Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεω ολες μαζι τις φωτογραφιες να τις βλεπει μια κατηγρια μονο ενω αυτες που εχει μεσα αλλες ειναι δημοσιες και αλλαες με περιορισμους . Μπορω να το κανω μαζικα ? Ευχαριστω.

Δεν νομιζω.

Οι κατηγοριες των φωτογραφιων ειναι οι εξης:

Φωτογραφιες Προφιλ

Φωτογραφιες Εξωφυλλου

Ανεβασμενες απο κινητο

Μια κατηγορια που ειναι οσες εχεις μπει ετικετα

Αμα εχεις Instagram σου βγαζει και φακελο Instagram Photos(οσες ανεβαζεις απο το Instagram στο Facebook).Επισης μπορεις να κανεις δικους σου φακελους με φωτογραφιες.Μαζικα,μπορεις μονο το αλμπουμ. Αμα θελεις συγκεκριμενες τις κανεις χωριστα την καθε μια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω.

Οι κατηγοριες των φωτογραφιων ειναι οι εξης:

Φωτογραφιες Προφιλ

Φωτογραφιες Εξωφυλλου

Ανεβασμενες απο κινητο

Μια κατηγορια που ειναι οσες εχεις μπει ετικετα

Αμα εχεις Instagram σου βγαζει και φακελο Instagram Photos(οσες ανεβαζεις απο το Instagram στο Facebook).Επισης μπορεις να κανεις δικους σου φακελους με φωτογραφιες.Μαζικα,μπορεις μονο το αλμπουμ. Αμα θελεις συγκεκριμενες τις κανεις χωριστα την καθε μια.

 

Σε ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πάλι αχταρμά το έκαναν το facebook. μπαίνω και μου εμφανίζει post σημερινά, πριν από 10 ώρες ακόμα και προχθεσινά. νόμιζα πως είχε γυρίσει από μόνο του σε top stories, αλλά πατώντας στο βελάκι παρατήρησα ότι δεν εμφανίζεται το "τικ" που έδειχνε ποιο είναι επιλεγμένο (top stories, new).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για λίγο διάστημα υπήρχε μια αλλαγή στην αποσύνδεσΗ του faceboκ στο κινητό. Δηλαδή έκανες αποσύνδεση κανονικά και μπορούσες μετά να ξαναδυνδεθεις χωρίς να βάλεις mail και κωδικό, παραμονο με ένα κλικ σε ένα τετραγωνακι που είχε την φώτο του προφίλ σου κ έκανε σύνδεση. Αυτό καπως το απενεργοποιησα και Θέλω να το ξαναβάλω γιατί βαριέμαι κάθε φορά να βάζω στοιχειά
Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιδια ενω στις ειδοποιησεις εχω τις πιο προσφατες πολλες φορες μου το γυριζει στις σημαντικες (κατα την κριση του ?)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιδια ενω στις ειδοποιησεις εχω τις πιο προσφατες πολλες φορες μου το γυριζει στις σημαντικες (κατα την κριση του ?)

Έτσι το κάνει και σε μένα. Δοκίμασε να κάνεις 3-4 φορές συνεχόμενες ανανέωση της αρχικής σελίδας και θα σου βγάλει μήνυμα επάνω ότι βλέπεις τις πιο πρόσφατες

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κάνει και σε μένα. Δοκίμασε να κάνεις 3-4 φορές συνεχόμενες ανανέωση της αρχικής σελίδας και θα σου βγάλει μήνυμα επάνω ότι βλέπεις τις πιο πρόσφατες

 

Ευχαριστω.Ειναι παντως προβλημα του γιατι και να βγω και να ξαναμπω σεν αλλαζει την επιβεβλημενη του ρυθμιση αν δεν το κανω εγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ειναι παντως προβλημα του γιατι και να βγω και να ξαναμπω σεν αλλαζει την επιβεβλημενη του ρυθμιση αν δεν το κανω εγω.

Κανονικά έπρεπε να υπάρχει επιλογη να διαλέγεις αν θες με το που μπαίνεις να βλέπεις τις Ποιο πρόσφατες ή τις πιο σημαντικές

Όπως έχει στον υπολογιστή στα αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να υπάρχει επιλογη να διαλέγεις αν θες με το που μπαίνεις να βλέπεις τις Ποιο πρόσφατες ή τις πιο σημαντικές

Όπως έχει στον υπολογιστή στα αριστερά

 

Μα για υπολογιστη μιλαω εκει αριστερα που λες αλλα δεν "κραταει" την ρυθμιση για τις πιο προσφατες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μα για υπολογιστη μιλαω εκει αριστερα που λες αλλα δεν "κραταει" την ρυθμιση για τις πιο προσφατες.

Δεν κατάλαβα ότι μιλάς για υπολογιστή !!!!!! Εμένα μια χαρά κρατάει την ρύθμιση ο υπολογιστής .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη σε καποιον φιλο μας,να σταματησουμε να βλεπουμε δημοσιευσεις,φωτο και ο,τι ανεβαζει,χωρις να τον βγαλουμε απο φιλο?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη σε καποιον φιλο μας,να σταματησουμε να βλεπουμε δημοσιευσεις,φωτο και ο,τι ανεβαζει,χωρις να τον βγαλουμε απο φιλο?

Υπάρχει. Πας σε ένα οποιοδήποτε post του και πατάς το βελάκι που υπάρχει πάνω δεξιά στην δημοσίευσή του κ επιλέγεις το "να μην ακολουθώ"

Κ Έτσι δεν θα σου εμφανίζει τίποτα από αυτον Χωρίς να χρειαστει να τον βγάλεις από φιλο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Πας σε ένα οποιοδήποτε post του και πατάς το βελάκι που υπάρχει πάνω δεξιά στην δημοσίευσή του κ επιλέγεις το "να μην ακολουθώ"

Κ Έτσι δεν θα σου εμφανίζει τίποτα από αυτον Χωρίς να χρειαστει να τον βγάλεις από φιλο

 

Και αν θελω να το επαναφερω?Την ιδια διαδικασια απο την αναποδη?Αν ναι,πως θα το κανω αφου δεν θα βλεπω δημοσιευσεις?Και στο προφιλ του καθενος απ οτι ειδα δεν εχει επιλογη στα ποστ follow/unfollow

Edited by jkidd13
Link to comment
Share on other sites

Και αν θελω να το επαναφερω?Την ιδια διαδικασια απο την αναποδη?Αν ναι,πως θα το κανω αφου δεν θα βλεπω δημοσιευσεις?Και στο προφιλ του καθενος απ οτι ειδα δεν εχει επιλογη στα ποστ follow/unfollow

Όχι. Πας στο προφίλ του και πατάς να ακολουθώ

 

[ATTACH]62484[/ATTACH] αυτό σε εσένα που δεν τον ακολουθείς θα γράφει να ακολουθώ. Κ από υπολογιστή αν μπαίνεις θα το βρεις.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα (Χωρίς να έχω κάνει update τίποτα) εξαφανίστηκαν από τα σχολια 2 στοιχεία!

η απάντηση σε κάποιο συγκεκριμένο σχολιο και η επεξεργασία των σχολιων μου!!

 

Edit:::: για την επεξεργασία του σχολίου βρήκα λύση. Πατάς παρατεταμένα πάνω στο σχόλιο που θες και βγάζει επιλογ η επεξεργασιας.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιδια ενω στις ειδοποιησεις εχω τις πιο προσφατες πολλες φορες μου το γυριζει στις σημαντικες (κατα την κριση του ?)

 

βασικα, δε στο γυρναει στις σημαντικες(top stories για οσους το εχουμε στα αγγλικα).

Το facebook πλεον προσπαθει να σου δειχνει αναρτησεις που εσυ θα ενδιαφεροσουν περισσοτερο.

δηλαδη ειναι κατι διαφορετικο και απο το "τελευταιες αναρτησεις/most recent" και απο το "σημαντικες αναρτησεις".

για αυτο αν πατησεις το ▼ θα δεις οτι δεν υπαρχει το ✔ σε καποια απο τις δυο επιλογες. (φυσικα σε καποια προφιλ δεν αλλαξαν ακομα αλλά πλησιαζει)

Αυτος ειναι ο στοχος του facebook, να καταγραψει σε ποιες σελιδες/γκρουπ/προφιλ "στεκεσαι" και επιλεγεις να δεις και να στα αναρτα πρωτα.

το facebook κανει συνεχεια αλλαγές που συνηθως δεν τις προσεχει ο κοσμος(αλλαγες εικονιδιων, γραμματοσειρών, αλλαγη μεγεθους σε μπαρες/πλαισια, μετακινηση των παραπανω κλπ.).

χθες αλλαξε και τη γραμματοσειρα στο Logo του http://blogs.wsj.com/digits/2015/07/01/small-tweak-in-logo-marks-a-deeper-shift-at-facebook/

Link to comment
Share on other sites

Για 3 ημερες οτι φωτογραφια ανεβαζω δεν θελω να φαινεται σε καποια συγκεκριμενα ατομα. Πως μπορω να το κανω αυτοματα αυτο; Λιστα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για 3 ημερες οτι φωτογραφια ανεβαζω δεν θελω να φαινεται σε καποια συγκεκριμενα ατομα. Πως μπορω να το κανω αυτοματα αυτο; Λιστα;

 

Ναι με λιστα που βαζεις οσους δεν θελεις να την βλεπουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με λιστα που βαζεις οσους δεν θελεις να την βλεπουν.

 

Πως το κανω; Ουσιαστικα θελω να φαινονται σε ολους εκτος απο 3 φιλους. Στην λιστα που παω να κανω δημιουργια δεν εχει καμια τετια επιλογη... και απο οτι καταλαβα ειναι για το αντιθετο. Να το βλεπουν μονο λιγα ατομα και οχι να ΜΗΝ το βλεπουν την δημοσιευση λιγα ατομα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω; Ουσιαστικα θελω να φαινονται σε ολους εκτος απο 3 φιλους. Στην λιστα που παω να κανω δημιουργια δεν εχει καμια τετια επιλογη... και απο οτι καταλαβα ειναι για το αντιθετο. Να το βλεπουν μονο λιγα ατομα και οχι να ΜΗΝ το βλεπουν την δημοσιευση λιγα ατομα.

 

 

Πας προσαρμογη και εκει βαζεις κατηγοριες ή ονοματα που δεν θελεις να την βλεπουν

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες/προχθες κάτι έχει πάθει το facebook και οτιδήποτε ανεβάζω δεν το δείχνει στο news feed με αποτέλεσμα να μην τα βλέπουν οι φίλοι μου. Για να δουν ότι κάτι ανέβασα πρέπει να μπούνε στο χρονολόγιο μου. Ούτε κ εμένα μου εμφανίζει στο news feed αυτά που ανεβάζω. Μόνο αν μπω χρονολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες/προχθες κάτι έχει πάθει το facebook και οτιδήποτε ανεβάζω δεν το δείχνει στο news feed με αποτέλεσμα να μην τα βλέπουν οι φίλοι μου. Για να δουν ότι κάτι ανέβασα πρέπει να μπούνε στο χρονολόγιο μου. Ούτε κ εμένα μου εμφανίζει στο news feed αυτά που ανεβάζω. Μόνο αν μπω χρονολογιο.

 

έχει χαλάσει πολύ το τελευταίο διάστημα το facebook, δυστυχώς. το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω κι εγώ, ξεχνάει αμέσως την επιλογή για τις πιο "πρόσφατες" ενημερώσεις, κάθε φορά που μπαίνω (ακόμα κι αν ανοιγοκλείσω τον browser) πρέπει να κατεβάζω την συνομιλία από την κορυφή για να δείχνει το ticker.

επίσης ενώ τόσο καιρό ήμουν κομπλέ σε διπύρηνο μηχάνημα με 2gb ram, πλέον μόλις εμφανίσει το "new stories" στην αρχική και μου έρθει ταυτόχρονα μήνυμα, ο browser γονατίζει. μόνο στο facebook συμβαίνει αυτό και με όλους τους περιηγητές

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...