Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο πάει και χειροτερεύει το πράγμα.....

Τώρα όλα φάτσα φορά στον οποιονδήποτε?? Φίλο η μη? Αυτά είναι!!!!

Σε λίγο θα τα κάνουν όλα δημόσια! Η φωτο Προφίλ δημόσια, Οι αναρτήσεις μας δημόσιες, τα προφίλ μας δημόσια.... έλεος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει και χειροτερεύει το πράγμα.....

Τώρα όλα φάτσα φορά στον οποιονδήποτε?? Αυτά είναι!!!!

Σε λίγο θα τα κάνουν όλα δημόσια! Οι φωτο Προφίλ θα είναι δημόσια, Οι αναρτήσεις μας δημόσιες, τα προφίλ μας δημόσια.... έλεος.

 

το χειροτερο απο ολα ειναι οτι τα κανουν χωρις προειδοποίηση ...!

το σημερινο το ανακαλυψα εντελως τυχαια ! επαθα την πλακα μου!(γερο χαστουκι ! )

Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο απο ολα ειναι οτι τα κανουν χωρις προειδοποίηση ...!

το σημερινο το ανακαλυψα εντελως τυχαια ! επαθα την πλακα μου!(γερο χαστουκι ! )

Σιγά μη μας το λέγανε!!!! Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.... απλά από δω και πέρα προσεχείς πολύ περισσότερο τι ανεβάζεις για φώτο Προφίλ. Και αν έχεις πολλές δικές σου φωτο Στον φάκελο "προφιλ" Τις διαγραφεις Για να μην έχεις τον φόβο να τις πάρει η να τις δει κάποιος αγνωστος. Αφού πλέον δεν υπάρχει η επιλογή "μόνο φιλοι"..... Προσοχή μεγαλη!

Link to comment
Share on other sites

Το νέο <<χαρακτηριστικό>> δε λειτουργεί για όλες τις φώτο προφίλ, παρά μόνο γι' αυτή που έχεις εκείνη τη στιγμή. Δηλαδή οι υπόλοιπες που είναι κλειδωμένες στο φάκελο Φώτο Προφίλ δεν φαίνονται.
Link to comment
Share on other sites

Το νέο δε λειτουργεί για όλες τις φώτο προφίλ, παρά μόνο γι' αυτή που έχεις εκείνη τη στιγμή. Δηλαδή οι υπόλοιπες που είναι κλειδωμένες στο φάκελο Φώτο Προφίλ δεν φαίνονται.

Δηλαδή είναι δημόσια μόνο η φώτο που χρησιμοποιείς αυτή την στιγμή σαν προφιλ?

Και οι παλιές που είναι πλέον στον φάκελο είναι κλειδωμένες?

Link to comment
Share on other sites

Το νέο <<χαρακτηριστικό>> δε λειτουργεί για όλες τις φώτο προφίλ, παρά μόνο γι' αυτή που έχεις εκείνη τη στιγμή. Δηλαδή οι υπόλοιπες που είναι κλειδωμένες στο φάκελο Φώτο Προφίλ δεν φαίνονται.

 

Παλι ειναι σοβαρο για μενα ! ..

συμμετεχεις πχ σε ομαδες μουσικης η για κινητα κτλ ..

εγω ηξερα μεχρι σημερα οτι κανεις "άγνωστος" δεν μπορει να αποθηκεύσει την εικονα του προφιλ μου να την μεγαλώσει κτλ ..

τεσπα το χειροτερο απο ολα ειναι οτι το κανουν ετσι ωστε να μην παίρνεις χαμπαρι τιποτα ..

θα δουνε πολλα τα ματια μας ακομη με αυτο το ρημαδι το facebook....:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή είναι δημόσια μόνο η φώτο που χρησιμοποιείς αυτή την στιγμή σαν προφιλ?

Και οι παλιές που είναι πλέον στον φάκελο είναι κλειδωμένες?

 

δεν ειναι δημοσια ..τα σχόλια κτλ δεν τα διαβαζει ..ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ και να την αποθηκευσει ασχετα αν εσυ απο το απόρρητο την ειχες "κλειδωμένη"...(παλιοτερα δεν μπορουσε ενας αγνωστος να κανει ουτε καν κλικ πανω ..)

Link to comment
Share on other sites

Παλι ειναι σοβαρο για μενα ! ..

συμμετεχεις πχ σε ομαδες μουσικης η για κινητα κτλ ..

εγω ηξερα μεχρι σημερα οτι κανεις "άγνωστος" δεν μπορει να αποθηκεύσει την εικονα του προφιλ μου να την μεγαλώσει κτλ ..

τεσπα το χειροτερο απο ολα ειναι οτι το κανουν ετσι ωστε να μην παίρνεις χαμπαρι τιποτα ..

θα δουνε πολλα τα ματια μας ακομη με αυτο το ρημαδι το facebook....:X

Παλιά Έτσι ήταν γα χρόνια! Η φώτο Προφίλ ήταν για όλους δημόσια. Μετά ήρθαν οι ρυθμίσεις "μόνο φιλοι" κτλ..... Και βόλευε πολύ αυτό! Τώρα πάλι από την αρχή!!!! :s

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ...!

εγω τοσο καιρο ειχα την εντυπωση οτι η photo του προφιλ μου ηταν "κλειδωμενη" σε ενα αγνωστο ..!(ετσι το ειχα απο τις ρυθμισεις απορρήτου ..)

πατουσε πανω και δεν ανοιγε να στο πω ετσι ..

σημερα ειδα οτι μπορει ο οποιοσδήποτε που δεν ειναι φιλος μου να την μεγαλωσει και να την αποθηκευσει ..

τρελαθηκα τωρα ...

 

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι μπορει να την αλλαξει και στο προφιλ του μη φιλου . Ναι οντως τωρα ανοιγει και μπορει καποιος να την αποθηκευσει αλλα στον υπολογιστη του μονο . Το δοκιμασα σε μη φιλο.Και οχι μονο στην φωτο του προφιλ που εχει τωρα αλλα και σε αλλες φωτογραφιες που εχει παλαιοτερα σαν προφιλ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε μία συζήτηση που διαγράφηκε κατά λάθος από τον messanger?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε μία συζήτηση που διαγράφηκε κατά λάθος από τον messanger?

Όχι! Αν την διέγραψες δεν μπορείς να την επαναφέρεις! Ο άλλος όμως που συμμετείχε στην συζήτηση την έχει κανονικά Την συνομιλια!

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Αν την διέγραψες δεν μπορείς να την επαναφέρεις! Ο άλλος όμως που συμμετείχε στην συζήτηση την έχει κανονικά Την συνομιλια!

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να είσαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη απορία: αν κάνω ένα check in με ένα φίλο ο οποίος είναι κοινός σε δυο άλλους μου φίλους στους οποίους έχω απαγορεύσει από πριν να το δουν, θα μπορέσουν να το δουν λόγω του κοινού φίλου;

δηλαδή έστω ότι βγαίνω με το νίκο ο οποίος είναι κοινός με το σάκη και το μάκη και πριν το check in έχω επιλέξει να μην φαίνεται ό,τι ανεβάζω σ'αυτούς τους δυο. θα φανεί το check in λόγω του νίκου ή όχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί το check in αλλά χωρίς το όνομα σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα παιδια εχω μια απορια. Πως διαγραφουμε μια ομαδα απο το φβ χωρις να σβησουμε τον λογαριασμο χρηστη μας ;

Σας ευχαριστω παρα πολυ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για να διαγραφεί μία ομάδα πρέπει να σβήσει ο διαχειριστής ένα ένα τα άτομα και στο τέλος και τον εαυτό του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να διαγραφεί μία ομάδα πρέπει να σβήσει ο διαχειριστής ένα ένα τα άτομα και στο τέλος και τον εαυτό του.

Μαλιστα ιστορια ο πονος δηλαδη....

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και ακομα μια ερωτηση. Οταν γραψουμε κατι και μετα το σβησουμε το διαγραψουμε δηλαδη διαγραφεται οριστικα και δεν μπορει κανεις να το δει ; δεν μιλω για φιλους κλπ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγράψεις τη κατάσταση, είναι σαν να μην ανέβηκε ποτέ!

Αν καποιος ομως δει την κατασταση την αντιγραψη και μετα παει στην διωξη τοτε εκει τι γινεται ; Επειδη ακουω τοσα οτι γινονται μεσα στα φβ καθημερινα γι αυτο ρωταω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος ομως δει την κατασταση την αντιγραψη και μετα παει στην διωξη τοτε εκει τι γινεται ; Επειδη ακουω τοσα οτι γινονται μεσα στα φβ καθημερινα γι αυτο ρωταω.

 

Δίωξη; Τι φάση; Τι ανέβασες κι εσύ; :confused:

Εκεί δεν ξέρω τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα μπλεχτεί η δίωξη μπορούν αυτοί να δούνε (έχουν τα μέσα) τι ανέβασες ακόμα κ αν το έσβησες. Μιλάω γενικά όχι προσωπικά για σένα. Μπορούν να ανακτήσουν σβησμενες ενημερώσεις, φωτο, προσωπικά μυνήματα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δίωξη; Τι φάση; Τι ανέβασες κι εσύ; :confused:

Εκεί δεν ξέρω τι γίνεται..

Δεν ειπα οτι ανεβαζω κατι ρε συ χαλαρωσεεεεεε απλος ρωταω ετσι ενημερωτικα με τοσα που ακουω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σίγουρα ισχύει αυτό που λέει ο @lek88 παραπάνω. Θεωρητικά μπορούν να βρουν τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία έκδοση ενώ πατάω στο τελευταίο tab την επιλογή να μου δείχνει στην timeline τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις μετά πάω στο tab timeline και πάλι δείχνει τις πιο σημαντικές! έτσι είναι πλέον;
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία έκδοση ενώ πατάω στο τελευταίο tab την επιλογή να μου δείχνει στην timeline τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις μετά πάω στο tab timeline και πάλι δείχνει τις πιο σημαντικές! έτσι είναι πλέον;

 

και σε μενα ετσι ειναι! δεν ξερω γιατι το χαλασαν ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...