω την εταιρεία που δουλεύω και ξέρω πώς να την κάνω ώστε να την βλέπουν μόνο οι φίλοι μου.

Τι γίνεται όμως με τα αποτελέσματα; υπάρχει τρόπος να το ψάξει στην αναζήτηση κάποιος άσχετος ποιοι δουλεύουν σε αυτή την εταιρεία και να βγάλει και εμένα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι το συγκεκριμένο topic δεν είναι ο κατάληλος τόπος για συζητήσεις για android applications. Υπάρχει αρμόδιο topic στο Android forum. Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πριν από μισή ώρα την φωτογραφία προφίλ μου από το κινητό και μόλις έβαλα τοποθεσία από τον υπολογιστή, η ώρα πήγε 9 ώρες πίσω και δείχνει ότι είναι κάτι "παλιό". Πως αλλάζει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται πλέον όταν ανοίγουμε την εφαρμογή να μας δείχνει τις πιο ΠΡΌΣΦΑΤΕΣ αναρτήσεις; Πρέπει να πηγαίνουμε στο δεξί tab και εκεί να επιλέγουμε ΠΙΟ ΠΡΌΣΦΑΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια εδω και ενα μηνα περιπου αντιμετοπιζω ενα προβλημα πολυ σοβαρο. Συνδεομαι απο το κινητο μου (Nokia Lumia 730 Windows Phone 8.1) απο τον υπολογιστη του σπιτιου (dell studio xps 8100 i7 870) τον ενα και απο τον υπολογιστη του σπιτιου (COMPAQ 100-411nv) τον αλλον με windows 8.1 και οι δυο και στο πανεπιστιμειο με τον φορητο μου (HP Pavilion TouchSmart 15-n054sv-LENOVO G50-70 Core i5-HP 15-r100nv δεν εχει σημασια ποιο φορητο υπολογιστη θα παρω μαζι μου) παλι με windows 8.1 και με το νεο μου το κινητο (sony xperia E4 Android Kit-Kat 4.4.4) το προβλημα ειναι οτι το φβ νομιζει πως καποιος αλλος μου κλεβει τον λογαριασμο μου και με πεταει εξω και αλλαξω κωδικο καθε τοσο δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο το προβλημα να λυθει μια για παντα ; Σημερα μου εμφανισε ενα γεννητηρα κλειδιων:

 

http://s9.postimg.org/xn5jesfan/image.png

 

http://s9.postimg.org/x947f6v73/image.png

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω το εξης προβλημα, δεν χρησιμοποιω facebook απο το κινητο.

Παρατηρησα πως οταν μπενω στο facebook απο τον σταθερο μου υπολογιστη και ειμαι off στο chat, στους αλλους δειχνει οτι ημουν ενεργος 1 λεπτο πριν( χωρις το εικονιδιο του κινητου, χωρις τπτ )

Μετα απο 5 λεπτα δεν με δειχνει καθολου, αν κανω ανανεωση στην σελιδα, τουσ ξανα δειχνει ακριβως το ιδιο πραγμα.

Tι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω το εξης προβλημα, δεν χρησιμοποιω facebook απο το κινητο.

Παρατηρησα πως οταν μπενω στο facebook απο τον σταθερο μου υπολογιστη και ειμαι off στο chat, στους αλλους δειχνει οτι ημουν ενεργος 1 λεπτο πριν( χωρις το εικονιδιο του κινητου, χωρις τπτ )

Μετα απο 5 λεπτα δεν με δειχνει καθολου, αν κανω ανανεωση στην σελιδα, τουσ ξανα δειχνει ακριβως το ιδιο πραγμα.

Tι μπορει να φταιει?

Δεν είναι πρόβλημα, έτσι γίνεται. Όταν τους γράφει δίπλα από το όνομα σου 1λ πάει να πει ότι είσαι μέσα αυτή την στιγμή και όχι ότι ήσουν μέσα πριν ένα λεπτό!!! Άσχετα που μπαίνεις και είσαι off chat! Όταν λοιπόν βγαίνεις εντελος (Για υπολογιστή μιλάμε παντα) σβήνει δίπλα από το όνομα σου το πριν ποση ώρα ήσουν μέσα. Όταν όμως μπαίνεις και κανεις ανανέωση σελίδας ξαναμπαίνει δίπλα το 1λ που σημαίνει ότι είσαι και πάλι μεσα.

Σε αντίθεση με τα κινητά που πάλι όταν είσαι αυτή την στιγμή μέσα λέει δίπλα από το όνομα σου 1λ, Όταν βγεις ομως αυτό εκει αλλάζει και γίνεται 3λ, 10λ, 40λ 1ω, 5ω Και συνεχίζει να μετράει μέχρι να ξαναμπεις Και πάει λεγοντας. Νομίζω να σε κάλυψα!!!!

Αν παλι είσαι μέσα από υπολογιστή και λέει διπλα από το όνομα σου 1λ Αλλά αφήσεις την σελίδα για πέντε λεπτά χωρίς να την αγγίξεις/χρησιμοποιήσεις με κανέναν τροπο και χωρίς να την ανανεώσεις, τοτε "εκπνεει".... Κατά κάποιον τρόπο σταματάει μέχρι να την κάνεις ξανά ανανέωση και να πάρει μπρος. Γι αυτό σε δείχνει έξω για λίγο.

 

 

(Αυτές οι σύντομες απαντήσεις θα με φανε...Πάλι έγραψα βιβλιο!)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

θελω να αποκλεισω εναν φιλο απ το να βλεπει οτι εχει σχεση με μενα. αλλα να παραμεινουμε φιλοι στο φβ.

γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα, έτσι γίνεται. Όταν τους γράφει δίπλα από το όνομα σου 1λ πάει να πει ότι είσαι μέσα αυτή την στιγμή και όχι ότι ήσουν μέσα πριν ένα λεπτό!!! Άσχετα που μπαίνεις και είσαι off chat! Όταν λοιπόν βγαίνεις εντελος (Για υπολογιστή μιλάμε παντα) σβήνει δίπλα από το όνομα σου το πριν ποση ώρα ήσουν μέσα. Όταν όμως μπαίνεις και κανεις ανανέωση σελίδας ξαναμπαίνει δίπλα το 1λ που σημαίνει ότι είσαι και πάλι μεσα.

Σε αντίθεση με τα κινητά που πάλι όταν είσαι αυτή την στιγμή μέσα λέει δίπλα από το όνομα σου 1λ, Όταν βγεις ομως αυτό εκει αλλάζει και γίνεται 3λ, 10λ, 40λ 1ω, 5ω Και συνεχίζει να μετράει μέχρι να ξαναμπεις Και πάει λεγοντας. Νομίζω να σε κάλυψα!!!!

Αν παλι είσαι μέσα από υπολογιστή και λέει διπλα από το όνομα σου 1λ Αλλά αφήσεις την σελίδα για πέντε λεπτά χωρίς να την αγγίξεις/χρησιμοποιήσεις με κανέναν τροπο και χωρίς να την ανανεώσεις, τοτε "εκπνεει".... Κατά κάποιον τρόπο σταματάει μέχρι να την κάνεις ξανά ανανέωση και να πάρει μπρος. Γι αυτό σε δείχνει έξω για λίγο.

 

 

(Αυτές οι σύντομες απαντήσεις θα με φανε...Πάλι έγραψα βιβλιο!)

 

Δηλαδη δεν γινεται να το αποφυγω ουτε αυτο με τιποτα..σωστα?θελω να μπενω, να εχω απενεργοποιημενο chat και να ανανεωνω την σελιδα μου κανονικα.

(ευχαριστω για την απαντηση)

Link to comment
Share on other sites

θελω να αποκλεισω εναν φιλο απ το να βλεπει οτι εχει σχεση με μενα. αλλα να παραμεινουμε φιλοι στο φβ.

γινεται;

 

Βαλτον στην λιστα με τους "περιορισμενους"

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν γινεται να το αποφυγω ουτε αυτο με τιποτα..σωστα?θελω να μπενω, να εχω απενεργοποιημενο chat και να ανανεωνω την σελιδα μου κανονικα.

(ευχαριστω για την απαντηση)

Μπορείς. Υπάρχουν browsers (αν δεν κάνω λάθος ο opera Είναι ένας από αυτους) που μπορείς να ρυθμίσεις κάθε πόση ωρα/λεπτά η δευτερόλεπτα θες να σου κάνει αυτόματη ανανέωση στην σελίδα. Ανοίγεις κανονικά το facebook Και πατάς δεξί κλικ σε ένα κενό.σημείο στην σελίδα και θα δεις μια επιλογή που λέγεται αυτόματη ανανέωση νομίζω. Καπως Έτσι το λέει αν θυμάμαι καλά.

Και ορίζεις εκεί τον χρόνο που θες.

Όταν λείπεις για λίγο από τον υπολογιστή ρύθμισε το να κάνει κάθε ένα λεπτό.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις like ενα σχολιο καποιου σε μια δημοσιευση και αμεσως το αναιρεσεις θα του εμφανιστει ενημερωση οτι εγινε like στο σχολιο του ή σβηνεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις like ενα σχολιο καποιου σε μια δημοσιευση και αμεσως το αναιρεσεις θα του εμφανιστει ενημερωση οτι εγινε like στο σχολιο του ή σβηνεται?

Αν του κάνεις like του ανάβει ειδοποιηση. Αν του κάνεις unlike του σβήνει η ειδοποίηση ότι του είχες πατήσει like.

Link to comment
Share on other sites

Facebook Will Be Back Soon

Facebook is down for required maintenance right now, but you should be able to get back on within a few minutes. In the meantime, read more about why you're seeing this message. Thanks for your patience as we improve the site.

 

τωρα βρηκαν;;;;

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε τωρα.

 

 

ειμαι amdin σε σελιδα. κανω Like σε αναρτηση αυτης, και φαινεται οτι κανω με το ονομα της σελιδας. πως θα το κανω να φαινεται το δικο μου ονομα στο like;

Link to comment
Share on other sites

αν θες να σου βγαζει με προεπιλογη να απαντας παντα ως σελιδα ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ σου, το ρυθμισεις απο της ρυθμισεις της σελιδας σου.

για σχολια σε αλλες σελιδες ως η σελιδα σου, πατας τη σημαιουλα που εχει δεξια σε καθε post.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...